dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 524 z 1021
Pokaż wyniki od 10.461 do 10.480 z 20417
  1. #10461
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    U mnie jest tak z zegarkiem w ręku:
    -temperatura zasilania 32st. - czas defrostu bez grzałki 9-minut
    -temperatura zasilania 30st. - czas defrostu z grzałką 9-minut

    Pomiar czasu od pojawienia się ikonki defrostu na wyświetlaczu
    Wszystko będzie zależało od temperatury wody , pompa sama decyduje czy ma włączyć grzałkę czy nie , także to jest indywidualna rzecz i u każdego będzie to trochę inaczej.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #10462
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja też podaje kompletny czas , czyli od włączenia się ikonki po ponowny start sprężarki i ponownym rozpoczęciu cyklu grzania.

    U mnie defrost trwa tyle samo niezależnie od temperatury zasilania jak i temperatury na zewnątrz.

    LG chwalił się że w II generacji bardzo mocno ulepszył i przyśpieszył proces defrostu i faktycznie jest bardzo szybki.

    Zobacz jak to wygląda w LG

    https://www.youtube.com/watch?v=-4dN5-WE5qg
    Filmik bardzo obrazujący , ale niestety ludzie w ten sposób nie chodzą
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #10463
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Wszystko będzie zależało od temperatury wody , pompa sama decyduje czy ma włączyć grzałkę czy nie , także to jest indywidualna rzecz i u każdego będzie to trochę inaczej.
    Zgadza się, u mnie podczas obserwacji delta ustawiona na 5, - temperatura za powrocie 25-26st.. - defrost z grzałką, temperatura na powrocie 27-28st. - defrost bez grzałki Czyli tak jak "w książce piszą"
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  4. #10464

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Koszmarnie długi ten defrost w Panasonicach

    U mnie w LG mam wyłączoną grzałkę całkowicie i defrost (kompletny) jest bez grzałki (grzałki mam całkowicie wyłączone) i trwa nie dłużej niż 3 minuty , niezależnie od temperatury zasilania.
    Ja tez grzalke mam wylaczona calkowicie i u mnie max.7min ale caly proces od momentu wyswietlenia ikonki ale ona sobie najpierw cos tam robi miesza ta woda w obiegu na maksa chyba wyrownuje temp wody miedzy zasilaniem a powrotem i dopiero zaczyna odszranianie samo odszranianie tez gdzies tak ze 3do4min trwa no ale za udolny ten proces to nie jest u mnie przy tym musi zaliczyc dwa starty niezaleznie jaka temp.bym nie nastawil

  5. #10465

    Domyślnie

    Cytat Napisał slimakfoto Zobacz post
    Mimo krótkiego defrostu zdaje się ze PC pobiera u Pana dość dużo kWh
    Jest ciepło.
    W tym miesiącu 280 kWh.
    Na 117 m2 to bardzo dużo!
    U mnie około 100 na CO w tym miesiącu na 120 m2.
    Wiec z tymi pompami roznie.
    Czy ja wiem czy ciepło ?
    Tam gdzie mieszkam wcale tak ciepło nie jest
    Czasami podobnie jak w Suwałkach

    W tym miesiącu najniższa temeperatura u mnie -6,6 stopnia.
    W tym miesiącu 15 dni z temperaturą minusową

    Zależy też jaka temperatura w domu jest . U nas ponad 22 stopnie , zużycie łącznie z CWU.
    Inna rzecz że nasz dom ma bardzo duże przeszklania i część domu ma wysoki sufit (5,5m) wiec kubatura trochę inna

    Ja na zużycie nie narzekam. Koszt ogrzewania łącznie z ciepłą wodą za cały rok poniżej 900zł.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-01-2020 o 11:47
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #10466
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mozyn90

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam jakie u was zużycie energii. U mnie za styczeń już 590 kWh. Temperatura zazwyczaj 23st w domu. Grzana piwnica, parter i poddasze. cwu 300 l co dziennie do 50st.
    Dom nowy mieszkam od 20 grudnia. Pompa t cap 12kw

  7. #10467

    Domyślnie

    Panowie po dokładnie 24 godzinach od założenia licznika pompa wciągnęła 17.70 kWh według podlicznika (wg sterownika 15 kWh) wyprodukowała 43,6 kWh, sprężarka włączyła się cztery razy natomiast czas pracy sprężarki przez te 24 h to 7 h. Czyli faktyczny cop jeszcze niższy niż wskazanie sterownika. To tragedia jakaś. Czy nie?

  8. #10468

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Panowie po dokładnie 24 godzinach od założenia licznika pompa wciągnęła 17.70 kWh według podlicznika (wg sterownika 15 kWh) wyprodukowała 43,6 kWh, sprężarka włączyła się cztery razy natomiast czas pracy sprężarki przez te 24 h to 7 h. Czyli faktyczny cop jeszcze niższy niż wskazanie sterownika. To tragedia jakaś. Czy nie?
    Jesli chodzi o produkcje energii to raczej ok u mnie teraz produkuje na 100m2 i wode jakies 25do 30kwh na dobe.
    Tylko ten cop masz troche niski.
    A jak grzejesz cwu do ilu stopni jak czesto o jakiej porze dnia odczytaj ze sterownika ile wyprodukowala na samo c.o a ile na cwu
    I jeszcze masz moze termostat wewn czy zewnetrzny
    Ostatnio edytowane przez codix ; 22-01-2020 o 17:35
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #10469

    Domyślnie

    Samo cwu pobrało 1,4 kWh tak bierze codziennie, max kiedyś 2,0 kwh było. Grzeje codziennie o 14.00 do 40 stopni. Zbiornik 300 l. Termostat ten w sterowniku od pompy nie mam innego.

  10. #10470

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Samo cwu pobrało 1,4 kWh tak bierze codziennie, max kiedyś 2,0 kwh było. Grzeje codziennie o 14.00 do 40 stopni. Zbiornik 300 l. Termostat ten w sterowniku od pompy nie mam innego.
    Ten termostat od pompy nie rozlacza pompki obiegowej wiec jak pompa ciepla stoi Ci np.17 godzin to obiegowka zasuwa przez yen czas pobierajac energie ile?musialbys sprawdzic co zaniza Ci cop.
    Jak zalozysz zewnetrzny termostat to bedzie ja wylaczac.
    Do tego dochodzi to ile Ci ciagnie pompa na postoju u mnie jest to ok 0,2kwh na dobe ale jak jest mroz to wiecej ale jakos nie zmierzylem tego jeszcze No i jeszcze grzalki Ci sie moga zalaczac podczas defrostow i podobno moze sie jeszcze zalaczac jak jest bardzo nisko ustawione zasilanie.
    Zeby sprawdzivc jaki masz naprawde cop to spisz licznik odpal pompe i sprawdz w ciagu np.1godziny ile wyprodukuje ile pobierze tylko tak jak mówilem wlacz o prlnej parzystej godzinie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  11. #10471

    Domyślnie

    Ok. Sprawdzę tak jak piszesz ale pewnie dopiero w sobotę. Dzięki za porady. Jeszcze może zwiększę ta krzywa troche, żeby te defrosty już na pewno z wody szły.

  12. #10472
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ten termostat od pompy nie rozlacza pompki obiegowej wiec jak pompa ciepla stoi Ci np.17 godzin to obiegowka zasuwa przez ten czas pobierajac energie
    To może być właśnie przyczyną tego, że jak pompa chodzi u mnie na termostacie zewn. (inny niż Panasonic) + krzywa to zużywa dużo mniej energii niż jak pracuje tylko na krzywej + harmonogram.
    Czyżby to była kwestia zużycia prądu przez pompki obiegowe oraz fakt, że pracując wychładzają wodę z zasilania ?
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  13. #10473
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A gdzie Ci to ciepło wyparowuje , pisząc ,że wychładza. Co najwyżej "przepompowuje ci to ciepło z cieplejszego pomieszczenia do chłodniejszego( np. garażu , strychu itp.) ,ale to ciepło ciągle zostaje w budynku.
    Natomiast co do pompy objegowej , to jest ona zwalniana do jakiejś tam prędkości i to zużycie nie jest jakieś ogromne .Nie mam jeszcze licznika to Ci nie powiem ile konkretnie W ( ale są ludzie co mają i może się wypowiedzą ile W pobiera PC po wyłączeniu kompresora) . Mogę powiedzieć to na przykładzie pompki Grundfoss Alpha 2 ,która wyświetla zużycie ( u mnie 1 bieg to 4W , 2 bieg 23W i 3 bieg 35W).Więc to są takie zużycia ,których w ogóle nie zauważysz.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #10474

    Domyślnie

    Mam krótkie pytanko: zamierzam założyć u siebie podlicznik, mam na jednej fazie pompę, na drugiej fazie grzałkę.
    Jakieś propozycje co nabyć, zwykły czy z wifi?? Dwa jednofazowe czy jeden 3 fazowy z podłaczonymi tylko dwiema fazami??
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  15. #10475

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    zamierzam założyć u siebie podlicznik,
    mam na jednej fazie pompę, na drugiej fazie grzałkę.
    Powinieneś mieć ;
    ..1 faza - jednostka zewnętrzna,
    ..2 faza - jednostka wewnetrzna,
    ..3 faza - grzałka CWU.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #10476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Powinieneś mieć ;
    ..1 faza - jednostka zewnętrzna,
    ..2 faza - jednostka wewnetrzna,
    ..3 faza - grzałka CWU.
    Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo zew jest podpięta pod wew (albo odwrotnie) i zostaje druga na grzalkę
    Co w takim połączeniu jak mam jest źle??

    Mam TCAP H - 1 fazowy

    A wracając do podlicznika .... ??
    Ostatnio edytowane przez kateti ; 23-01-2020 o 11:50
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  17. #10477

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    Mam krótkie pytanko: zamierzam założyć u siebie podlicznik, mam na jednej fazie pompę, na drugiej fazie grzałkę.
    Jakieś propozycje co nabyć, zwykły czy z wifi?? Dwa jednofazowe czy jeden 3 fazowy z podłaczonymi tylko dwiema fazami??
    Licznik 3-fazowy zlicza, jak sama nazwa wskazuje, pobór odbiornika 3-fazowego. Ty masz 2 odbiorniki 1F na różnych fazach. Stąd spotrzebujesz 2 liczniki 1F. A czy z wifi, to już zależy co potrzebujesz.

  18. #10478

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    Mam TCAP H - 1 fazowy
    Jeżeli chcesz aby obciążenia były równomiernie rozłożone na 3 fazy to Poczytaj;
    https://forum.muratordom.pl/showthre...budynek/page22
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #10479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jeżeli chcesz aby obciążenia były równomiernie rozłożone na 3 fazy to Poczytaj;
    https://forum.muratordom.pl/showthre...budynek/page22
    To trochę pomieszałem pisząc bo mam tak jak ty tj.
    "2/Pompę mam podłączoną;
    ....1 - wsza faza - agregat zewnętrzny,
    ....2 - ga faza - moduł wewnętrzny z grzałką C.O,
    ....3 –cia faza - grzałka zbiornika C.W.U ,"
    ALE U MNIE bez pkt 3 bo nie mam grzałki zbiornika CWU
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  20. #10480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    To trochę pomieszałem pisząc bo mam tak jak ty tj.
    "2/Pompę mam podłączoną;
    ....1 - wsza faza - agregat zewnętrzny,
    ....2 - ga faza - moduł wewnętrzny z grzałką C.O,
    ....3 –cia faza - grzałka zbiornika C.W.U ,"
    ALE U MNIE bez pkt 3 bo nie mam grzałki zbiornika CWU
    Nic Ci się nie pomieszało. Za pierwszym razem napisałeś prawidłowo. Lewy "bezpiecznik" to faza dla zasilania zarówno jednostki zew. jak i wew. Natomiast prawy jest dla fazy zasilającej grzałkę wewnętrzną i/lub zewnętrzna. Twoja pompa wykorzystuje wyłącznie 2 fazy.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 23-01-2020 o 13:36
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 524 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony