dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 487 z 686
Pokaż wyniki od 9.721 do 9.740 z 13708
  1. #9721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post

    I 500pln.
    Niewiele więcej płacę za CO za cały sezon grzewczy

    Filtr sobie czyściłem samemu (od kilku lat już tego nie robię). Nigdy nie robiłem żadnych przeglądów i po siedmiu latach dalej nie widzę ich sensu. Przez siedem lat uzbierałoby się już na nową sprężarkę
    Szkoda kasy.

  2. #9722
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    I po serwisie.Tak jak pisałeś
    1.Wyczyszczenie filtra.
    2.Umycie jednostki zewnętrznej.
    3.Sprawdzenie nieszczelności na układzie freonowym.
    4.Podłączenie grzałki w PC.
    5.Sprawdzenie temperatury powrotu.

    I 500pln.
    pozdr
    Thxluk, dzięki za info
    Co do serwisu to tak jak myślałem... no ale cóż jeśli chcemy mieć gwarancje to musimy płacić

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  3. #9723
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    A jakie masz parametry?
    Grzejesz do ilu?
    CWU temp?

    wrzucajcie też takie dane.

    Aha - czy zauważyliście różnice między 1 a kolejnymi sezonami? Jeśli tak to ile?
    Hi 12/25 C, Low -15/35 C. nie mniej trochę potestowałem i miałem czasami mniej ustawione przy "Low" np 34 C, przy Hi 24 C. W domu nie mam za gorąco. Sterownik i sterowanie wyłącznie w jednostce wewnętrznej - na razie.
    Ostatnio edytowane przez Bobromil ; 13-11-2016 o 20:03

  4. #9724
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie wiem czy jest sie czym chwalic

    Od maja 2010 do 28/10/2016 45628kWh, 47-62 *C na wyjsciu zaleznie od temp na zewn.

    Od ponad roku ( chyba juz ) G12W, srednia za 1kWh 0,49-0,52:- z wszystkim
    Cześć
    to nie konkurs i nie miejsce dla samochwał- masz PC w zmodernizowanym domu , to najważniejsze.
    Nie wiem jakie masz parametry domu ( może stopka?)-ale jak policzyłem to rocznie zużywasz ok 7000kWh przy średniej cenie 0,50 pln =3500pln ( przypuszczam , że jest taniej niż wcześniej miałeś)
    Takich użytkowników jak my tj z " kalafiorami" jest nie dużo-często się słyszy (nawet na FM) ,że PC to tylko do podłogówek.
    Jeśli chodzi o koszty to u mnie na G12W ostanie 2 tyg wychodzi 0,41 pln, wcześniej w okresach przejściowych wychodziło ok 0,45 pln ( średnia z głównego licznika)
    Generalnie przydało by się więcej świadomości w narodzie i mocniejszego wsparcia państwa dla eko- modernizacji systemów grzewczych.
    Przejeżdżając przez nasz kraj od miast przez wioski - smród wungla jest wszędzie ...
    To tyle
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #9725

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu pompy powietrznej i dostałem taką kalkulację od jednego ze sprzedawców:

    Założenia:
    Powierzchnia ogrzewana 170m.kw., zapotrzebowanie szacunkowo 55W/m2, zapotrzebowanie na moc 9,35kW
    Ogrzewanie mieszane – grzejniki + podłogówka
    Ciepła woda użytkowa dla 4 osób.

    Pompa powietrzna marki.... 12kW
    Pompa ciepła pokryje 100% zapotrzebowania do temperatury zewnętrznej -12 stopni Celsjusza. Poniżej tej temperatury uruchomi grzałkę wspomagającą. Zużycie energii przez pompę ciepła wyniesie 7.789kWh/rok a zużycie energii przez grzałkę wyniesie 241kWh/rok. Daje to odpowiedni koszt: pompa ciepła 4.361 PLN/rok, grzałka 135PLN/rok – razem około 4.496 PLN rocznie.

    I teraz moje pytanie do was - czy to aby nie za dużo coś wychodzi w kosztach? Wiem, że dom nie jest idealny jeśli chodzi o izolacyjność ale to i tak trochę przesadnie wygląda.
    Czy jeśli zrobię podłogówkę na parterze na pompie a poddasze zamiast grzejników na klimatyzacji kanałowej to będzie to korzystniejsze rozwiązanie? Ogrzewanie domu wspomaga też kominek z rozprowadzeniem ciepła na poddasze.

  6. #9726
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazar Zobacz post
    Przymierzam się do zakupu pompy powietrznej i dostałem taką kalkulację od jednego ze sprzedawców:

    Założenia:
    Powierzchnia ogrzewana 170m.kw., zapotrzebowanie szacunkowo 55W/m2, zapotrzebowanie na moc 9,35kW
    Ogrzewanie mieszane – grzejniki + podłogówka
    Ciepła woda użytkowa dla 4 osób.

    Pompa powietrzna marki.... 12kW
    Pompa ciepła pokryje 100% zapotrzebowania do temperatury zewnętrznej -12 stopni Celsjusza. Poniżej tej temperatury uruchomi grzałkę wspomagającą. Zużycie energii przez pompę ciepła wyniesie 7.789kWh/rok a zużycie energii przez grzałkę wyniesie 241kWh/rok. Daje to odpowiedni koszt: pompa ciepła 4.361 PLN/rok, grzałka 135PLN/rok – razem około 4.496 PLN rocznie.

    I teraz moje pytanie do was - czy to aby nie za dużo coś wychodzi w kosztach? Wiem, że dom nie jest idealny jeśli chodzi o izolacyjność ale to i tak trochę przesadnie wygląda.
    Czy jeśli zrobię podłogówkę na parterze na pompie a poddasze zamiast grzejników na klimatyzacji kanałowej to będzie to korzystniejsze rozwiązanie? Ogrzewanie domu wspomaga też kominek z rozprowadzeniem ciepła na poddasze.
    Nie się wypowiedzą znawcy i analitycy. Alle na moje to około 2500 zł to max. na Twoje potrzeby przez rok na grzania

  7. #9727

    Domyślnie

    Dom śreniodocieplony już zbudowany, poddasze jeszcze przez chwilę będzie robione więc jest opcja by rozpuścić kanały czy coś innego. Grzejniki (będące w projekcie) raczej już skreśliłem, myślę o pompie dla podłogówki i czymś na poddasze. Mam jeszcze co prawda grzejnik drabinę w łazience parter oraz 3 grzejniki w części piwnicy ale to może da radę niskotemperaturowo ogarnąć.

  8. #9728

    Domyślnie

    Moja Altherma HT działa od prawie tygodnia ( w końcu) : zużycie wychodzi mi coś koło 40KWh/dziennie. Ustawione sztywno 65 stopni na wyjściu.
    Moja chałupa to dom drewniany ok 140 m2, niby ocieplony wełna od środka, lecz przedmuchy jak w porzadnej stodole
    Drugie niestety to to że w dużej mierze mam grzejniki. I oczywiscie brak akumulacji ciepła.
    No i rodzina 2+2 .. reszta jak kolega napisał

  9. #9729

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    zużycie wychodzi mi coś koło 40KWh/dziennie

    Ałć



    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Ustawione sztywno 65 stopni na wyjściu.
    Moja chałupa to dom drewniany ok 140 m2, niby ocieplony wełna od środka, lecz przedmuchy jak w porzadnej stodole
    Drugie niestety to to że w dużej mierze mam grzejniki. I oczywiscie brak akumulacji ciepła.
    No i rodzina 2+2 .. reszta jak kolega napisał
    Mimo wszystko ałć

    Ale...nie neguje decyzji, czasami najważniejsza jest bezobslugowość.
    No i jeden pompiarz więcej to jeden węglarz mniej

    I żeby nie było mam gdzieś czym grzeją sąsiedzi, dopóki dopóty mój reku nie wpycha mi tego do domu.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  10. #9730

    Domyślnie

    tak jak pisalem pierwszy tydzień... szukam jeszcze jak to ustawić

  11. #9731

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    tak jak pisalem pierwszy tydzień... szukam jeszcze jak to ustawić
    przy grzejnikach będzie łatwiej - szybciej, przy podłogówce czakałem dobę aż zareaguje
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  12. #9732

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Moja Altherma HT działa od prawie tygodnia ( w końcu) : zużycie wychodzi mi coś koło 40KWh/dziennie. Ustawione sztywno 65 stopni na wyjściu.
    Moja chałupa to dom drewniany ok 140 m2, niby ocieplony wełna od środka, lecz przedmuchy jak w porzadnej stodole
    Drugie niestety to to że w dużej mierze mam grzejniki. I oczywiscie brak akumulacji ciepła.
    No i rodzina 2+2 .. reszta jak kolega napisał
    Skąd przedmuchy? Nie ma paroizolacji? Wiatroizolacji? Rekuperacja jest?

  13. #9733

    Domyślnie

    Z tymi przedmuchami to może za ostro napisałem, poprostu dom sie rozszczelnił między balami. Niestety nie mam rekuperacji... własnie mysle nad jej montażem, tylko nie za bardzo widze techniczne mozliwości...

    w chwili obecnej wlacza termostat pompe i ta daje az do 65.. aż termostat jej nie wylaczy, nie wiem czy to dobre i oszczedne czy inaczej grzac...
    Ostatnio edytowane przez sebapulawy ; 14-11-2016 o 19:54

  14. #9734

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Z tymi przedmuchami to może za ostro napisałem, poprostu dom sie rozszczelnił między balami. Niestety nie mam rekuperacji... własnie mysle nad jej montażem, tylko nie za bardzo widze techniczne mozliwości...

    w chwili obecnej wlacza termostat pompe i ta daje az do 65.. aż termostat jej nie wylaczy, nie wiem czy to dobre i oszczedne czy inaczej grzac...
    No to wiać będzie.... nieszczelności potrafią napędzać grzanie i to niemało. Jak wygląda ta izolacja u ciebie? Co do rekuperacji to jeszcze nie spotkałem żeby się nie dało.

  15. #9735

    Domyślnie

    bal-foli-welna-folia-plyta k/g

  16. #9736

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    bal-foli-welna-folia-plyta k/g
    Grubości podłoga dach ściany? Folie paroizolacja mam nadzieję.
    W takim domku to mija koncepcja kanałówki byłaby w sam raz. Ile kosztowała cię pompa i instalacja?

  17. #9737

    Domyślnie

    tzn pompa kupilem teraz a grzejniki i reszta jest od początku

  18. #9738

    Domyślnie

    Ile masz cm wełny na balach a ile pod dachem? Jaki był koszt tej pompy? Pytam bo mam podobny dom.

  19. #9739

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazar Zobacz post
    Ile masz cm wełny na balach a ile pod dachem? Jaki był koszt tej pompy? Pytam bo mam podobny dom.
    No właśnie czekamy ile wełny w dachu, podłogi, ściany? Folia paro oczywiście rozumiem?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #9740

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Dlaczego tak? Nie chcesz sprubowac tem na wyjsciu zaleznej od temp zewn?
    U mnie 1 sezon pochlonol najwiecej kWh.... chyba >8000, potem juz to spadlo... na poczatku sprawdzalem rozne ustawienia etc.

    Jaka masz temp zadana na sterowniku ( ta ktora chcesz miec w domu ) ?
    Tzn pompą steruje zewnetrzny termostat i ustawiony jest 23 i obnizenie na noc 22. Jest ustawiona dośc duża przerwa miedzy grzaniami (zapomnialem fachowej nazwy) po to azeby pompa sie nie załaczała zbyt często lecz tez sterownik nie pozwala temp spać za nisko - cos podobnego jak stopnio minuty w pompach Nibe.
    i teraz jak ustawić czesto i dużo temp zasilania czy zadko i mała temp?

    Värmepumpsägare może swoje ustawienia podesłac wklepie do siebie i zobaczymy co sie stanie?
    Ile wychodzi ci mniejwiecej dzienne zuzycie?

Strona 487 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony