dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 722 z 1021
Pokaż wyniki od 14.421 do 14.440 z 20417
  1. #14421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Odkryłem problem czemu straciłem temperaturę w domu - przez krzywę grzewczą i brak włączonej grzałki pokojowej.

    Stara krzywa która była idealna pod kątem zużycia prądu i utrzywania temperatur od +10 do -3. Po jej ustawieniu zużycie prądu spadło o 25% w porównaniu do poprzedniej krzywej (35/25 na n -5/+10).

    32 / 28 na -12 / +6

    Ale od -6 budynek przez dobę wychłodził się o 2 stopnie. Odzyskałem temperaturę dopiero po włączeniu prostej na 36 stopni.

    Macie pomysł jak to ustawić żeby było dobrze? Panasonic aquarea J 9kW jednowentylatorowa, 220 m2 po podłodze, nie grzeje garażu więc 170 m2 grzania podłogi.

  2. #14422
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Przy KG +15(31*C) -15(40*C) i temperaturze zewnętrznej -9*C zasilanie mam 38*C, powrót 33*C czyli tak jak powinno być, po podbiciu na harmonogramie o 5*C i sześciu godzinach pracy nadal mam zasilanie 38*C, powrót 33*C, T-CAP 9KW H pracuje cały czas z częstotliwością 60Hz. W zeszłym sezonie nie było takiego problemu.
    Z krzywej wynika chyba tdemperatura docelowa 38 stopni . Możesz ją dokładnie podać ,jaką pompa ma ustawioną temperaturę docelową z menu z informacjami ( z mojej stopki).
    Jesli jest to 38 stopni , i wyjscie masz tez 38 stopni , to znaczy ,ze pompa znalazła sobie to 60Hz jako czestotliwośc wystarczajacą do utrzymania tej temperatury.
    Jesli przesuwasz krzywą ,to temperatura docelowa bedzie wieksza . Wiec jaka jest ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #14423

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A skąd wiesz że na początku nie jest 37,6 a na końcu 38,4?
    Z Service Cloud.

  4. #14424

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Z krzywej wynika chyba tdemperatura docelowa 38 stopni . Możesz ją dokładnie podać ,jaką pompa ma ustawioną temperaturę docelową z menu z informacjami ( z mojej stopki).
    Jesli jest to 38 stopni , i wyjscie masz tez 38 stopni , to znaczy ,ze pompa znalazła sobie to 60Hz jako czestotliwośc wystarczajacą do utrzymania tej temperatury.
    Jesli przesuwasz krzywą ,to temperatura docelowa bedzie wieksza . Wiec jaka jest ?
    No właśnie cały czas o to mi chodzi docelowa przy mojej KG i temp. zewnętrznej -9*C powinna wynosić 38,2*C i tyle jest, natomiast przy próbie podbicia w harmonogramie o 5*C docelowa temp. powinna wynosić 43*C a pompa nie reaguje na to i nie dąży do osiągnięcia tej temperatury. Chyba pompa powinna zareagować zwiększeniem częstotliwości i temp. zasilania.
    Ostatnio edytowane przez tede80 ; 10-02-2021 o 10:04

  5. #14425
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No to moje pierwsze pytanie było , czy wg pompy produkuje ona już ze znamionową mocą ? Jeśli wg pompy produkcja jest znamionowa to jej nie zwiększy (albo zwiekszy tylko na chwilę).
    Możesz próbować ustawić powerful mode na 90min i zobaczyc czy się troche podniesie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #14426

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    Odkryłem problem czemu straciłem temperaturę w domu - przez krzywę grzewczą i brak włączonej grzałki pokojowej.

    Stara krzywa która była idealna pod kątem zużycia prądu i utrzywania temperatur od +10 do -3. Po jej ustawieniu zużycie prądu spadło o 25% w porównaniu do poprzedniej krzywej (35/25 na n -5/+10).

    32 / 28 na -12 / +6

    Ale od -6 budynek przez dobę wychłodził się o 2 stopnie. Odzyskałem temperaturę dopiero po włączeniu prostej na 36 stopni.

    Macie pomysł jak to ustawić żeby było dobrze? Panasonic aquarea J 9kW jednowentylatorowa, 220 m2 po podłodze, nie grzeje garażu więc 170 m2 grzania podłogi.
    Do potrzebuje odpowiedniej ilości energi. Czym zimniej na zewnątrz tym więcej eneregii musisz przekazać aby było ciepło w domu.

    Ty obniżyłeś krzywą i czym zimniej było na dworzu , tym zimniej było w domu ..

    Cudów nie ma. Dom potrzebuje ileś tam energii i tyle ile potrzebuje zużyje. Jak ustawisz za nisko krzywą to wychłodził dom , jak za wysoką to przegrzejesz.
    Nie ma czegoś takiego jak "oszczędna krzywa".
    Przy dobrze ustawionej krzywej i grzaniu ciągłym będzie miał w domu jednakową temepraturę niezależnie czy na zewnatrz będzie +10 czy -20 stopni ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #14427
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Do potrzebuje odpowiedniej ilości energi. Czym zimniej na zewnątrz tym więcej eneregii musisz przekazać aby było ciepło w domu.

    Ty obniżyłeś krzywą i czym zimniej było na dworzu , tym zimniej było w domu ..

    Cudów nie ma. Dom potrzebuje ileś tam energii i tyle ile potrzebuje zużyje. Jak ustawisz za nisko krzywą to wychłodził dom , jak za wysoką to przegrzejesz.
    Nie ma czegoś takiego jak "oszczędna krzywa".
    Przy dobrze ustawionej krzywej i grzaniu ciągłym będzie miał w domu jednakową temepraturę niezależnie czy na zewnatrz będzie +10 czy -20 stopni ..
    ja to rozumiem, ale odkąd mam pompę ciepła nie potrafię wstrzelić się w idealną krzywą ... stąd moje pytanie o poradę - na jaką ją teraz zmienić.

  8. #14428
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    ja to rozumiem, ale odkąd mam pompę ciepła nie potrafię wstrzelić się w idealną krzywą ... stąd moje pytanie o poradę - na jaką ją teraz zmienić.
    Nikt Ci nie odpowie na to pytanie bo nikt nie ma takiego samego domu jak Ty.
    Metodą prób i błędów musisz sam ją ustawić żebyś miał komfortową temp.w domu zawsze.
    Jeśli Ci nie dogrzewa domu to oczywistym jest, że krzywą trzeba podnieść.
    KG zależy od domu czyli jego strat energii,od ścian(materiał),od izolacji na ścianach, od wentylacji i od wylewki czyli materiału z jakiego została zrobiona i jej grubości.
    Dla mnie idealna KG to 32/15,35/-15 ale ja mam dom jaki mam i grzeje 2 razy na dobę.
    To mi pozwala mieć stałą temp.w domu, niezależnie od temp.na zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-02-2021 o 11:29

  9. #14429
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    No właśnie cały czas o to mi chodzi docelowa przy mojej KG i temp. zewnętrznej -9*C powinna wynosić 38,2*C i tyle jest, natomiast przy próbie podbicia w harmonogramie o 5*C docelowa temp. powinna wynosić 43*C a pompa nie reaguje na to i nie dąży do osiągnięcia tej temperatury. Chyba pompa powinna zareagować zwiększeniem częstotliwości i temp. zasilania.

    Już kiedyś o tym pisałem. Ta krzywa jest tylko z nazwy, a faktycznie to schodki. Jeśli z wykresu wychodzi Ci krzywa 38,2 to prawdopodobnie (przynajmniej u mnie tak jest) w serwis cloud zobaczysz temp. docelową 39. Natomiast jeśli możesz to wstaw wykres z serwis cloud z temp. docelową, temp. wejścia i temp. wyjścia oraz produkcją energii za ostatnie powiedzmy 12 czy 24 godziny.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #14430
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jeśli z wykresu wychodzi Ci krzywa 38,2 to prawdopodobnie (przynajmniej u mnie tak jest) w serwis cloud zobaczysz temp. docelową 39.
    Nie tylko u ciebie. Wartość z krzywej, panas zawsze zaokrągla w górę (a nie matematycznie).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #14431
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Przy KG +15(31*C) -15(40*C) i temperaturze zewnętrznej -9*C zasilanie mam 38*C, powrót 33*C czyli tak jak powinno być, po podbiciu na harmonogramie o 5*C i sześciu godzinach pracy nadal mam zasilanie 38*C, powrót 33*C, T-CAP 9KW H pracuje cały czas z częstotliwością 60Hz. W zeszłym sezonie nie było takiego problemu.
    Jesli ona już pracuje na 60Hz, to zdaje się, że to już jej max. czestotliwość w normalnej pracy. Ja u siebie nie widziałem wiecej nawet jak po dłuższym postoju zaczyna pracować, przy tych 60Hz ma zazwyczaj ok 8-9kW produkcji i na wyżej nie puszcza sprężarki.
    Większa częstotliwośc uzyskuje tylko przy defroście.
    Z tego względu obawiam się, że u ciebie jest to jej max. moc i dlatego nie podnosi temperatury docelowej, bo jest to ciepło odbierane przez dom. Gdybyś ustawił docelową te załóżmy 40st/c na dłużej np. na 24godz, to może pod koniec osiągniesz taka temperaturę.
    Ty nie patrz na zeszły rok, że w tamtym wystarczało, jak w tamtym roku nie było dnia w dzień z ujemna temperatura?
    A w tym roku w dzień którys dzień z kolei -10st/c, to dom ( ściany ) sie wychładza i tego ciepła potrzeba w hole.. wladować.
    Ostatnio edytowane przez michancia ; 10-02-2021 o 11:57
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  12. #14432

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Już kiedyś o tym pisałem. Ta krzywa jest tylko z nazwy, a faktycznie to schodki. Jeśli z wykresu wychodzi Ci krzywa 38,2 to prawdopodobnie (przynajmniej u mnie tak jest) w serwis cloud zobaczysz temp. docelową 39. Natomiast jeśli możesz to wstaw wykres z serwis cloud z temp. docelową, temp. wejścia i temp. wyjścia oraz produkcją energii za ostatnie powiedzmy 12 czy 24 godziny.
    Załącznik 452891

  13. #14433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post

    Niestety załącznika u mnie brak
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #14434

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Niestety załącznika u mnie brak

  15. #14435

    Domyślnie

    Można sobie jakoś zrobić dostęp do service cloud nie będąc instalatorem ani nie posiadając działalności gospodarczej?
    69m2 powierzchnia użytkowa, poddasze nieogrzewane. 100% podłogówka. Ściany beton komórkowy Energo, Okna 3 szybowe. Podłoga 18 cm grafit 0.31. Ściany docelowo grafit 0.31. Strop 30 cm wełna 0.33 Rekuperacja z odzyskiem ciepła. CWU 200 litrów. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 3kw. 1 osoba.

  16. #14436

    Domyślnie

    markamx normalnie zakładasz sobie konto na Service Cloud, nie musisz być instalatorem ani serwisantem.

  17. #14437
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Nikt nie sprawdza przy rejestracji service clouda , czy masz dzalalnosc
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #14438

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Panowie mam ustawiony harmonogram na pompie serii H tak jak poniżej i pompa nie reaguje na podbicie krzywej grzewczej w zadanych godzinach, grzeje cały czas na wstępnie ustawionej KG, co robię źle?

    00:00 WŁ +2*C
    03:00 WŁ +5*C
    06:00 WŁ 0*C
    13:00 WŁ +5*C
    15:00 WŁ 0*C
    A przy podbiciu masz ustawione (CO) Ze to się tyczy (CO ) ?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #14439

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To chciałbyś aby w ciągu 3 lub 2 godzin podniosła temp. o 5 stopni? Na to to musisz poczekać ze 3 dni przy ciągłej pracy n.p. przy podbiciu o 5 stopni.
    Z tym się nie zgodzę . Przed chwilą podniosłem +3 i po godzinie podbiła.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #14440

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Panowie, jak u was zachowuje się pompa ( bardziej interesuje mnie T-CAP ), jak ja wyłaczy np. termostat, lub harmonogram, albo sami, i po dłuzszej chwili postoju w temperaturze poniżej -10st/c na dworze.
    Jak ona rusza. bo u mnie wyglada to następująco
    Po załączeniu najpierw mieli wodę, tak z 3min, w tym czasie grzeje karter sprężarki
    Następnie po tych 3min dostaje sygnał na zał. sprężarkę i spreżarka pracuje tak z następne 3min na częstotliwości 20Hz, prawie nie produkuje energii ( pobiera z 1.2kW ) i tak chodzi z 5min, tak jakby jakiś czas odmierzała, lub czekała na zagrzanie sprężarki.
    Następnie po tych 5min. podnosi częstotliwość do 30Hz i dalej mieli nastepne 5min, ale już produkuje energię.
    I dopiero po nastepnych 5 min podnosi do 40hz, a po kolejnych 5min do 50Hz.
    Łączny czas od załączenia do pracy na 50Hz, to dobre 20min.

    Pytam bo, nie wiem czy już mam całkowicie sprawną pompę po naprawach?
    Proszę o odpowiedź.
    Nie zwracałem uwagi na to ale tak jak piszesz przy starcie mieli wodę itd. Co do Hz to nie patrzyłem . Wydaje mi się że masz dobrze. NIe sprawdzę bo obecie pracuje i wyłączenie nic nie da bo układ rozgrzany.
    Jest dobrze Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 722 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony