dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 555 z 686
Pokaż wyniki od 11.081 do 11.100 z 13708
  1. #11081
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    U mnie pompa pobiera około 1.4 kWh ( temp.zew.2 stopnie) na podgrzanie zbiornika 200L do 45 stopni. Temperatura na górze zbiornika 50 stopni. Zbiornik ma dodatkowy termometr. Cop 2.7
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  2. #11082
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Nie interesuje mnie analiza mojej osoby tylko spostrzeżenia użytkowników jak mieli przed montażem pc a jak mają teraz.
    To konkretnie ci powiem ze u mnie wychodzi 4-5x taniej. Wplyw na to ma po pierwsze cop po drugie zmiana na prad 2-taryfowy.
    Sama pompa bez zmiany taryfy bylaby okolo 2-2,5x tansza w zaleznosci od copu
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #11083
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    U mnie pompa pobiera około 1.4 kWh ( temp.zew.2 stopnie) na podgrzanie zbiornika 200L do 45 stopni. Temperatura na górze zbiornika 50 stopni. Zbiornik ma dodatkowy termometr. Cop 2.7
    Ile to trwa?Przy takich warunkach jak opisałeś.

  4. #11084
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jvc

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    117

    Domyślnie

    U mnie jest zbiornik 220 litrów i do zagrzania potrzebuje około 40 minut , pobiera 2,5 kWh
    Temperaturę zadaną mam na 46 stopni.
    Dom z poddaszem. Powierzchnia całkowita 220m2 , powierzchnia grzania 180m2
    PC Vitocal 242-G , 10KW. Dolne źródło 2x100m

    Sezon grzewczy 2015/2016 - 3278 kWh x 0.27zł = 885 zł,
    Sezon grzewczy 2016/2017 - 4073 kWh x 0,27zł = 1099 zł,

  5. #11085

    Domyślnie

    Wyjaśnię o co mi chodzi. Mając zainstalowany zbiornik do cwu o pojemności 200-300l ogrzewany pompą ciepła lub bojler elektryczny np. 50l, występują tzw. straty postojowa. Dobowo można przyjąć różnica może być o ok. 1kWh na niekorzyść zbiornika większego, w miesiącu już jest tego ok. 30kWh.
    Następnie, przeważnie zbiorniki do cwu ogrzewane pc, montowane są w kotłowniach, oddalonych jednak od łazienek (tutaj rozbieżności są zapewne dość znaczne, każdy ma inne warunki) a zbiornik elektryczny np. 50l przeważnie (jak oczywiście jest) wisi w łazience. Występują tu straty że je tak nazwę, przesyłowe (u każdego inne, zależne od kilku czynników) przeważnie większe niż z bojlera wiszącego bezpośrednio w łazience. Przyjmijmy tak lekko licząc znów 1kWh dziennie, w miesiącu ok. 30kWh. W sumie mamy strat ok. 60kWh (liczone bardzo ostrożnie, że tak powiem oszczędnie).
    Dlatego moje pytanie, czy ktoś to porównywał.
    Z moich pobieżnych obliczeń wynika, że zyskowność używania pc powietrznej do grzania cwu w zimę (taką ostrzejszą od teraźniejszej) nie za bardzo jest opłacalne, pompę się katuje a korzyści minimalne.

  6. #11086
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Wyjaśnię o co mi chodzi. Mając zainstalowany zbiornik do cwu o pojemności 200-300l ogrzewany pompą ciepła lub bojler elektryczny np. 50l, występują tzw. straty postojowa. Dobowo można przyjąć różnica może być o ok. 1kWh na niekorzyść zbiornika większego, w miesiącu już jest tego ok. 30kWh.
    Następnie, przeważnie zbiorniki do cwu ogrzewane pc, montowane są w kotłowniach, oddalonych jednak od łazienek (tutaj rozbieżności są zapewne dość znaczne, każdy ma inne warunki) a zbiornik elektryczny np. 50l przeważnie (jak oczywiście jest) wisi w łazience. Występują tu straty że je tak nazwę, przesyłowe (u każdego inne, zależne od kilku czynników) przeważnie większe niż z bojlera wiszącego bezpośrednio w łazience. Przyjmijmy tak lekko licząc znów 1kWh dziennie, w miesiącu ok. 30kWh. W sumie mamy strat ok. 60kWh (liczone bardzo ostrożnie, że tak powiem oszczędnie).
    Dlatego moje pytanie, czy ktoś to porównywał.
    Z moich pobieżnych obliczeń wynika, że zyskowność używania pc powietrznej do grzania cwu w zimę (taką ostrzejszą od teraźniejszej) nie za bardzo jest opłacalne, pompę się katuje a korzyści minimalne.
    Z mojego punktu widzenia to straty jakiś są na pewno ale jak nalać wannę wody mając tylko 50l gorącej wody? A największy minus zbiornika w łazience to sam zbiornik wiszący na ścianie... wygląda to trochę kiepsko...

  7. #11087
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ile to trwa?Przy takich warunkach jak opisałeś.
    Nie wiem ile to trwa. Z reguły grzeję wodę nad ranem ,tak więc nie wiem jaka jest dokładne temperatura początkowa w zbiorniku.

  8. #11088
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Wyjaśnię o co mi chodzi. Mając zainstalowany zbiornik do cwu o pojemności 200-300l ogrzewany pompą ciepła lub bojler elektryczny np. 50l, występują tzw. straty postojowa. Dobowo można przyjąć różnica może być o ok. 1kWh na niekorzyść zbiornika większego, w miesiącu już jest tego ok. 30kWh.
    Następnie, przeważnie zbiorniki do cwu ogrzewane pc, montowane są w kotłowniach, oddalonych jednak od łazienek (tutaj rozbieżności są zapewne dość znaczne, każdy ma inne warunki) a zbiornik elektryczny np. 50l przeważnie (jak oczywiście jest) wisi w łazience. Występują tu straty że je tak nazwę, przesyłowe (u każdego inne, zależne od kilku czynników) przeważnie większe niż z bojlera wiszącego bezpośrednio w łazience. Przyjmijmy tak lekko licząc znów 1kWh dziennie, w miesiącu ok. 30kWh. W sumie mamy strat ok. 60kWh (liczone bardzo ostrożnie, że tak powiem oszczędnie).
    Dlatego moje pytanie, czy ktoś to porównywał.
    Z moich pobieżnych obliczeń wynika, że zyskowność używania pc powietrznej do grzania cwu w zimę (taką ostrzejszą od teraźniejszej) nie za bardzo jest opłacalne, pompę się katuje a korzyści minimalne.
    Witam

    Miałem jedno i drugie

    Wprawdzie nie w tym samym domu, ale próbowałem z grubsza oszacować różnice w zużyciu energii dla przygotowania CWU.

    W poprzednim domu ogrzewanym wyłącznie prądem używałem ogrzewaczy przepływowych
    Szczegóły w tym poście
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6024421

    W nowym domu - tym ze stopki grzeję CWU PC.
    Czysto orientacyjnie, bo różnie to wychodzi, wg moich obserwacji na CWU zużywam 80-120 kWh miesięcznie grzejąc ją z COP 2,2-2,7.
    Dla dwojga dorosłych osób, wyłącznie w taniej taryfie, aktualnie ~24gr/kWh.

    Przeliczając zużycie - przec. 100 kWh oraz przeciętnie osiągany COP = 2, 5 wychodzi, że zużywam miesięcznie ok. 250 kWh energii końcowej na grzanie CWU.
    Za tę energię płacę niewiele, bo ok. 30 zł miesięcznie - 40 zł bez ograniczeń taryfowych.

    W starym domu dla trzech mieszkających wówczas osób zużywałem podobną ilość energii, grzanej z COP = 1!!!!
    Czyli, dla dwóch osób byłoby to ok. 160 kWh miesięcznie.
    Średnio. przyjmując 70-80 l wody dziennie na osobę.
    Przyjmując średnią cenę 40 gr. za 1 kWh również w G12w byłoby to ok 64 zł.

    Zacząłem zastanawiać się dlaczego te oszczędności są tak niewielkie
    .
    Przecież nie dogrzewam całego baniaka codziennie o 25*, a tyle wychodzi ze zgrubnego bilansu.
    Tak sobie myślałem i doszedłem do wniosku, że większość moich oszczędności z tytułu osiąganego COP pożerają dwa czynniki;
    1) Strata postojowa - 1,5-2,1 kWh dziennie
    2) Cyrkulacja - trudna do oszacowania, jednak zapewne nie niższa strata postojowa.

    Przemyślenia i wnioski zawarłem w tym poście

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7380076

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  9. #11089
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Manius1000

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-991
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie,

    zwracam się z pytaniem o opinię, co sądzicie o takim zużyciu jak poniżej.

    Na początku dodam, że budynek jest nowy, z Ytonga, styro na ścianach 20cm grafit, 160m2 użytkowej (po podłogach z garażem i strychem jakieś 250 m2) parter, piętro i strych nieużytkowy - strych ocieplony pianą. Na całej powierzchni podłogówka.

    Budynek jest w fazie wygrzewania, jest jeszcze sporo wilgoci w powietrzu, bo była lana posadzka w listopadzie, a ze względu na przymrozki pod koniec listopada i początek grudnia nie wietrzyłem często.

    Pompa to powietrze-woda Daikin Altherma 8kW, uruchomiona 30 grudnia, więc niecałe 2 tygodnie temu.

    Przepływ na pompie to jakieś 20-24 l/min. - zawory były pierwsze dni odkręcone na maxa (na obu piętrach), zasilanie ponad 30* i wskazywało przypływ 22-24 l/min. Potem temperaturę zasilania na pompie zmniejszyłem do ok. 28*, a zawory na rozdzielaczach przykręciłem, bo już po kilku dniach było za gorąco, zwłaszcza na górze. W ubiegłym tygodniu zostawiłem też na 3 doby uchylone okna, bo była fajna temperatura w dzień i w nocy, aby wietrzyć budynek. Potem już okna zamknąłem, bo przyszły mrozy. Przepływ opadł do ok. 20-21 l/min. Na górze czuć jeszcze wilgoć, więc w weekend powietrzę.

    Przez pierwsze dni od 30 grudnia do 4 stycznia dni pompa zużyła ok. 100kWh na dobę. Potem od 4 do 6 stycznia, jak temperatura na zew. była ok 4-8 stopni, zużycie było ok. 30-40kWh na dobę. Potem zamknąłem już okna i od 6 stycznia do 10 stycznia (wczoraj), pompa znów zaczęła brać te 80-90 kWh.

    Łącznie przez te pierwsze 12 dni swojej pracy pompa zużyła 971kWh a wytworzyła 2157kWh:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180110_195936.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	404763

    a parametry są takie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180110_195858.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	404762


    UWAGI:
    - pompa ogółem przepracowała 273 godziny, sprężarka 251 godzin, a grzałka 74 godziny (od 30 grudnia do wczoraj 10 stycznia)
    - spadło trochę ciśnienie w instalacji po tych paru dniach o jakieś 0,5 bara, więc dopuściłem wody.

    Pytania:
    - budynek jest w środku jeszcze wilgotny, więc pytanie czy moje zużycie jest "normalne"
    - czy normalna jest też praca pompy - po jej czasie pracy widać, że pracuje niemal non stop?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Manius1000 ; 11-01-2018 o 08:30

  10. #11090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Manius1000 Zobacz post
    - budynek jest w środku jeszcze wilgotny, więc pytanie czy moje zużycie jest "normalne"
    - czy normalna jest też praca pompy - po jej czasie pracy widać, że pracuje niemal non stop?

    Pozdrawiam
    Pytanie. Ile metrów faktycznie grzejesz ? Chodzi tylko o pomieszczenia gdzie jest ogrzewanie podłogowe ...

    Jesli 160m2 powierzchni ogrzewanej to dla mnie zużycie jakiś kosmos ..

    Ja mam mam nowy dom (wprowadziłem się pod koniec sierpnia). Grzeję 117m2 i za cały grudzień miałem zużycie 457kWh , więc Twoje prawie 1000kWh za 12dni to dla mnie szok ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    kaszpir przecież on dopiero zaczął wygrzewać dom. Nie porównuj swojego zużycia do jego. Jedyne co mógł zrobić to uniknąć grzałek - gdyby przezeczytał wstecz kilkanaście stron lub zadał wcześniej pytanie to by wiedział jak - ale teraz już za późno.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #11092
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jvc

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Ja mam mam nowy dom (wprowadziłem się pod koniec sierpnia). Grzeję 117m2 i za cały grudzień miałem zużycie 457kWh , więc Twoje prawie 1000kWh za 12dni to dla mnie szok ..
    Koledze zapewne pompa jedzie równo na grzałkach i dlatego takie zużycie. Przy wyłączonych grzałkach nie ma szans na tak duże zużycie.
    U mnie przy pierwszym użycie instalator włączył grzałki to po 3 dniach do niego dzwoniłem żeby je wyłączył bo poszło mi 400kWh
    Dom z poddaszem. Powierzchnia całkowita 220m2 , powierzchnia grzania 180m2
    PC Vitocal 242-G , 10KW. Dolne źródło 2x100m

    Sezon grzewczy 2015/2016 - 3278 kWh x 0.27zł = 885 zł,
    Sezon grzewczy 2016/2017 - 4073 kWh x 0,27zł = 1099 zł,

  13. #11093
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jvc Zobacz post
    Koledze zapewne pompa jedzie równo na grzałkach i dlatego takie zużycie. Przy wyłączonych grzałkach nie ma szans na tak duże zużycie.
    U mnie przy pierwszym użycie instalator włączył grzałki to po 3 dniach do niego dzwoniłem żeby je wyłączył bo poszło mi 400kWh
    Wcale nie musiał wyłączać grzałek. Można to było rozegrać w inny sposób.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #11094
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Manius1000

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-991
    Posty
    7

    Domyślnie

    Grzanie po podłogach to ok. 175-180m2.

    Pierwsze 3 dni były odpalane również na grzałce w taki sposób, że instalator odkręcał po 2-3 obiegi na dzień, w zależności od pętli. Bodajże 5-tego dnia byly odkręcone już wszystkie zawory. Jak stałem przy nim, to ta grzałka już mało co pracowała.

    Zastanawia mnie tylko zużycie podczas między 5 a 8 dniem - coś ok. 30kWh na dobę (było ciepło, no ale nie ma teraz mrozów niewiadomo jakich). Dopiero ostatnie 4 dni dowaliło znowu pod te 100Kwh na dobę, mimo że układ na powrocie ma te 25*C i zawory na górze są do połowy przykręcone.

    No i jeszcze jedno (może nie ma to znaczenia), ale spadło ciśnienie w układzie - może tutaj pompa ma jakieś opory albo gdzieś jest nieszczelność i ratuje to grzałką??

  15. #11095
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kojak77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Manius1000 Zobacz post
    Witajcie,

    zwracam się z pytaniem o opinię, co sądzicie o takim zużyciu jak poniżej.

    Na początku dodam, że budynek jest nowy, z Ytonga, styro na ścianach 20cm grafit, 160m2 użytkowej (po podłogach z garażem i strychem jakieś 250 m2) parter, piętro i strych nieużytkowy - strych ocieplony pianą. Na całej powierzchni podłogówka.

    Budynek jest w fazie wygrzewania, jest jeszcze sporo wilgoci w powietrzu, bo była lana posadzka w listopadzie, a ze względu na przymrozki pod koniec listopada i początek grudnia nie wietrzyłem często.

    Pompa to powietrze-woda Daikin Altherma 8kW, uruchomiona 30 grudnia, więc niecałe 2 tygodnie temu.

    Przepływ na pompie to jakieś 20-24 l/min. - zawory były pierwsze dni odkręcone na maxa (na obu piętrach), zasilanie ponad 30* i wskazywało przypływ 22-24 l/min. Potem temperaturę zasilania na pompie zmniejszyłem do ok. 28*, a zawory na rozdzielaczach przykręciłem, bo już po kilku dniach było za gorąco, zwłaszcza na górze. W ubiegłym tygodniu zostawiłem też na 3 doby uchylone okna, bo była fajna temperatura w dzień i w nocy, aby wietrzyć budynek. Potem już okna zamknąłem, bo przyszły mrozy. Przepływ opadł do ok. 20-21 l/min. Na górze czuć jeszcze wilgoć, więc w weekend powietrzę.

    Przez pierwsze dni od 30 grudnia do 4 stycznia dni pompa zużyła ok. 100kWh na dobę. Potem od 4 do 6 stycznia, jak temperatura na zew. była ok 4-8 stopni, zużycie było ok. 30-40kWh na dobę. Potem zamknąłem już okna i od 6 stycznia do 10 stycznia (wczoraj), pompa znów zaczęła brać te 80-90 kWh.

    Łącznie przez te pierwsze 12 dni swojej pracy pompa zużyła 971kWh a wytworzyła 2157kWh:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180110_195936.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	404763

    a parametry są takie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180110_195858.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	404762


    UWAGI:
    - pompa ogółem przepracowała 273 godziny, sprężarka 251 godzin, a grzałka 74 godziny (od 30 grudnia do wczoraj 10 stycznia)
    - spadło trochę ciśnienie w instalacji po tych paru dniach o jakieś 0,5 bara, więc dopuściłem wody.

    Pytania:
    - budynek jest w środku jeszcze wilgotny, więc pytanie czy moje zużycie jest "normalne"
    - czy normalna jest też praca pompy - po jej czasie pracy widać, że pracuje niemal non stop?

    Pozdrawiam
    Zapytaj instalatora czy ustawił automatyczne wygrzewanie wylewki - wtedy pompa działa tylko na grzałce i takie zużycie jest normalne.
    Tez popełniłem ten błąd
    Możesz sam sprawdzić wchodząc w tryb instalatora.
    Wszytko jest w instrukcji.
    Projekt indywidualny parterowa stodoła dla 5 osób: Powierzchnia ogrzewana: 160m2 w tym 30m2 garaż i kotłownia, kubatura 432 m3, podłogówka + 2 ręcznikowce w łazienkach. silikat 18 + 20 cm styropianu 0,32; strop 20-35 cm wełny 0,35.
    Pompa Daikin Altherma 8KW. WM VUT 350 PE
    Kopciuszek Arkadia 9KW (w sezonie grzewczym/przejściowym spalam 3 m3 sezonowanego buka)
    Zużycie wody - średnio 13m3

  16. #11096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Manius1000 Zobacz post
    Grzanie po podłogach to ok. 175-180m2.

    Pierwsze 3 dni były odpalane również na grzałce w taki sposób, że instalator odkręcał po 2-3 obiegi na dzień, w zależności od pętli. Bodajże 5-tego dnia byly odkręcone już wszystkie zawory. Jak stałem przy nim, to ta grzałka już mało co pracowała.

    Zastanawia mnie tylko zużycie podczas między 5 a 8 dniem - coś ok. 30kWh na dobę (było ciepło, no ale nie ma teraz mrozów niewiadomo jakich). Dopiero ostatnie 4 dni dowaliło znowu pod te 100Kwh na dobę, mimo że układ na powrocie ma te 25*C i zawory na górze są do połowy przykręcone.

    No i jeszcze jedno (może nie ma to znaczenia), ale spadło ciśnienie w układzie - może tutaj pompa ma jakieś opory albo gdzieś jest nieszczelność i ratuje to grzałką??
    I twój instalator zrobił bardzo dobrze ale za szybko. U mnie przez pierwszą godzinę chodziły wszystkie pętle i gdzieś po 45 minutach załączyła się grzałka ale chodziło bardziej o przepłukanie instalacji. Po godzinie pompa stop i czyszczenie filtra. Syfu było sporo. Potem na górze odkręconych 5 pętli na maksa a cała reszta zakręcona. Jak temp powrotu osiągnęła 22 to zacząłem odkręcać po 1 pętli za każdym razem czekając aż temp powrotu ustabilizuje się na poziomie 22 stopni. Dodam że grzałka już później ani drgnęła.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #11097

    Domyślnie

    do dzisiaj nie paliłem w kominku (dzisiaj mam zamiar przy piątku rozpalić) więc przy dwóch mostkach (dwa kominy) zuzycie w styczniu do teraz CO+CWU : 231,92 kWh co daje średnio ok 19kWh dziennie (do wyliczen wywalilem dzisiejszy dzien bo jest niepelny wiec policzylem do wczoraj srednia)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  18. #11098
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    do dzisiaj nie paliłem w kominku (dzisiaj mam zamiar przy piątku rozpalić) więc przy dwóch mostkach (dwa kominy) zuzycie w styczniu do teraz CO+CWU : 231,92 kWh co daje średnio ok 19kWh dziennie (do wyliczen wywalilem dzisiejszy dzien bo jest niepelny wiec policzylem do wczoraj srednia)
    Razem z cwu?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  19. #11099

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Razem z cwu?
    Tak bo nie mam jak rozdzielic a moj sterownik tego nie pokazuje (licznik jest na calosc zuzycia pompy)
    Ale zeby nie było tak milo dzisiaj caly dzien jest na minusie (od wczoraj) i w dniu dzisiejszym do teraz pompa zuzyla 24,93 kWh
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 12-01-2018 o 21:41
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #11100

    Domyślnie Ustawienia w II taryfie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    a ja palilem

    ale nie mialo to wplywu na zuzycie pradu - mam tak ustawiony termostat pokojowy ze grzeje C.O. od 22.00-6.00 i od 14.30-16.00 pomimo podwyzszonej temp. w pomieszczeniu- innymi slowy tak jakbym mial zaprogramowane grzanie CO bez termostatu
    Chciałem prosić o podpowiedz jak najprosciej ustawic PC Nibe f1245 aby pracowala tylko w II taryfie.
    Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Strona 555 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony