dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 659 z 686
Pokaż wyniki od 13.161 do 13.180 z 13708
  1. #13161
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Dzięki tym podwyżkom, te całe nowości zwrócą się jeszcze szybciej.
    O to to. Ciagle slysze i czytam jak to wydymali pompiarzy i ogolnie wszystkich co maja nowinki, a od kogo to slysze? Od ekogrochowcow po 3800 za tone, kominkowcow po 600 za metr przestrzenny no i od smieciuchowcow co kupuja teoche drewna, teoche wegla, teoche smieci.
    Przeciez im drozszy prad i inne zrodla ciepla tym urzadzenia sie szybciej zwracaja. Sam kalkulowalem PV po 60gr za kwh a juz jest wiecej a bedzie jeszcze wiecej. Klima po odliczeniu podatku wyszla 2500 i nie dosc ze to sie zwroci w gazie to jeszcze w lecie przyjemniej
    Slysze tez w robocie narzekania ze rachunki sie spozniaja, przytakuje bo co powiem? Ze mam to gdzies bo za prad place 20zl a gaz 70zl? Gaz mam bo mam ale drugi raz pewnie bym sie na pompe skusil.
    U mnie narazie gaz na samo cwu ok 22m3 na mc, CO odpale jak beda mrozy bo poki co klima sobie pracuje na niskich obrotach

  2. #13162

    Domyślnie

    600 za metr przestrzenny to chyba za gałęzie

  3. #13163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    600 za metr przestrzenny to chyba za gałęzie
    to określenie przestrzenny jest nijakie i nieprofesjonalne można mieć lęk przestrzeni i to chyba właściwe użycie tego słowa a nie jako miara objętości.

  4. #13164
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to określenie przestrzenny jest nijakie i nieprofesjonalne można mieć lęk przestrzeni i to chyba właściwe użycie tego słowa a nie jako miara objętości.
    No cóż, ja ponad ćwierć wieku ogrzewałem drewnem i u leśniczego od którego kupowałem drewno miałem rozpiskę w której w zależności od gatunku i grubości drewna było napisane ile mp = m3.

    Ceny drewna w lubuskim dalekie są od 600zł/mp chyba że sezonowany dąb. Problemem jest niedostatek,związany z wyższą niż zazwyczaj podażą i masowymi kradzieżami.

    Tu niejaki podgląd nt, cen. https://www.olx.pl/d/lubuskie/q-drewno-kominkowe/

    A żeby być we właściwym temacie - w tym miesiącu moja PC wszamała 81kWh na CO i CWU
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 07-12-2022 o 16:48
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #13165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    To mój pierwszy sezon grzewczy. Mieszkam dopiero 1,5 tygodnia ale zauważyłem że przy temperaturach oscylujących w ciągu dnia w okolicy 0, dzienne zużycie budynku na CO oraz domowników na CWU daje 16kWh. Grzanie CO realizowane jest w 100% w taniej taryfie. CWU puszczone jest samopas.

    Od początku miesiąca zużyłem 110kWh
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  6. #13166

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    To mój pierwszy sezon grzewczy. Mieszkam dopiero 1,5 tygodnia ale zauważyłem że przy temperaturach oscylujących w ciągu dnia w okolicy 0, dzienne zużycie budynku na CO oraz domowników na CWU daje 16kWh. Grzanie CO realizowane jest w 100% w taniej taryfie. CWU puszczone jest samopas.

    Od początku miesiąca zużyłem 110kWh
    Przy jakich wahaniach temperatury w domu w ciągu dnia?

  7. #13167
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Przy jakich wahaniach temperatury w domu w ciągu dnia?
    Sterownik Tech który zawiaduje uruchamianiem wg harmonogramu raportuje max wahania do 1*C. Temperatura w domu porusza się w przedziale 21* do 22*
    Szkielet nie ma w sobie żadnej akumulacji ale najwidoczniej posadzka o wysokości 12cm pozwala na stabilizację temperatury wewnątrz. Z pewnością aktywny udział ma tu też rekuperacja.
    Nie wiem jak sprawa się będzie miała gdy temperatury spadną mocniej poniżej 0*

  8. #13168

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    To mój pierwszy sezon grzewczy. Mieszkam dopiero 1,5 tygodnia ale zauważyłem że przy temperaturach oscylujących w ciągu dnia w okolicy 0, dzienne zużycie budynku na CO oraz domowników na CWU daje 16kWh. Grzanie CO realizowane jest w 100% w taniej taryfie. CWU puszczone jest samopas.

    Od początku miesiąca zużyłem 110kWh
    Ogranicz CWU. Nie wiem, czy podłogówka to dobre rozwiązanie do domu szkieletowego. W Stanach króluje ogrzewanie nadmuchowe.

  9. #13169

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Sterownik Tech który zawiaduje uruchamianiem wg harmonogramu raportuje max wahania do 1*C. Temperatura w domu porusza się w przedziale 21* do 22*
    Szkielet nie ma w sobie żadnej akumulacji ale najwidoczniej posadzka o wysokości 12cm pozwala na stabilizację temperatury wewnątrz. Z pewnością aktywny udział ma tu też rekuperacja.
    Nie wiem jak sprawa się będzie miała gdy temperatury spadną mocniej poniżej 0*
    16 kWh przy CWU 24 h? To raczej dobry wynik. Histereza na CWU w Konceptusie jest 1.5 stopnia, więc praktycznie ciepła woda cały czas. Do jakiej temperatury grzana?

    Ja wymieniłem ich sterownik na Salusa z programowaniem tygodniowym i godzinowym.

  10. #13170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petronelli Zobacz post
    16 kWh przy CWU 24 h? To raczej dobry wynik. Histereza na CWU w Konceptusie jest 1.5 stopnia, więc praktycznie ciepła woda cały czas. Do jakiej temperatury grzana?

    Ja wymieniłem ich sterownik na Salusa z programowaniem tygodniowym i godzinowym.
    Również wymieniłem ten sterownik podstawowy na taki z harmonogramem tygodniowym, pewnie podobny funkcjonalnością do Twojego Salusa. Wybrałem model Tech ST-292n V2
    Wodę w taniej taryfie grzeje do 47* a w drogiej do 40*

  11. #13171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ogranicz CWU. Nie wiem, czy podłogówka to dobre rozwiązanie do domu szkieletowego. W Stanach króluje ogrzewanie nadmuchowe.
    Podłogówka to marne rozwiązanie do domu szkieletowego i każdego innego.

  12. #13172
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ogranicz CWU. Nie wiem, czy podłogówka to dobre rozwiązanie do domu szkieletowego. W Stanach króluje ogrzewanie nadmuchowe.
    Może przy standardowej grubości to i problem. W procesie projektowania zdecydowałem się na podłogówkę pełniącą funkcję bufora ciepła. Dlatego ma ona 12cm wysokości. Dla mojej powierzchni to jest jakieś 15m3 betonu. Przyjmując gęstość 1,6t na 1m3 daje to 24t akumulatora w podłodze.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Podłogówka to marne rozwiązanie do domu szkieletowego i każdego innego.
    Pomieszkam to wyrobię sobie opinię. Na razie jestem zadowolony. Ogrzewanie nadmuchowe nie jest dla mnie. Nie lubię i już.

  13. #13173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Podłogówka to marne rozwiązanie do domu szkieletowego i każdego innego.
    Marne w jakim sensie? I jakie nie jest marne?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  14. #13174
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Marne w jakim sensie? I jakie nie jest marne?
    Serio? Jeszcze nie wiesz?
    Uważaj, bo jak gaweł sypnie argumentami, to będziesz rurki z podłogi wyrywał i inwestował w ogrzewanie typu "wiatr we włosach"
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  15. #13175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Serio? Jeszcze nie wiesz?
    Uważaj, bo jak gaweł sypnie argumentami, to będziesz rurki z podłogi wyrywał i inwestował w ogrzewanie typu "wiatr we włosach"
    Niczego nie trzeba wyrywać i tak to się w ciągu kilku lat do niczego nie przyda ze względu na zmiany klimatyczne. Realia się zmieniają i wybory też , budując kolejny dom zastanawiam się nad domem pasywnym bo wbrew pozorom to się zawsze opłaci.

  16. #13176
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Niczego nie trzeba wyrywać i tak to się w ciągu kilku lat do niczego nie przyda ze względu na zmiany klimatyczne. Realia się zmieniają i wybory też , budując kolejny dom zastanawiam się nad domem pasywnym bo wbrew pozorom to się zawsze opłaci.
    Masz na myśli, że klimat się ociepla? Skoro tak, to po co dom pasywny, który zgodnie z założeniami ma mieć ogromne okna, najlepiej wszystkie, od strony południowej? Na klimę ile energii pójdzie?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #13177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Masz na myśli, że klimat się ociepla? Skoro tak, to po co dom pasywny, który zgodnie z założeniami ma mieć ogromne okna, najlepiej wszystkie, od strony południowej? Na klimę ile energii pójdzie?
    Owszem pasywny sprzed 20 lat, założenia można zmienić stosownie do potrzeb, duże przeszklenia w południowej Europie nie są problemem, Dobre okna + rolety oraz klimatyzacja załatwią sprawę. Z resztą klimatyzacja do chłodzenia idealnie pasuje do PV więc można chłodzenie mieć za darmo. Można mieć dom niskoenergetyczny lub pasywny bez monstrualnych okien. Jedno nie wyklucza drugiego.

  18. #13178
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Ciekawe wywody, naćpał się?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #13179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ciekawe wywody, naćpał się?
    Pierwszy błąd w rozumowaniu, to że "każda kolejna kWh będzie liczona po cenie gwarantowanej". To nieprawda. Każda kolejna będzie liczona wg taryfy zatwierdzonej przez URE. Jest tylko limit tej ceny - żadna taryfa zawierające wyższe stawki nie zostanie zatwierdzona.
    Taryfa G12as jest z kolei gwarantowana w rozporządzeniu:
    4. Przedsiębiorstwo energetyczne wykonujące działalność gospodarczą w zakresie dystrybucji energii elektrycznej tworzy odrębną grupę taryfową dla odbiorców zużywających energię elektryczną na potrzeby gospodarstw domowych, w celu stymulowania tych odbiorców do zużywania większej ilości energii elektrycznej w godzinach od 2200 do 600.
    5. W grupie taryfowej, o której mowa w ust. 4, obowiązują stawki opłat w wysokości jak w grupie taryfowej dla odbiorców zużywających energię elektryczną na potrzeby gospodarstw domowych z jednostrefowym rozliczeniem za usługi dystrybucji energii elektrycznej, z zastrzeżeniem ust. 6–10.
    6. W godzinach od 2200 do 600 przedsiębiorstwo energetyczne w pierwszym roku od zakwalifikowania odbiorcy do grupy taryfowej, o której mowa w ust. 4, stosuje
    składnik zmienny stawki sieciowej w wysokości do 30% składnika zmiennego stawki sieciowej grupy taryfowej dla odbiorców zużywających energię elektryczną na potrzeby gospodarstw domowych z jednostrefowym rozliczeniem za usługi dystrybucji energii elektrycznej. Obniżony składnik zmienny stawki sieciowej obowiązuje w odniesieniu do ilości energii elektrycznej przewyższającej ilość energii elektrycznej zużytej w analogicznym okresie rozliczeniowym poprzedzającego roku


    Ale nikt nikomu nie zabrania wygadywać bzdur dla podniesienia oglądalności na YT.

    Trzeba mieć świadomość, że utrzymanie stawek dla 2000 kWh na poziomie z poprzedniego roku oznacza znaczne realne obniżenie ceny z powodu inflacji.
    IMO powyżej 2MWh realna podwyżka nie będzie duża. W końcu gross sprzedawców to przedsiębiorstwa państwowe, które nie będą chciały wqurzać wyborców w roku wyborów.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-12-2022 o 23:45

  20. #13180

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ciekawe wywody, naćpał się?
    To jest akurat youtubowy klaun, który się na niczym nie zna a się mądrzy. Samozwanczy gwiazdorzy pewnych grup na fb odnosnie pomp dossali się do niego, zeby poprawić swoje zasięgi. A mają takie samo pojęcie jak on, czyli bardzo mgliste.

Strona 659 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony