dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 717 z 1021
Pokaż wyniki od 14.321 do 14.340 z 20417
  1. #14321

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Koledzy - weźcie te powietrzne odstawcie na złom i zainwestujcie w sensowne dolne źródło! Dobrze Wam radzę! Dziś w nocy:
    Jakos mnie to nie rusza moze wreszcie sobie troszke popracuje bo normalnie sie nudzi
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #14322
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Koledzy - weźcie te powietrzne odstawcie na złom i zainwestujcie w sensowne dolne źródło! Dobrze Wam radzę! Dziś w nocy:
    Mnie tam powietrzna gra i buczy nawet jak jest zimniej niż na obrazku.
    Ale rozumiem, ze namawiasz do solidnych odwiertów a nie jakiś absurdów poziomych.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #14323
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Koledzy - weźcie te powietrzne odstawcie na złom i zainwestujcie w sensowne dolne źródło! Dobrze Wam radzę! Dziś w nocy:
    Ty se jaja robisz ?
    Pompa gruntowa ?
    No weź...
    Przez 8 lat nie takie temperatury miałem

  4. #14324
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jakos mnie to nie rusza moze wreszcie sobie troszke popracuje bo normalnie sie nudzi
    A jak tam Twoje przypadłości? W sensie, że nie mogła sie wkręcić na obroty? Wyjaśniło się coś?

  5. #14325

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    A jak tam Twoje przypadłości? W sensie, że nie mogła sie wkręcić na obroty? Wyjaśniło się coś?
    Dalej nic
    Podpieli smartclouda i obserwuja ale jak narazie nie bylo okazji trzyma sie jak zaklęte na minus 9 a ona dopiero gdzies od minus13 fisiowala ale moze jutro sie przytrafi wreszcie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #14326
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    EDIT: Napiszę to inaczej , w grzejnikach, i najwidoczniej w betonowych buforach ,pierwszą reakcją na podniesienie mocy jest wzrost temperatury powrotu , delty ,a co za tym idzie i wyjscia , to w cienkich wylewkach ta moc jest przekazywana do pomieszczenia , i dopiero jak w pomieszczeniu temperatura wzrośnie to zacznie wzrastać i temperatura wody.
    Co ty chłopie pierdzielisz
    Jakąś nową fizykę wymyślasz widzę.
    Dopóki temp.w pomieszczeniu nie wzrośnie temp.powrotu nie podniesie się, czyli temp.zasilania nie oddaje ciepła do pomieszczenia a tym samym temp.powrotu wzrasta.
    Jakieś teorie z piaskownicy tutaj próbujesz wdrażać.

    A anhydryt, właśnie z tego względu uważam,że nie nadaje się pod pompę ciepła gdyż szybko oddając ciepło z zasilania do pomieszczenia, powrót zwiększa swoją temperaturę automatycznie podwyższając temp.zasilania,która jest ograniczona niską KG(wymuszoną właśnie z tego względu)wyłącza pompę, za chwilę ją włączając bo powrót tak szybko się wychodził...I tak w kółko i to jest u Was te słynne "taktowanie "
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 07-02-2021 o 19:32

  7. #14327
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Chłopem to tylko ty jesteś , więc Ty pierdzielisz. Widać na Twój stary umysł już nic nie ma wpływu.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #14328

    Domyślnie

    Witam

    Prośba o pomoc weryfikacją poprawności działania czujników w pompie t-cap monoblok
    Patrząc w menu dane

    8.Temperatura docelowa( wyliczona z krzywej grzania ,lub aktualnie ustawiona , jeśli krzywa nie jest używana) / temperatura wyjścia wody z pompy

    9. Temperatura wody za skraplaczem (wymiennikiem) a przed grzałkami / Temperatura wejścia wody do pompy

    oznaczone na niebiesko temperatury powinny być jednakowe ???
    Ja mam
    8. 48/44
    9. 47/40

    Czy świadczy to o rozjechaniu się któregoś czujnika (wada czy kalibracja)?
    Po której temperaturze z tych 2 pompa reguluję swoją pracę?

    Na wykresach w service cloud
    8 ......../ temperatura wyjścia wody z pompy to > Temperatura wody wyjścowej

    9. Temperatura wody za skraplaczem (wymiennikiem) a przed grzałkami to > Temperatura wyjściowa 2

    Na wykresach mam też rozjazd 3 C


    Drugie pytanie jaka powinna być różnica między temp. czynnika na wejściu na wymiennik a temp. wody wyjściowej z wymiennika?
    Mam około 70/85 na 45/48

    Proszę o pomoc w wyjaśnieniu powyższych wątpliwości.
    Ostatnio edytowane przez elezibi ; 07-02-2021 o 20:50

  9. #14329
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak ,te temperatury co do zasady powinny być rowne (o ile grzalka nie pracuje).
    Ale przede wszystkim ,Ty masz monoblok.Byla ru dyskusja ,ze czujniki w Panasonicach sa kiepsko odizolowane ,a jako ze u Cuebie sa na zewnątrz to obecne temperatury jeszcze bardziej potęgują przekłamywanie .

    Z ocena i kalibracja ( i docieplaniem) bym się wstrzymał do wiosny.

    A temperatura gazu na wymiennik na pewno nie ma 70/85 (choc nie wiem co jest 70 a co 85).Na zły czujnik patrzysz.
    W menu z informacjami jest w postaci szesnastkowej chyba.

  10. #14330

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Mnie tam powietrzna gra i buczy nawet jak jest zimniej niż na obrazku.
    Ale rozumiem, ze namawiasz do solidnych odwiertów a nie jakiś absurdów poziomych.
    No ale jakie COP?? Ja ostatnio badam bardzo ciekawe koszowe wymienniki gruntowe - zakopujesz tego dół na około 8m ppt a góra się kończy na 2m i z danych które zebrałem działa to bardzo dobrze... Bez porównania lepiej niż poziomy a nawet lepiej niż pionowy jak się policzy ich bilans i warunki gruntowe są nie najgorsze!

  11. #14331

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    To od ok 70 do 80 C mam jako Temperatura na tłoczeniu na wykresach
    Sprawdzę na panelu czy to to samo
    to jest w menu panela parametr 75>o Temperatura na na tłoczeniu po sprężarce przed zaworem 4d

    Co do czujników wody to zmierzę rzeczywistą i na razie prze kalibruje jak są w menu serwisowym.
    Nie wiem który jest fałszywy i czy ma wpływ na pracę pompy (fałszywa delta).
    Po którym czujniku wody steruje pracą pc?

    PS. GoHeishaMon >> ciekawe czytam mam panel HMI z MQTT

  12. #14332
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    No ale jakie COP?? Ja ostatnio badam bardzo ciekawe koszowe wymienniki gruntowe - zakopujesz tego dół na około 8m ppt a góra się kończy na 2m i z danych które zebrałem działa to bardzo dobrze... Bez porównania lepiej niż poziomy a nawet lepiej niż pionowy jak się policzy ich bilans i warunki gruntowe są nie najgorsze!
    Ja mam COP10 a może i 20,w powietrznej, na samo ogrzewanie zużywam zależnie od sezonu od 1300-1600kWh co mi daje w PLN ok.400-500zl.
    Zatem ?

  13. #14333
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    No ale jakie COP?? Ja ostatnio badam bardzo ciekawe koszowe wymienniki gruntowe - zakopujesz tego dół na około 8m ppt a góra się kończy na 2m i z danych które zebrałem działa to bardzo dobrze... Bez porównania lepiej niż poziomy a nawet lepiej niż pionowy jak się policzy ich bilans i warunki gruntowe są nie najgorsze!
    Nie liczę COP, bo nie mam ciepłomierza.
    To co pokazuje pompa to pewnie ściema, ale nawet jakby było połowa tego co pompa wskazuje to rewelacja.

    Koszowe to chyba jakaś nowość, ja bym królikiem nie chciał być.
    I tak teoretycznie to musiało by być tych 8 metrowy wierceń w cholerę i daleko od siebie, gdzie tu zysk?
    Brzmi jak cudowne połączenie wad poziomego z pionowym.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #14334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ja mam COP10 a może i 20,w powietrznej, na samo ogrzewanie zużywam zależnie od sezonu od 1300-1600kWh co mi daje w PLN ok.400-500zl.
    Zatem ?
    Kolego powiem Ci, że dobra gruntowa wyciąga niecałe 5. Powietrzna max 3 a tej zimy jak będzie 1,5 to będzie sukces Mówię oczywiście o grzaniu chałupy zimą a nie o CWU latem.

  15. #14335

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie liczę COP, bo nie mam ciepłomierza.
    To co pokazuje pompa to pewnie ściema, ale nawet jakby było połowa tego co pompa wskazuje to rewelacja.

    Koszowe to chyba jakaś nowość, ja bym królikiem nie chciał być.
    I tak teoretycznie to musiało by być tych 8 metrowy wierceń w cholerę i daleko od siebie, gdzie tu zysk?
    Brzmi jak cudowne połączenie wad poziomego z pionowym.
    No nie wiem co tam Ci PC pokazuje ale nie ma zupełnie porównania z gruntówką. Natomiast co do koszowych to od lat są stosowane. Jeden taki jak opisałem ma moc 1kW a przy dobrym gruncie dochodzi nawet do 2kW! Więc policz sobie sam ile potrzebujesz w zależności od zapotrzebowania. Spójrz jak wygląda tego wersja przemysłowa:

    https://tinyurl.com/yy8b8xtj

  16. #14336

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Kolego powiem Ci, że dobra gruntowa wyciąga niecałe 5. Powietrzna max 3 a tej zimy jak będzie 1,5 to będzie sukces Mówię oczywiście o grzaniu chałupy zimą a nie o CWU latem.
    A co cala zimę minus 20 zapowiadaja?Stuknij się
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  17. #14337
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Kolego powiem Ci, że dobra gruntowa wyciąga niecałe 5. Powietrzna max 3 a tej zimy jak będzie 1,5 to będzie sukces Mówię oczywiście o grzaniu chałupy zimą a nie o CWU latem.
    E tam, dla mnie mogę i mieć COP1 zużywając średnio 1500kWh na ogrzewanie za sezon.
    Ale to znaczyłoby, że wybudowałem dom pasywny, który potrzebuje -1500kWh/125m2=12kWh/m2/rok.
    Super
    Cały czas piszę o zużyciu na ogrzewanie zimą...

    Myślałem, że jarajacy się COPEM/SROPEM dawno minęli ale widzę, że niektórym staje na samą myśl o COP
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 07-02-2021 o 22:17

  18. #14338

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A co cala zimę minus 20 zapowiadaja?Stuknij się
    To naciągacz. Szuka potencjalnych klientów PYTANIE TYLKO DLACZEGO WŚRÓ POMPIARZY ????????
    POMIARZY-- POWIETRZNYCH POMP
    Czyżby już tak źle było z tymi GRUNTOWYMI?????????????????
    Co on tu szuka????????????????????????????????
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #14339

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Kolego powiem Ci, że dobra gruntowa wyciąga niecałe 5. Powietrzna max 3 a tej zimy jak będzie 1,5 to będzie sukces Mówię oczywiście o grzaniu chałupy zimą a nie o CWU latem.
    Co mnie obchodzą COP-y ?????????????????????
    Jak mam na tyle Prądu by to ogarnąć i wyjść na ZERO
    Idź do Adama to sobie razem pogadacie --nóż się JELEŃ Trafi i pociągnie temat
    REKLAMA Będzie i przy okazji nazwę firmy wrzucicie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #14340

    Domyślnie

    ZOBACZCIE W JAKIEJ DESPERACJI MUSZĄ BYĆ ABY WEJŚĆ NA WĄTEK Panasonic Auarea i promować Gruntowe PC?
    Przecież to jest strzał w kolano
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 717 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony