dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1002 z 1021
Pokaż wyniki od 20.021 do 20.040 z 20417
  1. #20021
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    To się kupy nie trzyma piszesz, że krzywą ustawiona-15,/29, to skąd się wzięła przy -3* na zasilaniu 30*.
    Do tego podajesz że powrót 27, czyli nie wiem jaka delta, ale się domyślam że więcej jak 3* , a pompa dalej pracuje na max z 58Hz.
    Przecież jak by tak było, to ona musi się zmodulować i zejść z obrotami.
    Coś chyba źle podajesz?
    Nie jest tak, że ją jakiś sterownik pokojowy wyłącza? I pracuje jednak w cyklach?

  2. #20022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Czyli co daje pewność, że temperatura powrotu nie spadnie < 18 C??? ;
    - to wielkość zładu ?? = > 7 kW * 20 l/kW = 140 l
    Andrzej, Ja zawsze mówiłem, że najważniejszy duży zład wody.
    U mnie tego nie zwiększę, brak miejsca.
    Ale u syna wiedziałem co robię i wyszło mistrzostwo świata.
    Do tego dalej twierdzę, że przy porządnej podłogówce żadna pompa nie będzie za duża. Tylko zmienią się jej warunki pracy.
    A mając taką podłogówkę, można śmiało grzałkę wyłączyć.

  3. #20023

    Domyślnie

    Naprawde pisze jak jest. Mam taka krzywa i te wartosci podalem w tym czasie bo tam akurat przy pompie bylem. Chcialbym to jakos wyprostowac bo mnie to martwi ze lekko minus a tu sie dzieja takie rzeczy

  4. #20024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Naprawde pisze jak jest. Mam taka krzywa i te wartosci podalem w tym czasie bo tam akurat przy pompie bylem. Chcialbym to jakos wyprostowac bo mnie to martwi ze lekko minus a tu sie dzieja takie rzeczy
    Czyli jak twierdzisz pompa ciągle pracuje, nic ją nie wyłącza.
    To w domu jaką masz temperaturę?
    Ja rozumię, że masz bardzo dużą masę betonu w podłodze do rozgrzania. Ale mamy już grudzień, to się musiało już nagrzać, zresztą tak jak piszesz zasilanie masz 30 czy 31* powrót 28*. To wygląda, że podłoga jest ogrzania.
    Tylko dlaczego ona nie chce zejść z obrotami, czy tak ciągle, teraz też na takiej wysokiej modulacji pracuje?
    Jeśli tak jest to znaczy, że tyle ile energii ładuje w podłogę, tyle coś tą energię zabiera, skoro dom jest dobrze zaizolowany, nie masz nigdzie nieszczelności żeby to ciepło wywiewało.
    A gdzieś tam pisałeś, że sama góra ,bez podłogówki dołu pięknie grzeje.
    To wynika z tego, że to ciepło zabiera sama podłoga, a skoro dom nie jest w stanie to ciepło zabrać, bo jest ciepły, to zostaje, że albo grzejesz grunt pod domem, albo wodę, która gdzieś tam się dostała. Tylko ta woda musiała by wpływać i wypływać, gdyby stała, też by wkońcu się nagrzała.

    Dobra szkoda polemizować, pompę sprawdź jeszcze raz na samej podłogówce górnej, zobacz jakie cop i jaką moc uzyskuje. Ustaw ją na prostą, daj docelową z 28* z delta 4* ona się szybko powinna zmodulować, bo podłoga ciepła.
    Jeśli pompa sprawna, zrób to samo z dolną, ustaw większą deltę i zobacz czy się wkońcu zmoduluje, zejdzie z obrotami.
    Nie wiem poskręcaj rotometry na dolnej podłodze i grzej górą, przecież gleby nie będziesz grzał, a to mi wygląda na taki przypadek.

    Sprawdź wody gruntowe, wysokość, odkop przy ścianie otwór zobacz co się dzieje.

  5. #20025

    Domyślnie

    Czesc. Teraz mam -3 daje 30 powrot 27 pobranie 1.6 oddanie 6.2. Ja juz tak myslalem odnosnie tych wod rok temu tylko ze ja nie mam wod gruntowych na dzialce. Podloga nie jest wcale ciepla. Wedlug takiego termometru niby stacja pogodowa za smieszne pieniadze pokazuje 22.6. Ciagnie mi zimnem z garazu i gospodarczych bo garazu nie grzeje a te zimno przedostaje mi sie do gospodarczych i lekko pod drzwiami do domu. Jedynie jeszcze chcialem te gospodarcze wylaczyc z ogrzewania bo tam grzeje ale jak sie tam.wejdzie to jest chlodno bo od garazu idzie. Tylko jakos nie chcialoby mi sie wierzyc ze to jest jedyna i tak.mocna przyczyna. Mialem kupic tcapa i.moze by bylo lepiej. Przy takich pazdziernikowych dniach to zrobilem taki.manewr ze puscilem lazienki wiatrolap i 2 petle w jadalni to jak mialem temp 34 zadana powrot nawet 32 i pobranie 0.4- 0.6. Wygrzewalem sobie to jakby i wtedy bylo czuc ze podloga ciepla ale teraz przy tych temperaturach tego nie wyczuwam chyba ze wejde z niegrzanej na grzana.

  6. #20026

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Nie zgaduję.
    Zerknij na tabliczkę znamionową pompy.
    Ja spojrzałem na tabliczkę znamionową ładowarki do wkrętarki , 50Hz , znaczy wkrętarka kręci się z częstotliwością znamionową 50Hz.... Co z tego ,że zasilana jest z napięcia stałego....
    Inwerter robi dokładnie to samo , najpierw zamienia napięcie zasilania 50Hz na napięcie stałe 0Hz. i Dobiero z tego napięcia stałego tworzony jest przebieg o dowolnej/zadanej amplitudzie i częstotliwości .
    Jakby na talbiczce znamionowej sprężarki było napisane 50Hz to tak , ale nie na tabliczce znamionowej PC.

  7. #20027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Widać po wartościach mocy, że pompa sprawna i nic jej nie dolega, to samo potwierdziłeś na paru pętlach, że jak podłogę zagrzała to się zmodulowała.
    Zimno z garażu to nie taki mostek żeby podłogę wychładzało.
    U syna dom 180m2 z garażem, to garaż też nie grzany, jak się tam wejdzie to zimno, a drzwi od garażu idą od razu na korytaż. Owszem przy samych drzwiach podłoga chłodna, ale tylko kawałeczek. To są niewielkie straty.
    U niego pompa ciągle chodzi prawie na min. modulacji tak jak teraz -2* na dworze to gdzieś ok 06kwh pobierała, a na wyjściu z pompy 28* a i tak dzisiaj o 16.00 się wyłączyła bo w domu osiągnęła zadaną i będzie tak stała pewnie z 5 godzin, histereza 04*

    Ty mówisz, że podłoga nie jest ciepła, a wdomu ile masz stopni?
    Bo ta podłoga przy tak ciepłych domach nie będzie ciepła, bo to jest duża powierzchnia grzewczą a zapotrzebowanie budynku nie wielkie.
    U syna też tak jest że tę podłogę nie czuć, że ciepła. Dopiero jak się stanie na schodach i zejdzie na podłogę to czuć różnicę.
    Tu wszystko jest ok.
    Tylko czemu ta pompa wali taką moc w tę podłogę tu coś jest nie tak.
    To nie jest wina słabej pompy, bo syn ma 7kW, a jeszcze połowy jej mocy nie wykożystał.
    Jak było w dzień -6* w nocy -10* to ona pracowała z poborem 08-1kW i produkowała coś 3.5kW.

    Ty masz 9kW, ona nie jest za mała.
    Ta podłoga jest problemem, co po trzech latach się nie wygrzała?.
    Trzeba było jak wiedziałeś że masz taki problem w lecie gdy było ciepło ją wygrzewać.
    Bo jeśli nie masz wysokiej wody gruntowej
    To ona musi złapać temperaturę i ją trzymać, a pompa zejść z obrotami, bo nie będzie odbioru ciepła, bo masz taki dom.

  8. #20028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Ty a może Ty grzejesz ten garaż i te gospodarcze, jak ten garaż jest duży to tam masz wielką bramę- jeden wielki mostek, to to ciepło mogło by z tej podłogi uciekać.
    Ale pewnie byś to wyczół jak mówisz, że stamtąd pizga.

    6.2kW ładowane w dom przy temperaturze na zewnątrz -2*
    To ile ten dom będzie potrzebował przy -15* 10kW
    Przecież ta pompa tyle mocy nie da beż grzałek.

    Tyle to biorą stare domy, gdzie wiatr hula, ale nie taki dom jak twój.
    Coś ty tam spierdzie..w tej płycie? bo tam jest problem.

  9. #20029

    Domyślnie

    No dokladnie cos jest nie tak. No ale tak jak mowie jak jej dalem w pazdzierniklu na pare petli 34 to w domu nie szlo wytrzymac a pobor niewielki bo bylo pare stopni na plusie.Podloga wtedy goraca a jak zacznie sie lekki mroz to szaleje ze szok.Nie grzeje wlasnie garazu bo go wylaczylem z tego powodu ze tam jest zimno i zeby nie tracic energii. W aucie w garazu mi pokazuje 14-15 st. Teraz sie jeszcze nad tymi gospodarczymi zastanawiam czy ich nie wylaczyc zeby tylko dom grzac.
    Plyta jest tak ze 20 xpsa potem plyty 30 cm dookola plyty jeszcze 10 cm xpsa i bezposrednio na plycie podlogowka i na tym srednio 12 cm wylewki.

  10. #20030
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    No dokladnie cos jest nie tak. No ale tak jak mowie jak jej dalem w pazdzierniklu na pare petli 34 to w domu nie szlo wytrzymac a pobor niewielki bo bylo pare stopni na plusie.Podloga wtedy goraca a jak zacznie sie lekki mroz to szaleje ze szok.Nie grzeje wlasnie garazu bo go wylaczylem z tego powodu ze tam jest zimno i zeby nie tracic energii. W aucie w garazu mi pokazuje 14-15 st. Teraz sie jeszcze nad tymi gospodarczymi zastanawiam czy ich nie wylaczyc zeby tylko dom grzac.
    Plyta jest tak ze 20 xpsa potem plyty 30 cm dookola plyty jeszcze 10 cm xpsa i bezposrednio na plycie podlogowka i na tym srednio 12 cm wylewki.
    Gdzieś tam na YouTube widziałem jak fachowcy układali podłogówkę w płycie i mówili żeby się tego nie bać bo to nie będzie grzać całej masy tego betonu, tylko górną część, bo ciepło idzie do góry. Coś w tym trochę prawdy jest.
    To gdzie u ciebie znika ta energia władowana w tę posadzkę.
    Sam mówisz, że jak grzejesz jakąś częścią podłogówki to jest ciepło.
    To sprawdź które części podłogówki najlepiej grzeją i nimi grzej.
    A wiosną próbuj to wygrzewać, bo ja już nie mam pomysłów.

  11. #20031

    Domyślnie

    Nowy dom 85m2 użytkowej, po całości podłogówka, izolacja skończona w październiku.
    Jednostka wew. WH-SDC0309K3E5, Jednostka zew. WH-UDZ05KE5, bufor 60L
    Dom jeszcze niezamieszkały, C.W.U. wyłączone.
    Około 8:00 przestawiona temp z 14C na 15C (termometr w panelu zawyża o 2 do 3C bo w domu przy ustawieniu 14C było 11C).
    Około 11:00 "Temp. zewn. wł. grzania" który jest źle przetłumaczony ("Outdoor temperature for heater on") i dotyczy grzałki przestawiony z 0C na -5C
    i około 18:00 przestawiony spowrotem na 0C.
    Jak powinny być dobrane parametry na prostej aby nie dochodziło do takiej pracy na grzałce ?
    Dlaczego doszło do takiej pracy na grzałce ?
    Jaki sens ma parametr "Outdoor temperature for heater on" jeśli praca sprężarki w krótkim czasie zaburza odczyt temperatury na zewnątrz i z -3C robi się -15C
    Jak działa dobór przez pompę temperatury wody wyjściowej docelowej, ktoś na forum już wcześniej o to pytał i zmiana tej temperatury była spowodowana przełączeniem się na grzanie wody użytkowej ale u mnie to nie ma miejsca (C.W.U wyłączone).

    https://pasteboard.co/fq9mzwy1l4IZ.png
    https://pasteboard.co/aPNCSvFlxlvi.png
    https://pasteboard.co/uBfvS4yz6wyr.png
    https://pasteboard.co/7TV4IUxeq3el.png

  12. #20032

    Domyślnie

    Zagwostka jest niemilosierna. Sprobuje odlaczyc na jakis czas dol i puszcze gore przy tych pogodach. Dam.znac co i jak

  13. #20033
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał jsolskim Zobacz post
    Nowy dom 85m2 użytkowej, po całości podłogówka, izolacja skończona w październiku.
    Jednostka wew. WH-SDC0309K3E5, Jednostka zew. WH-UDZ05KE5, bufor 60L
    Dom jeszcze niezamieszkały, C.W.U. wyłączone.
    Około 8:00 przestawiona temp z 14C na 15C (termometr w panelu zawyża o 2 do 3C bo w domu przy ustawieniu 14C było 11C).
    Około 11:00 "Temp. zewn. wł. grzania" który jest źle przetłumaczony ("Outdoor temperature for heater on") i dotyczy grzałki przestawiony z 0C na -5C
    i około 18:00 przestawiony spowrotem na 0C.
    Jak powinny być dobrane parametry na prostej aby nie dochodziło do takiej pracy na grzałce ?
    Dlaczego doszło do takiej pracy na grzałce ?
    Jaki sens ma parametr "Outdoor temperature for heater on" jeśli praca sprężarki w krótkim czasie zaburza odczyt temperatury na zewnątrz i z -3C robi się -15C
    Jak działa dobór przez pompę temperatury wody wyjściowej docelowej, ktoś na forum już wcześniej o to pytał i zmiana tej temperatury była spowodowana przełączeniem się na grzanie wody użytkowej ale u mnie to nie ma miejsca (C.W.U wyłączone).

    https://pasteboard.co/fq9mzwy1l4IZ.png
    https://pasteboard.co/aPNCSvFlxlvi.png
    https://pasteboard.co/uBfvS4yz6wyr.png
    https://pasteboard.co/7TV4IUxeq3el.png
    Przede wszystkim temperatura wody to u Ciebie 12stopni , po włączeniu grzaniu powrót doszedł do 20 stopni . Ni wiem jak w K , ale grzałki będą się włączać zawsze przy defroście ( można to wyłączyć w menu serwisowym , no ale tu w tym momencie lepiej tego nie robić).
    Załączenie grzałek podczas normalnej pracy/grzania zależy od ustawień , oprócz tego parametru , ustawia się w ogóle ,czy grzałka ma być brana pod uwagę , ustawia się różnicę pomiędzy temperatura docelową a temperaturą wyjściową wody ,i czas , jak to będzie przekroczone to grzałka się załączy. Więc tu w menu da się uż wyłączyć grzałkę ,i podczas normalngo grzania nie będzie się włączać.
    No i skoro temperatura wody w systemie jest taka niska to narazie nijak się to ma do ustawionej krzywej grzewczej ( z ktoej wynika temperatura docelowa , a ta skoro jest odlegla od rzeczywistej wody to załącza grzałki). Więc albo celem jest wygrzewanie domu i uzyskanie wyższej temperatury , albo z tą krzywą zjedz radykalnie na dół , jeśli ma być tylko utrzymywana taka temperatura.
    Natomiast z tym czujnikiem temperatury zewnętrznej jest coś nie tak , może wyszedł z tej czarnej rurki i dotyka i mierzy temperaturę parownika ( wsunął się do środka pompy).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #20034

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Przede wszystkim temperatura wody to u Ciebie 12stopni , po włączeniu grzaniu powrót doszedł do 20 stopni . Ni wiem jak w K , ale grzałki będą się włączać zawsze przy defroście ( można to wyłączyć w menu serwisowym , no ale tu w tym momencie lepiej tego nie robić).
    Załączenie grzałek podczas normalnej pracy/grzania zależy od ustawień , oprócz tego parametru , ustawia się w ogóle ,czy grzałka ma być brana pod uwagę , ustawia się różnicę pomiędzy temperatura docelową a temperaturą wyjściową wody ,i czas , jak to będzie przekroczone to grzałka się załączy. Więc tu w menu da się uż wyłączyć grzałkę ,i podczas normalngo grzania nie będzie się włączać.
    No i skoro temperatura wody w systemie jest taka niska to narazie nijak się to ma do ustawionej krzywej grzewczej ( z ktoej wynika temperatura docelowa , a ta skoro jest odlegla od rzeczywistej wody to załącza grzałki). Więc albo celem jest wygrzewanie domu i uzyskanie wyższej temperatury , albo z tą krzywą zjedz radykalnie na dół , jeśli ma być tylko utrzymywana taka temperatura.
    Natomiast z tym czujnikiem temperatury zewnętrznej jest coś nie tak , może wyszedł z tej czarnej rurki i dotyka i mierzy temperaturę parownika ( wsunął się do środka pompy).
    Póki co chcę utrzymywać w domu 12-15C.
    Defrostu na wykresie nie ma ani jednego.
    Czemu wspominasz o zejściu z krzywą w dół kiedy ja mam ustawioną prostą grzewczą, a nie krzywą.
    Rozumiem, że mam zejść w dół z parametrem: "Temperatura wody w Strefie1" aktualnie ustawionym na 32C - do jakiej wartości ?
    Pompa po wczorajszym grzaniu na grzałce sama zeszła w dół na parametrze "Temperatura wody wyjściowej (docelowa)" do 20C i tak jest do teraz.

    Wykres z nocy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	467319
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	467320

  15. #20035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Maszw domu coś ok 12*
    I tyle ma woda w obiegu.
    Żeby pompa grzała bez grzałki to temperatura wody w obiegu musi mieć > 18* w innym wypadku najpierw wspomaga się grzałką, tego nie zmienisz.
    Drugi przypadek dla załączenia grzałki to ustawiasz to w menu przy jakiej tem. ma się pompa wspomóc grzałką, ale ona tę grzałkę załączy jak nie osiągnie temperatury docelowej - 8*.

    Ty masz teraz zimną wodę, robisz wykończeniówkę nie chcesz za wysoko grzać, to
    Ustaw prostą docelową na 24* daj deltę 4* I załącz pompę.
    Jak załączysz pompę to pozamykaj pętle zostaw otwarte tylko z dwie, jak pompa osiągnie docelową temperaturę 24* to otwieraj pokolei pętle, tak żeby tą docelową nie spadała.
    Jak zakończysz otwieranie, może to być parę godzin.
    To ustaw tem pomieszczenia tak na 17-18* I niech to pracuje.

  16. #20036

    Domyślnie

    Witam. Panasonic Tcap 9kw split, seria chyba H.
    Termostat zewnętrzny jako ogranicznik górnej temp w pomieszczeniu.
    Dom duży i dobrze ocieplony. Bardzo duży zład wody, sama podłogówka około 200m2.
    Dość wilgotna okolica.
    Problem (od około zew 3'C w dół) :

    Jak ustawię krzywą w okolicach 28 to przy mrozach nawet ładnie moduluje do 20Hz i pracuje w długich cyklach. Ale co 2h defrost mode2 czyli staje obiegówka i kręci sprężarkę do 89Hz. Trwa to niecałe 15 min.

    Instalator ustawił krzywą zdecydowanie wyżej ale nawet przesadnie 36.
    Bazując na jego ustawieniach obniżyłem do 33'C
    Niestety termostat tu powoduje kilku(na sto) godzinne przerwy w pracy, podłoga się wystudza. I pompa ciągle chodzi na max, pierwsze defrost są mode2, następne już ze zładu. Podczas defrostu temp w obiegu spada o 2 stopnie. I tak do wyłączenia. Niestety zjada to więcej prądu dobowo. Wysokie obroty powodują defrostu co1h.

    Idealne by było rozwiązanie pośrednie np 31 zasilanie i defrost ze zładu.

    Szukałem, ale temat ma sporo stron.
    Ponoć da się oszukać odczyt temp o 2'C przez ukryte menu, żeby robił defrost ze zładu?
    Jeżeli tak, to jakie parametry trzeba ustawić?
    Czy są jakieś przeciwskazania? (działanie gwarancja)


    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  17. #20037
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    michancia, piszesz, że u syna jest mistrzostwo świata na PC J 7 kW - Mam taką samą. Możesz podać zuużycie kwh z grudnia oraz średnie dzienne z grudnia ? Chodzi mi o odczyt z pompy, oraz jak ustawiona krzywa i jaka temp w domu. Tak, chcę porównać i zdaje sobie sprawę, że każdy budynek jest inny i że odczyty z pompy nie są wiarygodne. Ktoś to jednak wymyślił i jak sprawdzam na e - liczniku to w miarę się zgadza.
    Pozdrawiam
    Dom 145m2. Szacowane OZC 6.9 kW.
    PANASONIC J 7 kW ALLINONE COMPACT.
    100% Ogrzewanie podłogowe.

  18. #20038
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał own20840 Zobacz post
    Witam. Panasonic Tcap 9kw split, seria chyba H.
    Termostat zewnętrzny jako ogranicznik górnej temp w pomieszczeniu.
    Dom duży i dobrze ocieplony. Bardzo duży zład wody, sama podłogówka około 200m2.
    Dość wilgotna okolica.
    Problem (od około zew 3'C w dół) :

    Jak ustawię krzywą w okolicach 28 to przy mrozach nawet ładnie moduluje do 20Hz i pracuje w długich cyklach. Ale co 2h defrost mode2 czyli staje obiegówka i kręci sprężarkę do 89Hz. Trwa to niecałe 15 min.

    Instalator ustawił krzywą zdecydowanie wyżej ale nawet przesadnie 36.
    Bazując na jego ustawieniach obniżyłem do 33'C
    Niestety termostat tu powoduje kilku(na sto) godzinne przerwy w pracy, podłoga się wystudza. I pompa ciągle chodzi na max, pierwsze defrost są mode2, następne już ze zładu. Podczas defrostu temp w obiegu spada o 2 stopnie. I tak do wyłączenia. Niestety zjada to więcej prądu dobowo. Wysokie obroty powodują defrostu co1h.

    Idealne by było rozwiązanie pośrednie np 31 zasilanie i defrost ze zładu.

    Szukałem, ale temat ma sporo stron.
    Ponoć da się oszukać odczyt temp o 2'C przez ukryte menu, żeby robił defrost ze zładu?
    Jeżeli tak, to jakie parametry trzeba ustawić?
    Czy są jakieś przeciwskazania? (działanie gwarancja)


    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Do ciepłego domu i z podłogówką zawaliłeś TCAP i tak będzie, bo ona nie zejdzie nisko z modulacją jak zwykłe, no dobra po temacie.
    Defrost Mode 2 będzie zawsze jak powrót jej spadnie < 28* Co do oszukiwania na czujnikach, to tego się nie ustawia, to robota z dołożeniem oprników na czujniki tu kolega @Mig tylko tak ma.
    Skoro masz 200l wody to ustaw docelową na 32* deltę daj na 3* możesz 4* tak żeby powrót był 29* to spowoduje, że przy defroście powrót nie powinien spaść nawet o 1*, ale jeśli Ci spada, to znaczy że nie masz tyle wody, lub przepływy źle poustawiane i bieże wodę tam gdzie jej lżej.

  19. #20039
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    michancia, piszesz, że u syna jest mistrzostwo świata na PC J 7 kW - Mam taką samą. Możesz podać zuużycie kwh z grudnia oraz średnie dzienne z grudnia ? Chodzi mi o odczyt z pompy, oraz jak ustawiona krzywa i jaka temp w domu. Tak, chcę porównać i zdaje sobie sprawę, że każdy budynek jest inny i że odczyty z pompy nie są wiarygodne. Ktoś to jednak wymyślił i jak sprawdzam na e - liczniku to w miarę się zgadza.
    Pozdrawiam
    Ale co chcesz porównywać?
    Pisząc o mistrzostwie świata mam na myśli wykonanie układu grzewczego: podłogówka, rozstaw pętli i długość, tz piony oraz dobór pompy.
    Co finalnie spowodowało, że pompa pracuje tak jak powinna. Instalacja ma bardzo duży zład wody, dzięki czemu defrost trwa chwilę, a temperatura powrotu nie spada nawet 1*. To powoduje, że defrost jest niezauważalny, a pompa po paru chwilach wraca z modulacją do tego co przed defrostem.

    Pewnie, że te wszystkie prace plus odpowiednio zaprojektowany i z głową ocieplony dom spowodowały, że zapotrzebowanie tego domu w ciepło jest w mojej opinii bardzo małe.
    Co chcesz żebym Ci podał, przecież tu na forum jest moich takich dany mnóstwo.
    Zużycie za m-c listopad wg. licznika pompy 235kwh, wg licznika zewnętrznego 295kwh ( licznik zaniża o 20%).
    Pompa w tych ostatnich dniach a było -12* wg licznika nie wzięła dobowo więcej niż 22kwh doba.
    A średnio z paru dni ok 18-20kwh mówimy o temperaturach w dzień-2lub więcej w nocy do -8
    Temperatura na pompie ( docelową) najwyższa jaka była 29*, a najniższa 28*, niższa nie będzie bo tak ustawiona wg. Krzywej z deltą 4*

    Pytaj dalej.
    Jaki masz dom, z czego, ocieplenie? Jaka podłogówka, ile metrów rur? Ile pętli, rozdzielaczy i jak wykonany pion- doprowadzenie? Od kiedy grzejesz?
    Jak teraz grzejesz i jakie zużycie dobowo i za ostatni m-c?

  20. #20040
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Nie mam więcej pytań, dziękuję. Dom 145 w tym grzany garaż. Ocieplenie 20 cm styro biały 0.038. Dach Piana 25-30 cm. Ok 1600 mb rur+ bufor 80L. Grzeje drugi sezon. 19 pętli 2 rozdzielacze. Podjazdy miedź 28. Max na zasilaniu 30 było teraz zmniejszyłem i utrzymuje między 28/29. Średnio w grudniu wskaźnik na pompie między 18-26 kWh, A na e-liczniku 15-20% więcej tylko, że tu cały dom nie mam licznika zew. przy pompie. Grzałka podczas defrostu mnie targa ale nie chce wyłączać ze względu na gwarancję.
    Dom 145m2. Szacowane OZC 6.9 kW.
    PANASONIC J 7 kW ALLINONE COMPACT.
    100% Ogrzewanie podłogowe.

Strona 1002 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony