dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 667 z 1021
Pokaż wyniki od 13.321 do 13.340 z 20417
  1. #13321

    Domyślnie

    Fajna sprawa, podoba mi się ten pomysł, zapewne go przetestuję. Wiem że można regulować odczyty temperatury przez panel ale zakładam że nie można jej regulować aż o te 4 stopnie? Nigdy tego nie robiłem.

  2. #13322
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Kalibrować w menu serwisowym możesz tylko dwa czujniki -Wejście i Wyjście ( co 0,5 stopnia , max +/-2 stopnie) , natomiast pozostaje jeszcze trzeci, od razu za wymiennikiem , który na pewno jest od pilnowania temperatury podczas defrostu , to na nim jak spadnie temperatura poniżej 23 , to zatrzymuje deice Mode 1 i startuje w Mode 2.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 07-01-2021 o 06:32
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #13323

    Domyślnie

    Czy ktoś mi podpowie co może powodować "błąd przepływu wody" w Aquarea? Zdarzyło mi się to już trzykrotnie w przeciągu 1,5 miesiąca. Włączam reset, pompa uruchamia się i pracuje normalnie.

  4. #13324
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Kolega @agb miał tutaj taki problem , i jak pamiętam był problem z połączeniem ( źle wpięta , luźna wtyczka albo w płycie głównej , albo w samym przepływomierzu).
    Ale może u Ciebie np są filtry zapchane ....
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 07-01-2021 o 06:33
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #13325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Czy ktoś mi podpowie co może powodować "błąd przepływu wody" w Aquarea? Zdarzyło mi się to już trzykrotnie w przeciągu 1,5 miesiąca. Włączam reset, pompa uruchamia się i pracuje normalnie.
    Sprawdz tez cisnienie wody w ukladzie czy nie za male
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #13326

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Sprawdz tez cisnienie wody w ukladzie czy nie za male
    Czyli przyczyna błędu może być niekoniecznie po stronie pompy a wodociągów? To bym bardziej obstawiał - teren nieco na uboczu i do tego według zasłyszanych informacji - zdarzają się problemy z ciśnieniem wody. Ciekawe co będzie się działo gdy zacznie się sezon ogródkowy

  7. #13327
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ciśnienie w układzie CO ( ten manometr na pompie , podczas wyłączonej pompy) , a nie w wodociągu...

    Chyba masz układ zamknięty i woda z CO nie cofa się do wodociągu ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #13328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na FB już widziałem instalację gdzie monterzy zostawili facetowi otwarty zawór dopełniajacy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #13329
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    I jak spadło ciśnienie to była wina wodociągów ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #13330

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Czyli przyczyna błędu może być niekoniecznie po stronie pompy a wodociągów? To bym bardziej obstawiał - teren nieco na uboczu i do tego według zasłyszanych informacji - zdarzają się problemy z ciśnieniem wody. Ciekawe co będzie się działo gdy zacznie się sezon ogródkowy
    A co wspólnego ma wodociąg z ogrzewaniem?
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 07-01-2021 o 09:47
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #13331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shadow7 Zobacz post
    Panowie, mam Tcap 9kw 1f u siebie z 2019 roku przy 200m2 podłogowego i zbiornik cwu Galmet 250-280l z dużą wężownicą pod pompę i zauważyłem pewien problem. Jak pompa grzeje CO i przełącza się na grzanie CWU bez przerw w pracy sprężarki, to po 5 min zaczyna falować obrotami. Standardowo wchodzi na 71Hz, potem zjeżdża na ok 50Hz, za minutę znów 71Hz, zrobi tak parę razy i następuje wyłączenie sprężarki. Za jakieś 2 min włącza się znów i wtedy sprężarka dojeżdża do 65Hz i tak pracuje już bez problemów ew. Czasem zwiększa do tych 69-71 Hz.

    Obstawilbym zabrudzoną wężownicę ew wymiennik ale to nie dzieje się zawsze, tylko sporadycznie, powiedzmy raz w tygodniu. Rok temu nie było tego problemu ale też nie grzalem cwu bezpośrednio po CO tylko od CWU zaczynał się harmonogram południowy ale wtedy nie wiedziałem, że przełączenie z co na cwu jest bez zatrzymywania sprężarki i uznałem że tak jest lepiej. Czy ktoś miał już taki problem? Nieraz produkcja ciepła przy grzaniu CWU jest naprawdę wysoka, po 14-16 kw i nie ma takiego problemu a nieraz jest. Ciężko coś wytypować.

    Druga sprawa, nie mam sprzęgła bo mam spory zlad wody w podłodze i strasznie mnie wnerwiay odszranianie tzw. awaryjne przy pomocy tylko sprężarki. Wchodzi ona wtedy na 85Hz, pobiera 4,4kw energii i trwa to ok 10-12 min. Chciałbym zawsze mieć normalne odszranianie przy pomocy wody z układu i 30Hz na sprężarce, ale dogrzanie do 27 stopni na powrocie zajmuje ok 3-4h a w tym czasie mam już ze 3-4 odszraniania samą sprężarką za sobą. Czy da się coś z tym zrobić poza montażem sprzęgła?

    Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
    Jaki masz dokładnie zbiornik CWU, o jakiej powierzchni i z czego wykonaną wężownicę? Z jaką deltą i do jakich temperatur grzejesz wodę w CWU. Czy kiedy się tak zdarza to zbiornik jest zimny , woda w nim ma 20-30* czy może ma 40 a ty grzejesz do 45?
    Możliwe przyczyny:
    1.) Chwile po rozpoczęciu grzania CWU bezpośrednio z grzania CO, pompa weszła w defrost mode2 (z samej sprężarki) , dzieje się tak jak grzejemy wodę CWU i przychodzi defrost, a woda w zbiorniku jest zbyt zimna żeby zrobiła sam defrost mode1.
    2. ) Możliwe że woda w CWU ma z 40* a ty tylko chcesz podgrzać o małą deltę T a masz za małą lub z gorszymi parametrami wymiany ciepła wężownicę (emaliowane są gorsze od nierdzewnej) powoduje to że pompa startuje z kopyta szybko się nagrzewa, ale wężownica nie przekazuje tego ciepła wystarczająco szybko do wody w zbiorniku, co powoduje zbyt szybkie podniesienie powrotu w PC i pompa nie zdążyła się zmodulować i stanęła.

    Co do samych defrostów w mode2 nigdy nie da się ich wyeliminować w 100% (pacz pkt. 1 mojej wypowiedzi), ale poza buforem i pomysłem kolegi MIG25 możesz przede wszystkim ustawić taką krzywą która po wygrzaniu twojej podłogówki, trzymała te 27* na powrocie tak żeby pompa PC miała tą temperaturę na defrost mode1. Nie znam twojego układu C.O , ale być może wystarczy otworzyć bardziej pętle w łazienkach (bo tam i tak musi być cieplej) dzięki czemu podniesiesz powrót do PC. Nie jestem specjalistą, lecz wydaję mi się , że dobrze zrobiona i wyważona hydraulicznie instalacja powinna ogarnąć ten temat.
    Ostatnio edytowane przez TBomek ; 07-01-2021 o 10:08
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  12. #13332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    witam ponownie
    tak sobie myślałem i doszedłem do wniosku że jednak zostaję przy harmonogramie
    pompa pracuje 12h(2x6h) z 2-3 razy włączy się,jak przełączy się na cwu bo przy defroście nie wyłącza się tylko wodę z bufora bierze
    zasilanie na dom 37 powrót 33 i 25-26 hz sobie pyka
    temp ok zera
    w domu jak nagrzeje przez 6 godz 22,5 st ,tylko przedpokój cieplejszt 23,5 bo tam jest podłoga
    licząc po 12 h dziennie x 30 dni 360 godz w mies
    niech 6 mies tak pracuje w sezonie plus reszta sezonu to z 2500 wyjdzie na rok
    myślę że ten czujnik bufora sprawi że będzie taktowała a tak to pracuje non stop 6 godz i 1 się włączy
    pozdrowionka dla wszystkich
    Ps.Smart Cloud jak i service działa narazie bez zarzutu
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  13. #13333

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Czy ktoś mi podpowie co może powodować "błąd przepływu wody" w Aquarea? Zdarzyło mi się to już trzykrotnie w przeciągu 1,5 miesiąca. Włączam reset, pompa uruchamia się i pracuje normalnie.
    U mnie jak zjadę z obrotami na pompie obiegowej,
    to właśnie wyskakuje błąd przepływu
    jak podniosę obroty wszystko ok,
    zdarza się to przy grzaniu CWU przy CO nigdy.

  14. #13334

    Domyślnie

    qbikm sitko/filtr w pompie masz czyste?
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  15. #13335
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Jak się połączy w ustawieniach mały przepływ z małą deltą też tak jest.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #13336

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Sprawdz tez cisnienie wody w ukladzie czy nie za male
    Poniżej fotka manometru pompy ciepła).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210107_141319.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	451774

  17. #13337

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Poniżej fotka manometru pompy ciepła).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210107_141319.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	451774
    Jest ok
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  18. #13338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ktoś kiedyś pytał - gdzie to ostrzeżenie o planowanych pracach na serwerach w serwiscloud. Ano tutaj.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	69,9 KB
ID:	451788
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #13339

    Domyślnie

    Witam. Czy jak w modelu J ustawie sobie w strefie czujniki panel przedni jako regulator pokojowy i grzanie krzywa grzewcza to pompa będzie podnosiła krzywą (temp zasilania) po zwiększeniu temperatury na regulatorze czy będzie próbowała osiągnąć temperaturę zadaną na regulatorze za pomocą normalnej krzywej?

  20. #13340
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Raczej pompa temperatury docelowej nie podnosi , tylko co najwyżej ją obniża, ( przynajmniej ja to tak zaobserwowałem).
    .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 667 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony