dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 777 z 1021
Pokaż wyniki od 15.521 do 15.540 z 20417
  1. #15521

    Domyślnie

    Podsumując z harmonogramem aby całkowicie panel był załączony, zielona dioda i działał harmonogram na cwu musi być raczej sposób przedstawiany przez @-voymar- w poście #15513. Przy wyłączonej pompie harmonogram zadziała oczywiście jeżeli woda będzie poniżej zadanych i tylko wtedy , przy ON, można sprawdzić parametry na wyświetlaczu.
    Teraz tylko nie wiem co będzie najlepsze dla pompy. u mnie potrzeba jedne załączenie na około 30-45minut na grzanie CWU na dobę.
    Co lepiej dla pompy w tym okresie, puścić na 24h (zielona dioda na panelu), czy zrobić okienko przykładowo 2-3godzinne na grzanie wody, resztę wyłączone,. Ekonomicznie już mniejsza sprawa przy takim poborze, bardziej co będzie lepsze dla pompy ciepła.

  2. #15522
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Nieźle, przez dwa tygodnie roztrząsacie harmonogram pracy cwu a można to zrobić w ciągu 5 minut
    Za dużo zabawek Panas Wam wrzucił w tych "amerykanckich" wyświetlaczach i sterownikach on-line a niektórzy nie nadarzają albo mało rozumieją

    U mnie prosta sprawa z harmonogramem cwu w lecie:
    1.22-6 (22-ON,6-OFF)
    2.13-15 (13-ON,15-OFF)
    i tyle.

    Temp. zasobnika ustawiona na 46st.C,zasobnik 300l,zwykły i najtańszy Galmet 300l (SGWS)
    Od 8 lat tak działa w sezonie letnim, no i działa dalej

    Żadnej chmury ani deszczu z niej nie mam, nie mam żadnej delty ani tęczy
    Mam sterownik,na którym palcem ustawiam nastawy harmonogramu cwu, raz, po sezonie zimowym,zabawa ta trwa ze 2 minuty.
    Tyle, kropka, null.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 26-06-2021 o 03:20

  3. #15523

    Domyślnie

    Ale macie problemy
    Pomijajac juz fakt sensu obserwowania nic nie robiacej pompy tylko jak temperatura w baniaku spada
    Jak chcecie miec pompe w trybie ON przez cały czas to przecież musi ona miec (pomijajac juz chlodzenie i tryby auto) ustawione albo sloneczko i kranik albo sloneczko albo kranik i jesli w tym czasie nastapi potrzeba np.grzania chaty czy cwu to to zrobi nie patrzac na harmonogram.
    Sposób 1
    Ustawiamy harmonogram np.
    13.00 start cwu 47st
    16.00 start co
    i do tego ustawiamy w opcjach temp.zewnetrzna zalaczenia grzania na najniższa możliwa ,lub jesli mamy termostat pokojowy to go wyłączamy lub ustawiamy np 17st w domu lub macie przecież termostat pokojowy w swoim sterowniku od pompy to przestawiacie na niego i ustawiacie 15st w domu lub przestawiacie na termostat zewnetrzny a że go nie macie to nie załaczy na grzanie c.o bo nie będzie komu zewrzeć styków.
    Do tego ustawiacie na cwu niska delte żeby napewno o tej 13tej podgrzało wodę.
    Sposób 2
    Harmonogram np.
    13.00 start cwu 47st
    16.00 start cwu 40st
    i do tego odpowiednia delta
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #15524
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ale chyba problemem nie jest jak chcecie , tylko dlaczego jak jest włączona ,to harmonogram chłopakom "nie działa" , a rozwiązaniem na to jest w harmonogramie ustawienie na OFF pięć minut przed właściwym grzaniem CWU....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #15525
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Może to pytanie trzeba zadać Panasonicowi...
    Ja takiego problemu nie mam , i nikt to do tej pory też nie miał, może najnowszy firmware jest skopany.
    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ale chyba problemem nie jest jak chcecie , tylko dlaczego jak jest włączona ,to harmonogram chłopakom "nie działa" , a rozwiązaniem na to jest w harmonogramie ustawienie na OFF pięć minut przed właściwym grzaniem CWU....
    Albo nie jarze albo mam to rozwiązane prosto jak budowa cepa
    Jeśli u mnie, w T-CAP z 2012r ustawiony jest harmonogram na 24h i 7 dni w tygodniu,to nie ma siły żeby pompa była włączona w czasie "pustym" czyli wtedy gdy nie ma ustanowionego harmonogramu.
    Jak jest ON to pózniej jest OFF,następny program dobowy zaczyna się znowu na ON i działa do OFF i tyle i tak dookoła.
    Także wydaje mi się, że ktoś nie potrafi ustawić tego harmonogramu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 26-06-2021 o 18:58

  6. #15526
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ja też nie jarze dlaczego kolegom to nie działa , bo ja też nie mam z tym problemów. Jeśli ma kilka osób ten problem , to znaczy że to nie jest przypadek , więc jedne co mi przyszło na myśl , to to ,że może Panasonic coś narozrabiał w ostatnich produkcjach z oprogramowaniem.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #15527

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    Podsumując z harmonogramem aby całkowicie panel był załączony, zielona dioda i działał harmonogram na cwu musi być raczej sposób przedstawiany przez @-voymar- w poście #15513. Przy wyłączonej pompie harmonogram zadziała oczywiście jeżeli woda będzie poniżej zadanych i tylko wtedy , przy ON, można sprawdzić parametry na wyświetlaczu.
    Teraz tylko nie wiem co będzie najlepsze dla pompy. u mnie potrzeba jedne załączenie na około 30-45minut na grzanie CWU na dobę.
    Co lepiej dla pompy w tym okresie, puścić na 24h (zielona dioda na panelu), czy zrobić okienko przykładowo 2-3godzinne na grzanie wody, resztę wyłączone,. Ekonomicznie już mniejsza sprawa przy takim poborze, bardziej co będzie lepsze dla pompy ciepła.
    Voymar miał ciekawy pomysł, ale mi to nie zadziałało wczoraj.
    Pompa była cały czas włączona i ustawione TYLKO NA SŁONECZKO (w opcjach aby grzało jak temp spadnie poniżej 14*, czyli aby latem nie załączało grzania), delta CWU 12*, harmonogram grzania CWU o 14.00 nie uruchomił się, aż musiałem ręcznie wymusić.

    Wróciłem do starych ustawień czyli pompa wyłączona, 14.00 ON CWU 47*, 16.00 OFF - pompa się włączyła, harmonogram zaczął grzać, o 16.00 pompa się wyłączyła.

    Tak jak Mig pisze - jeśli macie cały czas pompe włączoną i harmonogram godzinny wam się uruchamia, to chyba zostaje to że Panasonic coś pozmieniał w nowych rewizjach, mam T-CAP 9KW split 3f z datą 12.2020 zew, wew 02.2021 Pompa chodzi od 3tyg.
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 27-06-2021 o 15:17

  8. #15528

    Domyślnie

    No a o tej 14tej co było na wyświetlaczu słoneczko czy kranik?
    I wiem że już pisałes chyba Ty że masz na wyswietlaczu ikonke harmonogramu ale tylko chce sie upewnic czy masz ja podkresloną grubą ciągłą linią?
    Ostatnio edytowane przez codix ; 27-06-2021 o 15:55
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #15529

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No a o tej 14tej co było na wyświetlaczu słoneczko czy kranik?
    I wiem że już pisałes chyba Ty że masz na wyswietlaczu ikonke harmonogramu ale tylko chce sie upewnic czy masz ja podkresloną grubą ciągłą linią?
    Gdy załącza się harmonogram jest ikona kraniku z kółkiem i strzałką co oznacza że grzeje.
    HARMONOGRAM PODKREŚLONY GRUBĄ LINIĄ !! pracuje w sektorze IT dodam, nie w lesie, jestem raczej techniczny.

    Gdy pompa jest właczona (zielona lampka), harmonogram ani razu nie uruchomił się o godz 14.00.
    Gdy pompa jest wyłączona (na ekranie nie ma nic tylko ikona harmonogramu u góry, zielona lampka się nie pali) harmonogram zawsze włącza pompe o 14.00 grzeje CWU do 47* (podbija sam do 49*) pompa zostaje na czuwaniu do 16.00 i się sama wyłącza.

    Próbowałem jak Voymar pisał strone wcześniej na włączonej pompie przełączyć na same słonko na ekranie, ale nic to nie dało. O 14.00 przełączyło się tylko na kranik wdg harmonogramu ale nie zaczął grzać CWU.
    Nieważne co jest na ekranie harmonogram nie startuje gdy pompa jest włączona. Dezynfekcje mam wyłączoną i nie ma na nią napewno oddzielnego harmonogramu.
    Delta grzania wody 12.

    Skończyły się pomysły

  10. #15530

    Domyślnie

    Arturo u Ciebie pompa grzeje z harmonogramu ale jest cały czas wyłączona?

  11. #15531

    Domyślnie

    Skoro przerzuciło Ci o 14tej ze słoneczka na kranik to harmonogram zadziałał a jedynym powodem braku grzania może być wtedy za duża delta i do tej 16tej nie spadła w baniaku temp. na tyle aby załączyć grzanie cwu.
    Zrób test ustaw np.od 19tej co minute w harmonogramie na zmiane c.o za minute cwu za minute znowu c.o i znowu cwu itd.
    Jak będzie przerzucac na wyswietlaczu ikone slonca na cwu i z cwu na c.o to znaczy że harmonogram działa.
    To że techniczny jestes nie znaczy że jakiegos przymroczenia nie masz
    Moze zapominasz przy tym harmonogramie ustawic jeszcze odpowiedniej temp.na cwu i Ci ta delta trzyma.

    Delte ustaw mala na np.4 stopnie

    Sprawdz recznie na wyswietlaczu po prawej stronie jaka Ci po przerzuceniu na kranik ustawia temp.zadana na cwu.


    Sprawdz ustawienie
    Np.14.00 start cwu 47st
    16.00 start c.o
    I tylko to nic wiecej i kolejnego dnia taki sam wpis.

    Lub przelacz tylko na kranik i wpis
    14.00 wlacz cwu 47
    16.00 włacz cwu 40
    I delte do tego np.10st
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  12. #15532

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za zainteresowanie! popatrze jeszcze i dam znać

    Z deltą CWU rozumieć to tak, że aby zaczęło grzać wode musi być spełniony ten warunek?
    Rozumiałem to w ten sposób, że nieważne jaka jest delta, harmonogram zacznie grzać wode i tak (nawet jak delta 12, a temp 43 a grzanie ustawione do 47). Tak Pawel tutaj na forum napisał, że tak u niego jest przy delcie 5 czy 8.

    No ale Codix zdaje się na Ciebie!

    Czyli harmonogram jest tylko po to aby pompie pozwalał grzać tylko w określonych godzinach, a delta musi być dodatkowo spełniona tak? bez spełnionej delty nie grzeje?

  13. #15533

    Domyślnie

    Tak jest w panasoniku musi byc spełniona delta zeby zaczeło grzac,harmonogram tylko przerzuca tryb grzania z co na cwu itp i ustalasz nim godziny i temperatury do jakiej ma zagrzac.
    Ale jak ustawisz delte 12st a grzanie na 47st a w baniaku masz jeszcze 40st to za nic sie nie właczy grzanie cwu chyba ze recznie wymusisz musiała by spasc temperatura w baniaku do 34st dopiero sie odpali
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  14. #15534

    Domyślnie

    Codix to ma sens.. dzięki serdeczne pewnie o to się rozchodzi, sprawdze. Przeczytałem tu już tylko wypowiedzi, ale nikt o tym nie wspomniał.

    Pare osób tu różnie pisało i to mnie zmyliło, pogrubionym tekstem.
    Pawel coś zamieszałeś

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    grzeje do 47 stopni, zasobnik ma 250litrów więc jeszcze nie zabrakło wody.
    Na harmonogramie ustawiłem grzanie o godzinie 19stej i wyłączenie o 21 więc nawet jak nie pobieram wody to i tak mam jedno włączenie pompy dziennie i na wieczór ciepłą wodę do kąpieli. Dzięki harmonogramowi zauważyłem że dogrzewanie włącza sie zawsze nie zależnie od ustawienia delty. Delte mam na -12C a w zbiorniku załóżmy że będzie 44C to i tak pompa dogrzeje do 47C.
    Po kąpieli nawet jak temperatura na górze zbiornika spadnie do 40C to taka temperatura wystarczy na cały dzień do normalnego używania tj mycie rąk. Pompa dopiero włączy dogrzewanie kolejnego dnia o 19stej dzięki temu straty postojowe są niższe.
    O tutaj pisał:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8056550

    Widze, że ten post był cytowany, ale nikt tego nie skwitował, więc przyjąłem że tak jest

  15. #15535

    Domyślnie

    Fanek w wolnej chwili przeczytaj jeszcze raz parę stron wstecz i na pewno pisaliśmy o delcie że musi być spełniony warunek (DELTY ) aby PC się włączyła w harmonogramie.
    Ja mam puszczoną w samopas lecz mi to nie przeszkadza temp.mam ustawioną na 43*C delta 5 więc załączy CWU jak temp. spadnie na 36*C
    Możesz również metodą prób i błędów znając upodobania własnej rodziny jak i przyzwyczajenia co do korzystania z CWU np. 2 , 3 dni obserwować kiedy delta spadnie i tak ustawić CWU aby wlaśnie o godz 15.00 się załączyła choć PC ma samopas. ( ciężko to tak pisząc wytłumaczyć )
    Spróbuję to szybko wyjaśnić ---- Jutro o godz 14 włącz PC ręcznie aby zagrzała wodę do tych 47*C .korzystajcie z wody według normalnych przyzwyczajeń. Wieczorem normalna kąpiel ( wanna czy prysznic jak kto lubi ) rano toaleta poranna .Na drugi dzień o 14.00 sprawdź o ile stopni spadla temp w CWU i ustaw tak deltę
    przykład 28.06 --godz14.00 grzeję ręcznie wodę do 47*C , po zagrzaniu normalne korzystanie z CWU następny dzień 29.06 godz14.00 sprawdzam o ile temp spadła w baniaku i widzę że woda ma 38*C więc deltę ustawiam na,,,, 8 od 14.00----do 16.00
    Wiadomo że dzień dniowi nie jest identyczny ale może to ci coś da.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #15536
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Codix to ma sens.. dzięki serdeczne pewnie o to się rozchodzi, sprawdze. Przeczytałem tu już tylko wypowiedzi, ale nikt o tym nie wspomniał.

    Pare osób tu różnie pisało i to mnie zmyliło, pogrubionym tekstem.
    Pawel coś zamieszałeś



    O tutaj pisał:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8056550

    Widze, że ten post był cytowany, ale nikt tego nie skwitował, więc przyjąłem że tak jest
    Oj Fanek ale kręcisz
    Codix napisał post wcześniej jak to działa w punkt. Dobrze że załapałeś wreszcie to co próbowałem wyjaśnic może niezbyt przystępnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210610_165212.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	457373

    Jeszcze raz. To jest mój harmonogram. Z uwagi na to że kończy się offem to następnego dnia system startuje od zera. Wszelkie zmienne i liczniki ma wyzerowane więc z defaultu zaczyna grzać do ustawionej temperatury bez oglądania się na deltę. Deltę mam 12C i ZAWSZE pompa włącza się o 19 stek niezależnie od temperatury. Całe to zamieszanie wynika z faktu że na siłę probojesz utrzymać włączaną pompę przez cały dzień przez to delta jest brana pod uwagę.

    A pompę mam z 10.2020
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 28-06-2021 o 09:03

  17. #15537

    Domyślnie

    Panowie bo trochę nie rozumiem przy grzeniu wodu użytkowej ustawia się histereze temperatury, delta myślałem że odnosi się tylko do ustawień C.O. Co to delta szczerze znaczy w tym Panasonicu.
    Ostatnio edytowane przez esp ; 28-06-2021 o 19:28

  18. #15538
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Chodzi o różnice temperatur pomiędzy zadaną a odczytaną. Ustawiasz tym histerezę grzania. Przy ustawieniu delty na -5C pompa zacznie grzać gdy temperatura w zbiorniku obniży się o 5C od zadanej.

  19. #15539

    Domyślnie

    Jest do ustawienia histereze oraz delta, myślałem do CWU ustawiamy pierwszą, druga zmienna służy do C.O

  20. #15540

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    chodzi o różnice temperatur pomiędzy zadaną a odczytaną. Ustawiasz tym histerezę grzania. Przy ustawieniu delty na -5c pompa zacznie grzać gdy temperatura w zbiorniku obniży się o 5c od zadanej.
    o 6*C
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 777 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony