dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 769 z 1021
Pokaż wyniki od 15.361 do 15.380 z 20417
  1. #15361

    Domyślnie

    Czekam na instalacje T-CAPA 3 fazy split, mam nadzieję że nastąpi to już na dniach. Fotowoltaike mam już na dachu i chodzi od 2mscy.
    Chciałem podziękować tu wszystkim, którzy pomogli mi wszelką radą i dobrym słowem, w szczególności codix, Marco, JacekRze, voymar, ProStas, sorry jeśli kogoś pominąłem

    Panowie jakieś ostatnie rady odnośnie montażu, na co zwrócić uwagę, czego dopilnować, o co zapytać montera?

  2. #15362
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    Ale tu kolega pisze, że zadał temp 30 st, a pompa sama zmieniła temp na 25 st. też na wejściu.
    A jak z zadanej temp na wejsciu 30st pompa zmodulowała do 25st , żeby zobaczyć, czy przez 3 min temp wyjścia, tez się obniży i okazało się, że sie nie obniżyła, to uznaje tą zmodulowaną temp wejscia 25 st. za obecna zadaną temp? to jakiś chyba babol projektantów oprogramowania.
    Zadaje to się temperaturę na wyjściu Pompy . Na wejściu musi być niższa, przeważnie o deltę.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #15363
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post

    Panowie jakieś ostatnie rady odnośnie montażu, na co zwrócić uwagę, czego dopilnować, o co zapytać montera?
    Jak chcesz go wkurzyć , to zapytaj się , czy zagazuje Ci najpierw azotem , i ile pod tym azotem zostawi....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #15364

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Zadaje to się temperaturę na wyjściu Pompy . Na wejściu musi być niższa, przeważnie o deltę.
    No to ja zdaje się użyłem niewłaściwego słownictwa.
    Chciałem napisać: temperatura zasilania i powrotu.
    A napisałem: temperatura wejścia i powrotu.

    Tymczasem MiG25 użył:
    temp wejścia (do pompy) = temp powrotu
    temp wyjścia (z pompy) = temp zasilania

    Czy dobrze rozumiem MiG25, że w takim znaczeniu użyłeś tych wyrażeń?

    Opis MiG25 brzmi dla mnie sensownie i wydaje mi się, że pasuje do tego co napisałem (pod warunkiem podmienienia mojego "wejścia" na "zasilania").

    Czyli jeśli miałbym poprawić moją wypowiedź brzmiałaby tak:

    Zauważyłem taką sytuację: zadałem temperaturę zasilania 25 stopni (podczas wychładzania), w przeciągu paru chwil pompa zeszła do tej temperatury. Po paru dniach (bo wcześniej nie mogłem dotrzeć na budowę), zobaczyłem, że temperatura zasilania jest 20 stopni (temperatura zadana nadal 25*), a pompa nie grzeje. Zdziwienie nr 1.

    Trochę dziś eksperymentowałem. Wyłączyłem połowę pętli. Zadałem temperaturę zasilania 30 stopni i dość szybko została osiągnięta. Natomiast po jakimś czasie znów pompa przestała grzać, temperatura zasilania zeszła do 25 stopni, a pompa nie odpalała. Zdziwienie nr 2.

    (...) Jak patrzyłem na temperatury to temperatura powrotu również wynosiła 25 stopni.

    Czy brzmi to nadal sensownie zgodnie z opisem MiG25?

  5. #15365

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jak chcesz go wkurzyć , to zapytaj się , czy zagazuje Ci najpierw azotem , i ile pod tym azotem zostawi....
    Nie chce nikogo wkurzać bo po co mi to.
    Chodzi mi o pytania techniczne i praktyczne - jak powinien być wpięty bufor?
    u mnie 100% grzejniki.

  6. #15366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Nie chce nikogo wkurzać bo po co mi to.
    Chodzi mi o pytania techniczne i praktyczne - jak powinien być wpięty bufor?
    u mnie 100% grzejniki.
    Równolegle + dodatkowa pompka ( CO )
    A z azotem Mig ma rację. Bo jak będzie nieszczelność ? To co dalej.
    A odnośnie wkurzania --To TY płacisz grube tys. PLN i chyba masz prawo --pytać i wymagać.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-05-2021 o 17:59
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #15367

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Równolegle + dodatkowa pompka ( CO )
    Się spytam... Dlaczego tak? A nie szeregowo? Albo bez?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #15368

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Równolegle + dodatkowa pompka ( CO )
    A z azotem Mig ma rację. Bo jak będzie nieszczelność ? To co dalej.
    A odnośnie wkurzania --To TY płacisz grube tys. PLN i chyba masz prawo --pytać i wymagać.
    Przyłącze się do pytanie z tym równolegle.
    A co do szczelności to może być tak, że nie każdy monter to sprawdza?

    Właśnie o takie rzeczy mi chodzi czego dopilnować jeszcze?

  9. #15369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Przyłącze się do pytanie z tym równolegle.
    A co do szczelności to może być tak, że nie każdy monter to sprawdza?

    Właśnie o takie rzeczy mi chodzi czego dopilnować jeszcze?
    "Azotowanie" instalacji stosuje się po naprawach. I jest to takie "przepłukanie" instalacji.
    Przy nowej zupełnie wystarczające jest jej "próżniowanie" ale z zachowaniem po tej operacji odpowiedniego czasu testu (czego nie pilnuje większość instalatorów).

    Czas testu zależy od długości instalacji by uwzględnić pojemność układu.

    Wg mnie przy pompie ciepła, która jednak jest w naszych warunkach klimatycznych bardziej newralgiczna niż klimatyzacja rozsądnym czasem testu są 2h. W tym czasie instalator może wykonać połączenia elektryczne, hydrauliczne czy to co tam zaplanuje.
    Można podłączyć w pierwszej kolejności instalację freonową i przeprowadzić nawet kilkugodzinny test bez straty czasu. To tylko kwestia zaplanowania kolejności działań.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #15370

    Domyślnie

    Okej.

    Bufor ma być na powrocie wyłącznie CO tak?

    Jeszcze odnośnie czujników temp gdzie powinny się znajdować?
    I na zbiorniku CWU gdzie je umieścić najlepiej?

  11. #15371

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Okej.

    Bufor ma być na powrocie wyłącznie CO tak?

    Jeszcze odnośnie czujników temp gdzie powinny się znajdować?
    I na zbiorniku CWU gdzie je umieścić najlepiej?
    JZ ma w srodku a CWU mam od góry zbiornika . Ktos powie że w środku jest OK Ja mam od góry i jest Git Rozpisywać się nie będę ale wydaje mi się to dobrym miejscem na termometr
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #15372
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał virtual Zobacz post
    No to ja zdaje się użyłem niewłaściwego słownictwa.
    Chciałem napisać: temperatura zasilania i powrotu.
    A napisałem: temperatura wejścia i powrotu.

    Tymczasem MiG25 użył:
    temp wejścia (do pompy) = temp powrotu
    temp wyjścia (z pompy) = temp zasilania

    Czy dobrze rozumiem MiG25, że w takim znaczeniu użyłeś tych wyrażeń?
    m MiG25?
    Ja zawsze patrzę od strony pompy ciepła , i dla mnie "cieplejsza rura" ( podczas grzania) to wyjście. (choć zdaje sobie z tego sprawę ,że są ludzie ,którzy patrzą od strony instalacji , i dla nich wejśćie jest cieplejsze )

    Choć w jednym miejscu tam się pomyliłem ,( albo autokorekta zmieniła).

    No i te temperatury to nie bierz zbyt dosłownie( bo nie stwierdze jednoznacznie , czy pompa wyłączyła się przy 28 ,czy może przy 27 , i czy wejście do pompy miało wtedy 23 , 22 , a moze 24).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #15373
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    JZ ma w srodku a CWU mam od góry zbiornika . Ktos powie że w środku jest OK Ja mam od góry i jest Git Rozpisywać się nie będę ale wydaje mi się to dobrym miejscem na termometr
    Byle by to nie była sama góra , a kapilara min 15cm. Wtedy jest szansa , że zimna woda Cię nie złapie pod prysznicem
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #15374
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Okej.

    Bufor ma być na powrocie wyłącznie CO tak?
    To już zależy od instalacji. Najlepiej , gdyby tego bufora nie było , ale nie zawsze się da. Też nie zawsze się da bufor tylko na powrocie ( bo np jest wiecej objegów , albo podczas defrostu cala woda leci przez kaloryfery i spać nie daje).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #15375
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Byle by to nie była sama góra , a kapilara min 15cm. Wtedy jest szansa , że zimna woda Cię nie złapie pod prysznicem
    Da od góry to raczej trzeba się liczyć z małą deltą, da od dołu to można sobie pozwolić na dużą. Mam na 1/3 a deltę 12. Grzeję w taniej do 45 a w drogiej do 40 i jest super.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #15376

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Byle by to nie była sama góra , a kapilara min 15cm. Wtedy jest szansa , że zimna woda Cię nie złapie pod prysznicem
    MiG --no bez przesady . Tak nie jest Widzę w tym swoim wiele zalet ale już mi się nie chce tego powtarzać
    Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #15377

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Da od góry to raczej trzeba się liczyć z małą deltą, da od dołu to można sobie pozwolić na dużą. Mam na 1/3 a deltę 12. Grzeję w taniej do 45 a w drogiej do 40 i jest super.
    A mi delta nie wpływa wcale na miejsce umieszczenia i CWU mam puszczoną w samopas.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #15378

    Domyślnie

    Najgorsze jest chyba ustawienie czujnika na dole,zalezy jeszcze jaka pompa jaki baniak.
    U siebie kiedys robiłem próbę i w seri H mozna na cwu ustawic minimalną 40st tak tez bylo ustawione i zanim na dole baniaka bylo 40st to na wezownicy bylo juz ponad 55st i pompa stawała z przegrzania .
    Jsk ktos korzysta z antylegionelli to żeby na dole uzyskac te 65st to na górze chyba z 80 by musiało byc
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #15379

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Najgorsze jest chyba ustawienie czujnika na dole,zalezy jeszcze jaka pompa jaki baniak.
    U siebie kiedys robiłem próbę i w seri H mozna na cwu ustawic minimalną 40st tak tez bylo ustawione i zanim na dole baniaka bylo 40st to na wezownicy bylo juz ponad 55st i pompa stawała z przegrzania .
    Jsk ktos korzysta z antylegionelli to żeby na dole uzyskac te 65st to na górze chyba z 80 by musiało byc
    Ot mądre słowa
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #15380
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Z dolnym położeniem czujnika temperatury wiążą się jeszcze inne problemy. Pompa Panasonica sobie nie radzi z sytuacją gdy czujnik wskazuje np 35C (na 1/3 wysokości zbiornika) natomiast na samej górze jest 50C . Wtedy pompa o tym nie wie i daje na wężownice zbyt niską temperaturę. Woda w wężownice wtedy sama ogrzewa się i zamiast dogrzewać zbiornik to go wychładza/miesza. Opisałem to w moim poprzednim poście związanym z inwersją temperatur gdy na wyjściu pompy woda była chłodniejsza niż na wejściu.
    Teraz czujnik mam przełożony na samą górę pod ocieplenie nad deklem zbiornika i już ten problem nie występuje tak wyraźnie. W najgorszym przypadku delta wynosi 1C lub 0C a nie -5C.

    Serwis dwa razy był po kilka godzin i nic innego nie wymyślili więc ten typ chyba tak ma.

Strona 769 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony