dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 1021
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 20417
  1. #1001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    bobrow Clarnet może ewentualnie przyjechać do ciebie na serwis. A radzę go słuchać bo raczej wie co mówi. Też Ci o tym mówiłem kilkanaście postów wcześniej. Cuda się co prawda zdarzają ale w tym przypadku raczej to niemożliwe. Układ od początku jest nieodpowietrzony albo dziurawy i gdzieś łapie powietrze. W układzie zamkniętym innej opcji NIE MA.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Kto coś takiego wymyśla???

    a te cuda "wymyśla" autoryzowany serwis Firmy Panasonic !
    joł
    Skoro pracują tam ludzie tacy jak mkm silesia to jakoś mnie to specjalnie nie dziwi
    Słyszałeś, u Ciebie bardzo ważną rolę odgrywają kapturki na odpowietrznikach - zakręć i będzie Pan zadowolony

    A wracając do tematu, czy próbowałeś odpowietrzyć cały układ "ręcznie", bez użycia trybu serwisowego? Puść normalnie pompę na CO i odpowietrzaj po kolei cały układ. U mnie szczególnie dużo powietrza schodziło przy tych zaworkach od króćców podłączeniowych samej pompy i sporo przy pompie obiegowej. Potem to samo dla CWU. Tak jak pisze clarnet - powietrze w układzie zamkniętym nie powinno się pojawiać. U mnie trzeci rok manometr nawet nie drgnął, żadnego powietrza w układzie nie ma. Ciśnienie 0,8 spoczynkowe, 1 bar podczas pracy, T-Cap pierwszej generacji na 3-biegowym Grundfosie, instalacja mieszana, 2 obiegi grzewcze, bez bufora, sprzęgła, itp.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #1003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kenda2

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    64

    Domyślnie

    Hey bobrow, wspominałem ci, że od początku montażu masz w instalacji powietrze, instalator prawie nigdy nie usunie wszystkiego. Instalacja będzie się sama odpowietrzała przez odpowietrzniki, większość użytkowników nawet nie jest tego świadoma. Jak też miałem ten problem. U ciebie jest trochę podłogówki, pewnie na jakimś mieszaczu, to w niej zostało powietrze, teraz krąży po instalacji. Pompka obiegowa jest na nie wrażliwa. Pisałem ci jak ja pozbyłem się powietrza. Jak usłyszysz bulgotanie dobij ciśnienie do około 2,5bara i delikatnie upuszczaj zawór spustowy w PC (ten do kanalizy), po chwili dobij ciśnienie i upuść ponownie. Moim skromnym zdaniem w odcinku przewodu pomiędzy pompką obiegową a tym zaworem masz powietrze, powietrze jest sprężyste, gdy masz ciśnienie 3bary to jest ściskane i podnosi się wyżej, gdy obniżysz ciśnienie to jego poziom obniża się do wirnika pompki, spróbuj i daj znać, powodzenia
    T-cap 9kW 1-f model 2014, galmet maxi 300l, bufor ciepła 200l, z wpiętym vitopend 100, ogrzewanie tylko grzejnikowe. dom 170m, kiepskie ocieplenie

  4. #1004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Bobrow - odnośnie serwisu - tutaj Ci nie poradzę. Taką pompę i serwis wybrałeś. Zresztą pompę obiegową już Ci serwis wymienił.
    Autoryzacja to fajne słowo, ale nie wiele mówi. Autoryzację ma również instalator wod-kan po 1czy 2 dniowym szkoleniu, który ani jednej pompy nie zainstalował i na oczy nie widział. Warto więc zainteresować się doświadczeniem "autoryzowanego serwisu"
    Już Ci pisałem - odpowietrzniki automatyczne i tryb odpowietrzania w pompie ciepła, będą odpowietrzały instalacje z podłogówką tak jak WOŚP - czyli do końca świata i jeden dzień dłużej.
    Na instalacjach trafiają się różne problemy, mniej lub bardziej skomplikowane. I każdemu się one trafiają i stale. Jak to w życiu bywa. Ale od ich rozwiązania jest wykonawca instalacji.
    pzdr

  5. #1005
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kenda2

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Bobrow - odnośnie serwisu - tutaj Ci nie poradzę. Taką pompę i serwis wybrałeś. Zresztą pompę obiegową już Ci serwis wymienił.
    Autoryzacja to fajne słowo, ale nie wiele mówi. Autoryzację ma również instalator wod-kan po 1czy 2 dniowym szkoleniu, który ani jednej pompy nie zainstalował i na oczy nie widział. Warto więc zainteresować się doświadczeniem "autoryzowanego serwisu"
    Już Ci pisałem - odpowietrzniki automatyczne i tryb odpowietrzania w pompie ciepła, będą odpowietrzały instalacje z podłogówką tak jak WOŚP - czyli do końca świata i jeden dzień dłużej.
    Na instalacjach trafiają się różne problemy, mniej lub bardziej skomplikowane. I każdemu się one trafiają i stale. Jak to w życiu bywa. Ale od ich rozwiązania jest wykonawca instalacji.
    pzdr
    Przeczytałem tą odpowiedź i jak bym usłyszał wyrok skazujący usłyszał. Ty jesteś fachowiec z doświadczeniem (bez cudzysłowiu) spróbuj doradzić jak odpowietrzyć instalację grzejnikową z podłogówką po dołożeniu pompy ciepła, bo jak nie ty to kto.
    T-cap 9kW 1-f model 2014, galmet maxi 300l, bufor ciepła 200l, z wpiętym vitopend 100, ogrzewanie tylko grzejnikowe. dom 170m, kiepskie ocieplenie

  6. #1006
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Skoro pracują tam ludzie tacy jak mkm silesia to jakoś mnie to specjalnie nie dziwi
    Słyszałeś, u Ciebie bardzo ważną rolę odgrywają kapturki na odpowietrznikach - zakręć i będzie Pan zadowolony

    A wracając do tematu, czy próbowałeś odpowietrzyć cały układ "ręcznie", bez użycia trybu serwisowego? Puść normalnie pompę na CO i odpowietrzaj po kolei cały układ. U mnie szczególnie dużo powietrza schodziło przy tych zaworkach od króćców podłączeniowych samej pompy i sporo przy pompie obiegowej. Potem to samo dla CWU. Tak jak pisze clarnet - powietrze w układzie zamkniętym nie powinno się pojawiać. U mnie trzeci rok manometr nawet nie drgnął, żadnego powietrza w układzie nie ma. Ciśnienie 0,8 spoczynkowe, 1 bar podczas pracy, T-Cap pierwszej generacji na 3-biegowym Grundfosie, instalacja mieszana, 2 obiegi grzewcze, bez bufora, sprzęgła, itp.
    Jakoś nie martwi mnie konkurencja takich autoryzowanych serwisantów wszak prędzej czy późnij ktoś musi zająć miejsce mikiego takie są prawa rynku,
    dla mnie to w sumie dobre wiadomości - pracy nie zabraknie, a inwestorzy cóż musi ktoś po mikim uczyć dalej konsumenta jak i dlaczego jeden z drugim za tę samą robotę chcą inne pieniądze.

    Odnośnie zakręcenia odpowietrzników to od czegoś trzeba zacząć ja proponuje od tego ty zaś jak zwykle po wieloletnim doświadczeniu z wieloma instalacjami w ilości jedna eksploatowana co proponujesz?

    No i koledzy clarnet idt mniej teoretycznego bełkotu zza klawiatury i biurka tylko proszę konkrety ja już zaproponowałem od czego zacząć.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  7. #1007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    witajcie,
    z prostego tematu powoli robi się niezła jatka...
    Na razie pumpka śmiga cichutko- i jak znowu wyjdzie problem , to zrobię po kolei jak mi doradzaliście. Najbardziej podoba mi się pomysł ,żeby dobijać do 2,5 bara+odpowietrzać+aż do skutku. Przez próby namierzenia przyczyny mogłem regularnie dostarczać świeżego powietrza do układu. Pożyjemy -zobaczymy (bardzo chciałbym , aby to pomogło).
    Co do instalatora , to pomaga mi jak może, rozwiązać ten "problemik"-chociaż zauważyłem go dobre parę tygodni od uruchomienia PC. Natomiast jeśli chodzi o autoryzowany serwis,to piszę tu o bardzo znanej firmie Sc...sl -rozmawiałem z ich serwisantem i usłyszałem ,że to może być wymiennik lub pompa.
    Ogólnie nie mogę nic złego powiedzieć na instalatora i na dystrybutora sprzętu-są dostępni na telefonie i starają się rozwiązać kłopot.
    Sam zamieszałem z instalacją , bo posłuchałem "dobrej" rady z forum ,że wymienniki płaszczowe są ok do PC dla CWU.Nie będę się powtarzał-pisałem o tym wcześniej.
    Dziwi mnie tylko fakt ,że tylko na PC mi się układ zapowietrza-przecież 8 lat ten sam układ grzewczy funkcjonował bez PC (tyle ,że otwarty) .Jest jeszcze coś dziwniejszego-ekipa od centralnego założyła mi wszędzie głowice termostatyczne na grzejnikach i dwa lata się mordowałem z ubytkami wody w CO-to przecież notoryczne zapowietrzanie się ! Co dwa tygodnie dolewałem wody i odpowietrzałem grzejniki. Pytałem u różnych "specjalistów", w internecie nic nie znalazłem- w końcu sam na to wpadłem i zdemontowałem jedną głowicę ,żeby pracowała na bypassie (taka mi się wtedy trafiła ekipa !Tfu...)
    Jak piszecie ,że powietrze - to musi być powietrze (tzn odpowietrzenie)

    Mam nadzieje ,że przez święta będzie ok,
    przy okazji, Ludzie : zdrowych i wesołych Świąt
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #1008
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    witajcie,
    z prostego tematu powoli robi się niezła jatka...
    Na razie pumpka śmiga cichutko- i jak znowu wyjdzie problem , to zrobię po kolei jak mi doradzaliście. Najbardziej podoba mi się pomysł ,żeby dobijać do 2,5 bara+odpowietrzać+aż do skutku. Przez próby namierzenia przyczyny mogłem regularnie dostarczać świeżego powietrza do układu. Pożyjemy -zobaczymy (bardzo chciałbym , aby to pomogło).
    Co do instalatora , to pomaga mi jak może, rozwiązać ten "problemik"-chociaż zauważyłem go dobre parę tygodni od uruchomienia PC. Natomiast jeśli chodzi o autoryzowany serwis,to piszę tu o bardzo znanej firmie Sc...sl -rozmawiałem z ich serwisantem i usłyszałem ,że to może być wymiennik lub pompa.
    Ogólnie nie mogę nic złego powiedzieć na instalatora i na dystrybutora sprzętu-są dostępni na telefonie i starają się rozwiązać kłopot.
    Sam zamieszałem z instalacją , bo posłuchałem "dobrej" rady z forum ,że wymienniki płaszczowe są ok do PC dla CWU.Nie będę się powtarzał-pisałem o tym wcześniej.
    Dziwi mnie tylko fakt ,że tylko na PC mi się układ zapowietrza-przecież 8 lat ten sam układ grzewczy funkcjonował bez PC (tyle ,że otwarty) .Jest jeszcze coś dziwniejszego-ekipa od centralnego założyła mi wszędzie głowice termostatyczne na grzejnikach i dwa lata się mordowałem z ubytkami wody w CO-to przecież notoryczne zapowietrzanie się ! Co dwa tygodnie dolewałem wody i odpowietrzałem grzejniki. Pytałem u różnych "specjalistów", w internecie nic nie znalazłem- w końcu sam na to wpadłem i zdemontowałem jedną głowicę ,żeby pracowała na bypassie (taka mi się wtedy trafiła ekipa !Tfu...)
    Jak piszecie ,że powietrze - to musi być powietrze (tzn odpowietrzenie)

    Mam nadzieje ,że przez święta będzie ok,
    przy okazji, Ludzie : zdrowych i wesołych Świąt
    jak ci "modernizowali" do ukł. zamkniętego dołożyli przepone?
    masz odpow. " przy" zbiorniku c.w.u. jak tak to sprawdź jak się zachowuje w chwili przełączania zaworu 3drog.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  9. #1009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    hej
    - mam zbiornik przeponowy 18 ltr
    -jest odpowietrznik przed wlotem u góry nad zas cwu
    -jeśli jest odkręcony odpowietrznik i ręcznie przełączam tam i z powrotem , to słychać jak zasysa a następnie wyrzuca powietrze
    Pzdr

  10. #1010
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    hej
    - mam zbiornik przeponowy 18 ltr
    -jest odpowietrznik przed wlotem u góry nad zas cwu
    -jeśli jest odkręcony odpowietrznik i ręcznie przełączam tam i z powrotem , to słychać jak zasysa a następnie wyrzuca powietrze
    Pzdr
    no to zostaw odkręcony jak radzi kolega Map i Clarnet oni tak maja i lata działa oraz nie ma wpływu kol. Clarnet montuje nawet takie co zakręcić nie można
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  11. #1011
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    no to zostaw odkręcony jak radzi kolega Map i Clarnet oni tak maja i lata działa oraz nie ma wpływu kol. Clarnet montuje nawet takie co zakręcić nie można
    Drogi kolego silesia, ja również mam przeróbkę z układu otwartego i przeponówkę 24l. Odpowietrznik na przeponie był odkręcony przez 2 lata i żadnego powietrza nie zasysało. Nie twierdzę, że tak być powinno, czy nie powinno bo przyznaje, że się na tym nie znam - stwierdzam tylko FAKT, że u mnie nie ma to znaczenia. Poniżej zdjęcie jak to u mnie wygląda.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  12. #1012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    dodam tylko , że przełączałem zaw 3d przy mojej prędkości tj 5,
    może dlatego wtedy zasysało .
    idę spać

  13. #1013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    @silesia
    Nie wiem czemu na mnie wskoczyłeś i czemu się tak miotasz. Te stwierdzenia o bełkocie i emotikony nie dodadzą Ci więcej racji.
    Nawet się do Ciebie nie odniosłem. Wyjaśniłem grzecznie i rzeczowo jaki sens ma zamykanie kapturków w odpowietrznikach automatycznych.
    Odpowietrznik ma odpowietrzać. Szczególnie w instalacjach do których jest dostęp powietrza (otwarte, uzupełniane, przez dyfuzję). Zakręcony jest po prostu zwykłym korkiem, a nie odpowietrznikiem.
    W instalacjach zamkniętych, w których ograniczony jest dostęp powietrza zwyczajowo się je zamyka po jakimś czasie z powodów, które opisałem wyżej.

    @bobrow
    Co ty chcesz zassać do instalacji w domu jednorodzinnym, w której masz 2 bary nadciśnienia???
    Sam zresztą robiłeś pomiary przed i za pompą.
    recepta jest prosta i niezmienna od lat
    1. masz zamknietą instalację?, szczelną?, próba była?
    2. jeśli tak, to napełnij ją, usuwając powietrze!!!, zgodnie ze sztuką, obieg po obiegu, nitka po nitce z uwzględnieniem geometrii instalacji; jak masz miejsca gdzie się może tworzyć poduszka powietrza, to tam musisz wstawić zawór/odpowietrznik lub przelać.
    3. uwzględniając wielkość zładu, lokalizację pompy i wysokość instalacji określ wielkość naczynia, ciśnienie jego pracy i ciśnienie instalacji. I sprawdź czy naczynie pracuje prawidłowo!!!
    4. uruchom i ciesz się pracą swojej pompy
    Jeśli w instalacji słyszysz powietrze i bulgotanie, to znaczy, że coś nie tak zrobiłeś w pkt. 2
    pzdr.

  14. #1014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Clarnet ,
    jak byś wyjaśnił występowanie powietrza tylko przy niskim ciśnieniu i wyższej temp na :
    -wymienniku PC+pompa wodna
    -buforek 38 ltr+odpowietrznik
    -zakręcone wszystkie wyjścia z buforka (nawet zbiornik wzbiorczy)
    -w/w układ trzyma zadane ciśnienie , nie ma żadnych wycieków
    -odpowietrzenie w/w instalacji wg Twojego opisu (trudno to spartolić )

    Czy to może być przepuszczający zaworek bezpieczeństwa (3 barowy) w PC -może to on tak miesza ?

    tymczasem
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #1015
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Jeszcze wcześniej pisałeś, że słyszysz powietrze na instalacji. Teraz słyszysz je tylko na pompie? Nie wiem jak ten twój układ hydraulicznie wygląda.
    Może ty po prostu słyszysz szum przepływu na jakimś elemencie dławiącymi, a nie powietrze.
    Na odległość takich rzeczy się nie diagnozuje.
    A co do napełniania, wbrew pozorom to właśnie napełnianie układu nie jest takie proste.

  16. #1016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    clarnet
    specyficzny dźwięk bulgotania słyszę tylko w pompie , szum pracującej wody opisałem , że zapewne jest z powietrzem
    .Kiedy był u mnie instalator ,to mu pokazywałem co robić żeby bulgotało lub nie (w pompie)-to zawsze było powtarzalne...
    teraz pompka mruczy i jej nie ruszam
    hej

  17. #1017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    może jaśniej - mam tylko dwa dźwięki :kiedy bulgocze w pompie i kiedy jest ok ( sorry za zamieszanie-raz sobie piszę że mruczy , a innym że szumi)

  18. #1018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    Witam , wreszcie nadszedł czas i na mnie . dostałem wycene na panasa 9kw 1 faz all in one bez montażu n 20.500 brtto , myślicie że dobra cena ?? model 2015. Muszę kupić zaraz po świętach jeszcze tego roku więc nie mam za dużo czasu na myślenie ...
    Ostatnio edytowane przez toomm ; 25-12-2015 o 11:20

  19. #1019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin.sto1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    151

    Domyślnie

    Ja za SDC 9kW 1~ plus Galmet Maxi płaciłem 23tys. za całość z montażem na 8%vat w czerwcu. Jeśli u Ciebie montaż około 1 tys. to moim zdaniem cena dobra.
    Ostatnio edytowane przez marcin.sto1 ; 26-12-2015 o 17:58

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Drogi kolego silesia, ja również mam przeróbkę z układu otwartego i przeponówkę 24l. Odpowietrznik na przeponie był odkręcony przez 2 lata i żadnego powietrza nie zasysało. Nie twierdzę, że tak być powinno, czy nie powinno bo przyznaje, że się na tym nie znam - stwierdzam tylko FAKT, że u mnie nie ma to znaczenia. Poniżej zdjęcie jak to u mnie wygląda.
    Zastanawiam się kiedy w końcu do ciebie dotrze że nie każdy ma tak jak Ty czyli pompę ze "starym" grunfosem "8" podłogówkę "pod piec" na parterze (zapewne rury mało i opory małe) i klimakonwektory nie działające nigdy "na raz" bo przewymiarowane
    Zrozumiesz że jak pisze powyżej kolega nowa pompa obiegowa na 5 z siedmiu biegów zapewnia optymalny przepływ na wymiennik i sprzęgło/bufor i co myślisz że 7 bieg wystarczy jak dołożysz 200m2 podłogówki i rurociąg na piętro i co sądzisz że przepływ będzie dalej "dobry" ja wiem że nie ale zapłaci klient za niższy cop i moc a nie instalator. Instalator wygra "przetarg" bo oferta partacka będzie tańsza jak to działa widać w zamówieniach publicznych (ostatnio u nas pofałdowała się nowa trasa DTŚ ale oferta była najlepsza na budowę bo najtańsza)
    Udajesz niekumatego? bo myślę że nie jesteś chyba że niekumaci w pl zarabiają tyle że stać ich na dom.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

Strona 51 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony