dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 582 z 1021
Pokaż wyniki od 11.621 do 11.640 z 20417
  1. #11621

    Domyślnie

    Czytałem kilka lat forum waszego i były sugestie podnosić krzywa grzewcza aby uniknąć taktowania . Wtedy bym sie ugotować mógł. Tak myślę tez, że mozna wg harmonogramu grzać ale to juz ostatecznie.

  2. #11622
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A musisz w ogóle już grzać ? Może jeszcze za wcześnie ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #11623

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A musisz w ogóle już grzać ? Może jeszcze za wcześnie ?
    o tym nie pomyślałem. Hehe.No w sypialniach na poddaszu miodu nie ma. My i tak mamy zakręcony ale młodsze pokolenie sie skarży

  4. #11624

    Domyślnie

    No widzisz ogromne to moze one i są,ale dalej masz dyproporcję pomiedzy wydajnoscia grzejników a wydajnoscia podlogówki czyli albo dołozysz grzejników albo odejmiesz pętle podlogówki żeby to wyrównać inaczej sie nie da.
    Jak podniesiesz yemperature to grzejniki nagrzeja szybko a podlogowka jeszcze szybciej i sie ugotujesz.
    Jak odetniesz petle albo dwie to bedzie Ci sie rowno nagrzewac ale moze sie pompa za szybko grzac i wyłączać.
    Wiec jak nie zwiekszenie wydajnosci grzejników to wymiana pompy na mniejsza bo ta jeat za mocna a to nierealne rozwiazanie wiec pozostaje chyba tylko podniesienie krzywej wylaczenie petli podlogowki i grzanie w okienkach ale bez prób to nikt nie zgadnie czy to zadziala
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #11625

    Domyślnie

    A jeszcze napisz jak duze sa te grzejniki i jakiego typu na jaki metraż.
    Bo jak piszesz że co godzine masz start i tak przez 24 godziny to mam pytanko tak grzejesz zima czy teraz tez 24h ci chodzi i daje te 30st na grzejniki bo jak tak i faktycznie te grzejniki sa ogromne to przy takich temperaturach jak teraz panuja to Ty na tym poddaszu chyba ocieplenia nie masz
    Moze dociepl poddasze albo przyjrzyj sie jakosci istniejacego
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #11626
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    mundi73 czy ja dobrze rozumiem, że na kaloryfery i podłogówka idzie na jednym obiegu?? Bo z mojego bardzo skromnego doświadczenia wychodzi, że kaloryfery tak naprawdę zaczynają grzać troche od 33-35 st. a podłogówka w takich temperaturach to ma bardzo dużą wydajność cieplną. Nie powinieneś mieć dwóch oddzielnych obiegów i grzać wg dwóch krzywych ?

  7. #11627
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No jesli na jednej petli jest i podlogowka i grzejniki to ustawienie przeplywow to podstawa .
    Jesli wogole uda sie to wyregulowac, bo przez grzejniki jest duzo mniejszy opor i wiekszosc wody tam plynie. Byc moze raczej trzeba przykrecac petle z grzejnikami a nie podlogowka....

  8. #11628

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    mundi73 czy ja dobrze rozumiem, że na kaloryfery i podłogówka idzie na jednym obiegu?? Bo z mojego bardzo skromnego doświadczenia wychodzi, że kaloryfery tak naprawdę zaczynają grzać troche od 33-35 st. a podłogówka w takich temperaturach to ma bardzo dużą wydajność cieplną. Nie powinieneś mieć dwóch oddzielnych obiegów i grzać wg dwóch krzywych ?
    Mam dwa obiegi tylko nigdy tej podłogowki nie kalibrowalem. Miałem kopciuchy. Jak było-5 to kabel do kontaktu i poszło. Jak za ciepło to wyłączalem. Grzejniki robiły robotę. Teraz mam PC to chciałbym żeby to się zagrało ładnie i skalibrowalo . A grzejniki potężne więc zasilanie 30 a w sypialni 22 u dzieci. U nas zakręcony. Jak już uda mi się zgrać podniose krzywą aby taktowanie zgubić. Najpierw muszę temperatury wyrównać

  9. #11629

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A jeszcze napisz jak duze sa te grzejniki i jakiego typu na jaki metraż.
    Bo jak piszesz że co godzine masz start i tak przez 24 godziny to mam pytanko tak grzejesz zima czy teraz tez 24h ci chodzi i daje te 30st na grzejniki bo jak tak i faktycznie te grzejniki sa ogromne to przy takich temperaturach jak teraz panuja to Ty na tym poddaszu chyba ocieplenia nie masz
    Moze dociepl poddasze albo przyjrzyj sie jakosci istniejacego
    Szukam rozwiązań realnych . Próbuje zrozumieć tą PC. Jednak na kopciuchu i buforze miałem opanowane wszystko. Szło 42 w grzejniki . Na grzejnikach głowice i tyle.
    Teraz dobieram wszystko od początku. Za zainteresowanie dziękuję zawsze komuś może się przyda

  10. #11630

    Domyślnie

    Zawsze mogę wyłączyć podłogowe odkręcić grzejniki i będzie jak dawniej A podłogowe gdy temperatura spadnie poniżej 0.

  11. #11631

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanie do kolegi bobrow. Czytałem wasze forum i Ty masz w jednym domu całe grzejnikowe. Nie taktuje PC .Ile startów ma sprężarka na dobę. Wiem że gdzieś to jest pisane Ale... znowu szukać strona po stronie kilka lat......

  12. #11632

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No widzisz ogromne to moze one i są,ale dalej masz dyproporcję pomiedzy wydajnoscia grzejników a wydajnoscia podlogówki czyli albo dołozysz grzejników albo odejmiesz pętle podlogówki żeby to wyrównać inaczej sie nie da.
    Jak podniesiesz yemperature to grzejniki nagrzeja szybko a podlogowka jeszcze szybciej i sie ugotujesz.
    Jak odetniesz petle albo dwie to bedzie Ci sie rowno nagrzewac ale moze sie pompa za szybko grzac i wyłączać.
    Wiec jak nie zwiekszenie wydajnosci grzejników to wymiana pompy na mniejsza bo ta jeat za mocna a to nierealne rozwiazanie wiec pozostaje chyba tylko podniesienie krzywej wylaczenie petli podlogowki i grzanie w okienkach ale bez prób to nikt nie zgadnie czy to zadziala
    Podam pierwszy z brzegu długość około 180x60x 3 panele. Grzejniki wielkie ale jasne jest to ,że nie dorównają dla podłogowki.Tak jak mówiłeś metodą prób i błędów. Myślałem, że ktoś podpowie co lepiej czy pętle skręcać czy zmniejszyć przepływ wtórny. Ok . Mam 4 pętle więc na początek 2 zostawiłem całkiem otwarte a dwie zakrecilem do końca i pół obrotu odkrecilem. Teraz trzeba czekać co to dało.

  13. #11633

    Domyślnie

    Czy rozwiązaniem nie może być zwiększenie histerezy?
    Niech się pompa włącza wtedy jak jest zimno np poniżej 21*C i wyłącza jak jest gorąco ok 23*C wówczas nic nie powinno taktować.
    Dodając do tego ramy czasowe -powinno być komfortowo np grzanie od 5-7, 13-15 i 18-21.

  14. #11634

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To może spróbuj z innym pendrivem.
    poszło w końcu, z LANem.. i po resecie PC z bezpiecznika
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  15. #11635

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Chciałbym poradzić się w kwestii ogrzewania. Mam pompę panasonic t cap 9 kW, w piwnicy i na parterze podłogówka w wylewce 10 cm, jednak pietro jest na legarach drewnianych. Do tej pory nad głową miałem zawełnowane i nie użytkowane, ale teraz chcę kontynuować instalacje z tym że tam nie będzie takiej akumulacji ciepła. Czy moglibyście doradzić, może ktoś ma podobnie. Instalacje mam bez bufora z pompy prosto na rozdzielacze. Robić podłogówkę klimakonwektory czy grzejniki niskotemp. chciałbym nie komplikować zbytnio instalacji? pozdrawiam
    Dom 220 m2, PC Aquarea H T-Cap 9kW 1 faz. Podłoga 10 cm + 8 cm grafit, ściany piwnicy grafit 15 cm, reszta bal, okna 3 szyby Veka, całość podłogówka. Reku. o3ozon 360/200. Oszyszczalnia Eko bio 2500.

  16. #11636

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Mam pompę panasonic t cap 9 kW,
    - w piwnicy i na parterze; podłogówka w wylewce 10 cm,
    - jednak pietro jest na legarach drewnianych.
    Klimakonwektory;
    - zapewniają możliwość zasilania taką samą temperaturą jak podłogówka,
    Aby położyć wylewkę betonową ;
    - konieczna ekspertyza architekta, odnośnie wytrzymałości ścian i stropu.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #11637

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Witam wszystkich. Chciałbym poradzić się w kwestii ogrzewania. Mam pompę panasonic t cap 9 kW, w piwnicy i na parterze podłogówka w wylewce 10 cm, jednak pietro jest na legarach drewnianych. Do tej pory nad głową miałem zawełnowane i nie użytkowane, ale teraz chcę kontynuować instalacje z tym że tam nie będzie takiej akumulacji ciepła. Czy moglibyście doradzić, może ktoś ma podobnie. Instalacje mam bez bufora z pompy prosto na rozdzielacze. Robić podłogówkę klimakonwektory czy grzejniki niskotemp. chciałbym nie komplikować zbytnio instalacji? pozdrawiam
    Nic nie stoi na przeszkodzie aby pompa obiegowa pracowała cały czas i ciepło z dolnej wylewki będzie zabierać do góry podczas gdy Twój tCap będzie odpoczywał.

  18. #11638
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73 Zobacz post
    Mam dwa obiegi tylko nigdy tej podłogowki nie kalibrowalem. Miałem kopciuchy. Jak było-5 to kabel do kontaktu i poszło. Jak za ciepło to wyłączalem. Grzejniki robiły robotę. Teraz mam PC to chciałbym żeby to się zagrało ładnie i skalibrowalo . A grzejniki potężne więc zasilanie 30 a w sypialni 22 u dzieci. U nas zakręcony. Jak już uda mi się zgrać podniose krzywą aby taktowanie zgubić. Najpierw muszę temperatury wyrównać
    Miałem na myśli 2 obiegu sterowane przez pompe oddzielnie wtedy do panasa potrzebna dodatkową płyta. Ale tak się zastanawiam czyli Twoim przypadku nie sprawdziła by się metoda z ekogrochu. Ja w sumie mam jeszcze na podlogowce na powrocie na każdej nitce a mam ich aż trzy glowice na której ustawiam tmp powrotu działa dobrze i można dość dokładnie ustawić tmp z tym że w pompie może do końca o to nie chodzi.

  19. #11639

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Miałem na myśli 2 obiegu sterowane przez pompe oddzielnie wtedy do panasa potrzebna dodatkową płyta. Ale tak się zastanawiam czyli Twoim przypadku nie sprawdziła by się metoda z ekogrochu. Ja w sumie mam jeszcze na podlogowce na powrocie na każdej nitce a mam ich aż trzy glowice na której ustawiam tmp powrotu działa dobrze i można dość dokładnie ustawić tmp z tym że w pompie może do końca o to nie chodzi.
    No tak. Na razie testuje różne obcje. Na razie skrecam pętle. Na dworze 13 więc testy przerwałem ale już jest lepiej. Pompa zachowała swoje parametry A temperatura zeszła do 24. Teraz czekam aż się schłodzi ale jutro już 16 a w sobotę 21 więc testy poczekają jeszcze tydzień aż zrobi się chłodniej. Na razie wyłączyłem podłogowke A grzeje górę grzejnikami plus łazienka podłogowe. Pozdrawiam

  20. #11640

    Domyślnie

    No niby tak bo pompka chodzi prawie cały czas. Andrzej 5101 jeśli chodzi o podłogowe na górze, chodziło mi o rury ułożone w steropianie systemowym z aluminiowymi wkładkami i na to panele. Wylewka nie wchodzi w grę bo to popęka, dlatego nie mam możliwości akumulacji w żaden sposób stąd moje pytanie.

Strona 582 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony