dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 795 z 1021
Pokaż wyniki od 15.881 do 15.900 z 20417
  1. #15881
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    przecież napisałem że po 1 razie zakręciłem odpowietrznik i wywaliło drugi raz. Tym razem bezpieczeństwa.

    Umówiłem się na wizytę, zobaczymy ciśnienie w naczyniu. Albo naczynie walnięte albo nie takie ciśnienie jak być powinno bo przy 27 stopniach zasilania wywala wode... to co będzie przy mrozach i 35 stopniach?. Ustawie prostą 35 stopni dla testu po sprawdzeniu / naprawieniu tego. Jak wtedy nie wywali to nigdy nie wywali.
    Faktycznie. Przegapiłem. Co do zladu to faktycznie montezy mówili o 250 litrach więc to co piszesz pewnie jest ok nawet jeżeli serwisowka mówi o 200 l to pewnie wentyl bezpieczeństwa i tak jest. Także pewnie problem jest jednak gdzie indziej.

  2. #15882

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Orginalny kabel grzewczy jest przypinany do obudowy ,a nie do zewnętrznej tacki , stąd ta tacka niepotrzebna , tylko pozaklejać od spodu dziurki trzeba ( właśnie do tych dziurek wkłada się spinki do kabla).
    Gdzieś tu wstawiałem zdjęcie jak podłączyłem kupiony przewód grzewczy (nieorginalny) i w sumie nigdy go nie użyłem.
    Nie wiem właśnie, czy będzie u mnie ten przewód grzejny konieczny, ale skropliny chcę rurką odprowadzić w kanalizację, akurat rurkę od kanalizacji mam na odpowiedniej wysokości po drugiej stronie ściany. I tak sobie myślę, że przy większych mrozach może mi to pozamarzać. Ps: gdzie udało Ci się znaleźć informację, że 230V wychodzi na grzałkę? Przekopałem internety i ni chu chu nigdzie wzmianki, chyba że słaby ze mnie górnik

  3. #15883
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Jeśli to kanalizacja bez jakiegoś opomiarowania ilości ścieków to ok, rurka jak najbardziej w pionie ,dobrze ocieplona , tak żeby ciepło dodatkowo w górę szło i ją ogrzewało , i powinno bć ok. Nawet woda z defrostu ma temp dodatnią i pozwala rozpuścić resztki , A jak miałaby przepływać ze spodu obudowy do tacki , to jeszcze szybciej ją wychładza... No ale co wymyślisz to tak będzie

    A te 230V to nawet ze schematu z serwisówki to wynika.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #15884

    Domyślnie

    Najważniejsze, że wiem już jakie zasilanie, ja się tego nie mogę dopatrzeć, a pompę zakładałem sam. I rzeczywiście bez tej tacy powinno dać radę, tak zrobię, zamontuję tylko ten kabel grzewczy i się zobaczy jak będzie. Na odpływ zamierzam dać syfon w piwnicy, żeby nie śmierdziało przy pompie. Dzięki za zainteresowanie

  5. #15885

    Domyślnie

    Cytat Napisał sslawekk Zobacz post
    Dzięki, chcę sobie dorobić tacę ociekową z podgrzewaniem. Mam zamiar zastosować kabel grzejny z termostatem. Cena tych oryginalnych akcesoriów, delikatnie mówiąc, jest nieakceptowalna...
    Kabel? - no jak ktoś chce to czemu nie.
    Ja osobiście pod JZ zrobiłem dodatkową tackę na którą spływa woda ( nic nie zalepiałem ) Dlaczego? Bo inż. Panasa jak tak zrobili to w jakimś celu.
    Zostawiłem wszystkie otwory . Tacę dodatkową zrobiłem dłuższą niż PC a dokładnie 92cm tak że woda spokojnie spływa. Szerokość też jest większa od PC o 3cm z każdej strony. Taca ( moja ) na środku ma otwór i podłączone jest to rurą fi 75 to instalacji deszczowej ( ok. - 35cm ) Woda sobie swobodnie spływa do deszczówki ( zbiornika ) W okresie grzewczym 20/21r dwa razy otwór zamarzł lecz nie całkowicie. Zamiast otworu fi 75 był fi 20 . Robiąc sobie poranną kawkę zagotowałem w czajniku wodę i po prostu polalem na tacę Wrzątek zrobił robotę w 20sekund i znów był otwór fi 75. Takie manewry zrobiłem 2 w całym sezonie grzewczym. Woda z defrostu jest na tyle na + aby odciek nie zamarzał tak łatwo. Po za tym tacka wykonana jest ( ta moja ) w taki sposób że na środku tam gdzie jest odpływ jest o ok, 1cm niżej niż po bokach. Woda nie ma prawa stać na tacy. A jak nie stoi i płynie na ( -35cm ) to już jej nic nie grozi. Żaden mróz- bo deszczówka ma spad 1cm na 1 mb Tak że zapitala aż miło.
    NO ale jak ktoś chce kabel jego sprawa. NIECH MA. lecz potrzeby nie jest.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-09-2021 o 00:09
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #15886

    Domyślnie

    Cytat Napisał sslawekk Zobacz post
    Nie wiem właśnie, czy będzie u mnie ten przewód grzejny konieczny, ale skropliny chcę rurką odprowadzić w kanalizację, akurat rurkę od kanalizacji mam na odpowiedniej wysokości po drugiej stronie ściany. I tak sobie myślę, że przy większych mrozach może mi to pozamarzać. Ps: gdzie udało Ci się znaleźć informację, że 230V wychodzi na grzałkę? Przekopałem internety i ni chu chu nigdzie wzmianki, chyba że słaby ze mnie górnik
    Hm. W kanalizację ? No nie wiem .Z kanalizacji są opary bo to środowisko aktywne. Po za tym z kanalizacji--po kąpieli czy tam zmywarki będzie parowała woda. A para będzie szukać wyjścia. Wiadomo że ciepła woda z kanalizacji będzie parowała na zewnątrz. ( bo przy PC ) nie złączysz na szczelnie. Jak będzie parowanie (ciepl a woda+ detergenty aktywne ) PC może po jakimś czasie zacząć korodować.
    Zrobisz jak zechcesz. Lecz weź to pod uwagę. Lub trzeba odpływ z PC porządnie ZASYFONOWAĆ .ale czy wtedy woda z PC nie będzie zamarzać?
    Trudo mi jest wyobrazić sobie twoją instalację. Bo jak się widzi co i jak jest podlączone to rozmowa i doradztwo wygląda inaczej.
    Osobiście też mogłem podłączyć pod kanalizację, lecz odrzuciłem ten pomysł z powodów opisanych wyżej. Podłączyłem do deszczówki i jest OK. Bez żadnych kabli.
    Powodzenia w działaniu.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #15887
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @voymar , napisałem już parę razy w jakim celu są otwory.... do spinek kabla grzewczego , a nie do odpływu wody.
    Zrobiłeś tackę , i tylko dwa razy musiałeś biegać ze wrzątkiem... Wniosek taki ,że jak byś jej nie miał to byś nie biegał.
    I kolega przecież napisał , że będzie syfon , a Ty i tak ,że będzie śmierdziało.... Może latem tak , jak woda z niego wyparuje.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #15888

    Domyślnie

    MiG25 dzięki raz jeszcze, nie musiałem się sam produkować z odpowiedzią, pozdrawiam

  9. #15889

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    @voymar , napisałem już parę razy w jakim celu są otwory.... do spinek kabla grzewczego , a nie do odpływu wody.
    Zrobiłeś tackę , i tylko dwa razy musiałeś biegać ze wrzątkiem... Wniosek taki ,że jak byś jej nie miał to byś nie biegał.
    I kolega przecież napisał , że będzie syfon , a Ty i tak ,że będzie śmierdziało.... Może latem tak , jak woda z niego wyparuje.
    Wiesz 2 razy na 7 miechow grzania ---To bajka.
    Chcialem po prostu przedstawić inne rozwiązanie. A czas pokarze jak bedzie. Tu nie chodzi o smród lecz o korozję.
    Moja PC stoi na kostce brukowej ( chodnik) więc bez instalacji którą zrobiłem była by ślizgawka. Fakt też jest taki że akurat tamtym ciągem komunikacyjnym w zimie się nie chodzi, ale lud by był i to 40cm od domu.
    No ale ty byłeś u mnie i wszystko wiesz I z dwóch polań odcieku po zrobieniu kawy robisz problem. W moim odczuciu zagotowanie wody podczas robienia kawy 2 razy w sezonie to koszt zerowy. Ja nikomu nie zabraniam robienia kabla do tacy. Tylko śmieszy mnie fakt że na kabel szkoda ( za drogi ) nie wie gdzie podlączyć . A mógł to zrobić instalator. Jak będzie z gwarancją jak sam zrobi ? Nie wiem nie moja sprawa. No chyba że PC ma swoje lata.
    Po za tym choć nawet te otwory co są pod PC są przeznaczone na kabel---to czy ten kabel jest tak szczelnie założony że się z tych otworów nie leje? Chyba że się to uszczelnia.
    TYLE W TEMACIE- Tacy.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-09-2021 o 22:57
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #15890

    Domyślnie

    Voymar, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to, co napisałem, i jeśli nadal będziesz uważał, że to, co Ty napisałeś w odpowiedzi ma sens, to przykro mi, nie wiem jak Ci pomóc. Poza tym, jeśli jesteś 24/24 w domu i masz czas na pilnowanie PC, to gratuluję, ja tak nie mam i nie chcę.

  11. #15891

    Domyślnie

    Nie zamierzam nic czytać
    Życzę powodzenia w użytkowaniu PC
    Nie ma tematu.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #15892

    Domyślnie

    Czy może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego pomimo nastawy dla strefy 2 temp. 27st, nie jest realizowane grzanie?
    Pompę mam 2 strefową (strefa 1 - grzejniki, strefa 2-podłogówka)

    Strefa 2 działa tylko jak uruchomię 1 strefę. Jeśli włączona pozostaje tylko 2-strefa to pomimo spadku poniżej temp. zadanej 27st. grzanie nie jest realizowane.




  13. #15893

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Strefa 2 działa tylko jak uruchomię 1 strefę.
    Jeśli włączona pozostaje tylko 2-strefa to pomimo spadku poniżej temp. zadanej 27st. grzanie nie jest realizowane.
    Pewnie chodzi o minimum zładu
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #15894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Pewnie chodzi o minimum zładu
    Tylko ja tej podłogówki mam ze 100m2

  15. #15895

    Domyślnie

    Po załączeniu strefy 1, wydaje się że strefa 2 zaczyna działać
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 26-09-2021 o 14:08

  16. #15896

    Domyślnie

    Panowie majster ma mi zrobić zadaszenie nad jednostką zewnętrzną T-CAPa, aby zachować odpowiedni spadek wychodzić że będzie tylko 10cm nad górną krawędzią pompy - czy to nie przeszkadza?
    W sensie chyba nie zdławie zaciągania powietrza czy wydajności pompy bo i tak powietrze zaciągane jest przez wentylatory z przodu prawda?

    Jak sądzicie

  17. #15897

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    W sensie chyba nie zdławie zaciągania powietrza czy wydajności pompy
    bo i tak powietrze zaciągane jest przez wentylatory z przodu prawda?
    Wentylatory dmuchają powietrzem;
    - zaciągają powietrze po stronie przeciwnej,
    - zapewnić odpowiedni odstęp jednostki od ścianyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC-PW 1 (2).jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	457901
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #15898

    Domyślnie

    Montaż na ścianie to nie najlepszy pomysł.
    Pompa od ściany u mnie to jakieś 40cm pewnie

    Czyli raczej nie przejmować się że 10cm daszek od górnej krawędzie pompy? Nie przeszkadza?

  19. #15899

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Montaż na ścianie to nie najlepszy pomysł.
    Wg; mnie b; dobry ;
    - tylko musi być konkretna ściana, która wytłumi drgania,
    - przy ubezpieczeniu budynku; pompa jest traktowana jako część budynku
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #15900

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Montaż na ścianie to nie najlepszy pomysł.
    Pompa od ściany u mnie to jakieś 40cm pewnie

    Czyli raczej nie przejmować się że 10cm daszek od górnej krawędzie pompy? Nie przeszkadza?
    Po pierwsze .Wszystko zależy z czego jest ten daszek?
    Po 2 - PC podczas defrostów wypuszcza parę, Czy ta para nie będzie zalegać na wewnętrznej stronie daszku ? Nie wiem nie pamiętam jak było u mnie.
    Po 3 Po co ci fachowiec, jak są na all-gro gotowe daszki wraz z uchwytami poliwęglan + plastikowe mocowanie do samodzielnego montażu. Cena 140zeta 160zeta w zależności od wielkości i szerokości.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 795 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony