dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: CZY KUPISZ LUB KUPIŁBYŚ POMPĘ CIEPŁA DO SWOJEGO DOMU

Głosujących
363. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    124 34,16%
  • NIE

    141 38,84%
  • TAK ALE NIE MAM TYLE KASY

    98 27,00%
Strona 1 z 44
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 877
  1. #1

    Domyślnie CZY KUPISZ POMPĘ CIEPŁA

    W tej ankiecie chodzi mi o informację o rynku inwestora
    czy chcesz mieć pompę ciepła
    ile zapłaciłbyś za taki system
    dlaczego chcesz to mieć
    czego się obawiasz
    dlaczego nie ....

    Prowadzę firmę handlowo usługową i wasze odpowiedzi pomogą mi bardzo w podjęciu decyzji na temat pomp ciepła ... wprowadzić je do naszej oferty czy nie

    dziękuję za szczere odpowiedzi
    pozdrawiam
    Tomasz W.
    [email protected]

  2. #2

    Domyślnie Re: CZY KUPISZ POMPĘ CIEPŁA

    Teraz mnie po prostu nie stać. Moze zrobię gdy rozsypie mi sie to co mam. Ale pewnie wtedy działka już będzie zagosodarowana i szkoda będzie roślin.

  3. #3

    Domyślnie

    NIE kupię- ze względu na koszty. Inwestycja zwróciłaby się ewentualnie dopiero mojemu synowi.
    cele budzą szacunek

  4. #4

    Domyślnie

    Nie, ponieważ jest to zbyt droga impreza, która będzie się zwracać latami, a jak coś nawali to może okazać się tylko skarbonką. Jeśli coś ze źródeł odnawialnych to najwyżej za jakiś czas kolektory do podgrzewania wody.
    pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    Teoretycznie fajna sprawa, praktycznie cenowo nie do przeskoczenia

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja gdzieś czytałem w jakimś czasopiśmie ("budujemy dom" albo "ładny dom" - już nie pamiętam) opis pionierskiej isntalacji pompy ciepła. Inwestor miał z nią sporo problemów, bo temat był wtedy dosć nowy i mało kto się na tym znał. Jednak w tym artykule do pompy ciepła zniechęciła mnie jedna rzecz. W zimie w opisywanej instalacji wystąpiła awaria sieci elektrycznej i na jakiś czas przestała chodzić pompka wymuszająca obieg czegośtam w instalacji pompy ciepła (w tych rurkach w ziemi). Nie wiem co tam w tych rurkach płynęło, w każdym razie jak pompka stanęła, to to coś zamarzło i cała instalacja okazała się nie do uruchomienia aż do wiosny, aż wszystko odtajało.
    Nie wiem, może to był jakiś stary typ pompy, może nowe już tej przypadłości nie mają. W każdym razie idea skakania wokół tej pompeczki i pielęgnowania jej, byle by się tylko w zimie nie przestała kręcić ostro mnie zniechęciłą.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie - mam niewielki dom, a i tak byłoby strasznie dużo roboty z wykopaniem rowów,
    położeniem rurek itp. - przecież na to trzeba drugą działkę ! (czyli znowu kasa).
    Już teraz koszty energii do napędu pompy mogą być porównywalne do kosztów
    grzania z kotła kondens., a jak jeszcze prąd zdrożeje - staje się to zupełnie bez sensu

    hej - Krzysiek

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawa braku prądu to w sumie niewielki problem. Przy koszcie inwestycji w pompę ciepła możnaby sobie pozwolić na jakiś UPS zabezpieczający przed taką ewentualnością. Pobór prądu nie jest chyba zbyt duży ?
    Natomiast interesujące są rzetelnie podane całkowite koszty inwestycji, aby instalacja mogła pracować ? O to może być trudno, bo mało kto chce się tym pochwalić, jeśli na dodatek stwierdził błąd w swoich kalkulacjach.
    Ludzie natomias mogący sobie pozwolić na to zapewne nie odwiedzają takich miejsc jak to, bo oni po prostu zlecają wszystko firmom do wykonania i nie interesuje ich wszystko co po drodze.
    Z oczywistych względów materiały reklamowe też nie są wiarygodne, a przynajmniej zawierają niepełne dane.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem kto ma zadawać pytania my czy Ty?

    A czym chcesz handlować pompami czy informacją?

    Myślę, że na forum nikomu z nas pompy ciepła nie wciśniesz.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Nie wiem kto ma zadawać pytania my czy Ty?

    A czym chcesz handlować pompami czy informacją?

    Myślę, że na forum nikomu z nas pompy ciepła nie wciśniesz.

    Odnoszę wrażenie że albo nie przeczytałeś mojego wstępu albo go nie zrozumiałeś albo miałeś ciężki dzień

    nie handluję pompami ciepła i nigdy takiej nie zamontowałem

    nikomu nic nie wciskam

    i nie życzę sobie żeby jakiś anonimowy koleś zamieszczał w mojej ankiecie nieuprzejme teksty nie na temat

    jeśli ci się nie podoba moje pytanie to to poszukaj innego

    odpowiedź na moje pytanie nie jest tylko dla mnie

    temat jest stary ale ciągle mało jest na ten temat informacji

    ja szukam ludzi którzy ten temat przegryźli i od nich chcę się czegoś nauczyć

    życzę miłego dnia
    pozdrawiam
    Tomasz W.
    [email protected]

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Byłem zainteresowany pompami ciepła ale mi przeszło. Obecnie nie wydaje mi się aby te urządzenia były cokolwiek warte. Nie kupiłbym pompy ciepła nawet gdyby ich cena zeszła do poziomu droższych kotłów gazowych lub olejowych.
    - samo pudło jest już drogie.
    - droga i trudna jest instalacja
    - trzeba postarać się i zrobić nietanią niskotemperaturową instalację CO
    - trzeba postawić większy zasobnik na wodę aby nie mieć kłopotów z niedoborem CWU
    - trzeba mieć szczęście kupując działkę i mieć dobre warunki gruntowe do pomp gruntowych lub wodne do pomp woda-woda.
    - inna sprawa, że dobre warunki dla pomp często oznaczają, że wybudowanie fundamentów będzie droższe.
    - wartości COP podawane w reklamach są interesujące ale odnoszą się tylko do CO (CWU wypada znacznie gorzej), zakładają praktycznie idealne warunki oraz nie uwzględniają żadnego innego poboru prądu poza sprężarką.

    Obecnie uważam, że dużo lepsze jest oszczędzanie energii zamiast szukania rozwiązań jak tę energię pozyskać najtaniej.

  12. #12

    Domyślnie

    A ja mam pompę ciepła, więc nie jestem Twoim potencjalnym klientem. Ale oczywiście jestem ZA.
    A do pozostałych Forumowiczów: w połączeniu z kolektorami słonecznymi i rekuperatorem, przy oczywiście dużych nakładach inwestycyjnych, koszt ogrzewania szybko się zwróci. Poza tym, jest to konfiguracja bardzo wygodna, bo praktycznie bezobsługowa (przy sterowaniu automatycznym) i bezawaryjna. A co do wszystkich tych wad, które wymieniliście - modernizacje itp. - jeśli zaplanuje się takie inwestycje na etapie projektowania domu i zagospodarowania działki, to nie jest źle.
    Jeśli chodzi o prąd, albo raczej jego prak, to po pierwsze - zazwyczaj przy pompie ciepła instaluje sie wodne ogrzewanie podłogowe, które ma (płyta grzejna, jaką jest podłoga) dużą bezwładność temperaturową, więć przy braku prądu nie pojawi sie natychmiast szron na ścianach - może to być różnica np. 1 st.C po dobie braku zasilania. A co do zamarzania mieszanki, która wypełnia rurki - zależnie od producenta jest to gaz lub płyn, ale zazwyczaj mieszanina glikolu z czymś tam - nie ma szansy zamarznąć ze względów konstrukcyjnych, gdyż rurki z tym "czymś" umieszcza się w gruncie poniżej linii przemarzania określonej dla danego terenu. Pamiętajcie, że pompa ciepła odzyskuje ciepło z ziemi lub wody, więc kolektory muszą być umieszczone w miejscu, gdzie jest stała DODATNIA temperatura, w przeciwnym razie pompa nie spełniałaby swojego zadania. A mity o wielkiej skrzyni, ogromnym poborze prądu można między bajki włożyć. Obudowa jest niewiele większa od lodówki turystycznej, prądu czerpie tyle, co zamrażarka, zbiornik na wodę będzie taki, jak sami sobie zechcemy (nagrzewnice ogrzewają średnio 12l. na minutę przy ciągłym poborze wody, więc nie musi być gigantyczny). Dla kogoś, kto ceni wygodę i myśli ekologicznie, no i kto oczywiście ma na to pieniądze, polecam. A pieniądze - wcale nie są tak duże, jak się wszystkim wydaje. A wydaje się tak zazwyczaj tym, którzy nic na ten temat nie wiedzą, tylko "tak słyszeli".

  13. #13

    Domyślnie

    A ja mam pompę ciepła, więc nie jestem Twoim potencjalnym klientem. Ale oczywiście jestem ZA.
    A do pozostałych Forumowiczów: w połączeniu z kolektorami słonecznymi i rekuperatorem, przy oczywiście dużych nakładach inwestycyjnych, koszt ogrzewania szybko się zwróci. Poza tym, jest to konfiguracja bardzo wygodna, bo praktycznie bezobsługowa (przy sterowaniu automatycznym) i bezawaryjna. A co do wszystkich tych wad, które wymieniliście - modernizacje itp. - jeśli zaplanuje się takie inwestycje na etapie projektowania domu i zagospodarowania działki, to nie jest źle.
    Jeśli chodzi o prąd, albo raczej jego prak, to po pierwsze - zazwyczaj przy pompie ciepła instaluje sie wodne ogrzewanie podłogowe, które ma (płyta grzejna, jaką jest podłoga) dużą bezwładność temperaturową, więć przy braku prądu nie pojawi sie natychmiast szron na ścianach - może to być różnica np. 1 st.C po dobie braku zasilania. A co do zamarzania mieszanki, która wypełnia rurki - zależnie od producenta jest to gaz lub płyn, ale zazwyczaj mieszanina glikolu z czymś tam - nie ma szansy zamarznąć ze względów konstrukcyjnych, gdyż rurki z tym "czymś" umieszcza się w gruncie poniżej linii przemarzania określonej dla danego terenu. Pamiętajcie, że pompa ciepła odzyskuje ciepło z ziemi lub wody, więc kolektory muszą być umieszczone w miejscu, gdzie jest stała DODATNIA temperatura, w przeciwnym razie pompa nie spełniałaby swojego zadania. A mity o wielkiej skrzyni, ogromnym poborze prądu można między bajki włożyć. Obudowa jest niewiele większa od lodówki turystycznej, prądu czerpie tyle, co zamrażarka, zbiornik na wodę będzie taki, jak sami sobie zechcemy (nagrzewnice ogrzewają średnio 12l. na minutę przy ciągłym poborze wody, więc nie musi być gigantyczny). Dla kogoś, kto ceni wygodę i myśli ekologicznie, no i kto oczywiście ma na to pieniądze, polecam. A pieniądze - wcale nie są tak duże, jak się wszystkim wydaje. A wydaje się tak zazwyczaj tym, którzy nic na ten temat nie wiedzą, tylko "tak słyszeli".

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Kiedyś się najarałem na taką pompkę z wymiennikiem gruntowym. Nawet rozmawiałem z kumplem co miał takie coś 2 sezony. Co prawda nie z wymiennikiem gruntowym tylko wodnym. Wykopali mu dwie studnie na działce. Szczerze mnie od tego pomysłu odwodził. Twierdził wręcz że zostal oszukany przez firmę która mu instalowała. Firma zrobiła wyliczenia zapotrzebowania na energię elektryczną które później okazały się jedną wielką lipą. Podsumował tą całą imprezę tak. Dwie niepotrzebne studnie, prądu ciągnie 2x więcej niż miało. Koszty inwestycji coś koło 20 k zł nie zwrócą się nigdy. Za jakieś 10 lat będzie wymagało wymiany jakiegoś drogiego podzespołu. Słowem uważa że został wpakowany w kanał.
    Pozdrawiam

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    J/w

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    No właśnie pojęcie zwrotu jest strasznym naciąganiem. Jak może nam się zwrócić ogrzewanie domu. Przecież nie dość że wydajemy na zainstalowanie od kilku (ale to nie pompy ciepła) do kilkudziesięciu tysięcy zł. A potem rocznie kolejne kilka tysięcy. Gdzie tu jakiś zwrot choćby złotówki?

  17. #17

    Domyślnie

    Tak mozna powiedziec o KAZDEJ inwestycji!!

    sa firmy i "firmy" i niestety nie jest to tylko domena firm od POMP CIEPLA! tak wiec to nie jest argumentacja ani za ani przeciw (jak kupujesz samochod i masz powiedziane ze spala 5 l/100 km a tobie spala 10 l/100 km tez uwazasz ze zostales wpuszczony w kanal?? czy po prostu nie potrafisz jezdzic??)

    Tutaj problem polega na tym iz wydatek na ogrzewanie pompa ciepla jest podczas jej budowy w porownaniu z innymi systemami grzewczymi znacznie wiekszy i ewentualne bledy znacznie kosztowniejsze - i to boli najbardziej.

    Dobry piec do spalania gazu drzewnego tez kosztuje sporo i co z nim zrobic jak po sezonie grzewczym piec sie rozpada?? a dlaczego?? bo wlasciciel palil mokrym drewnem zamiast suchym, sezonowanym - gwarancji nikt nie uzna i tez nalezy powiedziec ze inwestycja sie nie oplaca?

    To tyle bo to nie ma wiekszego sensu z taka argumentacja.

  18. #18

    Domyślnie

    Gdyby gaz byl tylko dwa razy tanszy od elektrycznosci a nie trzy to byloby warto.
    Bo dla przecietnego domu 30000kWh/a oznaczaloby to ok. 1800 zl oszczednosci rocznie, ale dzisiaj to -300 zl prz zalozeniu ze za energie placi sie:
    gaz 12 gr
    el 36 gr
    spr pompy c. 300%

  19. #19

    Domyślnie

    Pod jednym warunkiem - ze masz gazociag!!

    A co w sytuacji gdy takiego "cuda" nie ma i w najblizszych latach powiedzmy 10 nie planuje sie budowy??

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jezier pojęcie zwrotu należy rozumieć jako odzyskanie po jakimś czasie różnicy nakładów i oszczedności na paliwie. Jak za coś płacisz więcej to chcesz mieć z tego jakaś korzyśc w dłuzszym okresie czasu.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony