dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie Pompa Konceptus, proszę o recenzję użytkowników lub znawców tematu.

    Witam od jakiegos czasu otrzymalem tone ofert na pompy ciepła powietrzne i kilka na gruntowe.

    Proszę o podzielenie się uwagami jeśli jest jakiś użytkownik, a są tacy o czym przeczytałem w 2 wątkach, na temat funkcjnowania tych pomp w Waszych domach.
    Prosze przeciwnków, a są takowi, o czym przeczytalem w innych watakch o ograniczenie się do faktow konstruktwynch. Nie typu skladana w garażu. Jeśli już to proszę podać dlaczego źle złożona itd.

    Dziekuję wszystkim za cenne uwagi, jęsli się pojawią.

    Nie jest to zadna reklama czy szkalowanie, mam 2 domy do zalozenia pomp. Woj Świętokrzyskie pow Ostrowiecki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Konceptus też złożył ofertę i dlatego jest wymieniony w tytule tematu?
    Dlaczego nie pytasz o szczegóły w tamtych tematach o których wspominasz?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Maja konkurencyjna cene, dosc obiektywnego faceta tu na forum. Merytorycznego adama. Poczytalem watki. Ataki na nich nie wydaja sie merytoryczne. Nie sa wielkim koncernem ze sporymi narzutami na reklame i prowizje 7 posrednikow. Stad zainteresowala mnie ta firma. Pompy powietrze z montazem to na ta chwile 40-55k zł . 48k u nich pompa gruntowa z lepsza sprawnoscia niz wiekszosc jak nie wszystkie powietrzne. Stad pytam kogos kto to ma i uzytkuje... tak samo rozwazalem piec zgazowujacy drewno jak i rozne pompy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    dosc obiektywnego faceta tu na forum.

    dobre...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5

    Domyślnie

    I ta konkurencyjna cena 40 -55k zł. Mają konkurencyjną cenę... dlaczego nie wierzysz? I są ataki na NICH!!! A to mała rzemieślnicza firma zupełnie jak ja piekę 2 chleby co 2 dni dla siebie rzemieślniczo to ja mogę Ci upiec 1 chlebek i podarować bo problem jest z podatkami.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Maja konkurencyjna cene, dosc obiektywnego faceta tu na forum. Merytorycznego adama. Poczytalem watki. Ataki na nich nie wydaja sie merytoryczne. Nie sa wielkim koncernem ze sporymi narzutami na reklame i prowizje 7 posrednikow. Stad zainteresowala mnie ta firma. Pompy powietrze z montazem to na ta chwile 40-55k zł . 48k u nich pompa gruntowa z lepsza sprawnoscia niz wiekszosc jak nie wszystkie powietrzne. Stad pytam kogos kto to ma i uzytkuje... tak samo rozwazalem piec zgazowujacy drewno jak i rozne pompy.
    Mają "obiektywnego faceta tu na forum"
    czy to nie ten który jest prowadzi serwis w tej firmie?
    Nikt nie atakuje firmy.
    Pompa powietrzna za 40-55 kzł ??
    Większość pomp gruntowych ma lepszą sprawność niż pompy powietrzne.
    Wymyśl coś bardziej wiarygodnego.

    Na FM są użytkownicy pomp Konceptus. Pytaj ich w odpowiednich wątkach.
    Chyba są zadowoleni.
    Gruntowe PC firmy Konceptus mogą mieć atrakcyjną cenę.

    Wielkie koncerny sprzedające pompy ciepła czasami mają dużą przewagę nad manufakturą.
    Nie tylko cenową.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Dziekuję wszystkim za cenne uwagi, jęsli się pojawią.
    Nie licz na to na tym forum,,, tutaj wszyscy "z OLIMPu" mają bezinteresowną kosę z Adamem i zhejtują każdy temat z Konceptusem. Takie piekiełko PL...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Nie licz na to na tym forum,,, tutaj wszyscy "z OLIMPu" mają bezinteresowną kosę z Adamem i zhejtują każdy temat z Konceptusem. Takie piekiełko PL...
    Tu nie chodzi o "kosę z Adamem", problem jest w istnieniu PP, PP jest solą w oku niektórych z OLIMPU. Skoro nie ma jak sie doczepic do Redakcji jako przedstawiciela własciciela forum to posiadacze PP są zwalczani we wszelki mozliwy sposób. Stąd rozwalanie wątków, niekoncząca sie krytyka, oraz patologiczna awersja do jakiejkolwiek reklamy na forum i pouczanie Redakcji o jej powinnosciach.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Tak pompy powietrzne oferowane mi przez gro firm to ceny min 38k-55k zl z montazem bufor niewielki zbiornik CWU 200L. To sa aktualne ceny z montazem woj swietokrzyskie. Kaisai, Atlantic, Toshiba, Mitsubishi, Samsung, Panasonic.

    Piece zgazowujace jak blaze, atmos to ceny z kotlownia z montazem 36-45k zl.

    Obiektywny bo nie pcha nachalnie swoich produktów, wypowiada sie na rozne tematy pozytywnie czestokroc niekoniecznie sprzyjajce wyborowi ich produktow. Natoamiast ten ordynarny atak bez jakiejkolwiek merytoryki od razu unaocznia wscieklizne z pyskow ludzi urazonych. Nie twierdze, ze nie macie racji ale skoro tak atakujecie to dajcie liczby dane, zdjecia. Stwierdzenie nie bo nie przekona ludzi z mentalnoscia niewolnicza, dawno nie naleze do tej kasty.

    Przekonuja mnie do pompy gruntowej takie rzeczy: cisza, mniej awaryjnych urzadzen, cena mocno zblizona a nawet moze byc tansza w przypadku powietrzynch Mitshubishi. (mnie interesuja ceny z montazem i tu i tu). Pytam tu, bo watki ktore przeczytalem daja niewielki poglad na odczucia ws dzialania pomp Konceptusa.

    Niemniej czytalem chyba wszystko co tu jest na temat tych pomp. Pytam bo jakby nie patrzec trzeba wydac 48-53k zł w moim przypadku. To nie sa male pieniadze. Jestem po prostu ciekawy. Umiem natomiast odroznic ludzi przychylnych od ludzi ze wscieklizna. Merytoryke od nie bo nie.Forum jest od tego. Nie bede odpowiadal na "nie bo nie", szkoda nabijac pustych postow, ktore sie czyta z ciezarem, dla kogos kto szuka jakichs informacji. Jak macie negatywne odczucia napiszcie dlaczego a jeszcze lepiej jesli macie negatywne faky, ktore moge mnie odwiezc od kupna ich pompy z checia rowniez poslucham. Nie przyszedlem tu sie utwierdzic w wyborze a pozna wiecej faktow. Decyzje podejme ja a nie nikt inny (w moim przypadku). Bubli w zyciu kupilem kilka. Natomiast zapewne nie chodzi tu o mnie, bo jak zycie uczy ze jak ktos za bardzo chce Cie uszczesliwic to szczegolnie wlacz czujnosc. Chodzi tu o watek opiniotworczy. Forum jest od wymiany pogaldów, odczuć i faktów. Odczucia juz wymnieniliśmy.

    Proszę dalej jesli ktoś użytkuje o podzielenie się opinią, choc w kilku zdniach.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    . Natoamiast ten ordynarny atak bez jakiejkolwiek merytoryki od razu unaocznia wscieklizne z pyskow ludzi urazonych.
    Dobre
    Mnie tam Konceptus lotto, tak samo, jak ich montażyści.
    Z tymi "pyskami ludzi urażonych" to pomyliłeś adresy....

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    Maja konkurencyjna cene, dosc obiektywnego faceta tu na forum. Merytorycznego adama. Poczytalem watki. Ataki na nich nie wydaja sie merytoryczne. Nie sa wielkim koncernem ze sporymi narzutami na reklame i prowizje 7 posrednikow. Stad zainteresowala mnie ta firma. Pompy powietrze z montazem to na ta chwile 40-55k zł . 48k u nich pompa gruntowa z lepsza sprawnoscia niz wiekszosc jak nie wszystkie powietrzne. Stad pytam kogos kto to ma i uzytkuje... tak samo rozwazalem piec zgazowujacy drewno jak i rozne pompy.
    Jak byś otworzył oczy i umysł to porządną powietrzną pompę ciepła byś miał za ok 8-8,5 tys zł ale jak wolicie wszyscy wydawać 10 razy więcej to super wydawajcie .

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    ---->fotohobby
    Mówie o całokształcie ataku. Twój wpis nie ma znamion powyższej przypadłości, natomiast jest w typie nie bo nie.

    ---- >goguś
    "Jak byś otworzył oczy i umysł to porządną powietrzną pompę ciepła byś miał za ok 8-8,5 tys zł ale jak wolicie wszyscy wydawać 10 razy więcej to super wydawajcie ."
    prosze o jakieś informacje...

    P.S.
    prosze o informacje jakiegos realnego użytkownika, który użytkuje konceptusa

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gargamello Zobacz post
    -
    prosze o informacje jakiegos realnego użytkownika, który użytkuje konceptusa
    Zadzwoń do firmy i poproś o namiar na użytkownika
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gargamello
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kunów
    Kod pocztowy
    27-415
    Posty
    23

    Domyślnie

    Juz to zrobiłem wczoraj. Czekam. Na forum taka informacja bedzie bardziej obiektywna...Mamy historie wątków itd.

  15. #15

    Domyślnie

    1. W pierwszej kolejności pytanie o datę powstania firmy i doświadczenie na rynku pomp ciepła (od ilu lat robią, co robili wcześnie co teraz)
    2. Po drugie wiarygodność, kapitał zakładowy etc... zdecydowanie odradzam jakiekolwiek biznesy ze spółką z.o.o o kapitale 5 tys. zł - taka firma w 3 dni potrafi się rozpłynąć w powietrzu
    3. Faktycznie jakieś referencje od użytkowników
    Trzeba by zerknąć do KRSu

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.866

    Domyślnie

    Konceptus - JDG
    Numer NIP 6440023445
    Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej - 2017-09-22
    Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD) - 28.21.Z Produkcja pieców, palenisk i palników piecowych
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17

    Domyślnie

    W innym wątku:
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Szkoda czasu na szukanie konkretnej strony w "źródle"
    a tutaj, z własnej inicjatwy:
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Konceptus - JDG
    Numer NIP 6440023445
    Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej - 2017-09-22
    Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD) - 28.21.Z Produkcja pieców, palenisk i palników piecowych
    Aż nie mogę wyjść z wrażenia, czyś Ty się przez tydzień stał uczynny, czy po prostu zawsze byłeś i jesteś...koniunkturalny

  18. #18

    Domyślnie

    Czyli mówimy o zakupie pompy ciepłą od osoby fizycznej, która w 2017 rozpoczęła działalność gospodarczą produkcji pieców, palenisk i palników, a obecnie postanowiła produkować również pompy ciepła? - pytanie retoryczne, komentarz chyba zbędny...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Czyli mówimy o zakupie pompy ciepłą od osoby fizycznej, która w 2017 rozpoczęła działalność gospodarczą produkcji pieców, palenisk i palników, a obecnie postanowiła produkować również pompy ciepła? - pytanie retoryczne, komentarz chyba zbędny...
    Skok technologiczny, same badania pochłonęły majątek, zatrudnienie pracowników kolejne tysiące, ja myślę że ściąga Kitajce przykleja naklejkę i firma zmienia nazwę i właściciela aby gwarant nie musiał naprawiać "pieca" którego może robić czy potrafi...
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Czyli mówimy o zakupie pompy ciepłą od osoby fizycznej, która w 2017 rozpoczęła działalność gospodarczą produkcji pieców, palenisk i palników, a obecnie postanowiła produkować również pompy ciepła? - pytanie retoryczne, komentarz chyba zbędny...
    Akurat "działalność gospodarcza produkcji pieców, palenisk i palników" została dopisana dopiero 2022-09-29, obecnie to pewnie dużo bardziej dochodowa działalność, niż produkcja PC .

    Ale trzeba przyznać, że "życzliwy" Konceptusowi olimpijczyk d7d ładnie was podpuścił i rzuciliście się jak szczerbaty na suchary...

    I pytanko jeszcze może - które PKD jest/są odpowiednie wg was dla PC? Wykazywać się szczerbaci...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony