dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 825 z 1021
Pokaż wyniki od 16.481 do 16.500 z 20417
  1. #16481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    T-CAP 9kw split 3 fazy, gen H - przy jakiej temp na zewnątrz pozwalacie na grzałke?
    Instalator ustawił mi na -10 ale wiem, że spokojnie daje rade niżej.
    W tej chwili mam grzałke i tak wyłączoną na bezpieczniku + różnicówka do niej, ale musze na dniach to uruchomić bo już dziś w nocy -10.
    Woj podlaskie. A swoją drogą jak tam temp u was?

    w tej chwili pompa przy -8 już COP tylko 2.4
    Zapomnij o grzałce -muszą być spełnione pewne warunki aby ona w ogóle odpaliła. W zeszłą zimę przy ( -18*C ) PC śmigała dalej bez grzałek.
    Toż to PC T Cap która ma stałą moc do ( -20) jak osiągnie zananą temp. to grzałek nie potrzebuje.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #16482

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil777 Zobacz post
    Panowie mam pytanie, mój dom z poddaszem użytkowym (8 lat) ściany beton komurkowy +15cm izolacja dachu wełna 25cm, mieszkańcy 2+3. Obecnie kocioł na ekogroszek instalacja, większość grzejniki 10szt i podłogówka 45m, kuchenka i łazienki. Zastanawiam się czy t-cap 9kw wystarczy z wyliczeń wynika że pompa o tej mocy ogarnie temat, kolejną rzeczą jest jaki bufor zastosować przy grzejnikach prąd sądzę że Cwu minimum 300l, większości bierzemy prysznic ale małe dzieci czasami lubią pobawić sie w dość sporej wannie. Cena z montażem za taki zestaw to około 36k, jestem z mazowieckiego zbacie może jakiegoś dobrego instalatora!
    Bufor czy bardziej sprzęgło to od Panasa 50L w zupełności wystarczy Do montażu szukaj doswiadczonego instalatora który ma doswiadczenie w montażu bo spaprać robotę jest łatwo lecz aby ta PC prawidłowo pracowała trzeba fachowca.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #16483
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam pytania odnośnie wpływu ustawień na defrosty:
    - trybu cichego na obniżenie liczby załączeń (defrostów)?
    - wielkości przepływów (stopień rozkręcenia rotametrów)?
    - wysokości krzywej: Salus z histerezą 0,5*C, ustawiona temperatura w pokoju 22*C, krzywa 35/-15 28/15. Czy zmniejszając ją o do np. 33/-15 27/15 wpłynę na zmniejszenie liczby defrostów?

  4. #16484
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Wszystkie te rzeczy mają wpływ na defrost , ale i na ilość produkowanego ciepła .
    - tryb cichy ogranicza moc pompy , więc to zmniejsza "produkcję lodu" , ale też zmniejsza prędkość wentylatora ( a teoretycznie im szybciej powietrze przepływa przez wymiennik , tym szansa ,że mniej lodu się odłoży). Ale jeśli moc pompy jest mniejsza , to dłużej musi grzać.
    - mniejsze przepływy w domu spowodują wprost obniżenie temperatur w pokojach , i mniejsze zapotrzebowanie na ciepło , pompa szybciej się zmoduluje a nawet wyłączy ( defrostów będzie więc mniej , ale i komfort spadnie).
    - Obniżenie krzywej spowoduje ,ze pompa szybciej osiągnie temperaturę docelową wody ( nie mylic docelowa w pokoju) i zacznie się modulować , ale skoro temperatura wody będzie mniejsza ,to w domu dłużej będzie trwac ,aż w pokoju osiągnie się żądaną temperaturę , a być może tak się to wszystko zgra , że pompa będzie zmodulowana pracowac caly czas nie osiągając temperatury gdzie termostat pokojowy zadziała... No a jak pompa zmoduluje , produkuje mniej ciepla , to i produkcja lodu mniejsza..

    Generalnie powietrzna pompa ciepła robi defrosty , i tego się nie uniknie. Ale ustawianie tego wszystkiego to indywidualna sprawa każdego domu i preferencji użytkowników.

    Natomiast rotametry to jednak zostaw otwarte na full , i tylko przykręcaj co najwyzej te petle , gdzie jest cieplej od pozostałych pomieszczeń , żeby wyrównać temperatury w pokojach.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 08-12-2021 o 10:12
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #16485

    Domyślnie

    Panowie naprowadzcie mnie bo może coś mam źle ustawione. Pompa 9kw. Dom 160m2, w tej chwili ogrzewam tylko parter 60m2, ponieważ góra jest niewykończona. Krzywa ustawiona -10/35 +10/30 i na dole podłoga z rana codziennie jest zimna. W ciągu dnia zawsze się rozgrzewa, ale rano jest zimna. Dodam, że jest to podłogowka w płycie fundamentowej grubości 20cm.

  6. #16486
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ok , a masz ją w jakimś harmonogramie , na jakimś termostacie , czy cały czas jest włączona i obiegówka pracuje , a włącza się jak temperatura wody spadnie ?
    Podłoga zimna , a temperatura w pomieszczeniu ok ? No i jak jest zimna ,to jaka temperatura wody w obiegu jest ?
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 08-12-2021 o 12:14
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #16487

    Domyślnie

    Nie mam harmonogramu po prostu działa jak temperatura spada. Obiegowa pracuje cały czas. Jak podłoga zimna to temperatura wewnątrz spada do 21, jak ciepła 23. Nie sprawdzałem jaka jest temp powrotu przy zimnej podłodze. W tej chwili przy ciepłej podłodze jest 35 na zasilaniu i 31 na powrocie.

  8. #16488
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No to zależy co chcesz osiągnąć . Mieć cieplejszą podłogę cały czas, czy może odwrotnie rano ciepłą wieczorem zimną , czy może żeby była mniejsza różnica temperatur wewnątrz.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #16489

    Domyślnie

    Chciałbym żeby cały czas była stała temperatura. Czyli co, trzeba ustawić harmonogram grzania, żeby grzało w nocy a w dzień się wyłączała, załóżmy zaczyna pracę o 17 i grzeje do 5 rano? Ciekawe jak z bezwładnością tej płyty, bo 20cm betonu ciężko sterować.

  10. #16490
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Najłatwiej to zrobić na termostacie pokojowym , Ustawia się temperaturę i histerezę , pompa grzeje do temperatury + histereza i się wyłącza , ale temperatura jeszcze przez jakis czas wzrasa , po czym zaczyna malec i znowu w ustawionej temperaturze minus histereza się włącza , ale zanim beton zacznie oddawać cieplo temeratura jeszcze trochę spadnie itd. Stąd termostat potrzebny z dobrym czujnikiem i rozdzielczością .

    Żeby robić takie numery tylko przy pomocy temperatury wody trzeba by dobrze poznać swój dom , i jego charakterystykę , a to juz wymaga długich obserwacji i korekcji. Na początek spróbowałbym obnizyc KG tak ,żeby pompa dłużej utrzymywała zadaną temperaturę wody.

    Dodatkowo jeszcze mozesz wprowadzać do tego harmonogram ( jesli tylko masz dwie taryfy , bo tak to raczej bez sensu).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #16491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwierzaczysko Zobacz post
    Chciałbym żeby cały czas była stała temperatura. Czyli co, trzeba ustawić harmonogram grzania, żeby grzało w nocy a w dzień się wyłączała, załóżmy zaczyna pracę o 17 i grzeje do 5 rano? Ciekawe jak z bezwładnością tej płyty, bo 20cm betonu ciężko sterować.
    Tak to fakt ze sterować jest ciężko lecz jak złapiesz ten punkt to sama radość . jest to trudne do osiągnięci ale wykonalne.
    Szkoda że tego nie testowałeś wczesną jesienią były wy jakieś wytyczne no ale to już było.
    Osobiście rozpoczął bym to na tej krzywej którą masz. Puść PC bez żadnych harmonogramów na 24h --trzeba czasu aby dojść do perfekcji ale sie da.
    PC praca 24h i obserwuj jak się zachowuje dom ( ile wzrosła temp wewnątrz ) w odniesieniu do tej na zewnątrz. Po 24h wyłącz PC ( zapamiętaj temp wewnątrz) sprawdz temp na zew TAK będzie trochę zawieruchy ale się da. Następnie mając dane co do temperatur po ok 3 godz. sprawdz temp wewnątrz ---Jak sie utrzymuje -to możesz poczekac jeszcze z 1h i PC puścić do pracy na powiedzmy 4h
    Generalnie chodzi o to abyś trafił w punkt ---co do start i odpowiednio wczesnej reakcji ( Wczesnej) aby sie za bardzo nie wychłodziło . Ja osobiście ogarniam to w tydzień przy odpowiedniej KG boz tym też trzeba się [pobawić.
    Spróbuj tak jak mówię. Grzej na niskiej KG np. dla 0 28*C ( nie znam twego domu ) 24h później korekta Jak będziesz wiedział ( jak ustalisz ) że:
    Dla 0*C i stałej temp np. 22*C--23*C potrzeba grzać od-4.00 --do 12.00 i od 17.00 do 23.00 będziesz mił jak chcesz .Jest to dość trudne --najlepiej jest jak są stałe -zrównoważone temp. na zewnątrz. Przy czestych zmiennych będzie lipa. Termostat pok. nie za bardzo się sprawdzi bardziej serowalny był by taki zatopiony w posadzce. Taki termistat pok. idealnie sprawdza się lecz z grzejnikami gdzie wymaganą temp. pomieszczenia jesteśmy w stanie osiągnąć w max 2h na pełym Power Ale to już inny temat.
    Po za tym pisząc jest dość trudno wyjaśnić w 100% co się ma myśli odnośnie sterowania.
    Do dzieła i powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #16492
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Panowie znowu wyskoczył mi błąd H98 - zbyt wysokie ciśnienie jednostki zewnętrznej. Instalatorzy z autoryzowanego serwisu Panasonica nie bardzo wiedzą jaka jest przyczyna. Gdy w maju pojawi się ten błąd to posprawdzali wszystko i stwierdzili że problemem jest zbyt wysoka temperatura na zewnątrz i brak odbioru ciepła grzejąc CWU. Teraz ta teoria się nie sprawdza bo mamy minusowe temperatury a ja grzeje CO 28C i CWU 43C.

    1. H98 24.11.2021
    2. H62 18.10.2021 - ten błąd przepływu to moja wina bo zapomniałem otworzyć zaworów po serwisie
    3. H98 14.05.2021 - pierwsze wystąpienie błędu, wtedy miałem też wyższą temperaturę na powrocie niż na zasilaniu przez cały cykl grzania CWU, ten problem opisywałem na forum ale nikt nie miał pomysłu. Samo przeszło i już się nie pojawiło.
    4. F95 12.05.2021 - błąd chłodzenia, a chłodzenie mam wyłączone i nigdy nie było aktywowane, fajny ten Panasonic co nie ?

  13. #16493
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Błędy H98 i F95 mają wspólne punkty : Zewnętrzny czujnik wysokiego ciśnienia , nadmiar czynnika chłodzącego.
    No ale jak pompa na gwarancji , to nic sam nie zrobisz , tylko serwis to musi zrobić.

    A co do "fajnego" Panasonica , to jest cena popularności , sprzedało się tego dużo , a my będziemy słyszeć tylko o pojedynczych przypadkach uszkodzeń , błędów i innych "zaniedbań" serwisantów, które są promilem ogółu.
    Trzeba o tym pisać ,ale nie od razu generalizować ,że Panasonic jest "fajny"...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #16494
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    MiG25, dzięki za odpowiedź. Czyli sugerujesz że nabili za dużo czynnika ? Będę męczył ten "serwis. Miesiąc temu miałęm płatny coroczny przegląd i zapytałem się dlaczego nie sprawdzają ilości czynnika, tak jak to się zazwczaj robi przy samochodach (spuszczają czynnik i maszyna waży ile gram udało się odzyskać a potem dobija do nominalnej wartości). Mój serwisant powiedział że do pomp ciepła i klimatyzatorów domowych nie ma takich automatów i ostatecznie stwierdzili że dopóki normalnie grzeje to tego się nie robi aby nie rozszczelniać układu.

    Na marginesie dodam że ten mój serwis autoryzowany dostawca części którego nazwę mozna znaleźć na końcu instrukcji serwisowej Panasonica. Dlatego zdecydowałem się na zakup u nich bo byłem przekonany że będą znali te pompy jak własną kieszeń.

  15. #16495
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Panowie znowu wyskoczył mi błąd H98 - zbyt wysokie ciśnienie jednostki zewnętrznej. Instalatorzy z autoryzowanego serwisu Panasonica nie bardzo wiedzą jaka jest przyczyna. Gdy w maju pojawi się ten błąd to posprawdzali wszystko i stwierdzili że problemem jest zbyt wysoka temperatura na zewnątrz i brak odbioru ciepła grzejąc CWU. Teraz ta teoria się nie sprawdza bo mamy minusowe temperatury a ja grzeje CO 28C i CWU 43C.

    1. H98 24.11.2021
    2. H62 18.10.2021 - ten błąd przepływu to moja wina bo zapomniałem otworzyć zaworów po serwisie
    3. H98 14.05.2021 - pierwsze wystąpienie błędu, wtedy miałem też wyższą temperaturę na powrocie niż na zasilaniu przez cały cykl grzania CWU, ten problem opisywałem na forum ale nikt nie miał pomysłu. Samo przeszło i już się nie pojawiło.
    4. F95 12.05.2021 - błąd chłodzenia, a chłodzenie mam wyłączone i nigdy nie było aktywowane, fajny ten Panasonic co nie ?
    Witam,
    w moim starszym modelu T-capa F miewam niekiedy także błąd H98. Wg mojego "śledztwa" występuje on u mnie (nie zawsze) w przypadku pracy na min modulacji kiedy PC wyłącza sprężarkę (np kiedy są okresy przejściowe -wiosna , jesień). Problem rozwiązałem poprzez dodatkowe sterowanie wyłączeniem PC wg czasu pracy na min modulacji. Obrazowo jeśli przez 20 min PC będzie pracowała przy modulacji 19Hz (przy braku odbioru ciepła poprzez wzrost temp out PC) - to się wyłącza sprężarka w PC i działa tylko obiegówka (to jest to nasze "taktowanie"). Sterownik (malina +smarticz) wyłącza PC trochę szybciej i na dłuższy czas (np modulacja 21Hz i 40 min pauza).
    W/w problem powinno się wyeliminować przez odpowiednie dobranie KG oraz temp na termostacie pokojowym.
    Jeszcze pytanie pomocnicze -jak sterujesz PC ?
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #16496
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Sugeruję raczej czujnik
    Czynnika standardowo się nie nabija , on już jest nabity w jednostce zewnętrznej . Po podłączeniu rurek trzeba wypróżniować. No i teraz są dwie metody ,lepsza to napełnić azotem na jakiś czas ( im dłużej tym lepiej ) ,azot ma za zadanie osuszyć , po czym znowu próżniować , albo od razu odkręcić zaworki w jednostce zewnętrznej i czynnik wypełni instalację.
    Gazu trzeba dobić , jeśli długość rurek jest większa od 10m , więc jeśli masz "standardową odległóśc" to nikt Ci gazu dobijać nie powinien , i za dużo go nie powinieneś mieć ( no chyba ,że w fabryce standardowo za dużo go dali - może się zdarzyć ale chyba mało prawdopodobne).

    Raczej takich rzeczy się nie praktykuje ,żeby ściągać czynnik tylko po to ,żeby go zważyć. Zeby to zrobić muszą być ku temu powody ( a te błędy jak by nie było takimi powodami wg mnie są).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #16497
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Aktualnie krzywą grzewczą ponieważ jestem w trakcie jej dostrajania i czekam na większe mrozy.
    Natomiast w listopadzie gdy wystąpił ten błąd miałem termostat pokojowy(ten wbudowany w sterownik). Wtedy miałem również dość wysoko ustawioną KG 33C/-20C oraz 28C/10C. Teraz obniżyłem do 28C/-20 oraz 25C/10 (może minimalnie za nisko).

    Wtedy w listopadzie na termostacie i w harmonogramie ustawiałem 23C w dzien i 22C w nocy, ponieważ było na zewnątrz dosyć ciepło i stwierdziłem że jeśli ma taktować i wyłączać się co kilka godzin to lepiej niech grzeje cały dzień z lepszym copem a w nocy odpoczywa.

  18. #16498
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @bobrow, a jak ty częstotliwość sprężarki czytasz do maliny ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #16499
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Sugeruję raczej czujnik
    Czynnika standardowo się nie nabija , on już jest nabity w jednostce zewnętrznej . Po podłączeniu rurek trzeba wypróżniować. No i teraz są dwie metody ,lepsza to napełnić azotem na jakiś czas ( im dłużej tym lepiej ) ,azot ma za zadanie osuszyć , po czym znowu próżniować , albo od razu odkręcić zaworki w jednostce zewnętrznej i czynnik wypełni instalację.
    Gazu trzeba dobić , jeśli długość rurek jest większa od 10m , więc jeśli masz "standardową odległóśc" to nikt Ci gazu dobijać nie powinien , i za dużo go nie powinieneś mieć ( no chyba ,że w fabryce standardowo za dużo go dali - może się zdarzyć ale chyba mało prawdopodobne).

    Raczej takich rzeczy się nie praktykuje ,żeby ściągać czynnik tylko po to ,żeby go zważyć. Zeby to zrobić muszą być ku temu powody ( a te błędy jak by nie było takimi powodami wg mnie są).
    Azot był (przy montażu przez tydzień) wiec tu pełna profeska.Odległość 2m.Dzięki za pomoc. Będę ich męczył. Jeśli coś nowego zaproponują to dam znać.

  20. #16500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Aktualnie krzywą grzewczą ponieważ jestem w trakcie jej dostrajania i czekam na większe mrozy.
    Natomiast w listopadzie gdy wystąpił ten błąd miałem termostat pokojowy(ten wbudowany w sterownik). Wtedy miałem również dość wysoko ustawioną KG 33C/-20C oraz 28C/10C. Teraz obniżyłem do 28C/-20 oraz 25C/10 (może minimalnie za nisko).

    Wtedy w listopadzie na termostacie i w harmonogramie ustawiałem 23C w dzien i 22C w nocy, ponieważ było na zewnątrz dosyć ciepło i stwierdziłem że jeśli ma taktować i wyłączać się co kilka godzin to lepiej niech grzeje cały dzień z lepszym copem a w nocy odpoczywa.
    Proponuję tak ustawiać termostat , aby "wyprzedzał" wyłączenie sprężarki w PC-to jest właśnie cała sztuka zgrać KG z termostatem.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 825 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony