dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 522 z 1021
Pokaż wyniki od 10.421 do 10.440 z 20417
  1. #10421
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tutaj też takie stwierdzenie padło
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #10422
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    I potwierdza się to, czy to jakaś bujda?

  3. #10423
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Puki nowe to działa. Trzeba jeszcze poczekać ,czy wcześniej serie F się będą psuć , czy H
    W tamtym roku jedna H na OLX była z uszkodzonym kompresorem.... Tu na forum ,ktoś pisał , o wymianie płyt PCB...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #10424

    Domyślnie

    Jaki mieliście dziś Cop przy okolicach zera i 85% wilgotności.

  5. #10425
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makthom

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-368
    Posty
    39

    Domyślnie

    Pytanie dodatkowe do modułu smart cloud- generalnie świecą się wszystkie diody ale nie mam połączenia. Próbowałem zresetować przyciskając przycisk reset, ale nie ma żadnego rezultatu. Teraz jest połączenie przez router (wifi), ale niestety nie mogę dodać urządzenia do chmury. Failed communication with the adapter...

  6. #10426
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Próbowałeś odłączyć napięcie ?
    U mnie reset nie zawsze działa.

  7. #10427

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    32st/c dla ogrzewania podłogowego to optymalna, z deltą 4st/c na powrocie będziesz miał te optymalne 28st/c.
    Ja się pytam za jaki okres masz tak niski COP, nie chce mi się szukać, ale dla -2st/c na zewnątrz i 35st/c na zasilaniu to COP to coś ok 3.6 lub wyżej.
    Ja za grudzień mam COP - 3.7 na grzejnikach ( grzeję na 37st/c ), więc ty nie możesz mieć mniej
    Daj więcej informacji, jak to nie problem, Jakie masz zużycie za ostatnią dobę, jak średnia na dworze i jaki cop,czy grzejesz cwu, no i oczywiście jaki dom grzejesz?
    U mnie Cop przy 0 stopni waha się od 2.5 do 2,7. Nie chcę nawet myśleć co by było przy -10 stopniach. Codzienne sprawdzam i spisuje wyniki, jednocześnie przesuwając krzywa o 1 stopien czy w górę czy w dół, ale nie daje to żadnych rezultatów, COP nie wzrasta. Myślicie żeby się poddać i zadzwonić do instalatora czy jest jeszcze jakaś szansa poprzez zmianę ustawień na takie copy jak pisze Michancia. Bo tracę powoli nadzieję.

  8. #10428

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    U mnie Cop przy 0 stopni waha się od 2.5 do 2,7. Nie chcę nawet myśleć co by było przy -10 stopniach. Codzienne sprawdzam i spisuje wyniki, jednocześnie przesuwając krzywa o 1 stopien czy w górę czy w dół, ale nie daje to żadnych rezultatów, COP nie wzrasta. Myślicie żeby się poddać i zadzwonić do instalatora czy jest jeszcze jakaś szansa poprzez zmianę ustawień na takie copy jak pisze Michancia. Bo tracę powoli nadzieję.
    A ja sie Ciebie jeszcze zapytam zalozyles podlicznik energii na sama pompe czy z fusów wróżysz ten cop

  9. #10429

    Domyślnie

    Cop ze wskazań sterownika pompy. Aż tak byłby niemiarodajny?

  10. #10430

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Cop ze wskazań sterownika pompy. Aż tak byłby niemiarodajny?
    U jednych pokazuje z 10% przeklamania u innych tak jak u mnie prawie 100% przeklamania ja z pompy jak bym czytal to bym mial cop 7.
    Sam pomysl jaka to moze byc dokladnosc skoro cop jest wyliczany z podzielenia energii wytworzonej (ta pokazuje wmiare poprawnie)przez zurzycie energii(ta u jednych lepiej u innych gorzej).
    I teraz sterownik wszystko notuje co 0,2kwh i w przedzialach 2godzin.teraz jesli produkcja energii jest np.3,2kwh i zbliza sie godzina 8.00 to jesli do 8.00 nie przeskoczy na 3,4 to sterownik tego nie odnotuje dalej pokazywal bedzie 3,2kwh czyli co 2 godziny mozesz zostac oszukany o 0,19kwh .
    Tak samo przy kazdym stopie pompy moze Ci obciac te 0,19kwh.
    To samo z energia pobraną tylko to ma jeszcze wiekszy wplyw na obliczony cop jesli pompa chodzi u kogos na minimalnej modulacji i czesto sie zalacza wylacza to moze nie odnotowac wogole zuzycia.

  11. #10431

    Domyślnie

    Ale u Ciebie i tak dziwnie bo zawsze zawyza cop a u Ciebie jest niski

  12. #10432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    U mnie Cop przy 0 stopni waha się od 2.5 do 2,7. Nie chcę nawet myśleć co by było przy -10 stopniach. Codzienne sprawdzam i spisuje wyniki, jednocześnie przesuwając krzywa o 1 stopien czy w górę czy w dół, ale nie daje to żadnych rezultatów, COP nie wzrasta. Myślicie żeby się poddać i zadzwonić do instalatora czy jest jeszcze jakaś szansa poprzez zmianę ustawień na takie copy jak pisze Michancia. Bo tracę powoli nadzieję.
    Opisałbyś w stopce system i chałupę -to by było łatwiej coś podpowiedzieć.
    Tak na szybko :
    -jeśli masz kalafiory i temp ok 40 st COPy ok
    -jeśli to podłogówka , to możesz mieć źle skalibrowane czujniki (moja kuzynka tak miała) od temp IN/Out
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  13. #10433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie za dzisiejszą noc przy -1 tylko na podłogówce COP ~3,5. Dane z podlicznika.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #10434

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Opisałbyś w stopce system i chałupę -to by było łatwiej coś podpowiedzieć.
    Tak na szybko :
    -jeśli masz kalafiory i temp ok 40 st COPy ok
    -jeśli to podłogówka , to możesz mieć źle skalibrowane czujniki (moja kuzynka tak miała) od temp IN/Out
    Nie mam kaloryferów wszędzie podłogówka, ale skoro piszecie że aż tak przekłamuje to kupie dziś podlicznik i sprawdzę jeszcze to. Do tej pory sugerowałem się wskazaniami ze sterownika. W domu ciepło. Zrobiłem za Waszymi radami tak, że grzeje harmonogramem za dnia na 22 stopnie (10-1 a od 18 do 10 rano zmniejszyłem na 21 żeby pompa nie musiała chodzić w nocy. Krzywa 33/-15, 28/15. Przy ok. 3 stopniach na zewnątrz chodzi tak sobie w tym okienku dziennym i do 22 stopni dobije w te 6-8h. Nie wiem co jeszcze mogę Wam napisać. Przepływ zazwyczaj na rotametrach 1-1,5 litra, filtr czyszczony na bieżąco. Mam jeszcze drugi przy zaworze trójdrogowym, tam jeszcze nie czyściłem, może jeszcze to.
    Dom 220 m2, PC Aquarea H T-Cap 9kW 1 faz. Podłoga 10 cm + 8 cm grafit, ściany piwnicy grafit 15 cm, reszta bal, okna 3 szyby Veka, całość podłogówka. Reku. o3ozon 360/200. Oszyszczalnia Eko bio 2500.

  15. #10435

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Nie mam kaloryferów wszędzie podłogówka, ale skoro piszecie że aż tak przekłamuje to kupie dziś podlicznik i sprawdzę jeszcze to. Do tej pory sugerowałem się wskazaniami ze sterownika. W domu ciepło. Zrobiłem za Waszymi radami tak, że grzeje harmonogramem za dnia na 22 stopnie (10-1 a od 18 do 10 rano zmniejszyłem na 21 żeby pompa nie musiała chodzić w nocy. Krzywa 33/-15, 28/15. Przy ok. 3 stopniach na zewnątrz chodzi tak sobie w tym okienku dziennym i do 22 stopni dobije w te 6-8h. Nie wiem co jeszcze mogę Wam napisać. Przepływ zazwyczaj na rotametrach 1-1,5 litra, filtr czyszczony na bieżąco. Mam jeszcze drugi przy zaworze trójdrogowym, tam jeszcze nie czyściłem, może jeszcze to.
    Kup podlicznik załóż i zeby w miare dobrze sprawdzic cop najlepiej jak bys zrobil jej start o pelnej godzinie co 2h czyli np.10.00 lub o12.00 itp i przy starcie spisac licznik i po 2h spisac i obliczyc .
    Jak Ci chce to mozesz poswiecic 2 godzinki i postac se przy pompie i od startu spisywac licznik co kazde wyprodukowane 0,2kwh da Ci to pewne pojecie kiedy i przy jakich czestotl u Ciebie jaki jest cop tylko patrzac na sterownik na slupki produkcji energi musisz strzalkami co chwile przestawiac odczyt na 2godziny wczesniej i na terazniejszy i tak na zmiane bo slupek sie nie odświeża na bierzaco.

  16. #10436

    Domyślnie

    Ok. Tak zrobię i dam znać. Tak na marginesie jeszcze odczyt w tej chwili że sterownika.
    Pobór 2,2 kWh , produkcja 5,8 kWh, cop 2,9
    Zasilanie 32, powrót 27. Sprężarka 48 Hz, na zewnątrz 1 stopień w domu 21. Kupię dziś ten podlicznik i zobaczymy.

  17. #10437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Ok. Tak zrobię i dam znać. Tak na marginesie jeszcze odczyt w tej chwili że sterownika.
    Pobór 2,2 kWh , produkcja 5,8 kWh, cop 2,9
    Zasilanie 32, powrót 27. Sprężarka 48 Hz, na zewnątrz 1 stopień w domu 21. Kupię dziś ten podlicznik i zobaczymy.
    Obserwuj temp powrotu i zasilania-a najlepiej zrób test na wył PC ( ale trochę dłużej) :
    włącz obiegówkę i zobacz czy masz te same temperatury na czujnikach.
    Dodam tylko ,że słabe COPy były przy przeskalowanym o prawie 2K czujniku powrotu.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  18. #10438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Ok. Tak zrobię i dam znać. Tak na marginesie jeszcze odczyt w tej chwili że sterownika.
    Pobór 2,2 kWh , produkcja 5,8 kWh, cop 2,9
    Zasilanie 32, powrót 27. Sprężarka 48 Hz, na zewnątrz 1 stopień w domu 21. Kupię dziś ten podlicznik i zobaczymy.
    Deltę masz ok -to możesz mieć za słaby przepływ.
    Sprawdzałeś po wciśnięciu strzałek prawo/lewo/góra /
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #10439

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Obserwuj temp powrotu i zasilania-a najlepiej zrób test na wył PC ( ale trochę dłużej) :
    włącz obiegówkę i zobacz czy masz te same temperatury na czujnikach.
    Dodam tylko ,że słabe COPy były przy przeskalowanym o prawie 2K czujniku powrotu.
    Kiedy robiłem odpowietrzanie zawsze po czyszczeniu filtra to temperatury zasilania i powrotu się zrównywały, ale wszystko jeszcze raz posprawdzam według Waszych sugestii. Wydajności pompki obiegowej nie sprawdzałem podczas pracy pompy, jedynie na wyłączonej, max przepływ pokazywała 37 litrów. Wieczorem sprawdzę w czasie pracy pompy.

  20. #10440

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Ok. Tak zrobię i dam znać. Tak na marginesie jeszcze odczyt w tej chwili że sterownika.
    Pobór 2,2 kWh , produkcja 5,8 kWh, cop 2,9
    Zasilanie 32, powrót 27. Sprężarka 48 Hz, na zewnątrz 1 stopień w domu 21. Kupię dziś ten podlicznik i zobaczymy.
    5,8/2,2=2,6 a nie 2,9

Strona 522 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony