dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 481 z 1021
Pokaż wyniki od 9.601 do 9.620 z 20417
  1. #9601

    Domyślnie

    Panowie z serią H jak u Was wyglada defrost.
    Dzisiaj przyczailem ze pompa chodzi az sie zaszroni po czym staje zalącza sie odszranianie pompka obiegowa zasuwa zaczyna spadac temp.wody w obiegu i nie wiem dokładnie w której chwili ale załacza sie sprezarka dochodzi nawet do okolic 60hz .
    Sterownik odnotowuje kolejny start.
    Potem znowu staje dalej jest odmrazanie i sprezarka startuje znowu i juz za jakis czas grzeje.
    Wiec przy jednym odszranianiu robi mi dwa starty czy to normalne czy u was też tak robi ?

  2. #9602
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie od początku swojego istnienia pompa (grudzień 2016) do końca października zaliczyła 2872 starty ( z czego ponad połowa to odszronienia, reszta to CO i CWU ) oraz przepracowała 3545 godzin. Statystykę mocno zaniża CWU bo jest start , pół godziny pracy i stop.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #9603
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Panowie z serią H jak u Was wyglada defrost.
    Dzisiaj przyczailem ze pompa chodzi az sie zaszroni po czym staje zalącza sie odszranianie pompka obiegowa zasuwa zaczyna spadac temp.wody w obiegu i nie wiem dokładnie w której chwili ale załacza sie sprezarka dochodzi nawet do okolic 60hz .
    Sterownik odnotowuje kolejny start.
    Potem znowu staje dalej jest odmrazanie i sprezarka startuje znowu i juz za jakis czas grzeje.
    Wiec przy jednym odszranianiu robi mi dwa starty czy to normalne czy u was też tak robi ?
    ja Ci nie pomogę, bo jak wcześniej pisałem zaobserwowałem jeden defrost, ale w tym czasie na pewno nie zaobserwowałem pracy sprężarki, tylko tak jak piszesz obiegiem wody, u mnie to dosyć długo trwało, bo pompa zatrzymała się oszroniona, dosyć długą chwilę pompa nie pracowała i temperatura obiegu była już niska.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  4. #9604
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    U mnie od początku swojego istnienia pompa (grudzień 2016) do końca października zaliczyła 2872 starty ( z czego ponad połowa to odszronienia, reszta to CO i CWU ) oraz przepracowała 3545 godzin. Statystykę mocno zaniża CWU bo jest start , pół godziny pracy i stop.
    Jak się domyślam, masz 100% podłogówki, dom dobrze ocieplony i grzejesz w T2
    jakie z ciekawości za listopad masz zużycie?
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  5. #9605

    Domyślnie

    No ale wydawalo by aie to logiczne bo samym obiegiem wody w c.o nie odmrozi wymiennika na zewnatrz musi cos czynnik pchac wiec sprezarka raczej sie wlacza tylko wentylator nie pracuje.

    Dobra mam obcykane:
    1.wymiennik sie oszrania
    2.pompa ciepla staje
    3.obiegowka wkreca sie na maksa pracuje okolo 1min i wyrównuje temp.wody w obiegu (nie odszrania)
    4.slychac glosny syk gazu w jedn.wewn
    5.startuje sprezarka 30sek spokojnie chodzi i obiegowka tez(juz odszrania)
    6.sprezarka stopniowo sie wkreca do 60hz przy vzym obiegowka chodzi na maksa(widac juz efekty odszraniania na jedn.zew) trwa to ok.2min
    7.odszroniona cala slychac znowu syk zalacza wentylator zeby przedmuchac wode z wymiennika ,leci wtedy piekny oblok pary
    8.sprezarka stoi ok.1min pompa mieli wode
    9.no i startuje do grzania

    Wydaje sie ze tak poprostu ma byc

  6. #9606
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No ale wydawalo by aie to logiczne bo samym obiegiem wody w c.o nie odmrozi wymiennika na zewnatrz musi cos czynnik pchac wiec sprezarka raczej sie wlacza tylko wentylator nie pracuje.

    Dobra mam obcykane:
    1.wymiennik sie oszrania
    2.pompa ciepla staje
    3.obiegowka wkreca sie na maksa pracuje okolo 1min i wyrównuje temp.wody w obiegu (nie odszrania)
    4.slychac glosny syk gazu w jedn.wewn
    5.startuje sprezarka 30sek spokojnie chodzi i obiegowka tez(juz odszrania)
    6.sprezarka stopniowo sie wkreca do 60hz przy vzym obiegowka chodzi na maksa(widac juz efekty odszraniania na jedn.zew) trwa to ok.2min
    7.odszroniona cala slychac znowu syk zalacza wentylator zeby przedmuchac wode z wymiennika ,leci wtedy piekny oblok pary
    8.sprezarka stoi ok.1min pompa mieli wode
    9.no i startuje do grzania

    Wydaje sie ze tak poprostu ma byc
    Z ta praca sprężarki to logiczne, bo jakoś musi to ciepło przetransportować, a są to dwa różne obiegi ( ten pomiędzy jednostkami gaz ), ale ja żadnej pary nie widziałem i trwało to długo, nie tak jak właśnie widziałem na filmikach
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  7. #9607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Jak się domyślam, masz 100% podłogówki, dom dobrze ocieplony i grzejesz w T2
    jakie z ciekawości za listopad masz zużycie?

    Jak co miesiąc podam na koniec listopada w odpowiednim wątku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #9608

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Z ta praca sprężarki to logiczne, bo jakoś musi to ciepło przetransportować, a są to dwa różne obiegi ( ten pomiędzy jednostkami gaz ), ale ja żadnej pary nie widziałem i trwało to długo, nie tak jak właśnie widziałem na filmikach
    Pewnie dlatego ze juz wode w obiegu miales wychlodzona to dlugo to trwalo .
    Przyjdą przymrozki to pewnie jeszcze zobaczysz

  9. #9609
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Nie umiem znaleźć w tym wątku czy gdzieś ktoś tłumaczył.
    1) W menu jest grzałka pokojowa? Co to jest? Mam to włączone
    2) Jest też grzałka zbiornika (u mnie wł, zewnętrzna, opóźnienie 50min) Czy to oznacza, że przy grzaniu CWU pierwsze 50min gdzeje PC a resztę grzałką 3kW?
    Czy tak musi być? PC sama nie da rady? Zauważyłem, że grzałka się włącza.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 14-11-2019 o 22:55
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #9610
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Znalazłem w instrukcji serwisowej co to ta grzałka pokojowa....skąd ta nazwa...?
    Jeśli nominalna wydajność pompy ciepła jest zbyt mała w stosunku do zapotrzebowania
    na ciepło ogrzewanego budynku, należy skonfigurować możliwość dołączenia rezerwowej
    grzałki zamontowanej fabrycznie wewnątrz pompy ciepła.
    Od tego momentu, grzałka rezerwowa załączy się jeśli:
    • Temperatura zewnętrza < temperatury zewnętrznej ustawionej w punkcie b ORAZ
    • Temperatura wody w instalacji < temperatury ustawionej – 8K
    • Minimalny czas od włączenia sprężarki – 30minut.
    Wyłączenie grzałki nastąpi, gdy :
    • Temperatura zewnętrza > temperatury zewnętrznej ustawionej w punkcie b LUB
    • Temperatura wody w instalacji > temperatury ustawionej – 2K
    Minimalny czas pomiędzy załączeniami grzałki to 20 minut.

    Została mi ta grzałka zbiornika - czy to musi być włączone? Może zwiększyć opóźnienie?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #9611
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar fotovolt
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Jak żeś instalator to se zamontuj, przecież wiesz lepiej, po co pytasz.
    to ze sam sobie podlaczylem to nie znaczy ze wszystko wiem,dlatego pytam, a się niema nic do powiedzenia w temacie to poco pisać i wysyłać do instalatora.

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Taki jak z drugiego linku możesz kupic ten czerwony na 230v
    dzięki,a masz może gdzieś schemat podłączenia pod płytę w pompie? Tam są 3 przewody i przełączenie działa w ten sposób ze są podawane napięcia raz na jeden raz na drugi.https://allegro.pl/oferta/elektrozaw...21a14291fbf951

  12. #9612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    1/ W pierwszym kroku, należy rozkręcić termostaty na maxa,
    2/ W drugim kroku;
    .....a/ gdy temperatury zewnętrzne > ok;5 C - należy termostat na grzejniku w garażu rozkręcić na maxa,
    ... .b/ gdy będą temperatury coraz niższe - to termostat przykręcać,
    3/ Temperaturę reguluj ;
    ..... zmniejszając stopnie odstępstwa od krzywej a nie na termostatach,
    ..... metodą prób ; dojdziesz do optimum

    - rozkręciłem termostay na max (wszystkie) - na zew 7 stopni
    - ustawiłem deltę na 8 (było 5)
    - przestawiłem pompę obiegową podłogówki na max (są 3 stopnie)

    przez 13 godzin załączyła się 20 razy (w nocy)

    co można jeszcze zrobić ?? jakieś propozycje z krzywą?? ---- bo w domu jest przy tej temp nadal ciepło a chyba za często się załącza nadal

    zyżycie prądu za ostatnie dni CWU (2 razy w ciągu dnia)+CO od 8,5-12kWh
    Ostatnio edytowane przez kateti ; 15-11-2019 o 07:21
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  13. #9613
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    U mnie zmieniłem delte na 7 i różnica spora
    W nocy grzało CWU + CO
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	437004
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #9614

    Domyślnie

    Panowie u mnie jest już dużo lepiej, zasugerowane przez Was poprawki zdały egazamin... chociaż jeszcze wymagają dopieszczenia. Przede wszystkim to co dziś tak na szybko sprawdziłem to od środy od tej 23 30 do 6 rano dzis, czyli półtorej doby pompa włączyła się 5 razy i pracowała 21 godzin!!!! Wynik super ale muszę popracować nad ustawieniem harmonogramu, teraz mam tak, że załącza się o 15 do 17 co, potem cwu i już cały czas co, aż do 6 rano do temp. 23. Od 6 do 15 temperatura idzie na 22. I tu jest największy problem, jak wracamy z pracy o 16 w domu jest za zimno, no przynajmniej takie jest uczucie, bo mam zimna podloge i to za cholere nikomu w domu nie pasuje. Tak jak też wcześniej pisałem moja podłoga nie jest idealna i dziś praktycznie w nocy pompa musiała chodzić non stop, zeby to rozgrzać, ale pobrała tyle samo energii przez dobę, temp na zewnątrz 3-5 stopni i 18 kWh ubyło z magazynu. Pierwsze co muszę teraz zrobić to jakoś wyłączać obiegowke od podlogowki, teraz mieli bez sensu non stop. Ale to w weekend opanuje no i potem dalej jakieś już delikatne zmiany, bo myślę że już główny mój problem z częstym zalaczaniem, z Wasza pomocą rozwiązaniem.

  15. #9615

    Domyślnie

    Panowie prośba o opinię o pracy pompy, w załączeniu wykres pracy sprężarki z ostatnich 24 h
    Instalacja na kaloryferach, podłogówki znikoma ilość na powrotach z kaloryferów, dom 170 m2, temperatura ustawiona na 23 stopnie w pomieszczeniu na sterowniku pokojowym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa_24h.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	437013

  16. #9616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Znalazłem w instrukcji serwisowej co to ta grzałka pokojowa....skąd ta nazwa...?
    Jeśli nominalna wydajność pompy ciepła jest zbyt mała w stosunku do zapotrzebowania
    na ciepło ogrzewanego budynku, należy skonfigurować możliwość dołączenia rezerwowej
    grzałki zamontowanej fabrycznie wewnątrz pompy ciepła.
    Od tego momentu, grzałka rezerwowa załączy się jeśli:
    • Temperatura zewnętrza < temperatury zewnętrznej ustawionej w punkcie b ORAZ
    • Temperatura wody w instalacji < temperatury ustawionej – 8K
    • Minimalny czas od włączenia sprężarki – 30minut.
    Wyłączenie grzałki nastąpi, gdy :
    • Temperatura zewnętrza > temperatury zewnętrznej ustawionej w punkcie b LUB
    • Temperatura wody w instalacji > temperatury ustawionej – 2K
    Minimalny czas pomiędzy załączeniami grzałki to 20 minut.

    Została mi ta grzałka zbiornika - czy to musi być włączone? Może zwiększyć opóźnienie?

    A czy antyleginelle załączasz czasem?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #9617

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    - przestawiłem pompę obiegową podłogówki na max (są 3 stopnie)
    1/ Przestaw pompę obiegową na minimum,
    2/ Ustaw krzywą; -15/40 ; +15/ 30 - i przy każdej krzywej masz możliwość zmiany przestawienia krzywej;
    a/ na ; +1; +2; +3 ; +4 ; +5 ;
    b/ na; -1 ; - 2; - 3 ; - 4 ; - 5;
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #9618
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mimo przeczytania wszystkich postów mam pytanie odnośnie sterowania . Czy jeśli zamontuje się sterownik pokojowy i ustawi na stałe np. 23c to czy można oddzielnie ustawić grzanie CWU w terminarzu w okienkach np. 13-15 i 22-23 ? Czy jeśli w tych godzinach sterownik pokojowy wyłączy pompę bo będzie w pokoju 23C to pompa się włączy niezależnie na grzanie CWU ?

  19. #9619
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A czy antyleginelle załączasz czasem?
    tak, co sobote -> czyli to do tego?
    Jak tak to dlaczego przy grzaniu CWU pompa wspomaga się grzałką?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #9620
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    tak, co sobote -> czyli to do tego?
    Jak tak to dlaczego przy grzaniu CWU pompa wspomaga się grzałką?

    Przy grzałce zbiornika zewnętrznej działa to na zasadzie:
    Do 53-55 stopni orzaz przez 50 min idzie sama sprężarka, potem jaśli nie zostanie osiągnięta temp. 55 stopni dołączy się grzałka i działa grzałka i sprężarka. po osiągnięciu temp 55 stopni sprężarka staje i dalej wygrzew jest realizowany wyłącznie przez grzałkę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 481 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony