dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1022 z 1022
Pokaż wyniki od 20.421 do 20.428 z 20428
  1. #20421
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    No to jest dobre pytanie , na które odpowiedzi nie znam.
    Aż sprawdziłem u mnie , i napięcie waha się od 16,2V do 17.8V , więc średnia jest te 17V DC.
    Tam w zestawie z CZ-TAW1 był taki ferryt/koralik na kabel , założyłeś go blisko gniazda ?
    Jedynie co mi przychodzi na myśl to może CZ-TAW1 zbyt obciąża zasilanie.... Masz go przez kabel LAN podłączony , czy WIFi ? Jeśli WiFi , to może na testy podłączyć zwykłą skrętką. Wtedy pobór może zmaleje.
    Jak to nic nie da , to jak masz możliwość reklamowanie modułu , to to zrób.
    Dla zaawansowanych elektrykóœ/elektroników można spróbować zewnętrznie podać zasilanie CZ-TAW1 ,albo pobawić się w pomiary prądu pobieranego przez moduł....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #20422
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AK11

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ferryt jest założony, przełożyłem go bliżej gniazda ale też nic to nie dało W załączniki wrzuciłem zrzuty ekranu z panelu i z telefonu, zrobione w momencie wystąpienia błędu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240501_213601847_HDR.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	468832   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_163651.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	468837  
    Ostatnio edytowane przez AK11 ; 04-05-2024 o 16:58 Powód: Poprawa zdjęć

  3. #20423
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    W końcu połączenie w CZ-TAW1 ustawiłeś na bezprzewodowe , czy masz skrętkę ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #20424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AK11

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Połączenie mam bezprzewodowe. Jakość połączenia, po wciśnięciu przycisku Check pokazywana jest jako NORMALNY. Po kilkunastu minutach od pierwszego włączenia moduł się zaktualizował (migała środkowa dioda w kolorach: czerwony, niebieski i zielony, następnie moduł się zresetował i szybko ponownie nawiązał połączenie z siecią) . Podłączyłem też skrętkę i zmieniłem ustawienia modułu na połączenie przewodowe ale efekt jest ten sam: w momencie gdy pompa zaczyna grzać lub chłodzić wyskakują wspomniane wcześniej błędy.

  5. #20425
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    G.ThoMass

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.ThoMass Zobacz post
    Witam
    Posiadam pompę panasonic all in one 7KW seria J. Jest to moja pierwsza w życiu pompa i się przy niej dopiero człowiek uczy i coś starą się zrozumieć jak to działa.
    Instalacja prosta bez dodatkowych pompek i buforow. Użytkuje 2 sezon zimowy. Niestety do dnia dzisiejszego nie mogę dojść do takich ustawień żeby nie dodawać bądź odejmować na sterowniku po 1 czasem 2 stopnie w dół.
    Pracuje na krzywej grzewczej. Czujnik temp zewnętrznej standard przy pompie. Sterownik po kablu w salonie. Z krzywa też nie mogę utrafic żeby dobrze ustawić. Bo albo jest za ciepło albo za zimno.
    Podłogowka tylko po całości. Dom parterowka 94m uzytkowe. Hydraulicy rozłożyli podlogowke na dwa rozdzielacze po 5 pętli. 1 rozdzielacz 4 pętle salon + kuchnia i 1 pętla na łazienkę.
    2 rozdzielacz korytarz wc i 3 pokoje. Z pompy wychodzi rura 1cal poprzez trójnik na te 2 rozdzielacze. Do 1 rozdzielacza odległość około 0.5m A do 2 rozdzielacza odległość około 1m. . Rury w podlogowce to tece silver 16x2.0mm.
    Problemem największym jest bardzo głośny szum taki jakby mechaniczny z podłogi w chwili defrostow. Kiedy pompa tloczy na maks wodę. Najgorzej jak to ma miejsce w środku nocy to potrafi wybudzić doroslego. A dziecko prawie co noc się budzi i płacze.
    Instalatorzy od pompy twierdza że jest ok. Że układ nie zapowietrzony bo oni pompka zalewaja układ podłogowki i odpowietrzaja dodatkowo i jest ok.
    Gdy im powiedziałem o tych problemach to po kilku miesiącach dostałem odpowiedź cytuję:
    Żeby zakręcić na noc te pętle na pokoje w których śpimy. Jak powiedziałem że to chyba Żart to odpowiedzieli że trzeba przerobić instalacje.
    " Bufor około 2000 zł. Pompa obiegowa, wilo 600 zł, rury i przeróbki hydrauliczne 2000 zł. ściągnięcie czynnika chłodniczego, wydłużenie rur chłodniczych wewnątrz, wykonanie nowych kielichów przy pompie ciepła, wykonanie próżni, ponowne napełnienie czynnikiem chłodniczym, podłączenia elektryczne, odpowietrzenie układu, uruchomienie około 3000 zł.
    Teraz nie wiem czy to aż tak trzeba komplikowac ta instalacje żeby wyciszyc te szumy.
    Może ktoś podpowie jak to zrobic sensownie i w miarę normalnych kwotach. Najgorsze że w chwili omawiania i oferty na pompę nikt nie wspomniał że może być taki szum w defrostach. Że potrzebny dodatkowy zbiornik i pompki do sterowania.
    Czytam temat Ale postów jest ponad tysiąc to czasu potrzeba.
    Co do krzywej byłem na tej stronie:
    https://vscope.at/heizkurve/?atMin=-...-3&atCheck_2=0
    Stąd moje pytanie do czego czerwony wykres A do czego niebieski.
    Pozdrawiam
    Witam po dłuższej przerwie.
    Temat szumów rozwiązany poprzez zamontowanie zaworów nadmiarowo upustowych. Tak zdecydowali monterzy pompy i hydraulik od podłogowki. Na moje szczęście nie szczęście wzięli to na siebie w ramach reklamacji.
    Zawory Afriso zamontowane na rozdzielaczach.

    https://drive.google.com/file/d/1LYO...w?usp=drivesdk
    https://drive.google.com/file/d/1LPz...w?usp=drivesdk

  6. #20426
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Cytat Napisał AK11 Zobacz post
    Połączenie mam bezprzewodowe. Jakość połączenia, po wciśnięciu przycisku Check pokazywana jest jako NORMALNY. Po kilkunastu minutach od pierwszego włączenia moduł się zaktualizował (migała środkowa dioda w kolorach: czerwony, niebieski i zielony, następnie moduł się zresetował i szybko ponownie nawiązał połączenie z siecią) . Podłączyłem też skrętkę i zmieniłem ustawienia modułu na połączenie przewodowe ale efekt jest ten sam: w momencie gdy pompa zaczyna grzać lub chłodzić wyskakują wspomniane wcześniej błędy.
    Czyli wszystko jest ok na Stand by (zielona dioda na kontrolerze się świeci ale sprężarka nie pracuje) , dopiero jak sprężarka się włączy, to komunikacja szwankuje , I to ta do kontrolera ( która bez modułu działa ok przy włączonej sprezarce)....
    Tu normalnie może być wszystko .... Od modułu, poprzez płytę główną, kontroler , a nawet inverter czy sprężarka ( bo zakłócają)...
    No ja już nie mam pomysłu, najszybciej oddać moduł i twierd,IC, że on jest uszkodzony, ale co jak sprawdzą i będzie dobry...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #20427
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.ThoMass Zobacz post
    Witam po dłuższej przerwie.
    Temat szumów rozwiązany poprzez zamontowanie zaworów nadmiarowo upustowych. Tak zdecydowali monterzy pompy i hydraulik od podłogowki. Na moje szczęście nie szczęście wzięli to na siebie w ramach reklamacji.
    Zawory Afriso zamontowane na rozdzielaczach.

    https://drive.google.com/file/d/1LYO...w?usp=drivesdk
    https://drive.google.com/file/d/1LPz...w?usp=drivesdk
    No dobrze,że szum zniknął, ale to przecież wprost bajpasowanie (łączenie bezpośrednio wyjścia PC z wejsciem), I to w najgorszym momencie , wtedy kiedy potrzebny jest odbiór ciepła z podłogi, żeby zrobić skuteczny defrost...

    Pierwszym objawem tego,że woda jest za zimna będzie błąd H75. No i grzałki żeby nie były wyłączone w menu serwisowym, bo w tym wypadku to one podgrzeją powracająca przez ten bajpas wodę... I wogole obserwować temperaturę powrotu podczas defrostow w sezonie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #20428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    G.ThoMass

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No dobrze,że szum zniknął, ale to przecież wprost bajpasowanie (łączenie bezpośrednio wyjścia PC z wejsciem), I to w najgorszym momencie , wtedy kiedy potrzebny jest odbiór ciepła z podłogi, żeby zrobić skuteczny defrost...

    Pierwszym objawem tego, że woda jest za zimna będzie błąd H75. No i grzałki żeby nie były wyłączone w menu serwisowym, bo w tym wypadku to one podgrzeją powracająca przez ten bajpas wodę... I wogole obserwować temperaturę powrotu podczas defrostow w sezonie.
    Na pewno masz rację, że rozwiązanie nie jest idealne. Takie rozwiązanie zaproponowali monterzy pompy po konsultacjach z serwisem Panasonica.

    Generalnie najpierw była próba zmiany rozdzielaczy z ferro na te obecne Tece. jednak to nie wiele pomogło. Drugim etapem był montaż właśnie tych zaworów nadmiarowo upustowych. Gdyby to nie pomogło to ostatnia opcją był montaż bufora do defrostów.

    Montaż był jeszcze w dni zimne i były przymrozki, a więc i defrosty . Żadnych błędów nie wywala, a i jakoś nie zauważyłem żeby temp spadła bardzo nisko.

    Grzałki nie wyłączałem, a przy kolejnym sezonie grzewczym będę dalej obserwować jak to z tymi temperaturami wody w czasie i po defroście.

Strona 1022 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony