dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 705 z 1021
Pokaż wyniki od 14.081 do 14.100 z 20417
  1. #14081
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swq

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzimberto Zobacz post
    mi kiedyś nie chciał działać nie mógł się połączyć
    walczyłem z 2 godz i nic
    wreszcie sie wk....łem i cyk esy w dół całkowicie odciąłem zasil w pompie na 10 sek
    zadziałało
    Dokładnie też tak zrobiłem.

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A bez tego nie można żyć w dzisiejszym świecie ?
    W 2013r o kolorowym wyświetlaczu w T-CAP można było tylko mieć marzenia bo konkurencja(Atlantic) już wprowadzała je w swoich pompach
    A o jakimś Service Cloud to w tamtych czasach nawet w snach się nie myślało
    Jak dzisiaj czytam histeryczne posty tego typu to dziękuję, że urodziłem się wcześniej a i śmiech mnie ogarnia

    T-CAP 9kW,z badziewnym i odrażającym wyświetlaczem w wersji kalkulatora made in ZSRR,bez Service Cloud,cokolwiek to znaczy, pracuje dzielnie i nieprzerwanie od marca 2013r
    I żadne Cloudy czy kolorowe wyświetlacze do szczęścia nie są mu potrzebne
    Załącznik 452303
    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    W pwnym wieku człowiek się zatrzymuje , i zaczyna wspominać jak to było kiedyś... A najgorsze ,że ludziom wmawia , że to co było dobre 15lat temu to teraz też jest najlepsze. Oby mnie jak najpoźniej to dopadło , bo widzę jak denerwujące dla innych to jest.
    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To ,że 8lat masz pompe ciepła ,to nie znaczy ,że masz jakiekolwiek doświadczenie , skoro ani razu nie sprawdziłeś częstotliwości sprężarki. TO raczej z Ciebie się wszyscy śmieją.
    Jak widzisz koleszko Arturo, nie zaglądam na forum co godzinie więc nie miałem okazji ci od razu odpisać ale widzę, że poprzednicy zdążyli już cię skutecznie wyśmiać, więc ja sobie odpuszczę. No kolejne twoje zaczepki odpisywał nie będę ponieważ nie zniżam się do pewnego poziomu.

    Temat czytam z zaciekawieniem ponieważ jest tu wielu użytkowników z wielką wiedzą, którą jako świeży posiadacz PC staram się zdobyć.
    Nie, ty się do nich nie zaliczasz, ale to już też moim poprzednicy wypunktowali.

    Pozdrawiam
    Dom HomeKoncept-53: pustak H+H 24cm; Styro 20cm grafit 031; podłogi EPS100 10cm,wylewki cementowe parter-10cm, poddasze 7-8 cm; dach wełna 30cm 032. Powierzchnia grzanych podłóg 180m^2 + nieogrzewany garaż 35m^2 i pom.techniczne 9,73m^2. Rekuperacja Zehnder Q350, Pompa P-W Panasonic HP 9kW (WH-SDC0709J3E5 - jedn. wew. WH-UD09JE5-1 - jedn. zew).

  2. #14082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario123123 Zobacz post
    A ja mam do Was takie pytanko nie dotyczące bezpośrednio pomp ciepła ale w pewnym sensie z nimi powiązane: W PGE za zwiększenie mocy przyłączeniowej do np 21KW czy np 26 KW płaci się tylko opłatę jednorazową za zwiększany kilowat i mając fotowoltaikę moc przyłączeniowa i umowna nie ma wpływu na rachunki. A jak jest u innych dostawców? też nie ma wpływu na rachunki dla gospodarstw domowych?
    ja zwiększyłem sobie z 12 do 16 kw moc przyłączeniową ,zapłaciłem 200zł opłat
    nic więcej
    a rachunki nie podrożały
    ale od nowego roku podrożeją
    bo jaśnie nam panujący PIS wprowadził opłatę mocową
    zapłacą więcej wszyscy ale na pewno dużo mniej ci co mają fotowoltaikę
    nie piszę tu o nikim że głosował na PISALE już w Polsce otwierają się oczy co niektórym że jednak zle zagłosowali
    a miało być tak pięknie i podobno jest PIĘKNIE(1,425 bln zł długu)
    a tak dodam że mam prąd z ENERGI(kujawsko -pom)
    ps.PO CO CI 21 KW MOCY PRZYŁĄCZENIOWEJ?
    POZDRO
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  3. #14083

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzimberto Zobacz post
    ja zwiększyłem sobie z 12 do 16 kw moc przyłączeniową ,zapłaciłem 200zł opłat
    nic więcej
    a rachunki nie podrożały
    ale od nowego roku podrożeją
    bo jaśnie nam panujący PIS wprowadził opłatę mocową
    zapłacą więcej wszyscy ale na pewno dużo mniej ci co mają fotowoltaikę
    nie piszę tu o nikim że głosował na PISALE już w Polsce otwierają się oczy co niektórym że jednak zle zagłosowali
    a miało być tak pięknie i podobno jest PIĘKNIE(1,425 bln zł długu)
    a tak dodam że mam prąd z ENERGI(kujawsko -pom)
    ps.PO CO CI 21 KW MOCY PRZYŁĄCZENIOWEJ?
    POZDRO
    Ale to chyba tak się przedstawia że przy zużyciu powyżej 2800 kwh na rok zapłacą wszyscy jednakowo 12,87
    za miesiąc.Nie jest tu chyba istotna moc przyłączeniowa?
    Gospodarstwa domowe zapłacą miesięcznie:
    2,30 zł przy zużyciu mniejszym niż 500 kWh rocznie,
    5,51 zł przy zużyciu od 500 kWh do 1200 kWh rocznie,
    9,19 zł przy zużyciu powyżej 1200 kWh do 2800 kWh,
    12,87 zł przy zużyciu powyżej 2800 kWh.

  4. #14084

    Domyślnie

    Witam, jestem nowym posiadaczem tej pompy 1 fazowej 9kw. Mam taki problem że przez miesiąc z groszem nabila już prawie 100h grzałki, a mrozów poniżej - 15* było raptem 2 dni. Jak sprawdzałem to grzałka niby jest ustawiona od - 20*

  5. #14085
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Pewnie przy defroście jest używana (bardziej prawdopodobne).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #14086

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Pewnie przy defroście jest używana (bardziej prawdopodobne).
    A można tego uniknąć?

  7. #14087

    Domyślnie

    Mi przy dużych mrozach załączyła się właśnie na defroście.Ale napisz coś więcej czy to panasonic jakie masz krzywe ustawione jaka temperatura zadana w domu czy masz bufor jaki dom do ogrzania czy grzejniki czy podłogówka itp., itd. Po tych informacjach są na tym forum koledzy którzy mają już doświadczenie w pompach i Ci napewno doradzą.Może potrzebny dodatkowy zbiornik na wyjściu żeby pompa nie musiała podgrzewać grzałką wody tylko z bufora miała zapewnioną odpowiednią temperaturę do defrostu. Ale znawcą nie jestem bo też od niedawna mam pompę.

  8. #14088
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Witam, jestem nowym posiadaczem tej pompy 1 fazowej 9kw. Mam taki problem że przez miesiąc z groszem nabila już prawie 100h grzałki, a mrozów poniżej - 15* było raptem 2 dni. Jak sprawdzałem to grzałka niby jest ustawiona od - 20*
    Zacznijmy od tego czy jest to nowy dom, czy wylewki byly wygrzewane i jak ustawiona jest KG.
    Jeśli powrót nie może się na tyle "zagrzać" czyli jak masz duży pobór ciepła przez dom czy wylewkę i po bodajże 10 czy 15 minutach pompa to stwierdzi to z automatu włączy Ci grzałkę.

  9. #14089
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    A można tego uniknąć?
    Można, ustawiając odpowiednio KG i wtedy do defrostu wykorzystywana woda z obiegu.

  10. #14090
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Skąd wiesz ,że teraz nie jest wykorzystywana woda do defrostu ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #14091
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario123123 Zobacz post
    Ale to chyba tak się przedstawia że przy zużyciu powyżej 2800 kwh na rok zapłacą wszyscy jednakowo 12,87
    za miesiąc.Nie jest tu chyba istotna moc przyłączeniowa?
    Gospodarstwa domowe zapłacą miesięcznie:
    2,30 zł przy zużyciu mniejszym niż 500 kWh rocznie,
    5,51 zł przy zużyciu od 500 kWh do 1200 kWh rocznie,
    9,19 zł przy zużyciu powyżej 1200 kWh do 2800 kWh,
    12,87 zł przy zużyciu powyżej 2800 kWh.
    Własne źródło energii, np. fotowoltaika – to wariant optymalny, który zapewnia bezpieczeństwo i niezależność energetyczną dla dłuższą metę. Posiadając własne źródło energii nie jesteśmy już tak uzależnieni od poboru prądu z sieci, a tym samym możemy ograniczyć związane z tym wydatki – zarówno te zmienne (związane z ilością zużytej energii), jak i stałe (opłaty dystrybucyjne czy też opłatę mocową).
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  12. #14092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Zacznijmy od tego czy jest to nowy dom, czy wylewki byly wygrzewane i jak ustawiona jest KG.
    Jeśli powrót nie może się na tyle "zagrzać" czyli jak masz duży pobór ciepła przez dom czy wylewkę i po bodajże 10 czy 15 minutach pompa to stwierdzi to z automatu włączy Ci grzałkę.
    To jest nowy dom. Grzeje na razie tylko parter 100% podłogówka. Ustawione jest na pompie grzanie prostą, nie krzywą liniową. Ustawione mam 30* w podłogę, a na powrocie wraca 26/27*

  13. #14093

    Domyślnie

    Dodam że grzeje się ok 2 miesiące.

  14. #14094
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Więc albo podnosisz jeszcze o 1 stopień ,tak ,żeby powrót był na pewno co najmniej 27 stopni (wtedy się grzałki nie włączą podczas defrostu) , albo je w menu serwisowym wyłączasz.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #14095

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Więc albo podnosisz jeszcze o 1 stopień ,tak ,żeby powrót był na pewno co najmniej 27 stopni (wtedy się grzałki nie włączą podczas defrostu) , albo je w menu serwisowym wyłączasz.
    Jeśli wyłączył bym grzałkę to muszę mieć na uwadze, że gdyby pojawiły się mrozy w okolicy - 15* to będę je musiał ręcznie włączyć?

  16. #14096
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Pompa teoretycznie do -23 może chodzić sama ,bez grzałek i przy -15 teoretycznie tez tylko bedzie uzywała ich tylko podczas defrostu.
    Grzałka będzie właczona podczas pracy sprężarki , jeski będzie kilka warunków ,(na ostatnich stronach ktos pisał jakie) , m.n. to ,że przez min 20min pompa nie będzie w stanie osiagnąć temperatury docelowej ,i będzie ona się różnić o 8 stopni ( lub w J ustawioną o deltę) . Generalnie jesli temperatura wody w objegu znacznie nie spadnie , to grzalki się nie włączą.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #14097
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Jeśli wyłączył bym grzałkę to muszę mieć na uwadze, że gdyby pojawiły się mrozy w okolicy - 15* to będę je musiał ręcznie włączyć?
    Czyli musisz przyzwyczaić się do tego, że pompa woła "ratunku" i wyciąga dłoń po grzałkę
    Jest to normalne w nowych i zimnych domach.
    Zwiększ krzywą na 35 conajmniej.
    Boicie się tej wyżej temp.zasilania jak diabeł święconej wody
    Nie wyłączaj grzałki bo to glupie....
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 25-01-2021 o 12:03

  18. #14098

    Domyślnie

    Dzięki. D, is podniósł o 1* tak żeby na powrocie było te 27* i zobaczę co będzie.

  19. #14099

    Domyślnie

    Ja nie boję się temperatury tylko nie chce żeby też daremnie kWh babijala jak nie ma takiej potrzeby.

  20. #14100
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Ja nie boję się temperatury tylko nie chce żeby też daremnie kWh babijala jak nie ma takiej potrzeby.
    Przy pompie ciepła może być najtańszy koszt 1kWh ,po drugie tobie te kWh a właściwie kW są bardzo potrzebne,po trzecie zwiększenie temp. zasilania nie zwiększa zużycia energii.
    Dom swoje kW potrzebuje i czy dostanie je w ciągu 10h czy w ciągu 24h jest to dla niego obojętne, zużycie energii będzie identyczne.

Strona 705 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony