dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 384 z 1021
Pokaż wyniki od 7.661 do 7.680 z 20417
  1. #7661
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Patrząc na wykresy , które koledzy ostatnio tu wrzucają , widać ewidentne taktowania PC , tylko powiedzcie mi bo nie rozumiem . Kilka stron wcześniej rozmawialiśmy nad algorytmem ponownego włączenia grzania PC po zatrzymaniu i wyszło nam że ta różnica w Panasonicu to 6 stopni na powrocie od temp. zatrzymania , to jakim cudem pompa potrafi stanąć parę razy na dzień i się włączyć ?? czy te wylewki / podłogi kolegów tak szybko się wychładzają ? U mnie gdy na dworze jest od 0 do -3 stopni podłoga gubi 6 stopni w około 9-12 godzin . O co z tym chodzi bo nie czaje
    Zapytam tu
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  2. #7662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Każde odszranianie przy niskiej temperaturze zasilania i powrotu jak i wysokiej powoduje stop i ponowny start sprężarki. Z tym że przy niskiej temp. zasilania start następuje praktycznie po 30 sek do 1min od zatrzymania gdy tylko czujnik wykryje temp. wody w obiegu niższą niż 27 stopni. A przy wysokich temperaturach zasilania i powrotu jeśli wcześniej czujnik nie da sygnału po zakończeniu odszraniania
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 15-12-2018 o 19:20
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #7663
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Każde odszranianie przy niskiej temperaturze zasilania i powrotu jak i wysokiej powoduje stop i ponowny start sprężarki. Z tym że przy niskiej temp. zasilania start następuje praktycznie po 30 sek do 1min od zatrzymania gdy tylko czujnik wykryje temp. wody w obiegu niższą niż 27 stopni. A przy wysokich temperaturach zasilania i powrotu jeśli wcześniej czujnik nie da sygnału po zakończeniu odszraniania
    Czy jest to związane z używaniem urządzenia o zbyt dużej mocy cieplnej dla danego odbiornika i niemożliwością dobrania/modulowania mocy ze względu na zakres pracy w niskich mocach?

  4. #7664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Zapytam tu
    U mnie są grzejniki i bardzo rzadko kiedy PC wchodzi w krok 2 defrostu ( kiedy jest mniejsza temp niż te 27st).Taka sytuacja może być u mnie tylko kiedy wymiennik był zaszroniony i PC została wyłączona w termostatu.
    Mam T-capa czyli SXC -może Twój SDC ma inny algorytm.
    A jeśli nie ma odbioru ciepła-to sprężarka się wyłącza ,czyli po prostu "taktuje" wg swojego algorytmu.
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 15-12-2018 o 19:55 Powód: uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #7665
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Taka sytuacja może być u mnie tylko kiedy wymiennik był zaszroniony i PC została wyłączona w termostatu.
    Mam T-capa czyli SXC -może Twój SDC ma inny algorytm.
    To bardzo kulawo. Jak grzałem tylko w 2T, przed wyłączeniem algorytm robił defrost....
    Chyba, że było lato. Myślałem, że to normalne...

  6. #7666
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    To bardzo kulawo. Jak grzałem tylko w 2T, przed wyłączeniem algorytm robił defrost....
    Chyba, że było lato. Myślałem, że to normalne...
    No-niestety ,mój sterownik pokojowy (Euroster) komunikuje się super kodem binarnym z moją PC (stykiem on/off)...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #7667
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    U mnie są grzejniki i bardzo rzadko kiedy PC wchodzi w krok 2 defrostu ( kiedy jest mniejsza temp niż te 27st).Taka sytuacja może być u mnie tylko kiedy wymiennik był zaszroniony i PC została wyłączona w termostatu.
    Mam T-capa czyli SXC -może Twój SDC ma inny algorytm.
    A jeśli nie ma odbioru ciepła-to sprężarka się wyłącza ,czyli po prostu "taktuje" wg swojego algorytmu.
    To wiem , taktuje to jasne , ale koledzy pokazali zrzuty z wykresami gdzie takie taktowanie pary razy na dzień , u mnie to nie możliwe bo algorytm czyli ponowny start jest gdy spadnie powrót o 6 stopni od powrotu który wychodzi z KG a u mnie taki spadek trwa baaardzo długo , i dla tego się pytam jak to możliwe chyba że znowu coś pokręciłem
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  8. #7668
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    No-niestety ,mój sterownik pokojowy (Euroster) komunikuje się super kodem binarnym z moją PC (stykiem on/off)...
    W trybie termoatatu, moja belka OP Salus robi to samo po zamknięciu wszystkich pętli. W obu sytuacjach, decyduje o tym impuls. Ale PC nie zostawia oszronionej jednostki zewnętrznej. To by były kpiny a nie algorytm sterujący....
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 15-12-2018 o 20:09

  9. #7669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    To wiem , taktuje to jasne , ale koledzy pokazali zrzuty z wykresami gdzie takie taktowanie pary razy na dzień , u mnie to nie możliwe bo algorytm czyli ponowny start jest gdy spadnie powrót o 6 stopni od powrotu który wychodzi z KG a u mnie taki spadek trwa baaardzo długo , i dla tego się pytam jak to możliwe chyba że znowu coś pokręciłem
    Nie wiem-musza mieć jednak spełnione warunki, to tylko maszyna...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #7670
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    W trybie termoatatu, moja belka OP Salus robi to samo po zamknięciu wszystkich pętli. W obu sytuacjach, decyduje o tym impuls. Ale PC nie zostawia oszronionej jednostki zewnętrznej. To by były kpiny a nie algorytm sterujący....
    W Panasie nie od razu włącza się defrost jak tylko wizualnie wymiennik jest zaszroniony-jest na to jakiś tam algorytm i jeśli chwile przed jego zadziałaniem wyłączę PC z termostatu pokojowego ,to tak już zostanie.Generalnie to rzadkość.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #7671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Czy jest to związane z używaniem urządzenia o zbyt dużej mocy cieplnej dla danego odbiornika i niemożliwością dobrania/modulowania mocy ze względu na zakres pracy w niskich mocach?
    Nie nie jest związane z przewymiarowaniem. Puszczenie u mnie wyższej temperatury w podłogę powodowało by przegrzewanie pomieszczeń. Z krzywej wynika 28 stopni na wyjściu z pompy i około 24 na wejściu do niej w temperaturach od -2 do +3, 29 stopni dla temperatur od - 8 do -4. I czy była by to pompa 5kW czy 15 nic by to nie zmieniło w temperaturach zasilania. Mało tego pompa o mniejszej mocy musiała by pracować dłużej czyli zahaczać o I taryfę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #7672
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    W Panasie nie od razu włącza się defrost jak tylko wizualnie wymiennik jest zaszroniony-jest na to jakiś tam algorytm i jeśli chwile przed jego zadziałaniem wyłączę PC z termostatu pokojowego ,to tak już zostanie.Generalnie to rzadkość.
    Hmm. Ja jestem laikiem, ale przy niskich temp. zewnętrznych sam fakt zatrzymania pracy PC, po pracy na wyższych mocach, powinien przed zatrzymaniem pracy sprężarki kończyć się defrostem. Przecież maszyna nie wie, czy ma lód na jednostce zewn. To chyba powinno być jasne jak słońce. Bez względu, czy dzieje się to często czy nie. A co gdybyś grzał tylko w 2T np. w nocy poniżej zera przy dużej wilgotności ? Zostawiła by smarki do następnego cyklu włączenia ?

  13. #7673
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie nie jest związane z przewymiarowaniem. Puszczenie u mnie wyższej temperatury w podłogę powodowało by przegrzewanie pomieszczeń.
    Czyli, pośrednio - tak.
    No to fajnie. Nie, a jednak - tak

  14. #7674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Kolego tak moja sprężarka tyle kosztuje. Wiesz dlaczego? To jest mała sprężarka. Moc 1kW. Do tego tylko do -15. Model wyżej czyli PC 8,5kW koszt już dużo większy czyli ok 650Euro. Tak. Tylko moc już do -20C. To jest kolejny argument, aby nie kupować za dużej PC. Ja wolę gracz tak jak to pisałem taka słabą sprężarką do -15. Tak mam i jak to napisałeś, dokładnie nie pamiętam a nie che mi się szukać, ale coś w stylu, że niektórzy jada na super sprzęcie, który pracuje do -20. No ale widać nie pasuje to sprzedawcom na forum. Oj nie pasuje.

    Porównaj ceny innych dobrych PLC i serwo np beckhoff, a zobaczysz cena nie będzie wcale niższa. Tylko nie porównuj tego do jakiegoś Fateka.

    Trzymaj się. Najlepszego na święta.
    Moim zdaniem sprawa jest prosta jak budowa cepa odnośnie wyboru PC-trzeba samemu wysilić się trochę i poczytać , a wtedy wnioski każdy sam powinien wyciągnąć.Są tutaj zaprezentowane różne rozwiązania i sprzęty-można sobie wyrobić zdanie w tym zakresie.
    Tak jak wielokrotnie pisałem-każdy indywidualnie kładzie akcenty na dane pkt dot wyboru systemu PC.
    Napiszę jeszcze jedno-wkurzają mnie trochę "ludkowie" ,którzy zadają pytanie np " mam to i to -co radzicie ?".Najchętniej bym odpowiedział -a może byś poczytał człeku najpierw ?
    Podam swój przykład-zaczęło się od pomysłu na PC do CWU. No i zacząłem czytać...Wtedy już poszło-całą wiedzę "pierwotną" ściągnąłem z tego naszego biednego (wykpiwanego niekiedy) forum.Potem zacząłem to weryfikować u dostawców i producentów -udało mi się dotrzeć do materiałów serwisowych Panasa i Daikina.
    Na sam koniec dobrałem wszystko - a potem doszlifowywałem.
    Wtedy miałem tylko dwie opcje : Daikina HT (80% czasu analiz -to był mój faworyt) lub Panasa T-capa.T-cap przekonał mnie dwiema rzeczami :
    -parametry te same co D do temp 45 st
    -zdecydowanie mniejsza cena (23k pln/37k pln)
    Tak ,to ...

    PS
    Jak by co -to też życzę Wesołych Świąt,
    Odnośnie Fateka , to używam do prostszych aplikacji i nigdy mnie nie zawiódł... Wainteki też działają jak należy...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #7675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Hmm. Ja jestem laikiem, ale przy niskich temp. zewnętrznych sam fakt zatrzymania pracy PC, po pracy na wyższych mocach, powinien przed zatrzymaniem pracy sprężarki kończyć się defrostem. Przecież maszyna nie wie, czy ma lód na jednostce zewn. To chyba powinno być jasne jak słońce. Bez względu, czy dzieje się to często czy nie. A co gdybyś grzał tylko w 2T np. w nocy poniżej zera przy dużej wilgotności ? Zostawiła by smarki do następnego cyklu włączenia ?
    Pewny jesteś ,że jak wył przed defrostem swoją PC z termostatu-to ona będzie tak "mądra" ,że przez np 15 min będzie normalnie pracować (czekając na spodziewany defrost) i się pięknie odszroni ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #7676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Hmm. Ja jestem laikiem, ale przy niskich temp. zewnętrznych sam fakt zatrzymania pracy PC, po pracy na wyższych mocach, powinien przed zatrzymaniem pracy sprężarki kończyć się defrostem. Przecież maszyna nie wie, czy ma lód na jednostce zewn. To chyba powinno być jasne jak słońce. Bez względu, czy dzieje się to często czy nie. A co gdybyś grzał tylko w 2T np. w nocy poniżej zera przy dużej wilgotności ? Zostawiła by smarki do następnego cyklu włączenia ?
    Czyli reasumując:
    Samsung bez względu na to czy jest taka potrzeba czy je nie ma, czy wyłączysz ją z palca czy zrobi to termostat to i tak zatrzyma się dopiero po odszranianiu?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #7677
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czyli reasumując:
    Samsung bez względu na to czy jest taka potrzeba czy je nie ma, czy wyłączysz ją z palca czy zrobi to termostat to i tak zatrzyma się dopiero po odszranianiu?
    Czyli, reasumując- znów nie odpowiedziałeś na pytanie powyżej.
    Jak jesteś ciekaw jaki algorytm ma firma jakiej PC posiadam, najprościej jest do nich napisać.
    Pozdrawiam.

  18. #7678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Czyli, reasumując- znów nie odpowiedziałeś na pytanie powyżej.
    Jak jesteś ciekaw jaki algorytm ma firma jakiej PC posiadam, najprościej jest do nich napisać.
    Pozdrawiam.
    Problem w tym że ty nie zadałeś żadnego pytania tylko stwierdziłeś fakt i ja również na twój post nie zadawałem pytania tylko stwierdziłem fakt o którym pisałeś w cytowanym prze ze mnie twoim poście, wcale nie licząc na jakąkolwiek odpowiedź z twojej strony.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #7679
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Ostatnio obserwowałem moją pompę i tak się zastanawiam temperatura z krzywej grzewczej to temperatura zasilania czy powrotu?

  20. #7680
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Zasilania.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

Strona 384 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony