dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 821 z 1021
Pokaż wyniki od 16.401 do 16.420 z 20417
  1. #16401

    Domyślnie

    Nie każdy musi mieć pompę. I przy 86m2 też bym się mocno zastanawiał nad jej sensem.

  2. #16402

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Ja niestety mam tego pecha ze budujemy nowy dom....
    Jaki pech Kolego????? Od 22r. mają być i na nowe domy dofinansowania na PC. Tak więc zagłęb sie w szczegóły i podejmij decyzję co do źródła ciepła.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #16403

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie każdy musi mieć pompę. I przy 86m2 też bym się mocno zastanawiał nad jej sensem.
    No tak przy takim metrażu to chyba nie ma sensu.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #16404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jaki pech Kolego????? Od 22r. mają być i na nowe domy dofinansowania na PC. Tak więc zagłęb sie w szczegóły i podejmij decyzję co do źródła ciepła.
    https://wysokienapiecie.pl/42142-pom...lonych-domach/

    zgłębiamy temat

    Tylko czy nie trzeba mieć standardu wyższego od WT2021 ?

  5. #16405
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Prosimy o spokój. Ciekawa dyskusja - lepiej bez negatywnych emocji.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  6. #16406

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Ja niestety mam tego pecha ze budujemy nowy dom....
    Wątek PC PW, więc tylko nieśmiało wspomnę, że istnieją jeszcze prostsze w budowie gruntowe PC, których niezawodność z przyczyn obiektywnych jest dużo większa, a ewentualna naprawa prostsza i tańsza. Z kolei na etapie budowy domu łatwiej podjąć decyzję o wykonaniu dolnego źródła, więc myślę, że warto się pochylić nad taką opcją.

  7. #16407

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    https://wysokienapiecie.pl/42142-pom...lonych-domach/

    zgłębiamy temat

    Tylko czy nie trzeba mieć standardu wyższego od WT2021 ?
    Odnośnie standardu to nie wiem jaki. Po prostu już mnie to nie interesuje to w tym nie siedzę.
    Sprawa kolejna . Jaki to standard? czy chodzi o grubość docieplenia? Jeżeli to tylko grubość izolacji bo jak dobrze pamiętam ta obecna to min 15cm styro .Tak?
    Jeżeli jest tak że - aby spełnić WT2021 wystarczy dać styro 20 lub 22cm to chyba warto. Trzeba policzyć za i przeciw i do dzieła.
    Powodzenia . Melduj jak tam cos na rzeczy będziesz wiedział.
    Na Ra
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #16408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    .
    Sprawa kolejna . Jaki to standard? czy chodzi o grubość docieplenia? Jeżeli to tylko grubość izolacji bo jak dobrze pamiętam ta obecna to min 15cm styro .Tak?
    Nie

  9. #16409

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie
    Skoro tak jest - to ma kolega problem. No ale może inne źródło ciepła wybrać. Moze też się okazać że dla tak małęj powierzchni ok90m2 mała PC będzie tania.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #16410

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    U mnie dziś tak 1,2--1,4kWh/h tak pracowała . O godz 21.00 obniżyłem jej parametry bo w domu przekroczone 23.4*C to pobiera 1kW A ile Hz? miała przy poborze 1kW? Cholera nie spojrzałem ale jak przy 1,2kW miała 23Hz to przy 1kW pewnie cos mniej.
    1.2--1.4kw na godzine przy temp 0-1*C na dworzu??
    Aż tak mało Ci pobiera przy takich temp??

    Mógłbyś wrzucić screen z apki z wykresem i liną temp na dworzu please? chciałbym porównać ze swoim, fakt że u mnie jeszcze się nagrzewa dom.
    Chodzi u Ciebie teraz 24h czy dalej harmonogram?
    i na jakiej krzywej obecnie jedziesz powiedz?

    Dzięki !!

    //a zdjęcie wstawiasz przez ikonke "obrazu" - wstaw zdjęcie, tel zrobisz screen ekranu.

    MI dziś w nocy od 22 do godz 12 w południe pobierała równo 1kw/h non stop bez wyłączenia żadnego, chodziła na 19-20Hz ale na mocno obniżonej krzywej - normalnie 15/36 i -15/48 d5 i na noc obniżam -5. 12-14cwu i pozniej normalna krzywa do godz 22.00
    Na normalnej krzywej na razie pobiera średnio 2kw na godzine albo nawet 2.4kw...
    Tryb Cichy 2 cały czas chodzi
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 29-11-2021 o 18:34

  11. #16411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    1.2--1.4kw na godzine przy temp 0-1*C na dworzu??
    Aż tak mało Ci pobiera przy takich temp??

    Mógłbyś wrzucić screen z apki z wykresem i liną temp na dworzu please? chciałbym porównać ze swoim, fakt że u mnie jeszcze się nagrzewa dom.
    Chodzi u Ciebie teraz 24h czy dalej harmonogram?
    i na jakiej krzywej obecnie jedziesz powiedz?

    Dzięki !!

    //a zdjęcie wstawiasz przez ikonke "obrazu" - wstaw zdjęcie, tel zrobisz screen ekranu.

    MI dziś w nocy od 22 do godz 12 w południe pobierała równo 1kw/h non stop bez wyłączenia żadnego, chodziła na 19-20Hz ale na mocno obniżonej krzywej - normalnie 15/36 i -15/48 d5 i na noc obniżam -5. 12-14cwu i pozniej normalna krzywa do godz 22.00
    Na normalnej krzywej na razie pobiera średnio 2kw na godzine albo nawet 2.4kw...
    Tryb Cichy 2 cały czas chodzi
    Harmonogram tak jak podawałem. Wczoraj PC pracowała na 40-41*C temp 2--4*C wystartowała o 6.00 do 24.00
    W tygodniu mam 4---11 i 15 ---23,50 krzywa -10/46 + 10 /38 1,4kW bylo przy 41*C układ rozgrzany tak więc sama modulacja jak zrobiło w domu 23,4*C obniżyłem na 39*C =1kW ( na PC ) bo zapewne w tym momencie podlicznik pokarze 1,2kW a tam gdzie było 1,4kW pewnie było 1,6 lub 1,8. No nie stałem z zegarkiem przy kręciole by to przeliczyć z tarczy, choć to tylko 1 min potrzebna . PC tak ok.15% zaniża ale to też dyskusyjny temat. Na rozgrzanym CO jest małe uchybienie.
    PS. właśnie w tej chwili godz. 21.00 PC pobiera 1,8kW temp ( 0 do + 1 ) zasil 42*C
    Wybacz lecz z lenistwa nie chcę się zabierać do zdjęć ,może mi kiedyś pomożesz w tym temacie. Zapewne wyjaśniło by to wiele sprzecznych problemów.
    zwłaszcza tym co tak tu pyszczą, zamknął był jadaczki raz na zawsze. Ktoś zapewne inny by tak zrobił od razu aby mieć święty spokój . A mi sie nie chce. wolę pisać i mam to co mam.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #16412

    Domyślnie

    Ok dzięki.
    Na tych kilku godzinnych przestojach nie pobiera więcej na starcie? bo musi grzać pewnie od 20-22*C wode.
    Niż jakby puścić całą dobe a na noc niższa krzywa - liczyłeś to może kiedyś jak bardziej eko wychodzi?

    mam 9.5kw foto więc zmieszcze się, ale mimo wszystko prąd się przyda na koparke czy jeszcze coś innego.

  13. #16413

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Ok dzięki.
    Na tych kilku godzinnych przestojach nie pobiera więcej na starcie? bo musi grzać pewnie od 20-22*C wode.
    Niż jakby puścić całą dobe a na noc niższa krzywa - liczyłeś to może kiedyś jak bardziej eko wychodzi?

    mam 9.5kw foto więc zmieszcze się, ale mimo wszystko prąd się przyda na koparke czy jeszcze coś innego.
    Oczywiście że pobiera więcej. przy starcie było 2,2kW w pierwsze 1,5h tak więc realne zapewne bylo 2,5kW
    Tak grzeje wodę z ok. 22*C
    PS. Jak ci się chce to napisz mi jak się to wrzuca ( zdjęcia ) na priv Jak nie podasz to spoko przeżyję i bez tego. Nic na siłę
    Na ra.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #16414
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    A teraz odpiszę na temat pompy chociaż takiej nie mam jeszcze

    W każdym swoim poście opisujesz i podkreślasz :

    - że masz świetnie przemyślane wszystko
    - że do wszystkiego doszedłeś sam czytając i projektując po swojemu
    - że mieszkasz w Polsce A
    - że na fajki idzie ci 5 stów ( w temacie o PV )
    - że pompa kosztuje tyle co Ty dałeś a każdy kto dostaje inną wycenę jest jeleniem
    - innych wypocin nie przybliżam bo szkoda mi klawiatury i czasu

    Myślałem ze takie guru pomp jak Ty , z taką awarią poradzi sobie w krótkim czasie, a tu proszę prawie 4 miesiąc i zima zapasem

    Coraz bardziej skłaniam się ku wersji Kaizena że jednak pompa nie ma sensu jak mamy mały, dobrze zrobiony domek . Bo to co ona zaoszczędzi wydamy na serwis, wcześniej czy później , ewentualnie na jej wymianę.... W sumie to nawet nie chodzi o koszt , większym problemem jest awaria która uniemożliwia grzanie w środku zimy.... Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupno jakiegoś taniego Haiera za 10k i tłuc nim bez serwisu aż sie rozleci . Najtańsza sensowna ( firmowa ) pompa na jaką dostałem ofertę to Panas all in one 5kW za 27k z montażem . Jeśli nawet przy dobrych wiatrach zwróciłby się po 10 latach względem COP1 to jest to marny interes . Bo jesteśmy na zero i czekamy aż coś sie zdupczy , a serwisanci na przykładzie Arturo mają nas w poważaniu, naszą pompę też
    No widzisz, ja 9 lat temu dałem za pompę 20tys.zl...
    Przez te 9 lat pompa nastukala prawie 28000kWh czyli jakieś 9200zl,jakbym grzał prądem(nie kablami) to z tych 28000kWh zrobiłoby się 84000kWh i 27000zl i to liczę średnioroczny COP3 a kable czy kocioł elektryczny to też ok.5tys.zl czyli jestem już na plusie w stosunku do grzania prądem.

    Awaria awarią,koszt płytki to 2500zl brutto, wymiana takiej płytki to max.1h i za tą godzinę gość chciał skasować 1500zl i to już po mojej rezygnacji z wymiany czynnika na nowy.
    Jako,że nie jestem jelen i frajer zapytałem się czemu tak drogo za samą wymianę płytki.
    Na to gość mi odpowiedzial, że jak za drogo to on rezygnuje z naprawy i żebym się gonił...
    Zatem skieruje oficjalne pismo do Panasonic Polska z zapytaniem, czy taki standart usług jest normalną u autoryzowanych serwismenow.

    Wymienię płytkę i plus w stosunku do grzania prądem będzie się zwiększał a narazie grzeje słabym kotłem elektrycznym czyli tak jak chciałem od początku z tą różnicą, że chciałem kocioł o mocy 9kW a mam 3kW
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 30-11-2021 o 00:43

  15. #16415
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A samej płytki nie da się kupić?
    I ogólnie, czy części takie jak przepływomierz, obiegówka są do dostania bez usługi?

  16. #16416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    ....
    Awaria awarią,koszt płytki to 2500zl brutto, wymiana takiej płytki to max.1h i za tą godzinę gość chciał skasować 1500zl i to już po mojej rezygnacji z wymiany czynnika na nowy.
    Jako,że nie jestem jelen i frajer zapytałem się czemu tak drogo za samą wymianę płytki.
    Na to gość mi odpowiedzial, że jak za drogo to on rezygnuje z naprawy i żebym się gonił...
    Zatem skieruje oficjalne pismo do Panasonic Polska z zapytaniem, czy taki standart usług jest normalną u autoryzowanych serwismenow.

    .
    Skoro jest naprawa pogwarancyjna zawsze mozna sie ogłosic na róznych portalach chociazby tu
    https://www.oferia.pl/zlecenia/instalacje-i-naprawy
    i czekac na oferty i zaznaczyc ze zgłaszający nie jest jeleniem i frajerem, to znacznie ograniczy ilosc ofert do tych najbardziej zainteresowanych.
    W ostatecznosci mozna samemu wymienic i kasa przeznaczona dla serwisanta zostaje w kieszeni, tu akurat Panasonic nic nie wymaga
    Nie sądze aby Panasonic narzucał zakres prowizji czy kosztów roboczogodziny na naprawę.

  17. #16417
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Więc może zadam pytanie w ten sposób , czy ktoś orientuje się , gdzie można kupić same części zamienne do naszych pomp ?
    Czy w Panasonicu mogą kupować tylko instalatorzy ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #16418
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skoro jest naprawa pogwarancyjna zawsze mozna sie ogłosic na róznych portalach chociazby tu
    https://www.oferia.pl/zlecenia/instalacje-i-naprawy
    i czekac na oferty i zaznaczyc ze zgłaszający nie jest jeleniem i frajerem, to znacznie ograniczy ilosc ofert do tych najbardziej zainteresowanych.
    W ostatecznosci mozna samemu wymienic i kasa przeznaczona dla serwisanta zostaje w kieszeni, tu akurat Panasonic nic nie wymaga
    Nie sądze aby Panasonic narzucał zakres prowizji czy kosztów roboczogodziny na naprawę.
    Masz rację
    Na tą chwilę ażeby całkowicie ograniczyć koszty to w tym tygodniu będzie zakładana stara ale zreanimowana płytka
    Znajomy elektronik wynalazł na niej dwa babole,które poprawił i może stanie się cud i ożyje
    A jak nie to trzeba będzie jednak zamówić nową, ale u "normalnego" serwismena.

  19. #16419
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    1500 za te wymianę to dużo i nie dużo - zależy jak na to spojrzymy. Jeśli to cena za naprawę, to nie jest dużo, jeśli cena za wymianę bez brania odpowiedzialności to już dużo.

    Tak naprawdę nie jest do końca wiadomo czy to tylko płyta, serwisant bierze pewną odpowiedzialność - a co jeśli to nie tylko płyta, albo nowa płyta też ulegnie uszkodzeniu? Do kogo pójdziesz z reklamacją? Ano do serwisanta.

    Możesz wymienić te płytę sam, za 0zł. Ale co jak padnie? Do kogo będziesz mieć pretensje? Tylko do siebie. Wątpię by serwis panasa miał cokolwiek do cen ich autoryzowanych serwisów.

    Taki serwisant spędza lata na nauce, Szczerze mówiąc nie dziwi mnie ta kwota. On w tym czasie moze zając się czymś, co ma pewność, że zadziała, a on zainkasuje kasę. A tutaj może się okzać, że sama wymiana nie ożywi pompy... Takie mamy czasy, usługi kosztują krocie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #16420
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Więc może zadam pytanie w ten sposób , czy ktoś orientuje się , gdzie można kupić same części zamienne do naszych pomp ?
    Czy w Panasonicu mogą kupować tylko instalatorzy ?
    Ja miałem problem ze sterownikiem wentylatora w jednej jednostce zewn PC PP w firmie (po upaleniu się N)-oprócz wymiany kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczach (1 fazowych) poleciał mi też scalak bez oznaczeń w driverze wentylatora. Zadzwoniłem do instalatora z prośbą o kontakt z dostawcą-podał namiary swojego hurtownika (Schiesl). Zadzwoniłem ,wyjaśniłem, dostałem ofertę,potargowałem się (troszeczkę), zapłaciłem proformę, zamontowaliśmy- i wszystko się szczęśliwie skończyło... Temat był załatwiony B2B (choć nasza firma nie jest z tej branży)
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 821 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony