dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 525 z 1021
Pokaż wyniki od 10.481 do 10.500 z 20417
  1. #10481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Masz monoblock i tu jest problem. Miałem tak samo. Nie kalbruj wskazań czujników bo to doprowadza do przekłamania. Pisałem już o tym wcześniej. Te wersję mają zła izolacje czujnika wody zasilające przy grzalce. Ten ostatni a jak ze ważny. Okazuje się że poniżej 5 stopni na zewnątrz traci 0.5 st C na zailaniu. Poniżej 0 na zewnątrz traci już 1 st na zasilaniu. Zaizoluj czujnik kauczukiem albo wełna i będzie dobrze. U mnie to pomogła. Pasanic o tym problemie wie i nieoficjalnie komunikuje użytkownikom aby ocieplili czujniki.
    Czy czujnik o którym mowa to jest w monobloku ten, który znajduje się na takiej cienkiej miedzianej rurce która idzie do tego boxu żebrowanego? (To jest grzałka czy jakiś wymiennik?) Na tej rurce jest dolutowany kabelek widać to od razu jak się zdejmie pokrywę. To jest to? Jeśli nie to proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

  2. #10482
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cienka rurka to pewnie gazowa. Pewnie też go możesz zaizolować ,ale nie o te chodzi. szukaj 3 pozostałych czujników. Jeden jest na pewno na rurce ,która wychodzi z tego wymiennika o którym piszesz ( wchodzą do niego jedna cienka i jedna gruba gazowa , i dwie wodne).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #10483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Czy czujnik o którym mowa to jest w monobloku ten, który znajduje się na takiej cienkiej miedzianej rurce która idzie do tego boxu żebrowanego? (To jest grzałka czy jakiś wymiennik?) Na tej rurce jest dolutowany kabelek widać to od razu jak się zdejmie pokrywę. To jest to? Jeśli nie to proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

    To nie jest ten. Najważniejszy czujnik jest zamontowany z boku, jak zdejmiesz boczny panel. Szukaj grzałki i przypływówki owiniętej śmiesznym filcem/szmatą!
    Tam od boku zobaczysz czujnik przylgowy włożony do ucha przyspawanego do boku rury (czegoś o większej średnicy). Czujnik jest luźny (przez to słaby kontakt z miedzianą rurką i utrata temperatury przy 0st i poniżej). Ja zaizolowałem wszystkie trzy ale z obserwacji i info z Panasonica ten przy grzałce jest najważniejszy. Po tej operacji COP poniżej 3 nie występuje w obecnych temperaturach. Wykorzystałem taśmę kauczukową i wełnę alulamellę mat z Rockwool. Do temperatury -5 na zewnątrz wskazania się zgadzają. poniżej nie badałem bo nie było takich warunków w tym roku. Okazuje się, że nie ma różnić między tym co pokazuje sterownik pompy a dodatkowy czujnik zamontowany na zasilaniu budynku. Walczyłem z tym co Ty przez ponad 2 miesiące, ale udało się. Zajmij się tym w pierwszej kolejności a ustanawiania pozostałych parametrów pozostaw na później. Ludzie z Panasonica znają problem i wiedzą gdzie jest wada produkcyjna. Monoblock w ich wydaniu wymaga jeszcze dopracowania, ale jak to zrobią to śmiało mogę powiedzieć, że ten układ jest lepszym rozwiązaniem niż Splita.

    Jeśli miałbyś jakieś pytanie to pisz PRIV, podam Ci numer telefonu i resztę dopowiem podczas rozmowy.

    Powodzenia!
    Dom w Renkoldach 145 m2, PC Aquarea MDCwh-H3E5 9kW 1 faz. Podłoga 7 cm + 20 cm styr. biały, ściany gazobeton 24cm + Rockwool Frontrock 16cm, lekki strop - Rockwool Toprock Super 40cm, okna 3 szyby Adams, całość podłogówka, Reku: Systemair VTR300. PV - 6.1KWp.

  4. #10484

    Domyślnie

    Dziękuję za te podpowiedzi i wszelką pomoc. Wezmę się za to w sobotę i zdam relacje. Pozdrawiam.

  5. #10485
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Balbin-to co napisałeś wiele wyjaśnia.
    Jak tylko będzie cieplej też zrobię (jak napisałeś ) u kuzynki w monobloku t-cap.
    Dzięki za info.
    Pzdr

    PS
    I po to właśnie jest to forum- daję Ci dzisiaj „pochwałkę”
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  6. #10486
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    . Czujnik jest luźny....
    To musiałeś zgubić sprężynkę , bo w te ucha są również włożone takie stalowe płaskie kawałki metali lekko zagięte , żeby czujnik dociskać do rury.
    Poza tym są tam cztery czujniki , w tym trzy od wody , więc jak już sprawdzać i to robić dobrze to te wszystkie , i dodatkowo proponuję posmarować czujnik pastą termo-przewodzącą ( jak pod radiatory procesorów).
    Do pracy pompy na pewno najważniejsze są dwa czujniki :temperatura wody wejściowej i wyjściowej , a nie jeden.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 24-01-2020 o 06:53
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #10487

    Domyślnie

    Dziwna sprawa dzisiaj. Wstaję a w domu gorąco. PC nie wyłączyła się wg harmonogramu. Grzeje non stop. Harmonogram ustawiony przez smart clouda i nie ruszany od tygodni. Nie wiem gdzie leży przyczyna... Uprzedzając, mimo iż nie ma to żadnego wpływu, braku połączenia z cloudem nie było.

  8. #10488
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    W tym ,że za bardzo wierzysz smart cloudowi , zamiast ustawić normalnie na sterowniku.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #10489

    Domyślnie

    Przecież było już mówione, że tam ustawiasz i wysyłane jest to do pompy. A skoro nie było nic zmieniane to Cloud nie ma nic do rzeczy. Normalnie, to jest właśnie wygodnie przez Clouda zamiast dłubanie w sterowniku.

  10. #10490
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak ,mówione było ,że nie jest wysyłane do pompy tylko do modułu. Więc albo moduł zawiódł , albo jednak cloud mu coś wysłał nie tak. No i masz swoją wygodę.

    A właśnie jakby ktoś był zainteresowany to chętnie sprzedam swój moduł , bo leży na zbiorniku CWU i się kurzy...
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 24-01-2020 o 09:49
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #10491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zdarzyło mi się ze dwa razy że na koniec nie zatwierdziłem jakiejś zmiany.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #10492

    Domyślnie

    Przecież napisałem, że harmonogramu od kilku tygodni nie ruszałem i działał. Więc jak czegoś mogłem nie zapisać lub Cloud mógł nie wysłać do modułu?

  13. #10493
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    właśnie Cloud mógł wysłać do modułu
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #10494
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Licznik 3-fazowy zlicza, jak sama nazwa wskazuje, pobór odbiornika 3-fazowego. Ty masz 2 odbiorniki 1F na różnych fazach. Stąd spotrzebujesz 2 liczniki 1F. A czy z wifi, to już zależy co potrzebujesz.
    Może założyć licznik trójfazowy, tylko będzie mu zliczać oba urządzenia razem. pytanie czy chce mieć wiedzę ile pompa ile grzałka czy nie
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  15. #10495
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Licznik 3-fazowy zlicza, jak sama nazwa wskazuje, pobór odbiornika 3-fazowego. Ty masz 2 odbiorniki 1F na różnych fazach. Stąd spotrzebujesz 2 liczniki 1F. A czy z wifi, to już zależy co potrzebujesz.
    Licznik 3-fazowy zawsze będzie liczył obciążenie każdej pojedynczej fazy, warunek, że do licznika ma pociągnięte zasilanie 3-fazowe ( L-1, L-2, L-3 i N ), a za licznikiem, to może mieć jedną, lub dwie obciażone i tak to będzie liczyć.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  16. #10496
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ponieważ chcę grzać tylko w godzinach 22-06 ( mam taryfę G12AS) przestoje na defrost to dla mnie strata czasu. Ponieważ mam tak zaprojektowaną podłogówkę ,że temperatura powrotu nie jest w stanie przekroczyć 25 stopni,a mam 12kW T-CAP byłem skazany na Deice Mode 2 . Defrost potrafił trwać nawet 20min.
    Wpadłem na pomysł ,żeby oszukać czujniki temperatury , i podnieść trochę odczytywaną przez nie temperaturę tak ,aby Pompa nie wyłączała sprężarki tuż przed defrostem , oraz nie szlifowała nią na 82Hz ( bo aż żal było jej słuchać gdy byłem wtedy na zewnątrz).
    Do trzech czujników wody dołożyłem równolegle rezystory 100k ,które podniosły odczytywaną z nich temperaturę o 4 stopnie .
    Po miesiącu testowania mogę powiedzieć ,że sprawdza się to bardzo dobrze. Nie miałem żadnych błędów na sterowniku ,ani niepokojących objawów.
    Oczywiście sama temperatura wody jest oszukana ,więc trzeba odpowiednio podnieść krzywą , Dodatkowo wchodzi w grę jakość pomiaru oddawanej energii ( nie mam pojęcia ,czy pompa robi to teraz dobrze , czy nie , czy pokazuje lepszy czy gorszy COP itd).
    (EDIT: Po dwóch sezonach swierdzam ,że odczyty są takie same , delta jest taka sama , stąd pomiar energii wyprodukowaniej się nie zmienił)
    Natomiast sam defrost trwa maksymalnie 6min. Może to i więcej niż standardowo , ale zważywszy na temperaturę wody w obiegu , może i tak nie najgorzej.( no i znacznie szybciej niż poprzednio).
    Teraz gorsza sprawa , trzeba zapewnić ,aby podczas defrostu naprawdę ta ciepła woda się nie skończyła ,bo grozi to zamarznięciem wymiennika jak na tym filmie:
    (EDIT:Filmów Karola z klimatyzacja Katowice i przerobionych klimatyzatorów na PC już nie ma , ale chodziło o to , że klient przerobił jego przeróbkę tak , że podczas defrostu nie było przepływu wody przez wymiennik- wyłączała się obiegówka , dlatego zamarzł i się rozsadził.)

    Podczas defrostu można obserwować jaka temperatura gazu/czynnika wpływa do wymiennika (czujnik orurowania wewnętrznego w smartcloud), i przy temperaturach w okolicach zera zaobserwowałem najniższą -11 stopni. dlatego ten zimny gaz musi być ogrzany naszym zładem wody ,albo zamrozi nam tą wodę
    EDIT (W HeishaMon , gdzie odczyty są szybsze - nawet co 1s , zaobserwowałem tą temperaturę -16stopni przez chwilę).
    Ja nie mam bufora , ale mam 4,5km rurki w podłogówce ,czyli ponad 400l więc raczej wody nie powinno zabraknąć (nawet przy przepływie 53l/min jaki pompa pokazuje podczas defrostu).
    Oczywiście pompa ma zabezpieczenie w postaci tego właśnie trzeciego słynnego czujnika-w smartcloud temperatura wyjsciowa2 ( jesli temperatura wody z jego odczytu-wyjście wody z wymiennika- spadnie poniżej 23 stopni to defrost się wyłączy i dalej będzie się odszraniał w Mode2 ,czyli piłował sprężarkę) ,ale temperaturę na nim też zawyżamy o 4 stopnie,czyli zadziała o 4 stopnie niżej.
    Poniżej poglądowe zdjęcie jak bezinwazyjnie wpiąć rezystorki.
    Jeśli kogoś zainspirowałem ,to ostrzeżenie ,że skutki tego mogą być różne , i że robi to na własne ryzyko ,i przede wszystkim , żeby wiedział co robi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CNTH1.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	451749
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 07-01-2021 o 06:27
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #10497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    To nie jest ten. Najważniejszy czujnik jest zamontowany z boku, jak zdejmiesz boczny panel. Szukaj grzałki i przypływówki owiniętej śmiesznym filcem/szmatą!
    Tam od boku zobaczysz czujnik przylgowy włożony do ucha przyspawanego do boku rury (czegoś o większej średnicy). Czujnik jest luźny (przez to słaby kontakt z miedzianą rurką i utrata temperatury przy 0st i poniżej). Ja zaizolowałem wszystkie trzy ale z obserwacji i info z Panasonica ten przy grzałce jest najważniejszy. Po tej operacji COP poniżej 3 nie występuje w obecnych temperaturach. Wykorzystałem taśmę kauczukową i wełnę alulamellę mat z Rockwool. Do temperatury -5 na zewnątrz wskazania się zgadzają. poniżej nie badałem bo nie było takich warunków w tym roku. Okazuje się, że nie ma różnić między tym co pokazuje sterownik pompy a dodatkowy czujnik zamontowany na zasilaniu budynku. Walczyłem z tym co Ty przez ponad 2 miesiące, ale udało się. Zajmij się tym w pierwszej kolejności a ustanawiania pozostałych parametrów pozostaw na później. Ludzie z Panasonica znają problem i wiedzą gdzie jest wada produkcyjna. Monoblock w ich wydaniu wymaga jeszcze dopracowania, ale jak to zrobią to śmiało mogę powiedzieć, że ten układ jest lepszym rozwiązaniem niż Splita.

    Jeśli miałbyś jakieś pytanie to pisz PRIV, podam Ci numer telefonu i resztę dopowiem podczas rozmowy.

    Powodzenia!
    Witam z radością stwierdzam że wszystko co wyżej napisał Balbin sprawdziło się. Cop się poprawił i to sporo. Teraz mam u siebie 6 na minusie a cop 3,8. Co prawda na sterowniku, więc z podlicznika spodziewam się może koło trzech, ale w poprzednim stanie cop byłby koło 2 pewnie przy tej temperaturze zewnętrznej. Zaizolowalem wszystkie czujniki nie tylko te wodne i faktycznie żółci mogliby to poprawić bo tam oprócz tej szmaty na grzałce i kilku pianek na trytytki to nie ma nic na tych rurkach.

    Specjalne podziękowania dla Balbina.

  18. #10498

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Witam z radością stwierdzam że wszystko co wyżej napisał Balbin sprawdziło się. Cop się poprawił i to sporo. Teraz mam u siebie 6 na minusie a cop 3,8. Co prawda na sterowniku, więc z podlicznika spodziewam się może koło trzech, ale w poprzednim stanie cop byłby koło 2 pewnie przy tej temperaturze zewnętrznej. Zaizolowalem wszystkie czujniki nie tylko te wodne i faktycznie żółci mogliby to poprawić bo tam oprócz tej szmaty na grzałce i kilku pianek na trytytki to nie ma nic na tych rurkach.

    Specjalne podziękowania dla Balbina.
    Jakieś zdjecia tych czujników ?
    Bo u mnie żeby zdjąć boczny panel trzeba odkręcać tez z tylu ?
    To nie ten od pompki do grzałki ?
    „Ciekawe, że szczątki dinozaurów przetrwały 200 mln lat a teraz musimy je chronić” A.Andrus
    Dlaczego PC ? Bezpieczeństwo, czyste powietrze, bezobsługowość.

    Dom 120 m2, garaż 25 m2.
    Ocieplenie - styropian szary z zakładkami 15 cm, podłoga 18 cm, 40 cm celuloza dach.
    Pompa ciepła pw Panasonic 5kw + kominek.
    Podłogówka - parter, 1. - piętro grzejniki .
    Pozdrawiam !

  19. #10499
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Witam z radością stwierdzam że wszystko co wyżej napisał Balbin sprawdziło się. Cop się poprawił i to sporo. Teraz mam u siebie 6 na minusie a cop 3,8. Co prawda na sterowniku, więc z podlicznika spodziewam się może koło trzech, ale w poprzednim stanie cop byłby koło 2 pewnie przy tej temperaturze zewnętrznej. Zaizolowalem wszystkie czujniki nie tylko te wodne i faktycznie żółci mogliby to poprawić bo tam oprócz tej szmaty na grzałce i kilku pianek na trytytki to nie ma nic na tych rurkach.

    Specjalne podziękowania dla Balbina.

    Cieszę się, że mogłem pomóc!
    Po sezonie grzewczym planuje rozebrać obudowę części hydraulicznej i psikać PURem tak jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=Qu_ueMJUGvg
    Myślę, że 1-2 cm grubości pomoże zabezpieczyć wnętrze pompy. (co ciekawe na pytanie co z gwarancją DTH Panasonic-a potwierdził, że jej nie stracę!)
    Dom w Renkoldach 145 m2, PC Aquarea MDCwh-H3E5 9kW 1 faz. Podłoga 7 cm + 20 cm styr. biały, ściany gazobeton 24cm + Rockwool Frontrock 16cm, lekki strop - Rockwool Toprock Super 40cm, okna 3 szyby Adams, całość podłogówka, Reku: Systemair VTR300. PV - 6.1KWp.

  20. #10500
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Witam z radością stwierdzam że wszystko co wyżej napisał Balbin sprawdziło się. Cop się poprawił i to sporo. Teraz mam u siebie 6 na minusie a cop 3,8. Co prawda na sterowniku, więc z podlicznika spodziewam się może koło trzech, ale w poprzednim stanie cop byłby koło 2 pewnie przy tej temperaturze zewnętrznej. Zaizolowalem wszystkie czujniki nie tylko te wodne i faktycznie żółci mogliby to poprawić bo tam oprócz tej szmaty na grzałce i kilku pianek na trytytki to nie ma nic na tych rurkach.

    Specjalne podziękowania dla Balbina.
    Cytat Napisał slimakfoto Zobacz post
    Jakieś zdjecia tych czujników ?
    Bo u mnie żeby zdjąć boczny panel trzeba odkręcać tez z tylu ?
    To nie ten od pompki do grzałki ?
    Niestety zdjęć nie mam.
    Ale masz rację aby dojść do tego czujnika przy grzałce najlepiej jest zdjąć tylny panel - w moim przypadku było to nie możliwe ze względu na zamontowane już przyłącza wody.
    Zdjąłem kapę górną, przednią i odkręciłem klapy odwietrzników i zaworów. Odkręciłem boczny panel, delikatnie odginając go nakleiłem taśmy kauczukowe i całość owinąłem alulamella z wełny. Pozostałe czujniki podobnie. Do pozostałych czujników dojście jest dużo lepsze i nie wymaga większej rozbiórki. Jak będziesz miał problem ze zlokalizowaniem czujników to szukaj po kablach. Na płycie głównej jest gniazdo CN-TH1 i od niego odchodzą przewody do wnętrza jednostki. Po kablach zlokalizujesz czujniki.
    Dom w Renkoldach 145 m2, PC Aquarea MDCwh-H3E5 9kW 1 faz. Podłoga 7 cm + 20 cm styr. biały, ściany gazobeton 24cm + Rockwool Frontrock 16cm, lekki strop - Rockwool Toprock Super 40cm, okna 3 szyby Adams, całość podłogówka, Reku: Systemair VTR300. PV - 6.1KWp.

Strona 525 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony