dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 573 z 1021
Pokaż wyniki od 11.441 do 11.460 z 20417
  1. #11441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    ad -voymar-
    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    największa wada 1f t-cap to to że zabezpieczenie na pompę to 32A czyli przed licznikiem wartało by mieć 40A, zazwyczaj na dom ludzie mają 25-32A
    Między innymi dlatego, koszt ciągnięcia extra grubych kabli+przeróbka instalacji w gotowym domu to nie jest fajne i tanie (przyłącze pompy mam w garażu a centralna skrzynka z bezpiecznikami jest w przedsionku w domu, rycie ścian to nie to). No mam przyłącze 15kW
    Mam fotowoltaikę , płytę 3fazową i dla mnie równe obciążenie faz też ma znaczenie i wpływ na koszty.
    Oszczędność 3k bywa pozorna, zwłaszcza w skali czasu.
    + to co inni pisali wcześniej i potem
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  2. #11442
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @pawelszo , poza konkursem , na pewno masz płytę 3fazową ? Standardem są płyty ,które podłączasz do dwóch faz instalacji trójfazowej....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #11443

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To napisz poprawnie następnym razem : Można zainstalować dodatkowe zabezpieczenie przed zanikiem fazy , a nie : trzeba je zainstalować...
    Każdy średnio rozgarnięty zrozumiał. Ty nie musisz instalować

  4. #11444
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A może nie wypowiadaj się za każdego średnio rozgarniętego . Ty napisałeś swoje, a inni to na swój sposób czytają. Może po Twojemu to jest podejście statystycznego Polaka , jak coś trzeba , to znaczy ,że tak naprawdę nie trzeba tylko można , ale nie znaczy ,że wszyscy.
    Nie tylko ja nie muszę , wszyscy nie muszą.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #11445

  6. #11446
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    @pawelszo , poza konkursem , na pewno masz płytę 3fazową ? Standardem są płyty ,które podłączasz do dwóch faz instalacji trójfazowej....
    Amica PIT6541NSU
    Można ją podłączyć na 1,2 lub 3 fazy
    "Dla sieci 230/400V podłączenie trójfazowe z przewodem neutralnym, przewód neutralny do N, przewód ochronny do uziemnienia" przewody H05VV-FG
    5X 1,5 mm2
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  7. #11447

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelszo Zobacz post
    (przyłącze pompy mam w garażu a centralna skrzynka z bezpiecznikami jest w przedsionku w domu, rycie ścian to nie to).
    No mam przyłącze 15 kW
    Instalacja elektryczna może być kładziona na zewnątrz ściany w korytku - bez problemu.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #11448
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Instalacja elektryczna może być kładziona na zewnątrz ściany w korytku - bez problemu.
    Nie bardzo
    1. Przebić się przez ścianę w garażu
    2. Przewody w korytku ? na ociepleniu od frontu domu, fuuuj
    3. Wejść do domu
    4. Wpiąć się do skrzynki
    No Way, koszty, wygląd etc
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  9. #11449
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelszo Zobacz post
    Amica PIT6541NSU
    Można ją podłączyć na 1,2 lub 3 fazy
    "Dla sieci 230/400V podłączenie trójfazowe z przewodem neutralnym, przewód neutralny do N, przewód ochronny do uziemnienia" przewody H05VV-FG
    5X 1,5 mm2
    Ale w instrukcji widziałeś opis pod tabelką ?

    "* W przypadku domowej instalacji 3-fazowej 230/400V, pozostały przewód podłączyć do zacisku:L3, który nie jest połączony z wewnętrzną instalacją płyty."

    Ja to interpretuję ,że to jest standardowe dwufazowe podłączenie , i jak nie masz co z trzecim fazowym przewodem zrobić to go podłącz do L3 , a on i tak nie jest podłączony do płyty. Zastanawiające jest to ,że jest osobno 2N~ i 3N~ , i jeszcze różne przekroje przewodów , ale z drugiej strony przy połączeniu 1N~ jest tylko jeden mostek L1-L2 , tak jakby na L3 faktycznie nic nie było.
    Dla mnie to połączenie 3fazowe tej płyty jest podejrzane.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #11450
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ale w instrukcji widziałeś opis pod tabelką ?

    "* W przypadku domowej instalacji 3-fazowej 230/400V, pozostały przewód podłączyć do zacisku:L3, który nie jest połączony z wewnętrzną instalacją płyty."

    Ja to interpretuję ,że to jest standardowe dwufazowe podłączenie , i jak nie masz co z trzecim fazowym przewodem zrobić to go podłącz do L3 , a on i tak nie jest podłączony do płyty. Zastanawiające jest to ,że jest osobno 2N~ i 3N~ , i jeszcze różne przekroje przewodów , ale z drugiej strony przy połączeniu 1N~ jest tylko jeden mostek L1-L2 , tak jakby na L3 faktycznie nic nie było.
    Dla mnie to połączenie 3fazowe tej płyty jest podejrzane.
    no nie wiem, ale płyta działa i mam jej odbiór przez elektryka
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  11. #11451
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    To ,że działa ,to nie wątpię .To ,że elektryk podłączył zgodnie z instrukcją i się pod tym podpisał ,w to też nie.
    Tylko nadal nie jestem przekonany ,czy to jest odbiór trójfazowy ,czy dwufazowy ( i skłaniał bym się do tego ,że to raczej standardowy dwufazowy). I winić Amicę , że pisze w ten sposób instrukcję ( albo rzeczywiście próbuje nabrać ludzi ,że jest trójfazowa ).
    Trzeba by było na fazie L3 założyć miernik prądu cęgowy ,żeby mieć pewność
    Ale to nie temat o tym , najwazniejsze ,że działa
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #11452
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Witam
    Jeżeli możesz to podaj całkowity koszt montażu tego T cap. Na forum lub priv.,ze zbiornikiem CWU? czy bez. Dzieki.
    Ja oprócz t-cap biorę jeszcze 2 klimatyzację 3,5kW więc razem bez zbiornika CWU z montażem i rozebraniem kotłowni dogadałem się na 36 tyś brutto. Biorę 3f bo mam 3 fazy a nie mam zamiaru stresować się że jedna będzie obciążona za bardzo . Instalator powiedział że 1f polecają jak nie ma możliwości 3f i tyle. On będzie mi serwisował więc zdaję się na niego. Mi to że może nie być jednej fazy nie przeszkadza bo nie pamiętam kiedy ostatnio raz byłą taka sytuacja.

  13. #11453

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipa_ml Zobacz post
    Ja oprócz t-cap biorę jeszcze 2 klimatyzację 3,5kW więc razem bez zbiornika CWU z montażem i rozebraniem kotłowni dogadałem się na 36 tyś brutto. Biorę 3f bo mam 3 fazy a nie mam zamiaru stresować się że jedna będzie obciążona za bardzo . Instalator powiedział że 1f polecają jak nie ma możliwości 3f i tyle. On będzie mi serwisował więc zdaję się na niego. Mi to że może nie być jednej fazy nie przeszkadza bo nie pamiętam kiedy ostatnio raz byłą taka sytuacja.
    3 Fazy to i ja mam. Jestem w stanie tak rozdzielić moc na poszczególne fazy aby to śmigało ( zabezpieczenia mam OK ). Zastanawia mnie bardziej żywotność PC 1F a 3F, ale z tego co czytam i sprawdzałem w DTR to są identyczne pod względem mocy -(PC). Decyzji jeszcze nie podjąłem lecz wydać ot tak prawie 3k więcej za 3F jak dla 1F mogę stworzyć warunki prawidłowej pracy. Mętlik w głowie.
    Wiadoma spawa że 3F podłączasz i nie patrzysz na obciążenie.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 10-06-2020 o 00:09
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #11454
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    3f dodatkowo przy fotowoltaice lepiej będzie wykorzystywała energię. Też bym się nie zastanawiał nad 1f mając 3 fazy.

  15. #11455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    3f dodatkowo przy fotowoltaice lepiej będzie wykorzystywała energię. Też bym się nie zastanawiał nad 1f mając 3 fazy.
    Co do fotowoltaiki to nie ma problemu. Mam bilansowanie międzyfazowe tak że niezależnie z której pobieram i ile . Jak pobór względem produkcji jest =0
    to choć produkcja jest na L1 a pobór na L2 to rachunek =0
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #11456

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Co do fotowoltaiki to nie ma problemu. Mam bilansowanie międzyfazowe tak że niezależnie z której pobieram i ile . Jak pobór względem produkcji jest =0
    to choć produkcja jest na L1 a pobór na L2 to rachunek =0
    Szczęśliwi Ci co są w zasięgu PGE

  17. #11457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Szczęśliwi Ci co są w zasięgu PGE
    Ja bym tam wolał mieć ceny Taurona (0,6974/0,2927), niż PGE (0,7291/0,365 - rocznie wyszłoby u mnie jakieś 600 zł oszczędności.

    A przy PC bilansowanie wektorowe nie ma większego znaczenia, bo i tak zdecydowaną większość ciepła produkuje gdy ze słońca nadmiaru brak, więc jak nie zje go PC to lodówka, alarm czy router wciągnie.

  18. #11458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja bym tam wolał mieć ceny Taurona (0,6974/0,2927), niż PGE (0,7291/0,365 - rocznie wyszłoby u mnie jakieś 600 zł oszczędności.

    A przy PC bilansowanie wektorowe nie ma większego znaczenia, bo i tak zdecydowaną większość ciepła produkuje gdy ze słońca nadmiaru brak, więc jak nie zje go PC to lodówka, alarm czy router wciągnie.
    Dla tych którzy mają spore instalacje PV, które w zamyśle mają ograniczyć rachunki za prąd do opłat stałych, to sumowanie wektorowe ma znaczenie, w odróżnieniu od ceny za kWh.
    A wiesz, że Tauron rozlicza prosumentów w taryfach wg proporcji? Tauron to zdecydowanie najmniej przyjazny prosumentom ZE.

  19. #11459
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Ktoś wie czy da się w prosty sposób wymusić zewnętrznym sygnałem załączenie chłodzenia ale bez przełączania sterowania pompą za pomocą wbudowanego sterownika? Czyli standardowo pompa pracuje na sterowniku wbudowanym ale dostaje sygnał z zewnątrz i zaczyna chłodzić.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  20. #11460

    Domyślnie

    Ktoś wie gdzie mogę znaleźć kartę produktu ERP dla PANASONIC POMPA CIEPŁA 9kW 3F T-CAP ALL-
    IN-ONE WH-ADC0916H9E8 + WH-UX09HE8, znalazłem po angielsku ale nie wiem czy akceptują to w "Czyste powietrze", bede wdzięczny za linka.

Strona 573 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony