dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 796 z 1021
Pokaż wyniki od 15.901 do 15.920 z 20417
  1. #15901

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Wg; mnie b; dobry ;
    - tylko musi być konkretna ściana, która wytłumi drgania,
    - przy ubezpieczeniu budynku; pompa jest traktowana jako część budynku
    Jeżeli PC stoi przy budynku- też jest traktowana jako staly element.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #15902

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Po pierwsze .Wszystko zależy z czego jest ten daszek?
    Po 2 - PC podczas defrostów wypuszcza parę, Czy ta para nie będzie zalegać na wewnętrznej stronie daszku ? Nie wiem nie pamiętam jak było u mnie.
    Po 3 Po co ci fachowiec, jak są na all-gro gotowe daszki wraz z uchwytami poliwęglan + plastikowe mocowanie do samodzielnego montażu. Cena 140zeta 160zeta w zależności od wielkości i szerokości.
    Nie chce dziurawić elewacji i konstrukcja podpór daszku będzie przykręcona do fundamentu pompy - metalowe rurki, to nie będzie ciężkie.
    Daszek z poliwęglanu komorowego o taki materiał
    https://allegro.pl/oferta/poliweglan...ant=6948634254

    To z tą parą nie wiedziałem, ale to chyba na boki się będzie rozchodzić?

    edit: faktycznie jest troche pary, ale to chyba nie zadziała szkodliwie na poliwęglan
    https://www.youtube.com/watch?v=v3FDCIVFkk0

    Zawsze jakieś drgania beda przechodzić z pompy na dom, pękanie elewacji prawdopodobne, hałas jakiś w domu, fundament przy domu to lepszy patent IMO.
    Ubezpieczałem w tym roku chałupe i pompe na fundamencie nie potraktowali jako element domu, mimo że to 30-40cm od domu- dopytywałem specjalnie o to! Dodali mi oddzielny punkt że ubezpieczenie dodatkowe obejmie pompe - przedmioty w sąsiedztwie domu jakoś tak. Przy ubezpieczeniu warto o to dopytać dokładnie.
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 26-09-2021 o 18:42

  3. #15903

    Domyślnie

    Znalazłem kogoś zdjęcie, mniej więcej tak będzie u mnie tylko ściany boczne niczym nie osłonięte i u mnie jest na fundamencie betonowym.
    Tutaj chyba nie ma nawet 10cm od krawędzi pompy, u mnie będzie ze spadkiem aby śnieg tak nie zalegał

    https://i.imgur.com/xjGWPKv.jpg

  4. #15904
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    To chyba zależy jak masz to wykonane. Czy masz czujnik tmp bufora czy masz bufor potraktowany jako strefę z wyższym parametrem np kaloryfery. Dopiero za tym jest mieszacz i strefa z niższym parametrem. Żeby ta działała musi najpierw mieć z czego brać wyższy parametr a skoro jest wyłączony to nie grzeje. Przynajmniej tak to rozumie
    m, ale przetestuje może w przyszłym tygodniu.

  5. #15905
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Czy może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego pomimo nastawy dla strefy 2 temp. 27st, nie jest realizowane grzanie?
    Pompę mam 2 strefową (strefa 1 - grzejniki, strefa 2-podłogówka)

    Strefa 2 działa tylko jak uruchomię 1 strefę. Jeśli włączona pozostaje tylko 2-strefa to pomimo spadku poniżej temp. zadanej 27st. grzanie nie jest realizowane.



    Jeśli na podłogówkę masz nastawę 27, a deltę masz ustawioną na 5, to na powrocie jak się wyłącza pompa jest zapewne 24st, więc ponowne załączenie sprężarki dla tej strefy będzie gdy temperatura spadnie poniżej 21st, ot cała tajemnica
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  6. #15906
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    temat chyba zakończony. Wygląda na niedokręcony zaworek na naczyniu. Ciśnienie dobite, zawór dokręcony i sprawdzona szczelność. Na razie wody nie wywaliło.

    Cytuje "na tyle założonych pomp jest Pan pierwszym klientem, który ma problem z naczyniem w pompie"

  7. #15907

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam pewien problem rok temu zainstalowano mi pompę 7kw, instalator ustawił aby grzało tylko co, dzisiaj przychodzi czas przeprowadzki i pasuje włączyć grzanie ciepłej wody. Problem polega na tym że nie mogę na sterowniku wybrać opcji z kranem poprostu go nie ma. Mam wrażenie że ta opcja jest w ogóle wyłączona. Proszę o pomoc jak aktywować opcję grzania wody. Pozdrawiam.

  8. #15908
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    ustawienia instalatora, ustawienia systemu, podłączenie zbiornika (jakoś tak) na włączone.

    albo po prostu zadzwoń do instalatora, powinien bez problemu albo pokierować przez telefon albo zmienić zdalnie jak masz podpięty moduł internetowy.

  9. #15909

  10. #15910

    Domyślnie

    Witam , mam pytanie bo nie za bardzo wiem co mam zrobić, pompa panas 9kW HP (H) WC09H3E8, wpięty równolegle bufor 300l do tego zewnętrzną pompę obiegową i termostat pokojowy i tu mam chyba problem bo gdy pompę załączył termostat i osiągnięta została zadana temperatura. Termostat się wyłączył, a na pompie mam ciągle strzałkę przy słoneczku. Pompa nie grzeje, nie bierze energii tak widać z wyświetlacza, a pompka w jednostce wewnętrznej ciągle chodzi , jednostka buczy. Mam zewnętrzy regulator temperatury AC605H z WiFi i pompę obiegową Wilo.
    Gdzieś wyczytałem żeby to miało sens to pompę obiegową zewnętrzną i termostat należało by wpiąć do pompy ciepła i wtedy faktycznie przykładowo gdy nie potrzeba grzać to oprócz sprężarki też i pompa wewnętrzna przestała by chodzić.
    Instalator który to zakładał twierdzi że tak być nie może bo pompa ciepła nie będzie wiedziała jaka jest temperatura na buforze i dlatego tez musi chodzić cały czas ta pompka wewnętrzna. Ponoć bez żadnego dużego wpływu na zużycie sprzętu i warunków ekonomicznych.
    Pompa ustawiona na prostą temperatura wody.
    Ja do końca na tym się nie znam, trochę logiczniej mi się wydaje że powinno to działać jak jest potrzeba a nie cały czas. Mogę prosić o jakieś wskazówki ?
    Fv:9,9kW Południe-wschód. Solaredge 9kW, panele Longi370
    Pompa ciepła Panasonic Split 9 kW (generacja H) AQUAREA HIGH PERFORMANCE KIT WC09H3E8
    Zbiornik CWU 300l, bufor 200l podłączony równolegle.
    Grzejniki 70% panelowe , podłogówka 30%.
    Dom 110m2+piwnica ogrzewana 35m2.
    Dom lata70, pustak/cegła ,styropian 10cm ściany, wełna 15cm strop. Okna trzyszybowe.

  11. #15911

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    Gdzieś wyczytałem żeby to miało sens to pompę obiegową zewnętrzną i termostat
    należało by wpiąć do pompy ciepła i wtedy faktycznie przykładowo gdy nie potrzeba
    grzać to oprócz sprężarki też i pompa wewnętrzna przestała by chodzić.
    Termostat sprzęgnięty z obiegówką a obiegówka sterowana z pompy ciepła
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  12. #15912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Termostat sprzęgnięty z obiegówką a obiegówka sterowana z pompy ciepła
    Teraz na termostacie pokojowym jeżeli zostanie osiągnięta zadana przestaje pracować pompa Wilo ale dalej miesza pompa wewnętrzna, Pan mnie przekonuje że tak ma być żeby była prawidłowa temperatura na powrocie. Taki sposób jak podałeś i o którym czytałem u mnie ponoć nie ma raczej racji bytu.
    Fv:9,9kW Południe-wschód. Solaredge 9kW, panele Longi370
    Pompa ciepła Panasonic Split 9 kW (generacja H) AQUAREA HIGH PERFORMANCE KIT WC09H3E8
    Zbiornik CWU 300l, bufor 200l podłączony równolegle.
    Grzejniki 70% panelowe , podłogówka 30%.
    Dom 110m2+piwnica ogrzewana 35m2.
    Dom lata70, pustak/cegła ,styropian 10cm ściany, wełna 15cm strop. Okna trzyszybowe.

  13. #15913

    Domyślnie

    Czujnik temp. ( termistet zewnętrzny ) podłączony do PC . pompa obiegowa Wilo+ sprzęgło ( buforek 50L ) podłączona do PC .Termistat zew. pilnuje temp. w domu. Załącza PC jak i obiegówkę Wilo .Jak temp zadana w pokoju zostanie osiągnięta to PC się wyłącza wraz z całym pozostałym ustrojstwem. I tak sobie czeka aż temp spadnie zgodnie z harmonogramem ( histerezą 1 *C lub jak ktoś woli 0,5 *C )
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #15914

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czujnik temp. ( termistet zewnętrzny ) podłączony do PC . pompa obiegowa Wilo+ sprzęgło ( buforek 50L ) podłączona do PC .Termistat zew. pilnuje temp. w domu. Załącza PC jak i obiegówkę Wilo .Jak temp zadana w pokoju zostanie osiągnięta to PC się wyłącza wraz z całym pozostałym ustrojstwem. I tak sobie czeka aż temp spadnie zgodnie z harmonogramem ( histerezą 1 *C lub jak ktoś woli 0,5 *C )
    Mało się znam ale tak mi się wydawało że powinno tak wyglądać. Po co ma ta pompa wewnętrzna cały czas pracować, po co dodatkowe koszty eksplantacji, muszę to zmienić choć dalej jest stwierdzone przez fachowca, że tak powinno być żeby był prawidłowy i dokładny odczyt temperatury na powrocie z bufora i dobrze to wszystko funkcjonowało. Nie wiem czy inaczej nie umie, nie wie?
    Sumując dużo lepiej u mnie będzie chodziło , oszczędzając sprzęt, zmiękczając koszty, zrobione powinno być tak jak Panowie piszecie,
    Fv:9,9kW Południe-wschód. Solaredge 9kW, panele Longi370
    Pompa ciepła Panasonic Split 9 kW (generacja H) AQUAREA HIGH PERFORMANCE KIT WC09H3E8
    Zbiornik CWU 300l, bufor 200l podłączony równolegle.
    Grzejniki 70% panelowe , podłogówka 30%.
    Dom 110m2+piwnica ogrzewana 35m2.
    Dom lata70, pustak/cegła ,styropian 10cm ściany, wełna 15cm strop. Okna trzyszybowe.

  15. #15915

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Jeśli na podłogówkę masz nastawę 27, a deltę masz ustawioną na 5, to na powrocie jak się wyłącza pompa jest zapewne 24st, więc ponowne załączenie sprężarki dla tej strefy będzie gdy temperatura spadnie poniżej 21st, ot cała tajemnica
    Czyli przy takiej delcie, sterowanie podłogówką przy wyłączonej 1 strefie jest kompletnie niefunkcjonalne, 21 st. to pewnie będzie w grudniu.

    Rozumiem, że im mniejsza delta tym pompa obiegowa będzie szybciej pracować by utrzymać zadana równicę temp.

    Kurde muszę się z tego doszkolić, bo póki co to straszna bieda pod tym względem jest u mnie.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 30-09-2021 o 20:56

  16. #15916
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Nie wytrzymałem i zamiast tego termostatu w sterowniku używam sonoffa basis przerobionego na bezpotencjałowy. Zdecydowanie lepiej to działa. Sterowane to mam sensorem min max z home assistanta gdzie sensor mi pilnuje temperatury minimalnej w pomieszczeniach. Tolerancję termostatu ustawiłem na cold tolerance 0.3 stopnia. Może coś trzeba będzie dotjunować ale działa to o niebo lepiej.

    Może by mi to jakoś nie przeszkadzało ale przedtem miałem zawory na pętlach i każdą sterowałem osobno, nie bez znaczenia jest pewnie to, że wiem że można to zrobić lepiej

  17. #15917
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tego Sonoffa to przerabiać nie trzeba wg mnie , do input L i N podłączasz też L i N z pompy , a output L z terminalem H pompy , output N nie wykorzystujesz.
    Ale tak, wkorzystywanie sterownika jako termostat mija się z celem .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #15918

    Domyślnie

    Po 999 dniach licznik już dalej nie zlicza energii (SDC). Czy reset do ustawień fabrycznych zresetuje również ten licznik?

  19. #15919
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tego Sonoffa to przerabiać nie trzeba wg mnie , do input L i N podłączasz też L i N z pompy , a output L z terminalem H pompy , output N nie wykorzystujesz.
    Ale tak, wkorzystywanie sterownika jako termostat mija się z celem .
    Fakt, powinno zadziałać. przerobionego miałem w szafie z odzysku to go użyłem

  20. #15920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Po 999 dniach licznik już dalej nie zlicza energii (SDC). Czy reset do ustawień fabrycznych zresetuje również ten licznik?
    Witaj,
    ostatnio byłem trochę zabiegany- w kolejny temat się wkręciłem...
    Tym razem SDC H 9kW 3 fazy u syna (my część hydrauliczna i zasilanie/instalator podłączenie elektryczne i gazowe).
    Instalator ostrzegł mnie ,żebym absolutnie nie przywracał PC do ustawień fabrycznych- podobno maszyneria "głupieje"...
    Więc tego bym nie robił. Zresztą te liczniki w Panasach niezbyt dokładnie liczą kWh -jak Ci zależy na pewnych wartościach , może warto założyć podlicznik (na ali z odczytem mocy i reszty pierdół kupisz za ok 150pln)
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 796 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony