dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 853 z 1021
Pokaż wyniki od 17.041 do 17.060 z 20417
  1. #17041

    Domyślnie

    Cytat Napisał autop Zobacz post
    1/Na tą chwile skłaniam się do HP 9kw gen. h 3F. Co bardziej doświadczeni użytkownicy myślą o tym wyborze? Ok czy za duża?
    9kW/3f a 9 kW/TCap - modulują się prawie identycznie,
    Wrocław - to II strefa;

    2. Pytanie dodatkowo do ciepło właściwe. Nie wiem na jakim algorytmie to działa ale jak wpisuję pow. zabudowy 107m to wychodzi mi ok 160m2 do ogrzania, a jak wpisuje wymiary budynku 12x8,9 to powierzchnia do ogrzania to 132m2 i zapotrzebowania spada o 1kw. Którą wartość powinienem przyjąć?
    Zmierz powierzchnie podłóg
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #17042

    Domyślnie

    @Mig25


    Tu miałem na myśli 3F ale high performance. Rozumiem, że tak samo moduluje? Do nawet 800w?


    edit:

    Andrzej5101 już odpowiedzial na to pytanie - nie zauważyłem wcześniej posta.
    Ostatnio edytowane przez autop ; 17-01-2022 o 09:43

  3. #17043

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Skąd masz ten wykres? Masz więcej ciekawych materiałów na temat PC Panasonic? Np. algorytmy pracy.
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  4. #17044

    Domyślnie

    T-cap 1F 9kW też się moduluje do 19Hz - przynajmniej monoblok, grzeje takim drugi sezon.

  5. #17045

    Domyślnie

    Cytat Napisał autop Zobacz post
    @plusfoto


    To mnie jeszcze bardziej przekonuje do HP 9kw f3 - wtedy mam obciążenie każdej fazy mniejsze.


    Plusy dla 9kw gen j to mniejsza modulacja mocy. 0,4kw vs 1,2kw to przy dodatnich temaraturach ratuje prze taktowaniem jak dobrze rozumiem.
    Przed taktowaniem to ratuje dobrze wykonany układ (CO ) pod daną PC a nie jej modulacja. Bardzo malo ludków to wie.
    I jest później po instalacji PC?
    Placz i skowyt typu:
    -może ktoś coś poradzi bo PC ma 24zał /24h pracy lub jeszcze lepiej
    -moja PC wył. się co 40min i przez dobe ma ponad 30zał.
    -kolejna sprawa -defrosty przy których PC robi STOP i jeszcze do tych 30 wył dochodzi z 20wył na defrosty.
    No ale wyszło mi że PC 7kW wystarczy bo zapotrzebowanie mam 6kW przy -20*C
    Jak zrobisz tak układ CO żę PC po min modulacji będzie miała gdzie to ciepło pchać to nigdy TAKTOWAŃ nie doświadczysz. Jedynie na forach o nich czytał będziesz. No ale ten układ ( CO ) trzeba zrobić z głową a nie tylko położyć rury ,czy tam zawiesić grzejniki i po sprawie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #17046
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał autop Zobacz post
    Plusy dla 9kw gen j to mniejsza modulacja mocy. 0,4kw vs 1,2kw to przy dodatnich temaraturach ratuje prze taktowaniem jak dobrze rozumiem.
    Przed taktowaniem nie ratuje sama pompa, ba,od niej najmniej zależy, przed taktowaniem ratuje przede wszystkim zdrowy rozsądek użytkownika pompy, w drugiej kolejności jakość domu, w trzeciej kolejności ustawienia pompy a dopiero na ostatnim miejscu odpowiednia instalacja.
    To mówiłem ja,użytkownik T-CAP 9kW w domu 3,5 litrowym, który od 9 lat nie wie co to jest taktowanie

    W dalszym ciągu nie rozumiem, jak w przy 0 czy 5st.C I w domu np.23st.C chcecie na siłę zmuszać pompę do grzania jak potrzeba grzania wystąpi dopiero za jakieś 10-15h...
    To jest chore
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 17-01-2022 o 20:24

  7. #17047

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Przed taktowaniem nie ratuje sama pompa, ba,od niej najmniej zależy, przed taktowaniem ratuje przede wszystkim zdrowy rozsądek użytkownika pompy, w drugiej kolejności jakość domu, w trzeciej kolejności ustawienia pompy a dopiero na ostatnim miejscu odpowiednia instalacja.
    To mówiłem ja,użytkownik T-CAP 9kW w domu 3,5 litrowym, który od 9 lat nie wie co to jest taktowanie

    W dalszym ciągu nie rozumiem, jak w przy 0 czy 5st.C I w domu np.23st.C chcecie na siłę zmuszać pompę do grzania jak potrzeba grzania wystąpi dopiero za jakieś 10-15h...
    To jest chore
    U ciebie tak właśnie JEST--Grzanie za 10 lub 15h
    Dlaczego? Ano nie dlatego że dom tego nie potrzebuje, tylko dlatego że TY grzejesz TYLKO w II tar. i tu nie chodzi o parametry domu ,instalację itd.
    Tylko o OSZCZĘDNOŚCI Ot cała prawda o twoim cudzie.
    I proszę nie wdawaj się w dyskusję ---Nie warto Bo to jest oczywiste.
    Takich jak ja co nie patrzą na taryfy to naprawdę jest mało na FM Dla większości tu obecnych na pierwszym miejscu są oszczędności
    TO Mówię JA - normalny użytkownik z obciążeniem ( jak to podajesz ) 6 -cio litrowym z domem ponad 2 x większym od twojego.
    I nie widzę nic nadzwyczajnego w twoim jak i moim domu. Po za jednym --Ja grzeję dom wtedy kiedy trzeba aby był grzany. A nie wtedy kiedy jest TANIO.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #17048
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kazik HT 9kW

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Kąty
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał magep Zobacz post
    T-cap 1F 9kW też się moduluje do 19Hz - przynajmniej monoblok, grzeje takim drugi sezon.
    Mam PC 1F 9kW seria F, też moduluje do 19Hz, tylko pobór z sieci przy tej częstot. ma 1.6 - 1,8kW - normalne?

  9. #17049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazik HT 9kW Zobacz post
    Mam PC 1F 9kW seria F, też moduluje do 19Hz, tylko pobór z sieci przy tej częstot. ma 1.6 - 1,8kW - normalne?
    Ta PC seria F to T-cap? Bo jak tak to pobór dość duży ale na wpływ mają jeszcze temp.zew jak i temp zasilania.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #17050
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kazik HT 9kW

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Kąty
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    8

    Domyślnie

    Model mojej PC - WH-SHF09F3E5., mam ją od pażdziernika 2021r. i dopiero uczę się. Zdałem się na instalatora (też chyba się uczy) z wyborem PC, nie wiem,czy dobrze wybrał. Teraz jak trochę poczytałem tu na forum, nabieram wątpliwości co do tego wyboru.
    Dodam, że PC dobrana została do domu po remoncie, w miarę docieplonym, przewymiarowanymi 10 -cioma grzejnikami ogrzewam ok. 140m2. Przy temp. zew. ok 0*C, temp. zasilania PC 41*C, w domu ok.21*C
    Ostatnio edytowane przez Kazik HT 9kW ; 17-01-2022 o 22:11

  11. #17051
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    U ciebie tak właśnie JEST--Grzanie za 10 lub 15h
    Dlaczego? Ano nie dlatego że dom tego nie potrzebuje, tylko dlatego że TY grzejesz TYLKO w II tar. i tu nie chodzi o parametry domu ,instalację itd.
    Tylko o OSZCZĘDNOŚCI Ot cała prawda o twoim cudzie.
    I proszę nie wdawaj się w dyskusję ---Nie warto Bo to jest oczywiste.
    Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz,bo skąd masz to wiedzieć jak jesteś ograniczony
    Na forum mnóstwo jest inwestorów, grzejących GAZEM ZIEMNYM,których dom nie potrzebuje grzania przez 10-15h i kocioł gazowy w tym czasie odpoczywa.
    Czyżby na gaz ziemny była też tańsza taryfa ?

    Pytanie retoryczne,bo kolek pisowski powie zawsze, że drożyzna i inflacja to wina Tuska
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 17-01-2022 o 22:12

  12. #17052
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    I proszę nie wdawaj się w dyskusję ---Nie warto Bo to jest oczywiste.
    A ja Ci proponuję przestać być ograniczonym,pod każdym względem.
    Poniżej masz wypowiedź grzejacego GAZEM w normalnym domu:
    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Jak wychodziło w wątku gazowym, doszliśmy z fotohobby do podobnych wniosków.
    W dobrze izolowanych domach straty ciepła są niewielkie, a temperatura jest stabilna mimo okresowej pracy kotła.
    Podłogówka daje nam jeszcze spore opóźnienie reakcji i dodatkową stabilność.
    Przyjemne promieniujące ciepło mamy dokładnie wtedy kiedy jest potrzebne i to ma sens.
    Pogodówka... przypuszczam że w domach z dużymi stratami i przez to możliwymi wahaniami temperatur rzeczywiście jest przydatna.
    To że kocioł czasami pracuje tylko rano, a resztę dnia się nie włącza, w żaden sposób nie ogranicza komfortu, nie zwiększa rachunków, ani nie generuje wahań temperatur.

  13. #17053
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    I dla mnie zwyklym idiotyzmem jest zmuszanie pompy do pracy, ciągłej pracy jak ona mówi "fuck off,masz już zagrzane i spadaj,wróć jak będziesz mnie potrzebował"

    A,że idiotow wśród Polaków nie brakuje(ok.30%), stąd i taktowanie....
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 17-01-2022 o 22:42

  14. #17054

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    I dla mnie zwyklym idiotyzmem jest zmuszanie pompy do pracy, ciągłej pracy jak ona mówi "fuck off,masz już zagrzane i spadaj,wróć jak będziesz mnie potrzebował"

    A,że idiotow wśród Polaków nie brakuje(ok.30%), stąd i taktowanie....
    Jakoś cię nie potrzebuję. Bo i po co ?
    Tak jak napisałeś PC mówi "fuck off,masz już zagrzane --tylko u ciebie to właśnie nie działa.
    Działa tam gdzie nie ma ograniczeń. Wiem że byś właśnie tak chciał ale cóż grzanie w II tar tego nie da.
    I możesz tu setki postów pisać ale nie tędy droga.
    Ja nigdzie nie pisałem że PC pracuje ciągle ( choc by mogła ) nie ma z tym problemu
    Co do taktowania to zgoda ----Jak się nie myśli to tak jest.
    A szczytem niewiedzy jest porównywanie grzania PC i gazem.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 17-01-2022 o 23:55
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #17055

    Domyślnie

    Prośba o pomoc. Posiadam instalację z ustawianiami jak poniżej:

    WH-SDC09F3E8 (zewnętrzna jednostka 2-wentylatorowa) 2 pompy obiegowe (parter (7 obwodów), piętro (5 obwodów) pracujące odpowiednio na biegach 3, 2
    Ustawienia krzywej out LO -7, out HI 15, h20 lo 37, h20 hi 33

    Chciałbym przejść na grzanie24h krzywą . W jaki sposób ustawić startowo pompę? Mam wrażenie, że moja pompa często się odmraża w mode2. W jaki sposób zmniejszyć częstość defrostów?
    Panasonic SM-WH-SDC09, WH-SDC09F3E8
    100m2 Parter, 78m2 Piętro
    3 pompy obiegowe (parter (7 obwodów), piętro (5 obwodów), łazienka na dole)

  16. #17056

    Domyślnie

    Cytat Napisał autop Zobacz post
    Cześć,

    Stoje przed wyborem pompy ciepła i mam zagwostkę. Pompe jaką mi zaproponowane do Panasonic High Performance 9kw 3f (zestaw: kit-wc09h3e

    Dom to: https://cieplo.app/wynik/o0e7

    dom z poddaszem użytkowym -> 130m2 użytkowej (po podłodze 160m2 + garaż 20m2)

    Ogrzewanie:

    *podłogowe -> parter oraz łazienka i hol na górze

    *kaloryfery -> drabinka w łazience oraz 3x sypialnia + 1 w garażu (do tej pory nigdy nie używany)

    Zastanawiałem się też na Panasonic 9kw wersja J ale ze względu na 1 fazę odpuściłem, musiałbym zwiększyć przyłącze albo przebudować rozdzielnice, żeby dedykować 1 fazę pod pompę. (przyłącze mam 14kw, zabezpieczenie 25A)

    Do tej pory paliłem peletem i używałem +/- 3,5t cały rok łącznie z CWU, przy czym nie wiem na ile jest to miarodajne, ponieważ przy -10 i + 10 peletu w sumie szło tyle samo. Zawsze 15/17 kg na dobę.

    Z góry dzięki za pomoc !
    Mam taka pompę na 136 użytkowej z tym, góra całą w grzejnikach oprócz łazienki. Oprócz tego że sporo sił musiałem włożyć w to żeby mi się temperatury nie rozjeżdzaly to pompa przy -17 chodzi bez grzalek. Modulacja schodzi do 800wat . W moim domubdobrana w deche. W stopce mam parametry domu

  17. #17057

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Kup sobie taki zestaw rezystorów ,skoro zamawiasz przez neta , i tak żadne pieniądze : https://allegro.pl/oferta/zestaw-rez...sci-7773196168
    Z tego każdą wartość da się wykombinować
    Witam . Kupiłem i bawiłem się trochę Ale to nie takie proste. Doszedłem że mój czujnik ma 100kom. Założyłem 98 kom i czujnik oszukalo około 8st . Teraz odpala mi wentylatorki przy około 25st . Chciałem podnieść dokładając lub ujmując po 1kom czy po 100 om Ale nic lepszego nie uzyskałem. Gdy założyłem mniej jak 98kom Jeszce niżej reagował A jak więcej to jakby bez zmian czyli w pierwotnym punkcie odpalal wentylatorki. Czyżby tam już w pojedynczych omach pies pogrzebany?
    Dziekuje

  18. #17058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Jak najbardziej rozumiem że potrzeba energii ale ja nie zacząłem grzać pierwszy raz od października tylko na wiosne tez juz bylo grzane. Mysle sobie ze moze za malo ale tu juz nie szlo wytrzymac bo bylo po 30 st.
    Myślałem że po prostu mniej będzie pobierać tej energii i tyle.

    No denerwuje się bo wpakowane pełno kasy a tu zaraz się okaże ze bez PV się nie obędzie.

    Na krzywej miałem wrażenie że często się wylaczala a nie wiem dlaczego
    Kolego ja Ci dam przykład bo piszesz że na wiosnę grzales.
    Mam dwie sypialnie w których nikt nie śpi. Grzejniki ustawione na 4 i teoretycznie powinno być około 22 stopni lecz czujnik jest na parterze w salonie gdzie jest podłogowe A na górze kalafior. Do tego miałem mostki spore. Suma sumarum temp w sypialni spadała do 18 st. Nikomu to nie przeszkadzalo. Lecz jak dzieci przyjeżdżały w odwiedziny to czujnik szedł do sypialni i wiesz ile zajęło grzanie tego do 22 st? Dobe tak 24 gdz bo ściany i wszystko miało temp 18 st i ci z tego że w godzine zagrzalo jak czujnik wyłączył pompę i po 10 minutach od nowa. I tak w skrajnych przypadkach nawet 24 gdz grzałki zanim ściany osiągnęły temp 22st. Usunąłem gdzie mogłem mostki termiczne i teraz czujnik na dole A temp 21 na górze. Chce Ci pokazać jak przy pompie ciepła wychodzą wszystkie braki i nie dorobki. 10 lat na węgiel i nikt tym sobie głowy nie zawracał. Grzejniki gorące. W domu ciepło. Jakie mostki,nikogo to nie obchodzilo

  19. #17059
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73 Zobacz post
    Witam . Kupiłem i bawiłem się trochę Ale to nie takie proste. Doszedłem że mój czujnik ma 100kom. Założyłem 98 kom i czujnik oszukalo około 8st . Teraz odpala mi wentylatorki przy około 25st . Chciałem podnieść dokładając lub ujmując po 1kom czy po 100 om Ale nic lepszego nie uzyskałem. Gdy założyłem mniej jak 98kom Jeszce niżej reagował A jak więcej to jakby bez zmian czyli w pierwotnym punkcie odpalal wentylatorki. Czyżby tam już w pojedynczych omach pies pogrzebany?
    Dziekuje
    Pies pogrzebany jest już od dawna w Twoim przypadku
    Myślałem,że jedynie Czarnek będzie chodował bezmozgich pisowskich idiotow ale jak widać od 2015r PIS takowych idiotow wychodowala na dobre

  20. #17060
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    chodował bezmozgich)
    szacun za "chodował"
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

Strona 853 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony