dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 765 z 1021
Pokaż wyniki od 15.281 do 15.300 z 20417
  1. #15281

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A przy grzaniu zbiornika od której strefy działa ?
    Obstawiałbym na 3 obiegówki ( tak jak to sandardowo schemat panasonika na dwie strefy pokazuje) .
    To ta trzecia musiałaby być gdzieś głęboko schowana.
    Przy grzaniu CWU przełącza się zawór 3drogowy i pompa "główna" dla strefy 1 (grzejniki) pracuje.

    Daj linka do schematu o którym piszesz.

  2. #15282
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Choćby z tej serwisówki All-In-One dla serii J : https://www.panasonicproclub.com/upl...20in%20One.pdf

    Strona 84 , przypadek Floor heating + Radiator .
    Oprócz Pump 1 i Pump 2 w Jednostce wewnętrznej ( razm ze zbiornikiem ) jest jeszcze jedna obiegówka...

    Ale tu cholera wie co Panasonic wykombinował. Zobacz na wykresach service cloud , czy podczas grzania zbiornika pracuje pompa strefy 1.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #15283

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Zobacz na wykresach service cloud , czy podczas grzania zbiornika pracuje pompa strefy 1.
    Pracuje z mniejszą prędkością.

  4. #15284
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ustawiłem na dzień dzisiejszy harmonogram włączenia CO i CWU. Wyglądało to tak: 5.15-7.30 CO i przejście do 8.15 na CWU. Potem PC sie wylaczyla. Tu bylo jedno włączenie sprężarki. Temperatura wynikajaca z regulatorów pokojowych nie zostala osiagnieta ani dla parteru ani dla pietra. Temperatura zewnętrzna ok. 3*. Następnie w godzinach 15.45-18.30 uruchomienie CO, temperatura dla obu poziomów także nie została osiągnięta ale były łącznie cztery uruchomienia sprężarki. Temperatura zewnętrzna ok. 4* - 5*. Czy to możliwe aby pomimo ciągłej pracy pompy zaliczyła trzy starty (defrosty?) sprężarki?
    Krzywa 40/-10, 33/15. Delta 5.

  5. #15285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Ustawiłem na dzień dzisiejszy harmonogram włączenia CO i CWU. Wyglądało to tak: 5.15-7.30 CO i przejście do 8.15 na CWU. Potem PC sie wylaczyla. Tu bylo jedno włączenie sprężarki. Temperatura wynikajaca z regulatorów pokojowych nie zostala osiagnieta ani dla parteru ani dla pietra. Temperatura zewnętrzna ok. 3*. Następnie w godzinach 15.45-18.30 uruchomienie CO, temperatura dla obu poziomów także nie została osiągnięta ale były łącznie cztery uruchomienia sprężarki. Temperatura zewnętrzna ok. 4* - 5*. Czy to możliwe aby pomimo ciągłej pracy pompy zaliczyła trzy starty (defrosty?) sprężarki?
    Krzywa 40/-10, 33/15. Delta 5.
    Jak zaliczyła jeden start wczesniej to znaczy że zlicza Ci dobrze czyli 1wlaczenie na 1 wlaczenie i nie zlicza stopów.
    Jak Ci potem zliczylo 4starty to tyle musialo byc ,wiec nie mogla pracować ciagle.
    A czy to byly defrosty to juz musisz zaobserwowac niby przy 4-5st sa jeszcze mozliwe jak duza wilgotnosc a pompa ostro chodzi mize jeszcze troche termometr oszukuje i realnie bylo 3-4st.
    Nie napisales w stopce jaka masz pompe ale np.moja 7ke jednowentylatorowa podczas jednego defrostu startuje dwa razy.
    Ale raczej bym stawial ze i tak chociaz raz bylo przegrzanie bo jeden start jak zaczynales grzac potem jakby zaliczyla defrost to np.dwa starty i zostaje jeden to slbo przegrzanie albo akurat harmonogram przerwal w polowie defrostu.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #15286
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Pracuje z mniejszą prędkością.
    Tylko w tych układach pompy stref są on/off , plyta rozszerzen nie pozwala okreslić ich predkosci i przepływu.
    W serwice cloud jest tak Status pompy strefy 1 i status pompy strefy 2 , i je porównaj do pędkości pompy podczas grzania zbiornika.
    Całkiem prawdopodobne , że wtedy status pomp 1 i 2 będą wył , a mimo to prędkość pompy bedzie minimalna , co bedzie oznaczalo ,że to standardowy uklad z trzema obiegowkami.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 03-05-2021 o 08:59
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #15287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ale raczej bym stawial ze i tak chociaz raz bylo przegrzanie bo jeden start jak zaczynales grzac potem jakby zaliczyla defrost to np.dwa starty i zostaje jeden to slbo przegrzanie albo akurat harmonogram przerwal w polowie defrostu.
    Kurczę, temperatura nie została osiągnięta na żadnym z poziomów budynku więc przegrzania nie mogło być

  8. #15288
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    A szybkie ostygnięcie i ponowne załączenie ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #15289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Kurczę, temperatura nie została osiągnięta na żadnym z poziomów budynku więc przegrzania nie mogło być
    Jak nie moglo byc ? To ustaw krzywa na 27st to zobaczysz co sie bedzie dzialo w domu zimno a pompa bedzie Cj sie zalaczac i wlaczac co chwile.Tak sie dzieje jak minimalna moc pompy jest wieksza od tej którą są w stanie odebrac np.grzejniki z tego wzgledu podnosimy krzywa a wiec temp.zasilania bo wtedy grzejniki sa w stanie odebrac wieksza moc wkoncu dochodzi sie do momentu kiedy pompa zaczyna sibie radzic bez przegrzewania i sie nie wyłącza.
    Zazwyczaj powodem tego sa za mocna pompa lub za slabe grzejniki ale tez nie zawsze nieraz winna moze byc instalacja c.o i nie równomierne rozprowadzanie tego ciepla po calym systemie np.80% wody krąży tylko przez 30% instalacji
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #15290
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A szybkie ostygnięcie i ponowne załączenie ?
    To może zwiększyć deltę na np. 7? Wydłuży to trochę czas ostygnięcia wody podlogowki.

  11. #15291

    Domyślnie

    Jak zwiekszysz delte to szybciej dojdzie do zadanej,szybciej sie zmoduluje i bedzie chodzic z jak najmniejsza moca ale w Twoim przypadku kiedy szybciej Ci sie wylacza prawdopodobnie z przegrzania bo nie wiesz czy tak jest napewno niż zagrzeje dom to raczej tylko pogorszy sprawe bo jeszcze dluzej bedziesz czekal na zagrzania domu.
    Mozesz próbowac kazdy ma inna instalacje c.o ale ja bym stawial bardziej na jak najszybsze przekazanie jak najwiekszej ilosci energi zeby wczesniej sie zagrzalo w domu ustawil bym delte na 1st wtedy pompa chodzi z bardzo dużym przepływem
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  12. #15292

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    W serwice cloud jest tak Status pompy strefy 1 i status pompy strefy 2 , i je porównaj do pędkości pompy podczas grzania zbiornika.
    Całkiem prawdopodobne , że wtedy status pomp 1 i 2 będą wył , a mimo to prędkość pompy bedzie minimalna , co bedzie oznaczalo ,że to standardowy uklad z trzema obiegowkami.
    Jest tak jak napisałem:
    W trybie grzania CO pompa strefa 1 (grzejniki) i 2 (podłogówka) - status załączone.
    W trybie grzania CWU - pompa strefy 1 (grzejniki) - status załączona, pompa strefy 2 (podłogówka) - status wyłączna

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tylko w tych układach pompy stref są on/off , plyta rozszerzen nie pozwala okreslić ich predkosci i przepływu.
    Skoro pompa strefy 1 działa on/off, to skąd sczytywany jest parametr prędkość pompy [r/min] ?, który podczas grzania CO wynosi 3500 r/min, a podczas grzania CWU wynosi ok. 1700 r/min.


  13. #15293
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No właśnie próbuję rozkminić jak to Panasonic wymyślił
    Czyli jest raczej tak jak piszesz , ,że są dwie obiegówki i ta od strefy 1 jest jakby główna.. Ciekawe czy jest tam coś a'la sprzęgło....


    Masz może jakieś zdjęcia ze środka ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #15294

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No właśnie próbuję rozkminić jak to Panasonic wymyślił
    Czyli jest raczej tak jak piszesz , ,że są dwie obiegówki i ta od strefy 1 jest jakby główna.. Ciekawe czy jest tam coś a'la sprzęgło....
    Masz może jakieś zdjęcia ze środka ?
    Nie ma sprzęgła są: 2 pompy obiegowe, zawór mieszający dla drugiej strefy, zawór 3d dla przełączenia na CWU.

    Zrobili to podobnie jak Daikin, bo to zdaje się oni mieli pierwsi taką pompę Bi-zone All-in-one.
    https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...one/#more-4496

    Poniżej foto.




  15. #15295

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No właśnie próbuję rozkminić jak to Panasonic wymyślił
    Czyli jest raczej tak jak piszesz , ,że są dwie obiegówki i ta od strefy 1 jest jakby główna.. Ciekawe czy jest tam coś a'la sprzęgło....


    Masz może jakieś zdjęcia ze środka ?
    Moze to Ci pomoże
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210503-145539_resize_62.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	455458
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  16. #15296

    Domyślnie

    Hej, pytanie, bo mam panasa i niedługo będę robił poddasze, jakieś 40m2. Niestety muszę dać grzejniki, na dole mam podłogówkę, i tu pytanie, 2 czy 3 płytowe oraz jako, że mam miejsce na 90, to czy są one lepszym rozwiązaniem niż 60, chodzi o wysokość. Ogólnie to myślałem o 3szt 90x120 albo 90x140 dwupłytowe, co o tym myślicie? Mam bufor 100l i 2 pompy obiegowe: dół i góra.

  17. #15297

    Domyślnie

    Napewno trzyplytowe i zasada prosta im wieksze tym nizsza temp.bedziesz mógł grzac
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  18. #15298

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    U mnie seria H 7kw liczy przy każdym defroscie 2 starty bo fizycznie i realnie te dwa starty sprężarki następują w niej przy defroscie więc liczy tak jak powinno.
    Pomimo że funkcja nazywa się licznik wł/wył to zlicza tylko starty sprężarki nie wyłaczeń.
    A jak z ciekawosci masz krzywa ustawioną ?
    Dziś miałem okazję wreszcie przekonać się jak jest traktowany defrost u mnie. No i liczy po 2 starty na jeden defrost. Ogrzewanie włączyło się o godz.15.40 i do 17.30 pompa zrobiła juz 5 startów (czyli pewnie dwa defrosty, jeden na godzinę). Pogoda iście majowa - temperatura zewn. 2*, no i ciągły deszcz. Chyba domyślam się skąd tyle wl/wyl się uzbierało . Wiec pytanie czy można ograniczyć (bez szkody dla pompy) ilość defrostow? Gdzieś mi mignęło że poprzez zmniejszenie prędko pompy. Bo jednostka zewnętrzna rzeczywiście szybko się zaszrania. Jak i gdzie mogę to sprawdzić i ewentualnie zmienić?

  19. #15299
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Dziś miałem okazję wreszcie przekonać się jak jest traktowany defrost u mnie. No i liczy po 2 starty na jeden defrost. Ogrzewanie włączyło się o godz.15.40 i do 17.30 pompa zrobiła juz 5 startów (czyli pewnie dwa defrosty, jeden na godzinę). Pogoda iście majowa - temperatura zewn. 2*, no i ciągły deszcz. Chyba domyślam się skąd tyle wl/wyl się uzbierało . Wiec pytanie czy można ograniczyć (bez szkody dla pompy) ilość defrostow? Gdzieś mi mignęło że poprzez zmniejszenie prędko pompy. Bo jednostka zewnętrzna rzeczywiście szybko się zaszrania. Jak i gdzie mogę to sprawdzić i ewentualnie zmienić?
    Grzać w domu, nowym domu w maju i jeszcze mieć po kilka defrostów ?
    To jakiś ewenement albo dom durszlak
    U mnie od samych zysków bytowych temp w domu nie schodzi pon.22st.C a o grzaniu zapomniałem z miesiąc temu

  20. #15300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    No i liczy po 2 starty na jeden defrost.
    Wiec pytanie czy można ograniczyć (bez szkody dla pompy) ilość defrostow?
    Jak i gdzie mogę to sprawdzić i ewentualnie zmienić?
    Co to za pompa?
    Podaj ilość godzin pracy oraz ilość włączeń,
    Podaj dane krzywej grzewczej
    Poczytaj;https://forum.muratordom.pl/showthre...-hydrauliczne)
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Strona 765 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony