dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 526 z 1022
Pokaż wyniki od 10.501 do 10.520 z 20427
  1. #10501

    Domyślnie

    Cytat Napisał slimakfoto Zobacz post
    Jakieś zdjecia tych czujników ?
    Bo u mnie żeby zdjąć boczny panel trzeba odkręcać tez z tylu ?
    To nie ten od pompki do grzałki ?
    Nie musisz tylnego odkręcać bo ten boczny jest tak fajnie zrobiony ze wychodzi ładnie po odkręceniu elektryki, rury zostają ( mowa o monobloku). Zdjęcia sobie zrobiłem ale nie umiem tu wstawić bo z telefonu pisze. Zajęło mi to godzinę no max 1,5 a efekty super naprawdę. Jak chcesz zdjęcia to daj tel. to Ci wyślę. Ja izolowalem taśmą kauczuk jak Balbin radził i do tego wełna twarda z komina systemowego co mi została. Wszystko trytytami spięte.

  2. #10502

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Nie musisz tylnego odkręcać bo ten boczny jest tak fajnie zrobiony ze wychodzi ładnie po odkręceniu elektryki, rury zostają ( mowa o monobloku). Zdjęcia sobie zrobiłem ale nie umiem tu wstawić bo z telefonu pisze. Zajęło mi to godzinę no max 1,5 a efekty super naprawdę. Jak chcesz zdjęcia to daj tel. to Ci wyślę. Ja izolowalem taśmą kauczuk jak Balbin radził i do tego wełna twarda z komina systemowego co mi została. Wszystko trytytami spięte.
    Dzięki !
    Split dużo wyższe wskazania cop ma.
    Wiec niestety trzeba to ocieplić.
    I będzie gitarka.
    Tylko powinni w fabryce to zrobić
    „Ciekawe, że szczątki dinozaurów przetrwały 200 mln lat a teraz musimy je chronić” A.Andrus
    Dlaczego PC ? Bezpieczeństwo, czyste powietrze, bezobsługowość.

    Dom 120 m2, garaż 25 m2.
    Ocieplenie - styropian szary z zakładkami 15 cm, podłoga 18 cm, 40 cm celuloza dach.
    Pompa ciepła pw Panasonic 5kw + kominek.
    Podłogówka - parter, 1. - piętro grzejniki .
    Pozdrawiam !

  3. #10503

    Domyślnie

    Witam
    Z racji tego że zamierzam zakup w tym roku PC mam pytanie.
    Ubezpieczając dom wykupujemy polisę i zaznaczamy co chcemy np. kradzież , przepięcia ( najważniejsze) zalania itp. itd.
    Odnośnie PC mam pytanie : czy takie ubezpieczenie macie? Z tego co rozmawiałem z moim ubezpieczycielem to ma się dowiedzieć , ponieważ tak jak wszystkie urządzenia w domu sprawa jest prosta podlegają ubezpieczeniu zgodnie z wykupioną polisą. Sprawa staje się dyskusyjna ( na dziś nie wiem) odnośnie PC . Z racji tego że pompa nie jest w budynku tzn. hydrobox jest lecz jednostka zewnętrzna stoi obok domu i nie stanowi urządzeń znajdujących się w domu jak np. telewizor lub zmywarka. Fakt , jednostki są ze sobą połączone lecz jedna stoi przy budynku . Gdyby była na wieszaku jak klimatyzator to sprawa była by bardziej prosta. Odpowiedź zapewne uzyskam od ubezpieczyciela lecz dziś nic nie wiem.
    Jak jest u was ?. Czy macie takie ubezpieczenie od zdarzeń?. Razem z domem czy osobno?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #10504

    Domyślnie

    Ja mam to ujete w elementach stalych ogrodu na 6tys od zdarzen losowych.
    W regulaminie nie bylo wymienionej akurat pompy tylko jakies fontanny,baseny, silowniki bram
    Ubezpieczyciel w uwgach do ubezpieczenia zrobil dopisek ze element staly ogrodu stanowi powietrzna pompa ciepla.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #10505

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ja mam to ujete w elementach stalych ogrodu na 6tys od zdarzen losowych.
    W regulaminie nie bylo wymienionej akurat pompy tylko jakies fontanny,baseny, silowniki bram
    Ubezpieczyciel w uwgach do ubezpieczenia zrobil dopisek ze element staly ogrodu stanowi powietrzna pompa ciepla.
    Ale czy zdarzenia losowe obejmują też przepięcia?

  6. #10506

    Domyślnie

    Dlaczego nie pójdziesz do brokera i dobrą polisę do potrzeb? To można negocjować.

  7. #10507

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Nie musisz tylnego odkręcać bo ten boczny jest tak fajnie zrobiony ze wychodzi ładnie po odkręceniu elektryki, rury zostają ( mowa o monobloku). Zdjęcia sobie zrobiłem ale nie umiem tu wstawić bo z telefonu pisze. Zajęło mi to godzinę no max 1,5 a efekty super naprawdę. Jak chcesz zdjęcia to daj tel. to Ci wyślę. Ja izolowalem taśmą kauczuk jak Balbin radził i do tego wełna twarda z komina systemowego co mi została. Wszystko trytytami spięte.
    Dziś po całej akcji !
    Godzinka pracy.
    Ociepliłem samoprzylepna guma do ocieplania rurek.
    Czujnik przy grzałce niestety na wierzchu był.
    Czujnik do wymiennika również.
    Po zabiegu pompa zaczęła troszkę inaczej dobierać parametry pracy.
    Przy 2 stopniach i 28 wody pracuje na cop 9.

    Także dzięki jeszcze raz.
    Niestety wszystkie monobloki potrzebują tego zabiegu.
    Ale teraz pewnie wyniki będą zbliżone lub lepsze do
    splita.
    „Ciekawe, że szczątki dinozaurów przetrwały 200 mln lat a teraz musimy je chronić” A.Andrus
    Dlaczego PC ? Bezpieczeństwo, czyste powietrze, bezobsługowość.

    Dom 120 m2, garaż 25 m2.
    Ocieplenie - styropian szary z zakładkami 15 cm, podłoga 18 cm, 40 cm celuloza dach.
    Pompa ciepła pw Panasonic 5kw + kominek.
    Podłogówka - parter, 1. - piętro grzejniki .
    Pozdrawiam !

  8. #10508

    Domyślnie

    Widzę że wielu "poprawia" fabrykę a później będzie krzyk jak w razie czego usłyszą że gwarancję stracili , bo jakiekolwiek samodzielne przeróbki to z automatu utrata gwarancji ..

    Co do "ocieplania" jednostki zewnętrznej to bardzo często nie do końca wszystko jest idealnie izolowane z powodu tego że muszą być tam pewne straty ciepła których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i wentylacji dla elektroniki i samej jednostki zewnętrznej.
    Jak nie będzie zapewniona odpowiednia temperatura i wentylacja to pojawi się wilgoć która ... zabije elektronikę i nie tylko ...

    Jak nie będzie odpowiedniej wentylacji i ogrzewania to może dojść do awarii (uszkodzenia) jednostki zewnętrznej ...

    Czy naprawdę warto ryzykować ???
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #10509

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Ale czy zdarzenia losowe obejmują też przepięcia?
    Przepiecia tez i udezenie pioruna
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #10510

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Widzę że wielu "poprawia" fabrykę a później będzie krzyk jak w razie czego usłyszą że gwarancję stracili , bo jakiekolwiek samodzielne przeróbki to z automatu utrata gwarancji ..

    Co do "ocieplania" jednostki zewnętrznej to bardzo często nie do końca wszystko jest idealnie izolowane z powodu tego że muszą być tam pewne straty ciepła których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i wentylacji dla elektroniki i samej jednostki zewnętrznej.
    Jak nie będzie zapewniona odpowiednia temperatura i wentylacja to pojawi się wilgoć która ... zabije elektronikę i nie tylko ...

    Jak nie będzie odpowiedniej wentylacji i ogrzewania to może dojść do awarii (uszkodzenia) jednostki zewnętrznej ...

    Czy naprawdę warto ryzykować ???
    Tylko że nikt z nas nie izolowal elektroniki. Zostały zaizolowane jedynie czujniki i kawałki rurek miedzianych.

  11. #10511
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale z nich jest ciepło które ogrzewa elektronikę !!!
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  12. #10512

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    ale z nich jest ciepło które ogrzewa elektronikę !!!
    Ale elektronice jest dalej ciepło od rurek bo jeszcze raz powtarzam to są tylko kawałki, tylko tam gdzie czujnik, a nie po całości. Swoją drogą przyjrzę się bliżej podczas pracy pompy czy tam faktycznie tak ciepło od tych rurek
    Ja raczej widzę że newralgiczne miejsca na płytkach są zażelowane, ale ile osób tyle teorii.

  13. #10513

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    ale z nich jest ciepło które ogrzewa elektronikę !!!
    Zawsze można założyć:- GRZAŁKĘ (GRZEJNIK) DO SZAF STEROWNICZYCH np.15W . Tylko czy producent zezwala na taki MYK.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #10514
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Widzę że wielu "poprawia" fabrykę a później będzie krzyk jak w razie czego usłyszą że gwarancję stracili , bo jakiekolwiek samodzielne przeróbki to z automatu utrata gwarancji ..

    Co do "ocieplania" jednostki zewnętrznej to bardzo często nie do końca wszystko jest idealnie izolowane z powodu tego że muszą być tam pewne straty ciepła których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i wentylacji dla elektroniki i samej jednostki zewnętrznej.
    Jak nie będzie zapewniona odpowiednia temperatura i wentylacja to pojawi się wilgoć która ... zabije elektronikę i nie tylko ...

    Jak nie będzie odpowiedniej wentylacji i ogrzewania to może dojść do awarii (uszkodzenia) jednostki zewnętrznej ...

    Czy naprawdę warto ryzykować ???
    Przepraszam ale nie rozumie Ciebie. Panasonic wypuścił bubel i może sam by moja pompę zaizolował tak samo jak ja, gdyby skontaktował się z nim rzecznik praw konsumenta z info ze urządzenia odbiega od danych katalogowych!

    O co chodzi z tą dyskusja!? Nie piszcie bredni o punkcie rosy wewnątrz urządzenia. Przy takich przedmuchach wiatru i zmianach temperatur dnia i nocy, strata ciepła przez kilka rur jest bez znaczenia dla wnętrza urządzenia. Czy jest tam izolacja czy nie, elektroniki nie zepsuje.

    A tak na marginesie nie siejce propagandy. Strona producenta, zakładka kontakt i telefon do przyjeciela. Znaja tem problem i według ich manuala jedyna poprawa odczytów to dodatkowa izolacja. Jak sam tego nie zrobisz to zleca Twojemu serwisantowi.

  15. #10515
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Donkazo

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mucharz
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    H42 to błąd niskiego poziomu czynnika w układzie, opcji jest kilka:
    1. Nadmierne wykraplanie czynnika w skraplaczu - to przez zimną podłogę, mało prawdopodobne, ale się zdarza.
    2. Układ chłodniczy nie szczelny - problem
    3. Zamarznięty zawór rozprężany przez źle zrobioną próżnie - spory problem
    4. Zabrudzony układ chłodniczy i zawór rozprężny się zawiesił - TRAGEDIA
    Witam pojawił się i u mnie błąd w sobotę h42 pompa od roku pracuje w domu panasonic aguarela 1f 9kwh ciśnienie pokazuje 0.5 bara przy pracy po całej nocy grzania tem podniosła tylko podłoga chłodnawa zawszw była ciepła miał ktoś taki bład?

  16. #10516
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Ale elektronice jest dalej ciepło od rurek bo jeszcze raz powtarzam to są tylko kawałki, tylko tam gdzie czujnik, a nie po całości. Swoją drogą przyjrzę się bliżej podczas pracy pompy czy tam faktycznie tak ciepło od tych rurek
    Ja raczej widzę że newralgiczne miejsca na płytkach są zażelowane, ale ile osób tyle teorii.
    W dużych układach są nawet rurki miedziane poprowadzone przy samej elektronice aby ja ogrzać/ochłodzić w zależności od potrzeb
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  17. #10517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Przepraszam ale nie rozumie Ciebie. Panasonic wypuścił bubel i może sam by moja pompę zaizolował tak samo jak ja, gdyby skontaktował się z nim rzecznik praw konsumenta z info ze urządzenia odbiega od danych katalogowych!

    O co chodzi z tą dyskusja!? Nie piszcie bredni o punkcie rosy wewnątrz urządzenia. Przy takich przedmuchach wiatru i zmianach temperatur dnia i nocy, strata ciepła przez kilka rur jest bez znaczenia dla wnętrza urządzenia. Czy jest tam izolacja czy nie, elektroniki nie zepsuje.

    A tak na marginesie nie siejce propagandy. Strona producenta, zakładka kontakt i telefon do przyjeciela. Znaja tem problem i według ich manuala jedyna poprawa odczytów to dodatkowa izolacja. Jak sam tego nie zrobisz to zleca Twojemu serwisantowi.
    Jakiekolwiek nieautoryzowane modyfikacje i przeróbki z automatu oznaczają natychmiastową gwarancję.
    Taki zapis jest w każdej gwarancji , dlatego dziwię się że ktoś sam "poprawia" fabrykę i decyduje się od razu na stratę gwarancji przy tak drogim urządzeniu.
    Piszę o tym aby później nie było rozpaczy jak przyjedzie serwisant i po zobaczeniu nieautoryzowanej modyfikacji to najwyżej zaproponuje płatną pogwarancyjną naprawę ...

    Jeśli Panasonic zna problem to czemu od razu serwisanci tego nie naprawiają ?
    Jak jest faktycznie taki oficjalny problem to zgłosić i niech przyjedzie serwisant , zmodyfikuje i zrobi zapis w gwarancji.
    Po co ryzykować i tracić na to jeszcze czas ?

    Rozumie że jesteś konstruktorem i dajesz gwarancję że taka modyfikacja nie będzie miała żadnego wpływu i w razie awarii podejmiesz się bezpłatnie naprawić u każdego jednostkę ?

    Nie wierzę że jeśli producent wie o problemie i faktycznie jest to wada produkcyjna to nie podjął działań aby naprawić problemu i zmodyfikował jednostki.

    Po prostu czasami trzeba iść na pewien kompromis aby zwiększyć żywotność jednostki zewnętrznej i bardzo czułej elektronice jak i reszcie podzespołów ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #10518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał slimakfoto Zobacz post
    Dziś po całej akcji !
    Godzinka pracy.
    Ociepliłem samoprzylepna guma do ocieplania rurek.
    Czujnik przy grzałce niestety na wierzchu był.
    Czujnik do wymiennika również.
    Po zabiegu pompa zaczęła troszkę inaczej dobierać parametry pracy.
    Przy 2 stopniach i 28 wody pracuje na cop 9.

    Także dzięki jeszcze raz.
    Niestety wszystkie monobloki potrzebują tego zabiegu.
    Ale teraz pewnie wyniki będą zbliżone lub lepsze do
    splita.
    Hej,
    mam jeszcze pytanie -czy po zaizolowaniu czujników zużycie Ci spadło w zbliżonych warunkach ?
    Jeśli tak , to o ile ?
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #10519

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Hej,
    mam jeszcze pytanie -czy po zaizolowaniu czujników zużycie Ci spadło w zbliżonych warunkach ?
    Jeśli tak , to o ile ?
    Pzdr
    Narazie ciężko powiedzieć.
    Od wczoraj po ociepleniu jest cieplej.
    Cop na sterowniku pokazuje dziś 19
    Zużycie 1 kWh. Temperatura 5-7 stopni wody 27,28.
    Pompa chodzi prawie cały czas.
    Oczywiście to wskazania Panasonica.

    Jak się zrobi zimniej będę obserwował.
    Jednak koło 0 stopni dopiero za tydzień u mnie.
    „Ciekawe, że szczątki dinozaurów przetrwały 200 mln lat a teraz musimy je chronić” A.Andrus
    Dlaczego PC ? Bezpieczeństwo, czyste powietrze, bezobsługowość.

    Dom 120 m2, garaż 25 m2.
    Ocieplenie - styropian szary z zakładkami 15 cm, podłoga 18 cm, 40 cm celuloza dach.
    Pompa ciepła pw Panasonic 5kw + kominek.
    Podłogówka - parter, 1. - piętro grzejniki .
    Pozdrawiam !

  20. #10520

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jakiekolwiek nieautoryzowane modyfikacje i przeróbki z automatu oznaczają natychmiastową gwarancję.
    Taki zapis jest w każdej gwarancji , dlatego dziwię się że ktoś sam "poprawia" fabrykę i decyduje się od razu na stratę gwarancji przy tak drogim urządzeniu.
    Piszę o tym aby później nie było rozpaczy jak przyjedzie serwisant i po zobaczeniu nieautoryzowanej modyfikacji to najwyżej zaproponuje płatną pogwarancyjną naprawę ...

    Jeśli Panasonic zna problem to czemu od razu serwisanci tego nie naprawiają ?
    Jak jest faktycznie taki oficjalny problem to zgłosić i niech przyjedzie serwisant , zmodyfikuje i zrobi zapis w gwarancji.
    Po co ryzykować i tracić na to jeszcze czas ?

    Rozumie że jesteś konstruktorem i dajesz gwarancję że taka modyfikacja nie będzie miała żadnego wpływu i w razie awarii podejmiesz się bezpłatnie naprawić u każdego jednostkę ?

    Nie wierzę że jeśli producent wie o problemie i faktycznie jest to wada produkcyjna to nie podjął działań aby naprawić problemu i zmodyfikował jednostki.

    Po prostu czasami trzeba iść na pewien kompromis aby zwiększyć żywotność jednostki zewnętrznej i bardzo czułej elektronice jak i reszcie podzespołów ..
    Jeżeli ktoś obawia się o gwarancje to oczywiście zawsze może zaprosić serwisanta aby mu to ocieplił.
    Niestety koło 0 wskazania niezgodne są z karta Panasonica.

    Żeby wyjaśnić.
    Te czujniki są ocieplone ale po prostu nieudolnie.
    Raczej Panasonic powinien się wstydzić !
    I zrobić akcje poprawy tego ocieplenia.
    „Ciekawe, że szczątki dinozaurów przetrwały 200 mln lat a teraz musimy je chronić” A.Andrus
    Dlaczego PC ? Bezpieczeństwo, czyste powietrze, bezobsługowość.

    Dom 120 m2, garaż 25 m2.
    Ocieplenie - styropian szary z zakładkami 15 cm, podłoga 18 cm, 40 cm celuloza dach.
    Pompa ciepła pw Panasonic 5kw + kominek.
    Podłogówka - parter, 1. - piętro grzejniki .
    Pozdrawiam !

Strona 526 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony