dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 632 z 1021
Pokaż wyniki od 12.621 do 12.640 z 20417
  1. #12621

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    U mnie laduje ze sprzęgła jak brakuje to pobiera z CO . Mam termometr na zasilaniu i widzę że woda przed defrostem ma 40* a po jest 31* Caly defrost na wodzie.
    Co to "sprzędło" ? Jak go ustawić aby się wspomagał sprzęgłem, wodą, czy grzałką ? Wode w CWU grzeje do 50 i nie ma problemu, a w CO jakieś problemy.

  2. #12622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kiedy opowietrzałeś układ?

  3. #12623

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Stawiam, że powód jest bardziej prozaiczny. Są mrozy i nie jest w stanie wyżej dobić z temperaturą. Idzie na max, szroni się wymiennik, defrost i spadek temp zasialania i tak w kółko. Zanim podniesie temperaturę znów defrost. Musi pochodzić kilka dni aż się "przebije" i budynek się wygrzeje.


    Cytat Napisał Lexman Zobacz post
    Było ok jak były wieksze mrozy niż teraz. W weekend ma być ciepło więc wtedy sprawdzę. Poza tym jakichś siarczystych mrozów to on jeszcze nie poznał.
    agb może mieć rację, mrozy może i były większe, ale wilgotnośc mniejsza pewnie była. U siebie(5kw J mono) zauwazyłem cos podobnego, chodziła na krzywej, zona mowi że coś chłodno(bo drugą dobę -5), wieć podpilem na sterowniku o 2 stopnie, meczyła sie z poł godziny zanim podeszło o 1 stopień i za raz defrost i tak w kółko co około 45 minut defrost a o te 2 stopnie nie podbila, już miałem załączyć grzałke wspomagającą (przestawić załaczenie z -10 na -5), ale temperatura na dworze zelzała i dało radę.
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  4. #12624

    Domyślnie

    Co do automatycznego podbijania krzywej przez termostat wewnetrzny w seri H 7kw absolutnie to nie działa sprawdzone na różne sposoby absolutnie pompa nic nie zmienia ani temperatury zadanej ani nie pozwala na przekroczenoe zadanej bez jej zmieniania ani nie zmienia pracy spreżarki kompletnie nic.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #12625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lexman Zobacz post
    tak CWU chodzi grzeje dobrze. Wolniej niż kiedyś ale grzeje do temp. 48 stopni
    Jak ci grzeje baniak CWU, to z pompa wszystko w porzadku, grzeje wolniej baniak, niż kiedyś, bo zimno i moc spadła. Pompa jest sprawna.
    Poczytaj instrukcje i sprawdź podczas grzania ( podpowiem wchodzisz w odczyty przytrzymujac na raz strzałki lewa, góra, prawa ) aktualny przepływ: Adres 12, bo może filtr sie zapchał, lub układ podłogówek zapowietrzony ( pętli ).
    Podaj jeszcze ustawienia: temperatura zasilania ( docelowa ) i delta, a jakie temperatury osiąga podczas grzania zasilanie i powrót.
    Najlepiej jak przepływ bedziesz miał, to ustaw prosta na 34st/c, deltę 5 i obserwuj, rozkład czy takie utrzymuje.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  6. #12626

    Domyślnie

    Czy może były ogłaszane pracę na serwerze smart clouda o których nic nie wiem. Badziew nie działa i nic nie pomaga. Chyba tylko młotek został
    PC SDC 9Kw 3 fazy. Okolo 60 m2 podłogowki na parterze + 4 grzejniki typ 22 oraz poddasze 3 grzejniki typ 33+ 10 m2 podłogowki w łazience.Dwie PO Alpha 2.Dom 136 m2 użytkowej. 174m2 grzewczej. Ściany 15cm styropian. Poddasze 25 cm wełny mineralnej. Okna 2 szybowe.

  7. #12627
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    U mnie laduje ze sprzęgła jak brakuje to pobiera z CO . Mam termometr na zasilaniu i widzę że woda przed defrostem ma 40* a po jest 31* Caly defrost na wodzie.
    Masz wyzsza temperaturę grzania ( docelowa ) z tego wzgledu tak szybko sie układ nie wychladza.
    Ale tak masz racje, w tym wypadku mały bufor 50l jest pomocny przy defroście, zwiekszył zład wody, to na pewno. Do tego przy defroście układ pierwotny mieli bardzo mocno ( 38l/min ) a za buforem pompka obiegowa podmienia z takim samym przepływem jak w czasie grzania wodę w buforze.
    To rzeczywiście przy defroście spełnia swoje zadanie.
    Ale ja, na tych paredziesią kWh które pujdzie na defrost nie zabuduje go.
    Ostatnio edytowane przez michancia ; 04-12-2020 o 13:09
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  8. #12628

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lexman Zobacz post
    Było ok jak były wieksze mrozy niż teraz. W weekend ma być ciepło więc wtedy sprawdzę. Poza tym jakichś siarczystych mrozów to on jeszcze nie poznał.
    Wcale nie musi być dużych mrozów aby tak było. Wystarczy duże zapotrzebowanie na energię przez budynek i niesprzyjające warunki na zewnątrz.

    Moja teoria jest łatwa do obalenia lub potwierdzenia jeżeli Ty lub instalator macie service clouda. Wystarczy spojrzeć na moc generowaną przez PC, temp zasilania i powrotu. Jeżeli moc była stale maksymalna, lub zaczynało się od maksymalnej i szybko stopniowo spadała, defrost i tak w kółko, a zasilania i powrót nie rosły to masz potwierdzenie.

  9. #12629
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Była ostatnio jakaś aktualizacja Smart Cloud? Coś dziwny wykres się u mnie pojawił.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	450838
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	450837  
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  10. #12630
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RadMac

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73 Zobacz post
    Czy może były ogłaszane pracę na serwerze smart clouda o których nic nie wiem. Badziew nie działa i nic nie pomaga. Chyba tylko młotek został
    Od około 7:00 wczoraj u mnie też nie działa Smart Cloud ani Service.

  11. #12631

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Była ostatnio jakaś aktualizacja Smart Cloud? Coś dziwny wykres się u mnie pojawił.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	450838
    Wow, ale Ci przymroziło wymiennik, to już suchy lód (szczepionke na covida mozesz przechowywac) . A tak na powaznie to chwilowy błąd w chmurze lub na czujniku. A co do smart i srvice clouda to cały czas dziła bez przerw.
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  12. #12632

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lexman Zobacz post
    Co to "sprzędło" ? Jak go ustawić aby się wspomagał sprzęgłem, wodą, czy grzałką ? Wode w CWU grzeje do 50 i nie ma problemu, a w CO jakieś problemy.
    Sprzęgło . Lecz większość uważa to za bufor. Mam (sprzęgło ) bufor 50L jaki zaleca panas do grzejników wpięty rownolegle ( obieg pierwotny i wtórny) PC defrost zawsze -jak do tej pory defrost robi na samej wodzie. I tak będzie robić bo temperatura zasilania u mnie to 40*C przy delcie 5 to tej wody jest sporo o odpowiedniej temperaturze dla defrostu na samej wodzie
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 04-12-2020 o 12:10
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #12633

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Co do automatycznego podbijania krzywej przez termostat wewnetrzny w seri H 7kw absolutnie to nie działa sprawdzone na różne sposoby absolutnie pompa nic nie zmienia ani temperatury zadanej ani nie pozwala na przekroczenoe zadanej bez jej zmieniania ani nie zmienia pracy spreżarki kompletnie nic.
    Na termostacie wew. nie sprawdzałem lecz na ustawieniu według wody jest Ok podbija z zadaną.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #12634

    Domyślnie

    Na forum są i tacy wykształceni fachowcy co mówią że sprzęgieł do (CO) nie ma . Jak również PC Panasonic 3kW
    A wystarczy wejść na wujka Google wpisać sprzęgło hydrauliczne i jak na dłoni
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #12635

    Domyślnie

    Takie pytanie do użytkowników PC panasonic, czy byłby ktoś zainteresowany modułem do odczytu i zarządzania pompą + dodatkowe we/wy, przekaźniki czujniki, modbus itp.?
    Pytam dlatego, że jestem głównym projektantem takiego urządzenia https://tinycontrol.pl/pl/lan-controller-35/ , aktualnie odczytuje na nim zdalnie pomiary z podlicznika (pompy), podlicznika falownika PV i samego falownika PV, wszystko razem na jednym kablu po modbusie spiete.
    I zastanawiam się czy nie dodać do tego modułu obsługi pompy, wpinało by się go w miejsce obecnego modułu ethernetowego/wifi.
    Wiem, że moduł panasonica można przeflashowac i wgrac otwarty soft, dzięki temu mamy wiecej mozliwosci odczytu i sterowania, ale tutaj było by mozliwosć sterowania lub odczytu jeszcze dodatkowymi elementami w instalacji.
    Dla samego siebie to mi się nie chce nad tym siedzieć, ale jak by było jakieś zainteresowanie to może bym sie za to wziął.
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  16. #12636
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Była ostatnio jakaś aktualizacja Smart Cloud? Coś dziwny wykres się u mnie pojawił.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	450838
    Jak masz moduł po wifi to takie cuda dzieją się kiedy jest słabszy zasięg wifi, sprawdzone na wielu instalacjach
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  17. #12637
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jak tam pompa dziś, bo teorii już sporo jest, a magiczna kula dalej nie dała jednoznacznej odpowiedzi

    Cytat Napisał Lexman Zobacz post
    Co to "sprzędło" ? Jak go ustawić aby się wspomagał sprzęgłem, wodą, czy grzałką ? Wode w CWU grzeje do 50 i nie ma problemu, a w CO jakieś problemy.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  18. #12638
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Jak masz moduł po wifi to takie cuda dzieją się kiedy jest słabszy zasięg wifi, sprawdzone na wielu instalacjach
    Tu się zakłóciła sama komunikacja modułu z pompą. Moduł nawet nie umie odpowiednio CRC sprawdzić i tego weryfikować. Mogę wiele takich fałszywek wysłać do Smartclouda , nic tego nie weryfikuje , i to jest sprawdzone .
    Na pewno to nie jest kwestia wifi , choć jest na co zrzucać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #12639
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Lukaszbuduje
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    15

    Domyślnie

    Mam pytanie. Jaka powinna być ustawiona delta dla pompy ciepła 7kw monoblok na 5 stopni ? czy warto ją podnieść ?
    Chatka w lesie własnymi siłami - parterówka 95 mkw, płyta fundamentowa XPS 20cm, ściany silka 18cm +23cm grafitu, wiązary z Wielunia, Panasonic monoblok 7kw, reku Ozon Paruszewski - Na tym już się znam. Mieszkam, wykończenia in progress...

  20. #12640
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Jak masz moduł po wifi to takie cuda dzieją się kiedy jest słabszy zasięg wifi, sprawdzone na wielu instalacjach
    Mam kabel, ale wcześniej był brak połączenia. Nie wiem dlaczego, ale zawsze muszę odłączyć zasilanie pompy, bo reset cloud- a nie pomaga. Nie nawiązuje automatycznie połączenia.

Strona 632 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony