dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 494 z 1021
Pokaż wyniki od 9.861 do 9.880 z 20417
  1. #9861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Sprawdziłem i załączenie grzałki miałem ustawione na -15C. Teraz ustawiłem na -20C. Na zewnątrz temp 3C, temp podłogi 13C, temp ustawiona 22C (grzanie według stałej). Włączyłem pompę, pochodziła pół godziny przy COP ponad 5 i się wyłączyła. Za to uruchomiła się grzałka 3kW :/ Nie wiem o co chodzi? Wyłączyłem znowu urządzenie bo nabije kolejne 200kWh prądu budowlanego grzejąc grzałką. Nie wiem dlaczego tak, nie ma mrozów, temp zadana nie jest wysoka.

    Jeśli to jednostka jedno wentylatorowa to sprężarka poniżej 18 stopni nie wystartuje. Będzie grzała grzałką.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #9862
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar fotovolt
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    2 przewody fazowe do złącz otwarte, zamknięte. Zależy jak masz wyjścia zaworu podłączone . Jeżeli będzie źle to trzeba zamienić.Załącznik 437635
    Dzięki,już podlaczylem ,jutro po testuje.

  3. #9863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Temp podłogi była 13C, temp zadana 22. Mam pompę typu All in One, 9kW, generacja J. To ta "zwykła", nie t-cap. Także cała instalacja wodna jest w ciepłym domu. Mam wyłączoną opcję grzania grzałką. Niestety załącza się sama. Tak jak pisałem ostatnio 2 dni pracowała sama grzałka, dobiła do zadanej temperatury i pompa się wyłączyła. Nie rozumiem dlaczego pompa nie mogła pracować 2 dni tylko pracowała grzałka? Przecież to inwerter i może zejść nawet do 0,4kWh mocy pobieranej.

    Edit: tutaj wykres:

    https://ibb.co/56jnyzF

    Tyle prądu budowlanego z grzałki zjadła w jedną dobę. Temp na zewnątrz przez cały czas była dodatnia. Temp zadana z tego co pamiętam 22C.
    Pewnie jest tak że; temp zadana za niska .Dużo czytam o PC bo mam zamiar założyć i tak jak pamiętam to powrót musi mieć min 27*C ( potrzebny do defrostu) a ty masz zasilanie 22*C więc elektronika ochrania pompę. Tak jak ci koledzy radzą podnieś temp zasilania , ustaw deltę tak aby nie była niższa niż te 27*C
    np. 1)zasilanie 30*C delta 3 wtedy powrót masz 27*C 2) delta 5 to zasilanie 32*C itd
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #9864

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Pewnie jest tak że; temp zadana za niska .Dużo czytam o PC bo mam zamiar założyć i tak jak pamiętam to powrót musi mieć min 27*C ( potrzebny do defrostu)
    Koledzy ja mam prąd budowlany i nie mogę tego zmienić do póki nie dokonam odbioru domu. Mam już wszystko przygotowane do odbioru ale czekam na sprawy "urzędowe" (przyłącze wody :/). Wygrzewałem podłogówkę i koszt tej przyjemności przy prądzie budowlanym wyniósł 800zł. Jak trzeba to trzeba, ale jako, że też się budujecie to wiecie jak portfel wygląda na finiszu

    Nie rozumiem dlaczego powrót musi mieć 27C? Ja mam dom energooszczędny i jak na powrocie jest 27C to w domu musiałbym otwierać okna gdy na zewnątrz jest dodatnia temperatura.

    Pompę i grzałkę mam na osobnych bezpiecznikach, lecz nie będę wyłączać zasilania grzałki bo nie będę udawać, że jestem mądrzejszy od inżyniera, który tą pompę zaprojektował. Tak jak piszecie po coś ta grzałka się załącza.
    Nie potrzebuje na prądzie budowlanym ogrzewać "budowy" tak aby w środku były 22C. Z tego co piszecie albo grzeje wysoko albo wcale bo np. 15C w pomieszczeniach mieć nie mogę bo będę grzać samą grzałką? A co w okresach przejściowych? Też będzie grzać samą grzałką? :/ Przy kilku stopniach na plusie mam COP5-6 a pompa grzeje grzałką :/

    A może to wina grzania na stałej zadanej temp?

  5. #9865
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Koledzy ja mam prąd budowlany i nie mogę tego zmienić do póki nie dokonam odbioru domu. Mam już wszystko przygotowane do odbioru ale czekam na sprawy "urzędowe" (przyłącze wody :/). Wygrzewałem podłogówkę i koszt tej przyjemności przy prądzie budowlanym wyniósł 800zł. Jak trzeba to trzeba, ale jako, że też się budujecie to wiecie jak portfel wygląda na finiszu

    Nie rozumiem dlaczego powrót musi mieć 27C? Ja mam dom energooszczędny i jak na powrocie jest 27C to w domu musiałbym otwierać okna gdy na zewnątrz jest dodatnia temperatura.

    Pompę i grzałkę mam na osobnych bezpiecznikach, lecz nie będę wyłączać zasilania grzałki bo nie będę udawać, że jestem mądrzejszy od inżyniera, który tą pompę zaprojektował. Tak jak piszecie po coś ta grzałka się załącza.
    Nie potrzebuje na prądzie budowlanym ogrzewać "budowy" tak aby w środku były 22C. Z tego co piszecie albo grzeje wysoko albo wcale bo np. 15C w pomieszczeniach mieć nie mogę bo będę grzać samą grzałką? A co w okresach przejściowych? Też będzie grzać samą grzałką? :/ Przy kilku stopniach na plusie mam COP5-6 a pompa grzeje grzałką :/

    A może to wina grzania na stałej zadanej temp?
    Tak żeby zachować tę temperaturę powrotu na 27st/c, to zasilanie dajesz 33st/c ( wskazana delta 6st/c, może być min 4 ).
    Oczywiście możesz dać mniejszą temperaturę, na zasilaniu, gdzie będziesz miał tym samym na powrocie poniżej 27st/c, co będzie skutkowało tylko tym, że pompa będzie wykonywała defrosty wspomagając sie grzałką ( to nie będą wielkie koszty ).
    Natomiast, żeby grzać tak jak wyżej, czyli 27/33st/c wystarczy, że będziesz grzał cyklicznie wg. harmonogramu ustawionego na pompie: np. mając tańszy prąd w nocy, to grzejesz w nocy parę godzin, zanim posadzka sie dobrze rozgrzeje, to ja harmonogram wyłączy, i później parę godzin postoju. W tym czasie posadzka oddaje ciepło i cykl powtarzasz na prawie zimnej posadzce. Możesz też grzać wg. czujnika podłogi, lub pomieszczenia.
    Jest bardzo dużo kombinacji grzania, nie ty jeden masz dom energooszczędny, z grzaniem nie ma najmniejszych problemów mając podłogówkę dobrze wykonaną.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  6. #9866

    Domyślnie

    Teraz na budowie mam 13C, chciałbym do momentu przeprowadzki utrzymywać 15C, rozumiem, że przy dodatnich temp na zewnątrz mogę to uzyskać tylko grzejąc grzałką?
    Dlaczego pompa nie może właśnie tych "teoretycznych" defrostów robić grzejąc grzałką? Czy ktoś łopatologicznie wytłumaczy po co przy dodatniej temp pompa "zjadła" 200kWh grzejąc samą grzałką?

  7. #9867

    Domyślnie

    Wystarczy wyłączyć grzejnik w menu serwisowym. Problem rozwiązany.

  8. #9868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Teraz na budowie mam 13C, chciałbym do momentu przeprowadzki utrzymywać 15C, rozumiem, że przy dodatnich temp na zewnątrz mogę to uzyskać tylko grzejąc grzałką?
    Dlaczego pompa nie może właśnie tych "teoretycznych" defrostów robić grzejąc grzałką? Czy ktoś łopatologicznie wytłumaczy po co przy dodatniej temp pompa "zjadła" 200kWh grzejąc samą grzałką?
    Przecież Ci napisałem. Jednostka jedno wentylatorowa musi mieć w obiegu minimum 18 stopni a dwu wentylatorowa 10. Inaczej sprężarka staje a włączy się grzałką. I nie dotyczy to tylko odszronień ale w ogóle pracy pompy. Do puki nie wygrzejesz posadzek do tych temp. tak będzie cały czas. Wyłaczenie grzałki w tym przypadku będzie skutkowało błędem.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 01-12-2019 o 09:01
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #9869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Teraz na budowie mam 13C, chciałbym do momentu przeprowadzki utrzymywać 15C, rozumiem, że przy dodatnich temp na zewnątrz mogę to uzyskać tylko grzejąc grzałką?
    Dlaczego pompa nie może właśnie tych "teoretycznych" defrostów robić grzejąc grzałką? Czy ktoś łopatologicznie wytłumaczy po co przy dodatniej temp pompa "zjadła" 200kWh grzejąc samą grzałką?
    Jaka grzałką, włacz pompę, ustaw temperaturę zadaną wg. np. prostej 33st/c, ustaw deltę 5st/c i daj grzanie i ma to grzać na samej sprężarce bez grzałki.
    jak to zacznie grzać to obserwuj w: menu/sprawdzenie systemu/monit poboru energii, tam będziesz widział co grzeje.
    Jak to będzie grzało to ustaw harmonogram: np. grzanie CO załączenie o 12.00, wyłącz. o 18.00 i obserwuj.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  10. #9870
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Koledzy ja mam prąd budowlany i nie mogę tego zmienić do póki nie dokonam odbioru domu. Mam już wszystko przygotowane do odbioru ale czekam na sprawy "urzędowe" (przyłącze wody :/). Wygrzewałem podłogówkę i koszt tej przyjemności przy prądzie budowlanym wyniósł 800zł. Jak trzeba to trzeba, ale jako, że też się budujecie to wiecie jak portfel wygląda na finiszu

    Nie rozumiem dlaczego powrót musi mieć 27C? Ja mam dom energooszczędny i jak na powrocie jest 27C to w domu musiałbym otwierać okna gdy na zewnątrz jest dodatnia temperatura.

    Pompę i grzałkę mam na osobnych bezpiecznikach, lecz nie będę wyłączać zasilania grzałki bo nie będę udawać, że jestem mądrzejszy od inżyniera, który tą pompę zaprojektował. Tak jak piszecie po coś ta grzałka się załącza.
    Nie potrzebuje na prądzie budowlanym ogrzewać "budowy" tak aby w środku były 22C. Z tego co piszecie albo grzeje wysoko albo wcale bo np. 15C w pomieszczeniach mieć nie mogę bo będę grzać samą grzałką? A co w okresach przejściowych? Też będzie grzać samą grzałką? :/ Przy kilku stopniach na plusie mam COP5-6 a pompa grzeje grzałką :/

    A może to wina grzania na stałej zadanej temp?
    Poczytaj o prądzie budowlanym bez większego problemu zmienisz bez odbioru. Ja nie miałem jeszcze skończonych ścian i przeszedłem na normalną taryfę. Co do grzania to tak jak CI pisali wcześniej grzej wyżej ale z harmonogramem.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  11. #9871
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Wracając do defrostów
    Dzisiaj były idealne warunki: wieczór 1st/c, noc -1st/c, teraz 2st/c
    O godz. 23.30 sprężarka się wyłączyła ( spisałem stan licznika ) przez sterownik pokojowy ( podbicie temperatury ), parownik był mocno oszroniony, bo grzała wcześniej długo oraz dodatkowo ok. 22.00 CWU, tak, że cały cykl pracy trwał z 2h, stąd duże oszronienie.
    W chwili obecnej to wygląda tak:
    Ilośc załączeń 6, czas pracy 8h
    5 załącz. było przez sterownik, co potwierdza COP-3,4, natomiast pierwszy cykl pracy zaczął się o godz, 01.00 z mocno oszronionym wymiennikiem, to jeszcze widziałem ( i poszedłem spać ) i ten cykl albo trwał do końca, aż go sterownik wyłączył i dopiero następny cykl zaczął się z defrostem ( bo tak kiedyś jeden cykl widziałem ), albo jeszcze przy pierwszym był defrost.
    Fakt jest taki, że ten pierwszy cykl miał COP-2.8, pozostałe cykle COP-3.4
    W moim przypadku przy pracy cyklicznej w nocy odbył się jeden defrost, w chwili obecnej wymiennik jest lekko oszroniony podłużnymi pasami'
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  12. #9872

    Domyślnie

    U mnie to wogóle wczoraj jakies cuda sie dzialy pompa chodzila gdzies o 15 temp.zew 4st wiec normalnie zero szronu.
    Potem gdzies o 20 sie zalaczyla jak bylo 0st i leciutko padal snieg po 5min od startu sprezarki przeprowadzila defrost podbieglem do okna i faktycznie zaszronila sie w 5min tylko nie tak na maksa bo jeszcze bylo widac dwa 5cm czarne pasy ??? Po odszronieniu chodzila 2g do nastepnego wtedy juz byla zabita na amen.

  13. #9873

    Domyślnie

    Ok dzięki Panowie za wyjaśnienia. Poczytam o zmianie taryfy budowlanej przed odbiorem i postaram się aby temp powrotu nie schodziła poniżej 18C.

  14. #9874
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Teraz na budowie mam 13C, chciałbym do momentu przeprowadzki utrzymywać 15C, rozumiem, że przy dodatnich temp na zewnątrz mogę to uzyskać tylko grzejąc grzałką?
    Dlaczego pompa nie może właśnie tych "teoretycznych" defrostów robić grzejąc grzałką? Czy ktoś łopatologicznie wytłumaczy po co przy dodatniej temp pompa "zjadła" 200kWh grzejąc samą grzałką?
    Kolego, czy już wszystko rozumiesz?
    Włącz grzanie i ustaw na zasilaniu 33st/c, lub więcej, z deltą 5-6 st/c. Do momentu osiągnięcia na powrocie pompy temperatury min. 18st/c ( lub 10 st/c jak dwa wentylatory ), pompa będzie chodzić na grzałkach, ale jak osiągnie te temperaturę to grzałka sie wyłączy i będzie grzać sama pompą. Wtedy ustaw w menu pompy harmonogram pracy cyklicznej ( np. 5-10 godz. pracy i 12 godz postoju ) i już nie wyłaczaj pompy, żeby znowu posadzki nie wychłodzić i trzymaj se te temperaturę w pomieszczeniach np. 15st/c, ale tak, żeby ta posadzka nie była chłodniejsza niż ta temperatura, która przy każdym załączeniu pompy pozwoli jej pracować bez grzałek.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  15. #9875
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Sprawdziłem i załączenie grzałki miałem ustawione na -15C. Teraz ustawiłem na -20C. Na zewnątrz temp 3C, temp podłogi 13C, temp ustawiona 22C (grzanie według stałej). Włączyłem pompę, pochodziła pół godziny przy COP ponad 5 i się wyłączyła. Za to uruchomiła się grzałka 3kW :/ Nie wiem o co chodzi? Wyłączyłem znowu urządzenie bo nabije kolejne 200kWh prądu budowlanego grzejąc grzałką. Nie wiem dlaczego tak, nie ma mrozów, temp zadana nie jest wysoka.
    Kolego, czy dobrze rozumiem, że masz czujnik podłogi. To znaczy, że możesz grzać wg. czujnika podłogi, gdzie załączanie pompy odbywa się przez regulator zewnętrzny, który powinieneś ustawić pod tą minimalna temperaturę podłogi, która pozwoli pracować pompie bez grzałek.
    Ustawiasz regulator z jakaś zadaną temperaturą np. 25st/c z histerezą np 7st/c załączasz pompę z zasilaniem 33-35st/c i nie potrzebujesz na te chwilę żadnych harmonogramów i cieszysz się praca pompy.
    Ostatnio edytowane przez michancia ; 01-12-2019 o 09:58
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  16. #9876

    Domyślnie

    Ustawilem harmonogram tak jak pisaliście i nie zagrzewa cwu o zadanej godzinie.

  17. #9877

    Domyślnie

    Przyznam się, że nie czytałem jeszcze instrukcji obsługi. Co to jest delta a co histereza? A jak bym ustawił np. na 23C i pracę ciągłą? Do tego chciałbym ustawić, że jak temp spadnie o 5C to włącza się grzanie (czyli jak 18C to załącza się pompa ciepła). Czy wtedy nie będzie używana grzałka? Myślę, że harmonogram nie będzie konieczny bo mam podłogówkę w płycie fundamentowej (60 ton betonu) i temp posadzki nie spada mi zaraz po wyłączeniu grzania.

  18. #9878

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Kolego, czy dobrze rozumiem, że masz czujnik podłogi
    Nie mam takiego czujnika. Docelowo będą zwykłe termostaty pokojowe.

  19. #9879
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Poczytaj instrukcje, włącz pompę i daj znać jaki efekt.
    Jak tak ustawisz jak piszesz wyżej powinno być ok.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  20. #9880

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przecież Ci napisałem. Jednostka jedno wentylatorowa musi mieć w obiegu minimum 18 stopni a dwu wentylatorowa 10. Inaczej sprężarka staje a włączy się grzałką. I nie dotyczy to tylko odszronień ale w ogóle pracy pompy. Do puki nie wygrzejesz posadzek do tych temp. tak będzie cały czas. Wyłaczenie grzałki w tym przypadku będzie skutkowało błędem.
    Nie przetłumaczysz. Pytanie nie jest dlaczego, tylko co zrobić, aby grzała się nie włączała. I tu odpowiedź jest prosta: poczekać do lipca.

Strona 494 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony