dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 1021
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 20417
  1. #381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Po nocy... a patrzyłeś co ile są defrosty w nocy? Jaki przepływ masz za buforem w instalacji?

  2. #382

    Domyślnie

    Cytat Napisał neo80 Zobacz post
    Nadmieniłem że porblem jest najcześciej po nocy gdzie pompa cały czas chodzi. W dzień nagrzałem normalnie nagrzewnicą do 20 stopni a rano mam temp około 2 stopni niższą. Czyli może twoim zdaniem druga taryfa jest za słaba. Jak nie chcesz pomagać to chociaż przestań krytykować innych którzy coś próbują zrobić.
    On może mieć nieco racji szukając przyczyn w domu.

    Jeżeli masz spadki rzędu 2*C w ciągu nocy, czyli 8-10h to jest dużo. Co prawda CO z nagrzewnicy a nie podłogówki i inaczej trzyma ciepło, ale przy podłogówce też pisałeś o szybkim wychładzaniu domu przy byle temperaturze poniżej 0*C. Pisałeś o braku godzin w tanim prądzie do nagrzania domu. Być może trzeba będzie sprawdzić dom a nie pompę. Ja jak razy wyłączyłem grzanie na 1 dzień weekendu już na zimnej podłogówce (kilka h po końcu grzania) to miałem mniejszy spadek temperatury w dobę (mniej niż 1*C) niż Ty po 1 nocy (2*C).

    A jak chcesz sprawdzić pompę i mieć w 100% wynik pewny to tylko ciepłomierz! Zużycie kWh na dom nic nie mówi nikomu i dlatego Panasonic tego nie bierze w ogóle pod uwagę bo oni się odbiorcą ciepła - domem i jego izolacją nie zajmują. Ich interesuje kWh w zestawieniu z ciepłomierzem.

    Jak masz wzywać kogoś za PLN do szukania problemu to zacznij lepiej od wydania PLN na ciepłomierz. Raz a dobrze. Potem ciepłomierz za 60% odsprzedaj na forum
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  3. #383
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neo80

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Nie pisałem o szybkim wychładzaniu tylko że po nocy pompa nie jest w stanie nawet utrzymać temperatury z poprzedniego dnia. Po za tym dom szybciej wychładza się w nocy niż w dzień. Mi na przykład dom ostatnio więcej nagrzewał się w dzień od słońca niż od pompy. Mówie tutaj cały czas o wydajności pompy. Jak grzeje tylko na klimakonwektory oraz podłogówkę góra jest ok powrót 30 - 35 st. jak jest otwarta podłogówka dół temp porwotu cały czas 28 i nie może pompa jej podnieść.

  4. #384
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał neo80 Zobacz post
    Sam sobie kup grzejniki. Jak się tak wielce znacz to powienieneś też widzieć co to jest klimakonwektor i do czego służy ale ty widze że wszedłeś w ten temat żeby się ze wszsytkimi kłócić a nikomu doradzać. Nadmieniłem że porblem jest najcześciej po nocy gdzie pompa cały czas chodzi. W dzień nagrzałem normalnie nagrzewnicą do 20 stopni a rano mam temp około 2 stopni niższą. Czyli może twoim zdaniem druga taryfa jest za słaba. Jak nie chcesz pomagać to chociaż przestań krytykować innych którzy coś próbują zrobić.
    No popatrz a taki jeden na P twierdzi że łowie tu klientów.
    A tak poważnie twój instalator nie potrafi ci wytłumaczyć że masz "świeży" budynek i wszystko co z tym związane.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  5. #385

    Domyślnie

    Witam tak czytam ten wątek i przymierzam się właśnie do Aquarea do swojego modernizowanego domu ok 85mkw. Zapotrzebowanie wyszło mi stosunkowo małe ok 2,8kW czy zatem pompa o mocy 3KW bedzie odpowiednia? całość podłogówką + 2 klimakonwektory w sypialni.

  6. #386
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał neo80 Zobacz post
    Jak grzeje tylko na klimakonwektory oraz podłogówkę góra jest ok powrót 30 - 35 st. jak jest otwarta podłogówka dół temp porwotu cały czas 28 i nie może pompa jej podnieść.
    Zwróć uwagę , że jak pracuję góra to jest w miarę ok.
    Ale jak podajesz na dół to z podłogi wraca 28 C i nie rośnie .To oznacza ,że pomimo dostarczania energii do podłogi nie rośnie jej temperatura.
    Oznacza to ,że ilość energii oddawanej przez podłogę jest gdzieś .
    Pytanie gdzie : jeżeli do pomieszczenia to pomieszczenie powinno się rozgrzewać ale jeżeli do ziemi to może wyjaśniać sytuację.
    Napisz jak masz poprowadzone rury na parterze .Zdarza się ,że rury są położone na chudym betonie lub na bardzo cienkim styropianie.
    Nie musi to dotyczyć wszystkich rur .Czasem dotyczy to niektórych odcinków.
    oczywiście ideałem jest zamontowanie licznika energii .

  7. #387
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    skąd ci wyszło te 2.8 kW? Cosik mało...Napisz co za budynek, jakie ocieplenia, okna itp.

  8. #388
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    85 m2 całkiem prawdopodobne

  9. #389

    Domyślnie

    ściany zewnętrzne 20cm, podłogi 20cm, dach 30 wełną reszta styropian, 3 okna z czego jedno balkonowe, żadnych dachowych,

  10. #390

  11. #391

    Domyślnie

    Planuje rekuperator.

  12. #392
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    do tego jeszcze CWU trzeba by doliczyć. Ile osób będzie mieszkać?

  13. #393

    Domyślnie

    1-2osoby,ogrzewanie bedzie podzielone na strefy tzn. parter i góra, na górze 2 sypialnie i łazienka na dole kuchnia z salonem i toaleta. Jedna z sypialni na górze będzie pokojem gościnnym(czyli rzadko używanym, ogrzewanie na stałe będzie tam wyłączone, będzie tylko włączane jak ktoś będzie nocował) Nie planuje aby dom był grzany cały jednocześnie, będzie grzana na przemian góra lub dół. Czasami może się tak zdarzyć że dom będzie grzany całościowo ale to w wyjątkowych sytuacjach - zjazdy rodzinne. Na dole będzie podłogówka po całości - gres na podłodze natomiast na górze będą 2 klimakonwektory w sypialniach. Nie chcę podlogówki na górze bo chce wykorzystać potencjał PCPW i zrealizować chłodzenie za pomocą klimakonwektórw. Po 2 zanim sie podłogówka nagrzewnie a klimakonwektor zrobi to w chwilę przy niezmiennych parametrach czynnika.

  14. #394
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Ja bym celował w 6kW. Można w okolicy trochę ponad 20000 zł kupić . Poczekać na 20% dofinansowania i całkiem dobrze to wygląda
    Ostatnio edytowane przez AdrianEH ; 21-02-2015 o 18:29

  15. #395

    Domyślnie

    ja na Panasonica 7 kW w zeszłym roku miałem wycenę 20 tys. zł za kompletną kotłownię. nie wiem jak teraz jest

  16. #396

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ja na Panasonica 7 kW w zeszłym roku miałem wycenę 20 tys. zł za kompletną kotłownię. nie wiem jak teraz jest
    Drogawo

    Ja miałem wycenę na 9kw 1 faza na 19500 z Galmet Maxi
    A jak ten Pan od 85m2 jest oszczędny to i zasobnik może byc mniejszy i tańszy

    7kW z jakimś zasobnikiem 200l to dla mnie maks 18K, bez dotacji
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  17. #397

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil.szymczak Zobacz post
    1-2osoby,ogrzewanie bedzie podzielone na strefy tzn. parter i góra, na górze 2 sypialnie i łazienka na dole kuchnia z salonem i toaleta. Jedna z sypialni na górze będzie pokojem gościnnym(czyli rzadko używanym, ogrzewanie na stałe będzie tam wyłączone, będzie tylko włączane jak ktoś będzie nocował) Nie planuje aby dom był grzany cały jednocześnie, będzie grzana na przemian góra lub dół. Czasami może się tak zdarzyć że dom będzie grzany całościowo ale to w wyjątkowych sytuacjach - zjazdy rodzinne. Na dole będzie podłogówka po całości - gres na podłodze natomiast na górze będą 2 klimakonwektory w sypialniach. Nie chcę podlogówki na górze bo chce wykorzystać potencjał PCPW i zrealizować chłodzenie za pomocą klimakonwektórw. Po 2 zanim sie podłogówka nagrzewnie a klimakonwektor zrobi to w chwilę przy niezmiennych parametrach czynnika.
    Kombinacje alpejskie!
    Grzanie 85m2 na zmianę!
    PoCoCiTo jak rachunki za 7msc CO i CWU nie przekroczą pewnie 800zl

    50 zł chcesz oszczędzić? A jak chcesz na zmianę grzać? Jakiś elektozawor czy wajcha ręcznie przedstawiana kilka razy dziennie z okazji: parter / piętro , tania / droga taryfa.

    A już marzenie o niegrzaniu 1 pokoju to PRL i dom durszlak. Tam będzie 1*c mniej. No może w takim mikrusie domku 2*c mniej bo taki pokój to pół piętra. Generalnie może na tym z 30zl rocznie oszczędzisz. Mi sie udaje zejść o 3-4*c miedzy domem a kotłownia co nie ma wogóle ogrzewania i ma drzwi zewnętrzne a nie ma drzwi do domu.


    Grzej to jak popadnie razem i nie baw sie w redukcje temeratury w 1 pokoju czy grzanie parter piętro na zmianę bo to mało co da a zabawy kupa.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  18. #398

    Domyślnie

    Ale ja nie chciałem wyłączać ogrzewania na górze w dzień dla oszczędności a jedynie dla komfortu do spania, dla mnie najlepsza temperatura do snu to ok 17-18 stopni. Klimakonwektorem szybko podgrzeje powietrze w pokoju a podłogówką co najwyżej poczekałbym z 2h, po 2 nie wiem jak się spi w takiej sypialni gdzie ciepło utrzymuje się od podłogi. Łazienka na górze grzałaby cały czas nieprzerwanie. Chce sterować tym z pomocą siłownków na głowicach w rozdzielni raptem 2 zawory. Czy jednostka o mocy 3Kw bedzie odpowiednia czy za słaba?

  19. #399
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil.szymczak Zobacz post
    Ale ja nie chciałem wyłączać ogrzewania na górze w dzień dla oszczędności a jedynie dla komfortu do spania, dla mnie najlepsza temperatura do snu to ok 17-18 stopni. Klimakonwektorem szybko podgrzeje powietrze w pokoju a podłogówką co najwyżej poczekałbym z 2h, po 2 nie wiem jak się spi w takiej sypialni gdzie ciepło utrzymuje się od podłogi. Łazienka na górze grzałaby cały czas nieprzerwanie. Chce sterować tym z pomocą siłownków na głowicach w rozdzielni raptem 2 zawory. Czy jednostka o mocy 3Kw bedzie odpowiednia czy za słaba?
    Powinieneś zastanowić się and nadwyżka mocy ze względu na:
    a.skompensowanie skutków osłabienia ogrzewania (obniżenia temp. i wymaganego szybkiego podniesienia)
    b.moc na ogrzewanie c.w.u.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  20. #400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil.szymczak Zobacz post
    Czy jednostka o mocy 3Kw bedzie odpowiednia czy za słaba?
    Wg mnie będzie stanowczo za mało z uwagi na CWU i możliwość grzania w taniej taryfie.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 20 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony