dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 618 z 1021
Pokaż wyniki od 12.341 do 12.360 z 20417
  1. #12341
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    W tej chwili pompa pracuje. Mało tego przed 13 było na liczniku 4094. O 13 załączyło się CO i grzało do 14,15 a od 14,15 idzie CWU i to bez zatrzymania sprężarki.
    Ja specjalnie wyłączyłem przed CWU , żeby zobaczyć czy się doda wyłączenie.
    Ale umiem zrobić tak ,żeby z CWU na CO przeszła bez zatrzymania sprężarki
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #12342

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    (...) Bo u mnie wyglada to tak:
    Załącznik 450502
    W tej chwili pompa pracuje. Mało tego przed 13 było na liczniku 4094. O 13 załączyło się CO i grzało do 14,15 a od 14,15 idzie CWU i to bez zatrzymania sprężarki.
    To jest normalne. Start/stop będzie po zakończeniu grzania CWU i przełączeniu na CO.

  3. #12343

    Domyślnie

    Sterownik na pompie zlicza tylko starty sprezarki żadnych stopów.
    Normalne jest ze z c.o na cwu przechodzi bez zatrzymania ale z cwu na c.o juz nie potrafi.Why?

    Migu czyzby znowu jakies oszukiwanki na czujnikach temperatury
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #12344
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Panowie, w tamtym roku było to wałkowane, ale po kolei.
    Na wyświetlaczu, przynajmniej T-CAP, jest pięknie opisane : Ilość WYŁ.-WŁ, czyli panel zlicza fizycznie każde załączenie i wyłączenie sprężarki. Czyli jeden cykl pracy to licznik zlicza fizycznie 2 ( raz zalącz, raz wylącz ). W Moim przypadku pompa pracuje cyklicznie i na 10h. pracy na dobę, odnotowala 14zał/wył, co fizycznie dało 7cykli po ok. 1,25h. pracy.
    Co do defrostów, to to przebiega nastepująco ( przynajmniej u mnie, w tamtym roku ):
    Pompa na podstawie czujnika szronu na wymienniku oraz innych zmiennych stwierdza,że jest zaszroniona. Nie wyłączając sprężarki, zawór 4-drogowy odwraca kierunek obiegu czynnika grzewczego, w taki sposób, że ciepło jest zabierane z wymiennika jednostki wewnętrznej ( tz. tryb chłodzenia ) sprężane w sprężarce i puszczane na skraplacz ( wymiennik jednostki zewnętrznej ). W tym czasie sprężarka pracuje z modulacją 30Hz, pobiera 0.2-04kW, produkuje z 20kW, przy COP-10 ( albo i wyżej ). Praca powyższa trw do momentu spadku temperatury na powrocie poniżej 27st.c ( tak jest dla T-CAP, prawdopodobnie te nowe mają tę temperaturę powrotu na 22st/c ) i jeśli na podstawie czujnika szronu wymiennik był by czysty bez szronu, to sprężarka bez zatrzymania przejdzie płynnie do grzania CO. Czyli przeszła by bez żadnego ZAŁ/WYŁ sprężarki ( licznik nic nie zliczy )
    Ale jeśli na wymienniku zewnętrznym pozostał szron, a woda w obiegu jest poniżej 27st/c to następuje zatrzymanie sprężarki i pompki obiegowej i po zatrzymaniu, następuje drugi proces, sprężarka ponownie się załącza ( między jednym a drugim procesem szybkie przejście ) z bardzo duża modulacją 80Hz i bardzo dużym obciążeniem - ok.3kW ( wtedy nie ma produkcji energii i COP ) rurki pomiędzy jednostka są bardzo gorące i następuje zakończenie odszraniania i płynne przejście ( bez zatrzymania sprężarki ) do grzania CO.
    Wtedy wyświetlacz licznik pokazuje 2 ZAŁ/WYŁ sprężarki, bo fizycznie sprężarka się zatrzymuje i ponownie uruchamia.

    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez michancia ; 23-11-2020 o 16:58
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  5. #12345
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Na wyświetlaczu, przynajmniej T-CAP, jest pięknie opisane : Ilość WYŁ.-WŁ, czyli panel zlicza fizycznie każde załączenie i wyłączenie sprężarki.
    Też mam T-CAP ,i jest liczony tylko start ( albo jeden cykl WŁ-WYŁ) , nawet dzisiaj to sprawdzałem ( i chyba jak co roku).

    No i najpierw opisałeś Mode 1 , a później Mode 2. Tye że temperatura 27 to temperatura , która decyduje który defrost ma być na początku . Później temperatura wody na wyjsciu wymiennika musi spasc do 22 ( nie do 27) ,żeby się zatrzymal i przelaczył na Mode 2.

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Migu czyzby znowu jakies oszukiwanki na czujnikach temperatury
    Wystarczy na koniec grzania CWU wymusić Defrost ( np z menu ,ze SmartClouda ,albo z HeishaMon) , i przełączyć na grzanie. Pompa wykona defrost i będzie dalej grzac bez wylaczania sprezarki.
    U Ciebie może być inaczej , bo podczas defrostow sprezarka Ci się zatrzymuje....
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 23-11-2020 o 17:09
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #12346
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    To mamy dwa rózne T-CAP
    Tak jak mówię u mnie zlicza fizycznie każde załączenie i każde wylączenie, to pewne.
    Ja mam zawsze powrót powyżej 27st/c i zawsze najpierw defrost zaczyna przy uzyciu wody w obiegu CO, a jak spadnie poniżej 27st/c to zaczyna drugi defrost przy użyciu samej sprężarki. I na pewno temperaturą graniczną przy której przechodzi do drugiego cyklu to 27st/c, to też pewne.
    Prawdopodobnie te nowe SDC maja tem. powrotu ustawioną na 22st/c ( byc może twoja 3-faz. też ), bo widzę jak montażyści ustawiają krzywe, że na podłogę puszczaja 28st/c przy powrocie 24st/c.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  7. #12347
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Sprężarka się zatrzymuje codixowi, bo nie jest w stanie wykonać defrostu przy użyciu wody w obiegu, więc sie zatrzymuje i przechodzi do defrostu przy użyciu samej sprężarki. Między cyklami ma zał i wył sprężarkę.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  8. #12348

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Sprężarka się zatrzymuje codixowi, bo nie jest w stanie wykonać defrostu przy użyciu wody w obiegu, więc sie zatrzymuje i przechodzi do defrostu przy użyciu samej sprężarki. Między cyklami ma zał i wył sprężarkę.
    Dementuje absolutnie nie zatrzymuje sie z powodu nie dokonczenia defrostu z powodów jakie opisales poprostu male jednostki tak maja.
    Wylacza sie przed rozpoczeciem defrostu i robi piekny szybki 4min defrost tylko za pomoca wody z obiegu doprowadza go do samiutkiego konca wszystko splywa i dopiero robi ponowny start i jest to start juz do grzania c.o a nie do mode 2
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #12349
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    To skoro T-CAP, jak grzeje i stwierdza że jest zaszroniona to przechodzi płynnie do odszraniania w cyklu 1 przy użyciu wody w obiegu i jak jej starczy ciepła z tego obiegu i zakonćzy odszranianie w tym cyklu, to przechodzi płynnie bez wyłaczania do grzania co, to po co twoja się zatrzymuje przed defrostem i po defroście.
    Faktycznie masz jakiś wyjatkowy egzemplarz
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  10. #12350

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    To skoro T-CAP, jak grzeje i stwierdza że jest zaszroniona to przechodzi płynnie do odszraniania w cyklu 1 przy użyciu wody w obiegu i jak jej starczy ciepła z tego obiegu i zakonćzy odszranianie w tym cyklu, to przechodzi płynnie bez wyłaczania do grzania co, to po co twoja się zatrzymuje przed defrostem i po defroście.
    Faktycznie masz jakiś wyjatkowy egzemplarz
    To musisz sie zapytac twórców panasonika bo nie tylko moja tak robi bo mam jeszcze serie h u sasiada i u kumpla serie j wszystkie 7kw i tamte pracuja na duzo wyzszych parametrach i zachowują sie tak samo a tam jak koles grzeje na 45st to przy defroscie mu spada temperatura do 40st to chyba nie zatrzymuje sie z braku cieplej wody co nie???
    Zreszta ja u siebie tez juz to testowalem i jechalem specjalnie na wysokiej temperaturze i to samo.

    To jeszcze opisz dlaczego potrafi plynnie przejsc z grzania co na cwu a odwrotnie nie co w tym tak trudnego tez sobie mozesz zadac te pytanie do panasa jak zresztą całą mase jeszcze dziwnych zachowan czy niedoróbek i braków
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  11. #12351
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    codix nie ma T-CAPa.

    Studiowałem dziś service manuale , a także kolega z tego forum uświadomił mnie (dzięki @TBomek) ,że faktycznie Mode 1 i Mode 2 jest w mniejszych SDC , ale są duże różnice.

    Tylko jednostki dwuwentylatorowe mogą rozmrażać się w Deice Mode 2 przy pomocy gazów i sprężarki.( zatrzymując pompę obiegową).

    Deice Mode 2 w przypadku jednostek jednowentylatorowych sprowadza się do tego że to Deice Mode 1 z załączoną grzałką i zredukowaną prędkością sprężarki , stąd trudno je rozróżnić ( jedynie co to czas jest dłuższy),i mimo że Service Manual je rozróżnia w wersji H , to już w serwisówkach od wersji J tego rozróżnienia nie ma.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #12352

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    codix nie ma T-CAPa.

    Studiowałem dziś service manuale , a także kolega z tego forum uświadomił mnie (dzięki @TBomek) ,że faktycznie Mode 1 i Mode 2 jest w mniejszych SDC , ale są duże różnice.

    Tylko jednostki dwuwentylatorowe mogą rozmrażać się w Deice Mode 2 przy pomocy gazów i sprężarki.( zatrzymując pompę obiegową).

    Deice Mode 2 w przypadku jednostek jednowentylatorowych sprowadza się do tego że to Deice Mode 1 z załączoną grzałką i zredukowaną prędkością sprężarki , stąd trudno je rozróżnić ( jedynie co to czas jest dłuższy),i mimo że Service Manual je rozróżnia w wersji H , to już w serwisówkach od wersji J tego rozróżnienia nie ma.
    O i juz mamy jakieś postępy i to mi sie podoba
    Teraz jeszcze sprawdze przy okazji na jakich Hz u mnie to robi ale na pewno zawsze mi wody starcza bo nawet jak mialem włączone grzalki to i tak do defrostu ich nie używala dopiero po zakonczeniu jak juz wszystko odmrozone scieklo ruszyl wentulator oblok poszedl i zalaczaly sie tylko zeby wspomóc szybszy powrot do zadanej.
    Mogli zastoaowac jakis inny zawór 4drogowy czy jaki tam jest np.tańszy który niewiem np.nie potrafi sie przelaczyc pod cisnieniem i musi sprezarka stanąć?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #12353

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    To mamy dwa rózne T-CAP
    Tak jak mówię u mnie zlicza fizycznie każde załączenie i każde wylączenie, to pewne.
    To mamy narazie wynik 2:2 Tobie i plusfoto zalicza 2, a mi i MiGowi 1.

  14. #12354

    Domyślnie

    Witam. Czy pompa zabudowana oryginalnie da rade pociągnać 3 rozdzielacze czy będą potrzebne dodatkowe pompki? I czy przy takim ukladzie dawac jakikolwiek bufor?

  15. #12355
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ja mam zawsze powrót powyżej 27st/c i zawsze najpierw defrost zaczyna przy uzyciu wody w obiegu CO, a jak spadnie poniżej 27st/c to zaczyna drugi defrost przy użyciu samej sprężarki. I na pewno temperaturą graniczną przy której przechodzi do drugiego cyklu to 27st/c, to też pewne.

    Na jakim czujniku te wartości mierzysz ? Bo powinieneś na tym co jest za wymiennikiem , a przed grzałką , i to nie jest czujnik temperatury wyjściowej ,ktory jest za grzałką.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #12356
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Witam. Czy pompa zabudowana oryginalnie da rade pociągnać 3 rozdzielacze czy będą potrzebne dodatkowe pompki? I czy przy takim ukladzie dawac jakikolwiek bufor?
    Same rozdzielacze , czy jeszcze coś do nich wpięte będzie ?
    Rozdzielacz rozdzielaczowi nie równy , jeden ma 5 obiegów , inny 14 .... Te obiegi też mogą być krótsze ,dłuższe... Nawet podłączenie rozdzielaczy może być wykonane z PEX 20 ( gdzie same złączki działają jak dławik ) , albo z Cu 32 ....
    Więc odpowiedź jest : to zależy...
    No i też nie licz ,że nawet jak to rozpiszesz , to ktoś Ci da jednoznaczną odpowiedź.... Z drugiej strony przyjdzie instalator i też się z tym nie będzie cackał ,tylko da bufor/sprzęgło i osobne obiegówki do wszystkich rozdzielaczy , bo to na pewno zadziała . Do tego potrzebny jest po prostu projektant.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #12357

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Same rozdzielacze , czy jeszcze coś do nich wpięte będzie ?
    Rozdzielacz rozdzielaczowi nie równy , jeden ma 5 obiegów , inny 14 .... Te obiegi też mogą być krótsze ,dłuższe... Nawet podłączenie rozdzielaczy może być wykonane z PEX 20 ( gdzie same złączki działają jak dławik ) , albo z Cu 32 ....
    Więc odpowiedź jest : to zależy...
    No i też nie licz ,że nawet jak to rozpiszesz , to ktoś Ci da jednoznaczną odpowiedź.... Z drugiej strony przyjdzie instalator i też się z tym nie będzie cackał ,tylko da bufor/sprzęgło i osobne obiegówki do wszystkich rozdzielaczy , bo to na pewno zadziała . Do tego potrzebny jest po prostu projektant.
    Dzięki. Mimo wszystko projektant od podłogówki jest potrzebny? Ogólnie mam zrobiony projekt podłogówki tylko czy w tym znajdę odpowiedź

  18. #12358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Dzięki. Mimo wszystko projektant od podłogówki jest potrzebny? Ogólnie mam zrobiony projekt podłogówki tylko czy w tym znajdę odpowiedź
    Tak naprawde to instalator powinien zamontowac pompę uruchomic i sprawdzic przepływ jesli bedzie dobry zostaje bez bufora jesli slaby to doklada bufor ale na 100% odrazu walnie bufor zeby się nie cackac
    Chyba ze sie dogadasz zeby Ci zalozyl bez a jak bedzie lipa to że Cię skasuje ekstra za przeróbki,albo se wezmiesz jakiegos hydraulika i Ci dołoży nie ma w tym jakiejs wielkiej sztuki.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #12359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    U mnie SDC zlicza 2 wł/wył przy każdym defroście.
    1 wł/wył zlicza tylko przy przejściu z grzania CWU na CO.(na odwrót nie wiem).
    Teraz obserwowałem defrost jak się to ma u ukrytym menu.
    Obiegówka przyspiesza na około 37,xxl
    Cienka rurka robi się lodowata. (po defroście się ociepla)
    Z punktu 9 ta pierwsza temp schodzi do 20st na koniec defrostu, druga schodzi do około 24.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #12360
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No dobrze ,że 2 , ale w którym momencie ? Dodaje od razu 2 do licznika , dodaje 1 na początku , i drugie 1 na końcu... Czy w momentach wyłączenia i startu sprężarki . Czy może sprężarka zatrzymuje się dwa razy podczas defrostu.

    Skoro temperatura schodzi poniżej 20 stopni na czujniku za wymiennikiem , to czy załącza się grzałka ? (Np. czy druga temperatura w poz.8 jest wieksza od pierwszej w poz.9) ? Masz ją włączoną w menu ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 618 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony