dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 1021
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 20417
  1. #10021
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Najpierw musisz się zdecydować czy grzejesz harmonogramem czy regulatorem.
    Masz rację. Wiem jaka jest różnica pomiędzy jednym i drugim. W takim razie w przypadku pracy na regulatorze harmonogram OFF.
    A jak z krzywą wtedy ? Nadal metodą prób i błędów zaczynając od obecnego ustawienia ?
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  2. #10022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    nie bradzo rozumiem, pod spodem nic takiego nie ma co wnosi do odszraniania
    To przeczytaj jeszcze raz. Istotne jest czy jest to jednostka jedno wentylatorowa czy dwu, czy trój fazowa czy jedno.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #10023
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To przeczytaj jeszcze raz. Istotne jest czy jest to jednostka jedno wentylatorowa czy dwu, czy trój fazowa czy jedno.
    mowa była o jednowentylatorowej jednofazowej i o takiej też ja piszę, i z takiej dałem zdjęcie jak się odszrania bez wyłączenia sprężarki
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  4. #10024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    W T-CAP 9kW 1-faz. wersja H, na jednostce zewnętrznej jest zamontowany czujnik odszraniania.
    I na podstawie tego czujnika, oraz i zmiennych ( temperatura, współczynnik mocy... ) pompa wykonuje defrost.
    Nie na podstawie jakiegoś tam zliczonego czasu czy czegoś tam ( jak to było przedstawiane dla wersji SDC )
    W tym wypadku defrost może przebiegać przy użyciu 1-cyklu odszraniania ( przy użyciu ciepłego powrotu z układu CO ),jeśli w tym czasie wymiennik jest nadal zaszroniony to przechodzi do 2-cyklu przy użyciu samej sprężarki ( takie cykle miałem jak było cieplej )
    W moim wypadku wystarczyło, że temperatura w nocy spadła do -4, krzywa podniosła temperature zasilania do 38st/c, a powrót 35-36st/c i pompa pięknie wykonuje defrost przy użyciu 1-cyklu, czas defrostu ok. 5min
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  5. #10025
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nastar Zobacz post
    Masz rację. Wiem jaka jest różnica pomiędzy jednym i drugim. W takim razie w przypadku pracy na regulatorze harmonogram OFF.
    A jak z krzywą wtedy ? Nadal metodą prób i błędów zaczynając od obecnego ustawienia ?
    Jeżeli zakładasz grzanie 24/7 to tak, choć harmonogram może się przydać do określenia okienek grzania ciepłej wody. Ale też możesz nagrzewać cwu praktycznie na okrągło.
    Metoda prób i błędów pewnie nie ominie raczej każdego. Podejrzewam, że po pierwszym rachunku za prąd zmienisz założenia
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 06-12-2019 o 09:28

  6. #10026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    mowa była o jednowentylatorowej jednofazowej i o takiej też ja piszę, i z takiej dałem zdjęcie jak się odszrania bez wyłączenia sprężarki
    Ale o tym że masz wodę w obiegu powyżej 50 stopni już zapomniałeś napisać, a tutaj praktycznie nikt w tych temperaturach nie grzeje. A dodatkowo to poczekaj niech temp. zew. spadnie do - 10 to się zdziwisz nawet przy tak wysokiej temp. grzania.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 06-12-2019 o 10:00
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #10027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale o tym że masz wodę w obiegu powyżej 50 stopni już zapomniałeś napisać, a tutaj praktycznie nikt w tych temperaturach nie grzeje. A dodatkowo to poczekaj niech temp. zew. spadnie do - 10 to się zdziwisz nawet przy tak wysokiej temp. grzania.
    Jakie 50 stopni , masz problem ze wzrokiem? 33 max zielona linia, żółta to zbiornik cwu a czerwona sprężarka w HZ tą wyzsza, a niższa powrót z co
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  8. #10028
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Jakie 50 stopni , masz problem ze wzrokiem? 33 max zielona linia, żółta to zbiornik cwu a czerwona sprężarka w HZ tą wyzsza, a niższa powrót z co
    Przepraszam - masz rację - pomyliłem sprężarkę z temp wody tyle że masz następny haczyk. Pewnie zauważyłeś że przez 10 minut dołączyła Ci się grzałka. A większość ma ją wyłączoną.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #10029
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przepraszam - masz rację - pomyliłem sprężarkę z temp wody tyle że masz następny haczyk. Pewnie zauważyłeś że przez 10 minut dołączyła Ci się grzałka. A większość ma ją wyłączoną.
    Haczyk jak Haczyk, wolę aby grzałka się włączyła niż sprężarka robiła start stop, grzałka włączyła się w tym sezonie na 14 godzin, 14*3=42kWh co daje jakieś 23 zł,, także uważam że to lepsze rozwiązanie
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  10. #10030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    ,, także uważam że to lepsze rozwiązanie
    Akurat z tym zgadzam się całkowicie. Grzałka w tych jednostkach przy odszranianiu jest ekonomiczniejszym rozwiązaniem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #10031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Nastar
    ja bym proponował zamontować sterownik pokojowy- PC się wyłączy kiedy będzie nagrzane.
    Dodatkowo oszczędzisz znacznie czas pracy sprężarki -z tego co ja doczytałem , to są liczone na 50 000h (a nie 20 000h jak tu ktoś podawał).
    Kolejna sprawa - sprawność.Przy ciągłej pracy z niską modulacją masz najsłabsze COP-y przy niskich modulacjach.
    Zamiast obniżać/podwyższać KG ,proponuję obniżać temp w godz nocnych o 1-2 K .
    Odnośnie G12W było już tu pisane nie raz- żyjąc tak samo jak w G11 mamy ok 15-20% mniejsze rachunki za prąd za cały dom (u mnie w G12W wychodzi 0,42pln brutto vs G11 0,51pln ).
    Tymczasem
    50000 h - jesteś Mega optymistą, sprężarka nie przetrwa 25 lat, choćby ze względu na starzenie materiału takich jak zwykła korozją, Kolejna rzecz to biorąc pod uwagę dyrektywy UE dotyczące gazów R410, parlament coś wymyśli o likwidacji takich urządzeń w kolejnej dekadzie. A na koniec chyba nie wierzysz że urządzenie za 14 tys w hurcie przetrwa 25 lat.

    Wracajac do termostatu pokojowego podłączonego jako sterowanie zewnętrzne, ja osobiście odradzam. Przy takim układzie logika działania pompy jest zupełnie inna. Po zwarciu styków nc na termostatcie pompa dąży w trybie max do uzyskania temperatury. Jak popatrzcie na wykresy w Service Cloud powstaja zbędne piki mocy. Przez taki stan dochodzi dużo częściej do defrostow i utraty komfortu w pomieszczeniach. Pompa otrzymuje sygnał nagrzej ale przez to że nie wie jaka jest temp w pokoju dąży w max obrotach do nagzania, aż do momentu jak sterownik odcina jej działanie. Taki układ sterownika może działać prawidłowo tylko w sytuacji równowagi pomp obiegowych strony pierwotnej i wtórnej oraz dużej histerezy sterownika. Ważne są przepływy każdej pętli aby uzyskać równe grzanie wszystkich sekcji na tym samym poziomie. Kto z Was mierzyl przepływy?

    Wdlug mnie jeśli koniecznie chcecie grzać w ramach harmonogramu lub sterownika wykorzystajcie opcje termistora. Zwykły bimetaliczny czujnik połączony linka dwuzylowa. On będzie szczegółowo mierzyl temp w pokoju i pozwoli pompie modulowac moc. W momencie jak wskaże zbyt duży przyrost temp pompa zmniejszy Hz sprezarki i przepływ obiegowki. Tym samym komfort termiczny w pomieszczenie będzie utrzymywał się dłużej. Jest to jedne z elementow akcesoryjnych f. Panas.

  12. #10032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Nie wiem czy sprężarka wytrzyma 25 lat- wiem tylko , że wyczytałem o żywotności wg typów :
    -scroll 80 000h
    -rotacyjna 50 000ha
    U mnie przez 4.5 roku sprężarka przepracowała ok 14 000h.
    Ostatni rok ok 2 900h-będę zadowolony jak min 15 lat się przebuja, a jeśli więcej -to będę jeszcze bardziej zadowolony...
    Raczej prędzej elektrolity powysychają niż padnie sprężara...Zobaczymy...
    W sumie w lodówkach (choć wiem , że to nie to samo) sprężarki chyba nie są w czołówce usterek...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  13. #10033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Wracajac do termostatu pokojowego podłączonego jako sterowanie zewnętrzne, ja osobiście odradzam. Przy takim układzie logika działania pompy jest zupełnie inna. Po zwarciu styków nc na termostatcie pompa dąży w trybie max do uzyskania temperatury. Jak popatrzcie na wykresy w Service Cloud powstaja zbędne piki mocy. Przez taki stan dochodzi dużo częściej do defrostow i utraty komfortu w pomieszczeniach. Pompa otrzymuje sygnał nagrzej ale przez to że nie wie jaka jest temp w pokoju dąży w max obrotach do nagzania, aż do momentu jak sterownik odcina jej działanie..
    A co ma jedno do drugiego ?

    Termostat załącza pompę jak temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej ustawionej i wyłącza jak temepratura w pomieszczeniu przekroczy ustaloną temperaturę i ... tyle ...

    Sterowanie procesem grzania jest w pompie ciepła i to użytkownik decyduje czy grzeje według krzywej czy stałej temperatury a logika pompy ma tak sterować procesem aby przy danych ustawieniach osiągnąć możliwie najlepszy COP.

    Pompa opiera się na temperaturze wody i jej pomiarze ...

    Termostat jest jedynie takim "zabezpieczeniem" aby nie przegrzać domu i aby pompa nie działała jak nie ma takiej potrzeby ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 07-12-2019 o 15:02
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #10034
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Akurat z tym zgadzam się całkowicie. Grzałka w tych jednostkach przy odszranianiu jest ekonomiczniejszym rozwiązaniem.
    (SDC 3 fazowa 1 wentylator)
    Gdzie w ustawieniach mam właczyć grzałkę by pomagała przy defroscie?
    Pamietam, że parametr TEMP ZEW WŁĄCZENIA GRZAŁKI instalator ustawił mi na -2...ja za namową tu na forum zwiekszyłem to do -15
    Czy są jeszcze jakieś inne ustawiena dla grzałki?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  15. #10035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam,
    dzisiaj przyglądnąłem się kalibracji czujników w T-capie H monoblok u mojej kuzynki.
    Skalibrowałem tak , aby czujniki Tzasil i powr oraz przy grzałce pokazywały tę samą temp przy działającej obiegówce i jednakowej temp w systemie ( brak grzania i odbioru ciepła).Okazało się , że o ile wcześniej prawidłowo skalibrowałem czujniki temp wej/wyj z PC-to była różnica 2K względem czujnika przy skraplaczu.
    Po korekcie tak to wyglądało
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C8CB5C79-C10F-4678-AEFC-8052E86FB9C3.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	437906
    Zobaczymy jak to wpłynie na zużycie i na wskazania COP (do tej pory zużycie było zbliżone do mojej PC)
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #10036
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    W jaki sposób można uzyskać pełen dostęp do modułu aquarea smart cloud cz-taw1. Ostatnio taki nabyłem i nie wiem czy musi być to aktywowane przez mojego instalatora?
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  17. #10037
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A co ma jedno do drugiego ?

    Termostat załącza pompę jak temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej ustawionej i wyłącza jak temepratura w pomieszczeniu przekroczy ustaloną temperaturę i ... tyle ...

    Sterowanie procesem grzania jest w pompie ciepła i to użytkownik decyduje czy grzeje według krzywej czy stałej temperatury a logika pompy ma tak sterować procesem aby przy danych ustawieniach osiągnąć możliwie najlepszy COP.

    Pompa opiera się na temperaturze wody i jej pomiarze ...

    Termostat jest jedynie takim "zabezpieczeniem" aby nie przegrzać domu i aby pompa nie działała jak nie ma takiej potrzeby ...
    A skąd wiesz? Znasz schemat logiczny działania pompy na wszystkich trybach grzania? Pompa również pilnuje i mierzy temperaturę pomieszczenia - oczywiście jak z tej opcji korzystasz. Przyjmij do wiadomości ze każdy tryb ma swoje ograniczenia i możliwości. Akurat termostat zewnętrzny jest układem najprostszym ale wcale nie ekonomicznym i komfortowym. Niedoceniasz terminstora oryginalnego Panasonica. W tym trybie zupełnie inny jest schemat blokowy działan logicznych pompy. Spróbuj i wróć do dyskusji. Zobaczysz jak wydłuży się czas grzania i jak wzrośnie COP. Nie wspomnę już o ile będzie mniej defrostow.

    Regulator czy jak wolisz termostat zewnętrzny to nic innego jak włącznik z funkcja Wlacz/wyłącz który pilnuje temperatury pokoju. Pamiętaj że w tym układzie jest początek grzania i koniec. Pompa nie wie jaki jest przyrost temperatury pomieszczenia i moduluje pompa obiegowa i praca sprężarki tylko w zakresie blisko maksymalnej mocy uwzględniając korzystny COP.

    Chcesz przykład proszę bardzo. Ruszam autem i rozpędzam się do maksymalnej prędkości, okazuje się że jest przed mną ściana bo ja widze w związku z tym zaczynam hamować, hamuje tak aby pasażerowie nie odczuli dyskomfortu z jazdy bo wiem gdzie mam się zatrzymać. Powoli dojeżdżam do niej i staje uwzględniając styl jazdy aby zużyć jak najmniej paliwa. Teraz Ty - jedziesz na maksa i gwałtownie hamujesz bo zauważyłeś że pojawiła się z nikąd ściana. Nie znasz drogi więc nie mogłeś przygotować się do hamowania, korzyatles tylko z gazu i hamulca.

    Jeśli kogoś urazilem to przepraszam, ale nie potrafię inaczej wyjaśnić i namówić do zmiany koncepcji.

  18. #10038
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    W jaki sposób można uzyskać pełen dostęp do modułu aquarea smart cloud cz-taw1. Ostatnio taki nabyłem i nie wiem czy musi być to aktywowane przez mojego instalatora?
    Dostęp ma Twoj instalator. Wyslij do niego formularz z zaproszenie. Tam poza wykresem z czujników nie ma nic ciekawego.

  19. #10039
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Dostęp ma Twoj instalator. Wyslij do niego formularz z zaproszenie. Tam poza wykresem z czujników nie ma nic ciekawego.
    Sam sobie też możesz być instalatorem i się zarejestrować na stronie https://aquarea-service.panasonic.com/

  20. #10040

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    A skąd wiesz? Znasz schemat logiczny działania pompy na wszystkich trybach grzania? Pompa również pilnuje i mierzy temperaturę pomieszczenia - oczywiście jak z tej opcji korzystasz. Przyjmij do wiadomości ze każdy tryb ma swoje ograniczenia i możliwości. Akurat termostat zewnętrzny jest układem najprostszym ale wcale nie ekonomicznym i komfortowym. Niedoceniasz terminstora oryginalnego Panasonica. W tym trybie zupełnie inny jest schemat blokowy działan logicznych pompy. Spróbuj i wróć do dyskusji. Zobaczysz jak wydłuży się czas grzania i jak wzrośnie COP. Nie wspomnę już o ile będzie mniej defrostow.

    Regulator czy jak wolisz termostat zewnętrzny to nic innego jak włącznik z funkcja Wlacz/wyłącz który pilnuje temperatury pokoju. Pamiętaj że w tym układzie jest początek grzania i koniec. Pompa nie wie jaki jest przyrost temperatury pomieszczenia i moduluje pompa obiegowa i praca sprężarki tylko w zakresie blisko maksymalnej mocy uwzględniając korzystny COP.

    Chcesz przykład proszę bardzo. Ruszam autem i rozpędzam się do maksymalnej prędkości, okazuje się że jest przed mną ściana bo ja widze w związku z tym zaczynam hamować, hamuje tak aby pasażerowie nie odczuli dyskomfortu z jazdy bo wiem gdzie mam się zatrzymać. Powoli dojeżdżam do niej i staje uwzględniając styl jazdy aby zużyć jak najmniej paliwa. Teraz Ty - jedziesz na maksa i gwałtownie hamujesz bo zauważyłeś że pojawiła się z nikąd ściana. Nie znasz drogi więc nie mogłeś przygotować się do hamowania, korzyatles tylko z gazu i hamulca.

    Jeśli kogoś urazilem to przepraszam, ale nie potrafię inaczej wyjaśnić i namówić do zmiany koncepcji.
    Mam luzny termistor ale nie panasa tez dwuzylowy nie wiesz czy może bedzie dzialal z panasem bym sprobowal(mysle ze moga byc roznice w opornosci i moze przeklamywac temp)
    A pod ktore styki na plycie sie go podlacza seria h?

Strona 502 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony