dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 640 z 1022
Pokaż wyniki od 12.781 do 12.800 z 20440
  1. #12781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Najkorzystniejsze, to;
    - wszędzie podłogówka,
    - bez bufora i siłowników;
    ..... - bo po założeniu będziesz je demontował, aby instalacja pracowała poprawnie
    2 najemców + 3 strefa dla naszego użytku (gora)
    Sorky za głupie pytanie ale co jak będę chciał mieć w 1 mieszkaniu temp 21 a w drugim 22*. Poprostu przykręcamy zawor?? Co jak np. W mieszkaniu bedzie za gorąco trzeba będzie lecieć do rozdzielacza i zdławić?? Jak to najemcy wyjaśnić.?

  2. #12782

    Domyślnie

    Cytat Napisał suspectt Zobacz post
    Na codzień mam ustawione 47st ale nie wyobrażam sobie delty 8st bo jak akurat trafi ze o 21 będzie w zbiorniku woda 39st to dwa prysznice i trzecia osoba już się myje w zimnej wodzie.
    Co do mojego testu. Minela godzina
    Temp w zbiorniku 45 st
    Temp zasilania 46 st
    Temp powrotu 45 st
    Sprężarka 41Hz
    Pobór energii 1.2kW
    Produkcja 0,8-1,2kW

    Mój zbiornik to Kospel Magnum 300l wężownica 4,22m2
    Czujnik mam obecnie na górze, miałem wcześniej na środku zbiornika.

    Czyli przez godzinne pompa nie tyle co nie podgrzała mi wody ale nawet ja wychłodziła.

    Gdzie szukać problemu ?
    No wlasnie jak masz czujnik u gory to nagrzewa Ci tylko 80l wody i dlatego szybko sie konczy jak dasz na srodek to na srodku bedziesz mial 47 a na gorze 52st bedziesz mial ponad 150l wody to róznica jest .
    Jak Ci na srodku spadnie na 39 to na gorze jeszcze bedziesz mial 44st i spokojnie sie ktos wypluska a nawet dwie osoby.
    Zreszta jak spadnie do tych 39 to juz Ci sie zalaczy grzanie a jak bedzie dzialac tak jak powinno to zanim dwie osoby sie wyplumkaja to sie nagrzeje nowa.
    Jaki przeplyw wody masz przy tym grzaniu cwu i czy byl zaszroniony wymiennik?

    To nie jest tak ze Ci ochlodzila tylko masz ten czujnik w zjeb..miejscu i jak miales ponad pol baniaka wody o temp.wodociagowej a masz duza wezownice to poprostu te cieplo z góry jest rozprowadzane po calym baniaku.
    Dziwi mnie jednak bardzo mala róznica pomiedzy zasilaniem a powrotem tak jakby byl przeplyw na maksa
    Ostatnio edytowane przez codix ; 11-12-2020 o 13:18
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #12783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Jestem przeciwnikiem wszelkich buforów i głowic silowników itp wiec mnie nie pytaj.[/QUOTE]

    No ja tez szczególnie ze kosztują sporo , tylko dalej nie wiem jak ma być jeśli chce mieć możliwość regulacji temp niezależnie w każdym mieszkaniu najlepiej przez wifi. Bo nie będę tam mieszkal.
    A może na 2 strefy termostaty pokojowe a na 3 bez poprostu zawsze otwarta. Tam są styki beznapueciowe chyba, trzeba wtedy jakieś dodatkowe zawory dwudrogowe na każdą strefe czy się mylę. Bo jak 1 termostat zewrze to pompa ruszy ale będzie grzała i tak 3 strefy...
    Czy olać to i niech grzeje a jak w 1 mieszkaniu nikt nie mieszka to podjade przykręcić i juz. Sam nie wiem.

  4. #12784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał suspectt Zobacz post
    Na codzień mam ustawione 47st ale nie wyobrażam sobie delty 8st bo jak akurat trafi ze o 21 będzie w zbiorniku woda 39st to dwa prysznice i trzecia osoba już się myje w zimnej wodzie.
    Co do mojego testu. Minela godzina
    Temp w zbiorniku 45 st
    Temp zasilania 46 st
    Temp powrotu 45 st
    Sprężarka 41Hz
    Pobór energii 1.2kW
    Produkcja 0,8-1,2kW

    Mój zbiornik to Kospel Magnum 300l wężownica 4,22m2
    Czujnik mam obecnie na górze, miałem wcześniej na środku zbiornika.

    Czyli przez godzinne pompa nie tyle co nie podgrzała mi wody ale nawet ja wychłodziła.

    Gdzie szukać problemu ?
    To że ci pokazuje w miejscu gdzie jest czujnik 39 to nie znaczy że z kranu tyle poleci. Z reguły na gorze zbiornika będzie około 45. U mnie czujnik na 1/3 wysokości delta 12 i jeszcze się nie zdarzyło aby ktoś narzekał na brak ciepłej wody. A od I locdaunu ( marzec) mam w domu 8 osób.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #12785

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No wlasnie jak masz czujnik u gory to nagrzewa Ci tylko 80l wody i dlatego szybko sie konczy jak dasz na srodek to na srodku bedziesz mial 47 a na gorze 52st bedziesz mial ponad 150l wody to róznica jest .
    Jak Ci na srodku spadnie na 39 to na gorze jeszcze bedziesz mial 44st i spokojnie sie ktos wypluska a nawet dwie osoby.
    Zreszta jak spadnie do tych 39 to juz Ci sie zalaczy grzanie a jak bedzie dzialac tak jak powinno to zanim dwie osoby sie wyplumkaja to sie nagrzeje nowa.
    Jaki przeplyw wody masz przy tym grzaniu cwu i czy byl zaszroniony wymiennik?

    To nie jest tak ze Ci ochlodzila tylko masz ten czujnik w zjeb..miejscu i jak miales ponad pol baniaka wody o temp.wodociagowej a masz duza wezownice to poprostu te cieplo z góry jest rozprowadzane po calym baniaku.
    Dziwi mnie jednak bardzo mala róznica pomiedzy zasilaniem a powrotem tak jakby byl przeplyw na maksa
    Jak sprawdzić przepływ w czasie pracy CWU ? Bo jak chce wejść w menu instalatora to musze wyłączyć pompę.

  6. #12786
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Jestem przeciwnikiem wszelkich buforów i głowic silowników itp wiec mnie nie pytaj.
    No ja tez szczególnie ze kosztują sporo , tylko dalej nie wiem jak ma być jeśli chce mieć możliwość regulacji temp niezależnie w każdym mieszkaniu najlepiej przez wifi. Bo nie będę tam mieszkal.
    A może na 2 strefy termostaty pokojowe a na 3 bez poprostu zawsze otwarta. Tam są styki beznapueciowe chyba, trzeba wtedy jakieś dodatkowe zawory dwudrogowe na każdą strefe czy się mylę. Bo jak 1 termostat zewrze to pompa ruszy ale będzie grzała i tak 3 strefy...
    Czy olać to i niech grzeje a jak w 1 mieszkaniu nikt nie mieszka to podjade przykręcić i juz. Sam nie wiem.[/QUOTE]

    Niech grzeje w sensie bez żadnych termostatów.
    Nie miałem do czynienia z grzaniem za pomoca krzywej. Mam w domu PC on/of gruntowa i 2 strefy 2 sterowniki.

  7. #12787

    Domyślnie

    Cytat Napisał suspectt Zobacz post
    Jak sprawdzić przepływ w czasie pracy CWU ? Bo jak chce wejść w menu instalatora to musze wyłączyć pompę.
    Jednoczesnie lewa gorna i prawa strzalka az wyskoczy tabelka na ekranie pozycja 12
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  8. #12788

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jednoczesnie lewa gorna i prawa strzalka az wyskoczy tabelka na ekranie pozycja 12

    14.08

  9. #12789

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    A może na 2 strefy termostaty pokojowe a na 3 bez - po prostu zawsze otwarta.
    Czy olać to i niech grzeje a jak w 1 mieszkaniu nikt nie mieszka to podjade przykręcić i juz.
    Przy ogrzewaniu podłogowym (w zależności od grubości wylewki ) ;
    - temperatura wewnątrz lokalu zmienia się bardzo powoli,
    - jak raz ustawisz poprawnie
    ...... - to tak będzie przy krzywej grzewczej.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #12790
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Przy ogrzewaniu podłogowym (w zależności od grubości wylewki ) ;
    - temperatura wewnątrz lokalu zmienia się bardzo powoli,
    - jak raz ustawisz poprawnie
    ...... - to tak będzie przy krzywej grzewczej.
    Ok, dobra czyli jak ustawimy krzywa dla całego domu to nie można już nic zdławić bo wszystko się rozreguluje. Czyli sterowanie strefami tylko z tą dodatkowa plytką i podlaczenie zaworow odcinających poszczególne strefy do niej.

  11. #12791

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    A może na 2 strefy termostaty pokojowe a na 3 bez - po prostu zawsze otwarta.
    Najprościej jak można.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  12. #12792

    Domyślnie

    Cytat Napisał suspectt Zobacz post
    14.08
    Przepływ ok.
    Dalej nic nie wspominasz o oszronieniu wymiennika i czy jak grzejasz w temoeraturach kiedy sie nie szroni to czy tak samo sie zachowuje.
    Dogrzalo Ci ta wode w końcu ile na slupkach Ci pokazuje że wyprodukowala energii na sama cwu podczas tego testu?
    Jaki tryb grzania cwu masz ustawiony jesli to seria J standard?
    Ostatnio edytowane przez codix ; 11-12-2020 o 14:47
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #12793

    Domyślnie

    Cytat Napisał suspectt Zobacz post
    Na codzień mam ustawione 47st ale nie wyobrażam sobie delty 8st bo jak akurat trafi ze o 21 będzie w zbiorniku woda 39st to dwa prysznice i trzecia osoba już się myje w zimnej wodzie.
    Co do mojego testu. Minela godzina
    Temp w zbiorniku 45 st
    Temp zasilania 46 st
    Temp powrotu 45 st
    Sprężarka 41Hz
    Pobór energii 1.2kW
    Produkcja 0,8-1,2kW

    Mój zbiornik to Kospel Magnum 300l wężownica 4,22m2
    Czujnik mam obecnie na górze, miałem wcześniej na środku zbiornika.

    Czyli przez godzinne pompa nie tyle co nie podgrzała mi wody ale nawet ja wychłodziła.

    Gdzie szukać problemu ?
    Czujnik najwyżej jak się da. Ja grzeję do 43*C i delta5 Po wyłączeniu grzania CWU temp. i tak skoczy jeszcze o 1* czyli jest 44*C Nawet jak woda ma 38*C bez problemu prysznic OK. Czas działania -( to czas co ile PC sprawdza zadane ustawienia) CWU mam 1,40h a CO 0,30h
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #12794

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czujnik najwyżej jak się da. Ja grzeję do 43*C i delta5 Po wyłączeniu grzania CWU temp. i tak skoczy jeszcze o 1* czyli jest 44*C Nawet jak woda ma 38*C bez problemu prysznic OK. Czas działania -( to czas co ile PC sprawdza zadane ustawienia) CWU mam 1,40h a CO 0,30h
    A niby dlaczego czujnik jak najwyzej sie da to po co kupowal zbiornik 300l jak ma grzac tylko 80l???
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  15. #12795
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Ale tylko 2 strefy obsluzy. Czy może ktoś potwierdzić. ? Czy taka konfiguracja jest możliwa i ewentualnie jak zasilić 3 strefe wtedy. Ogólnie to troche lipa ze tylko 2 strefy. 2 to obsługuje u mnie gruntowka on/off i temp zasilania rośnie tylko o 5 * a wiec i cop nie znacznie spada. A pc pw modulacje mają.

  16. #12796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czujnik najwyżej jak się da.
    Przecież wtedy nigdy mu zbiornika nie nagrzeje. Na górze będzie miał gorącą a na środku ledwo mu może dobije do 30 chyba że właczy w czasie podgrzewania pompkę co mu wymiesza wodę w zasobniku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #12797

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A niby dlaczego czujnik jak najwyzej sie da to po co kupowal zbiornik 300l jak ma grzac tylko 80l???
    Droczył się nie będę . Rację pewnie macie. Powiem jak ja mam CWU grzeje mi 1 raz /doba wody nigdy nie brakuje. Tak założył instalator i skoro mam wody ile potrzebuję i grzeje ją 1raz /dobę co co mam kombinować. Zastanawia mnie czy może jak czujnik będzie niżej ( jak u kolegi co ma problem z CWU) to może nie dogrzewa bo PC mimo czujnika widzi --(wraca do niej woda za ciepła) i dlatego nie dogrzewa. Nie wiem .
    PS. codix --jak jest z tym sprawdzeniem przeplywow? Czy da się dla CWU i CO ? czyli jak pracuje CWU --to sprawdzamy przeplyw CWU jak smiga CO---to przepływ CO ? Tak? A jak z tymi strzałkami jest? To te na panelu? ten krzyżak?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #12798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    tak
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #12799

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Droczył się nie będę . Rację pewnie macie. Powiem jak ja mam CWU grzeje mi 1 raz /doba wody nigdy nie brakuje. Tak założył instalator i skoro mam wody ile potrzebuję i grzeje ją 1raz /dobę co co mam kombinować. Zastanawia mnie czy może jak czujnik będzie niżej ( jak u kolegi co ma problem z CWU) to może nie dogrzewa bo PC mimo czujnika widzi --(wraca do niej woda za ciepła) i dlatego nie dogrzewa. Nie wiem .
    PS. codix --jak jest z tym sprawdzeniem przeplywow? Czy da się dla CWU i CO ? czyli jak pracuje CWU --to sprawdzamy przeplyw CWU jak smiga CO---to przepływ CO ? Tak? A jak z tymi strzałkami jest? To te na panelu? ten krzyżak?
    On ma wlasnie na górze czujnik i ma problemy.
    Przeplyw sprawdzasz podczas pracy czyli jak chodzi na cwu to sorawdzasz ile jest na cwu jak na c.o to c.o .
    Tak chodzi o trzy strzalki na panelu lewa górna prawa
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #12800

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Ok, dobra czyli jak ustawimy krzywa dla całego domu to nie można już nic zdławić bo wszystko się rozreguluje. Czyli sterowanie strefami tylko z tą dodatkowa płytką i podleczenie zaworów odcinających poszczególne strefy do niej.
    Ustaw krzywe grzewcze dla każdej z dwóch stref tak jak byś to ty tam miał mieszkać. 3 strefę podepnij pod jedna z tych dwóch stref (1 strefa - jedno mieszkanie, 2 strefa -dwa mieszkania). Temperatury w poszczególnych mieszkaniach wyregulujesz rotametrami na rozdzielaczach...na początek daj wszędzie 1l/s i w łazienkach (ew. strefach gdzie ma być duzo cieplej) daj 2l/s. Zostaw tak i słuchaj lokatorów co mówią. Jeśli mówią ze za zimno/gorąco to najpierw zmodyfikuj krzywe grzewcze. Potem ew. można jeszcze zrobić finalne regulacje przepływu na rotametrach. Cały ten proces nazywa się równoważeniem hydraulicznym instalacji.
    Tak samo zrób tez u siebie na rozdzielaczu. Nie potrzeba do tego żadnej automatyki, ale jeśli chcesz to pełno tego na rynku gdzie jeden termostat moze obsługiwać kilka pętli a sam sterownik kilka termostatów np 8 stref/termostatów i w każdej po kilka pętli. Całość komunikuje się po Wi-Fi i masz opcje podglądu stanu przez neta.

Strona 640 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony