dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 806 z 1021
Pokaż wyniki od 16.101 do 16.120 z 20417
  1. #16101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie umiem czytać tych bzdur ze zrozumieniem...
    Zwłaszcza takich reklamowych sloganów...
    Kup sobie drugą pompę ciepła ,wtedy będzie bezpiecznie.... A nie ,zaraz , przecież Ty nawet pierwszej nie masz....
    Widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

    Nie o pompę pytałem, tylko co nie tak jest z Dehnshieldem do którego linki z cenami wrzucałem, że twierdzisz:
    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Możesz się bawić w ograniczniki przepięć ( tylko nie te tanie chińskie , takie pow 1tys PLN)
    Na co kosztującego ponad tysiąca zmienić, żeby zwiększyć bezpieczeństwo?

  2. #16102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Idź się zapytaj na forum egzotycznych rybek i roślin . Ja ci nie pomogę , bo szkoda mi czasu na troli.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #16103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    @bobrow

    Gość jedzie na grzałce a temat się ciągnie. Serwis pompy powinien podstawić sprawną płytę i postawić diagnozę a nie zabawa w "a może to to".

    Co do samej płyty ... Sprzęt, sprzętem - dostęp do "serwisówki" płyty skraca znacząco czas potrzeby na diagnozę
    Serwisówka jest dostępna ,ale nie w pełnym zakresie. To nie mało...
    Z częściami zamiennymi na podmiankę ,to chyba tylko serwis producenta-w przypadku Panasa zazwyczaj usterki usuwają instalatorzy. Serwis producenta , a właściwie głównego dystrybutora przyjeżdża na końcu-pytanie z czym , czy ma na wyposażeniu poszczególne moduły ?
    Jak znam życie i geografię to tak nie jest...niestety.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #16104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Idź się zapytaj na forum egzotycznych rybek i roślin . Ja ci nie pomogę , bo szkoda mi czasu na troli.
    Czemu aż taką złość i agresję budzi w Tobie wytknięcie błędu?

    Tak ciężko się przyznać, że są porządne SPD w cenie znacznie poniżej tysiąca złotych?

    A jeżeli uważasz, że masz rację - to czemu w takiej tajemnicy trzymasz, jaka przepięciówka jest warta wyrzucenia dehnshielda do kosza?

    Wszyscy czytający na tym skorzystają, jeżeli masz do mnie jakieś osobiste uprzedzenia.

  5. #16105
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    @bobrow

    Gość jedzie na grzałce a temat się ciągnie. Serwis pompy powinien podstawić sprawną płytę i postawić diagnozę a nie zabawa w "a może to to".

    Co do samej płyty ... Sprzęt, sprzętem - dostęp do "serwisówki" płyty skraca znacząco czas potrzeby na diagnozę
    Diagnoza po przyjeździe serwisu, podkreślam SERWISU Panasa, była od razu, na drugi dzień dostałem info, że płyta jest dostępna w magazynie, kwestia wysyłki czyli dwa dni max.
    To,że ja próbowałem ją ożywić to moja decyzja, grzanie grzałka mi nie przeszkadza,pracuje głównie w taniej taryfie czyli za 0,33zl/kWh.

    Wszak budowałem dom pod grzanie prądem czyli kocioł elektryczny +wodna podłogówka to i mam to

    Problem był w tym, że serwisanci Panasa na Śląsku mają terminy na wizytę tak odległe, że to szok.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-10-2021 o 20:38

  6. #16106
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Odpowiem jako serwisant i zarazem elektronik

    Obecnie przy obecnych cenach usług raczej mało który fachowiec podejmie się naprawy czegoś co nie wiadomo czy się da naprawić i czy faktycznie jest uszkodzone. Diagnostyka często zajmuje sporo czasu i nie gwarantuje sukcesu a za ten czas później nie ma komu zapłacić.

    Sądzę że raczej skończy się na wymianie płyty ...
    Mam tą zaletę, że sprawą zajął się kumpel z byłej pracy czyli praca po godzinach za pół darmo
    A wiem, że ma pojęcie o elektronice bo nie takie układy projektował.
    Tutaj zrobię trochę prywaty i gość jest elektronikiem tutaj:
    https://ente.com.pl/produkcja-na-zlecenie/

  7. #16107

    Domyślnie

    a jaka cena nowej płyty wrazie co?

  8. #16108
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    a jaka cena nowej płyty wrazie co?
    2500zl.

  9. #16109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Arturo-Ty Stary Gargulcu !
    Nie raz mi za skórę zalazłeś-jednak mam nadzieję , że chłopaki (lub dziewczyny) z Panasa dobrze trafili z diagnozą.
    Jak kolega ogarnie ,to super-a jak nie ,to oby serwis się wstrzelił.
    Trzymam kciuki.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #16110
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Arturo-Ty Stary Gargulcu !
    Nie raz mi za skórę zalazłeś-jednak mam nadzieję , że chłopaki (lub dziewczyny) z Panasa dobrze trafili z diagnozą.
    Jak kolega ogarnie ,to super-a jak nie ,to oby serwis się wstrzelił.
    Trzymam kciuki.
    Spoko, serwis musiał się wstrzelić w dobrą diagnozę bo inaczej jak pompa nie zagada to nie będzie za co płacić

  11. #16111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Oby tak było ,jak sobie życzysz������
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  12. #16112

    Domyślnie

    Panowie kilka takich jeszcze pytań technicznych, wiem że pomożecie

    1. Zauważyłem, że gdy pompa przestanie grzać CO i wyłączy się wdg harmonogramu (zadaje na termostacie wewnętrznym przeniesionym z pompy 23*) to gdy ją się włączy pokazuje od razu że grzanie zadane jest na 25* na wyświetlaczu jak się przeskoczy na środek i kliknie. W apce tak samo jest, pompa się wyłączy i pokazuje wyszarzone zdana temp 25*, a ustawione jest jak wspomniałem wdg harmo 23* . Gdzie to może być zapamiętane te 25 macie jakiś pomysł? to taka pierdoła.

    2. Pompa chodzi mi teraz wdg harmo 3h w nocy, aby jak rano się wstanie było ciepło i 6h po południu (16-22), ustawiłem 16 start full i od 17.30 Tryb Cichy 3, aby nie taktowała przy tych dodatnich temp i mnie prądu pobierała (schodzi do 1kw na godzine). Pytanie ten Tryb Cichy 3 chyba nie ma żadnego negatywnego wpływu na pompe w żaden sposób co?

    3. Harmonogram ustawiłem 14.00 grzanie CWU i CO, ale spreżarka i tak się zatrzymuje gdy skończy CWU i startuje ponownie gdy zaczyna grzać CO, tego startu jednego tutaj nie da się wyeliminować? Musi się zatrzymać aby zacząć grzać CO ? rozumiem, że zawór 3D musi się przełączyć i pewnie stąd ten stop ?

    4. Harmonogram wyłącza mi pompe o 22.00 - pytanie czy takie nagłe wyłączenie pompy i sprężarki nie ma jakiegoś negatywnego wpływu? Tzn czy obroty sprężarki nie powinny zostać "powoli wytrącone" ? Bo gdy wdg harmo się wyłącza to podgladałem z poziomu sterownika sprężarka natychmiastowo ma 0 Hz, a pobór spada na 0.2kw na chwile i później 0kw, czyli może jeszcze pompa obiegowa chwile chodzi (choć ona 33wat pobiera to nie wiem co to może być ? )
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 31-10-2021 o 14:53

  13. #16113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ad.1 Za bardzo nie wiem o co chodzi....
    Ad.2.W trybie cichym pompa trochę bardziej zwalnia obroty zewnętrznego wentylatora ( lub wentylatorów) , więc może trochę szybciej zachodzić szronem , niż gdybyś modulował to temperaturą zadaną. Ale lód nie szkodzi chyba pompie... eneralnie trudno powiedzieć , coś w stylu czy grzać najdłużej jak się da przy najniższej modulacji , czy grzać na wyższych i robić przerwy...
    Ad.3 Stop wynika stąd ,żę zmienia się gwałtownie temperatura docelowa wody ,np z 57 ( i to nie jest temperatura grzania CWU) do takiej jaka wynika z krzywej. Jakbys ustawił docelowa CO taką samą jaka jest docelowa do grzania CWU i stopniowo ją obniżał wyłączenia by nie było. To jest ewidentna niedoróbka oprogramowania.
    Ad.4 Wyłącza jak wyłącza , nic z tym nie zrobisz. A kręci się jeszcze chwilę wentylator ( albo wentylatory ) jednostki zewnętrznej. No i obiegówka też.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #16114

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ad.3 Stop wynika stąd ,żę zmienia się gwałtownie temperatura docelowa wody ,np z 57 ( i to nie jest temperatura grzania CWU) do takiej jaka wynika z krzywej. Jakbys ustawił docelowa CO taką samą jaka jest docelowa do grzania CWU i stopniowo ją obniżał wyłączenia by nie było. To jest ewidentna niedoróbka oprogramowania.
    To ciekawe. Masz to sprawdzone? Jakieś wartości graniczne?
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  15. #16115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Czy jest możliwość zmiany częstotliwości maksymalnych pracy sprężarki w 3 poziomach trybu cichego oczywiście w bezpiecznym przedziale ,czy są jakieś kombinacje klawiszy żeby wejść do takich opcji .Pomogło by to w ustabilizowaniu pracy pompy w wyższych temperaturach .Tak to ten tryb jest w sumie bezużyteczny bo pompa rzadko osiąga te maksymalne poziomy Hz a po uzyskaniu zadanej temperatury pracuje tak jak w trybie normalnym
    Ostatnio edytowane przez zbyszekwojtal ; 01-11-2021 o 10:06

  16. #16116

    Domyślnie

    Ja nie zauważyłem wyłączeń PC po grzaniu CWU.
    Jak zakończy CWU to bez (wył) przechodzi na grzanie ( CO )
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #16117

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ja nie zauważyłem wyłączeń PC po grzaniu CWU.
    Jak zakończy CWU to bez (wył) przechodzi na grzanie ( CO )
    JESTEŚ PEWIEN NA 100% ??
    zlicz ON/OFF sprężarki.
    No chyba że puszczasz 45* cały czas na CO wode, to może być tak jak pisze Mig wyżej.

    Voymar mam wrażenie że Ty masz słabo ocieplony dom jak Tobie pompa w ogóle się nie wyłącza?
    Pisałeś o tym już w paru tematach jako pytanie retoryczne, czemu ma się wyłączyć skoro inwerter.
    T-Cap nie zejdzie niżej niż 1kw poboru na 1h, jak dostarczy już tyle energii cieplnej, że wdg krzywej i termostatu pompa uzna, że dom więcej ciepła nie potrzebuje to się wyłączy sprężarka. Bo po co ma przegrzewać dom dalej. Gdyby T-Cap modulował niżej niż 1kw to mógłby chodzić dłużej, w okresach przejściowych jak teraz na dworzu +10* to mi gdzieś wyłącza się raz na 2h. Z testów wyszło też że na Delta 8 najdłużej pracuje, na 5 pracowała krócej. A w harmonogram mam aktualnie wkmponowany jeszcze Tryb Cichy 3, że tylko na starcie przez 90min chodzi na full, a później do końca już cichy.

    Voymar przypomnij proszę jeszcze jakiej pojemności masz bufor? bo pamiętam, że same grzejniki u Ciebie, tak jak i u mnie.
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 01-11-2021 o 15:08

  18. #16118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Mam t-capa 9 kW 3F i przy obecnych temperaturach chodzi na 0,8kW (zużycie bieżące ) a i tak czasami się wyłącza . Sprężarka pracuje 19-20 Hz więc niżej nie może zejść .80% grzejniki temp. nast 36 st.C . Wcześniej myślałem że 1kW to minimum ale myliłem się .Powyżej 1kW bierze tylko w czasie rozruchu po wyłączeniu ,potem spada do 0,8kW .

  19. #16119

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszekwojtal Zobacz post
    Mam t-capa 9 kW 3F i przy obecnych temperaturach chodzi na 0,8kW (zużycie bieżące ) a i tak czasami się wyłącza . Sprężarka pracuje 19-20 Hz więc niżej nie może zejść .80% grzejniki temp. nast 36 st.C . Wcześniej myślałem że 1kW to minimum ale myliłem się .Powyżej 1kW bierze tylko w czasie rozruchu po wyłączeniu ,potem spada do 0,8kW .
    T-CAP gen F czy gen H ?
    Takie 0.8kw widzę także czasami u siebie, ale nie przepracuje tak pełnej 1h, wiec uznaję że pobór to 1kw - gen H, 9kw 3f split.
    Mi chodzi aby miał przepracowaną pełna godzine i pobór za ten czas 0.8kw wtedy można uznać że tyle pobierze, jak obserwowałem czujniej miałem kilka takich wyników, ale nie wiem czy pompa się nie wyłączyła wtedy.

  20. #16120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    JESTEŚ PEWIEN NA 100% ??
    zlicz ON/OFF sprężarki.
    No chyba że puszczasz 45* cały czas na CO wode, to może być tak jak pisze Mig wyżej.

    Voymar mam wrażenie że Ty masz słabo ocieplony dom jak Tobie pompa w ogóle się nie wyłącza?
    Pisałeś o tym już w paru tematach jako pytanie retoryczne, czemu ma się wyłączyć skoro inwerter.
    T-Cap nie zejdzie niżej niż 1kw poboru na 1h, jak dostarczy już tyle energii cieplnej, że wdg krzywej i termostatu pompa uzna, że dom więcej ciepła nie potrzebuje to się wyłączy sprężarka. Bo po co ma przegrzewać dom dalej. Gdyby T-Cap modulował niżej niż 1kw to mógłby chodzić dłużej, w okresach przejściowych jak teraz na dworzu +10* to mi gdzieś wyłącza się raz na 2h. Z testów wyszło też że na Delta 8 najdłużej pracuje, na 5 pracowała krócej. A w harmonogram mam aktualnie wkmponowany jeszcze Tryb Cichy 3, że tylko na starcie przez 90min chodzi na full, a później do końca już cichy.

    Voymar przypomnij proszę jeszcze jakiej pojemności masz bufor? bo pamiętam, że same grzejniki u Ciebie, tak jak i u mnie.
    On -off nie ma co zliczać bo wynikają one z harmonogramu i tylko z niego. PC puszczona na 8h-pracy zalicza 8h-pracy i jeden Start -Stop Jest to sprawdzane wielokrotnie. Moim zdanie zła praca PC ( taktowanie ) może wynikać ze źle ustawionego przepływu, malego zładu wody, źle ustawionej delty. Lecz chyba istotnym czynnikiem jest moc grzejników.
    Obecnie na (CO )- idzie 39--41*C może być i mniej np. 37*C lecz okres nagrzania byłby dłuższy.
    Ja jestem ciepłolubny nawet dziś o godz. 17.00 było 23*C lecz PC i tak załączyłem bo jakoś fajniej jest w domu jak (CO ) pracuje.
    Co mnie może obchodzić na ile zejdzie z poborem T-Cap? ważne jest z jaką mocą podaje do ( CO ) Ja mam chatę ponad 230m2 tak że jest co grzać
    Twierdzisz że dom słabo ocieplony!!! --- mylne stwierdzenie Bo skoro by tak było to PC na zasilaniu 39*C by nie dogrzewała domu. ( tak jak teraz godz. 18.00 i po 1h pracy z 23*C jest już 23,4*C. grzejniki mają na tyle mocy aby odebrać ciepło z PC. A że temp się podnosi do 23,6 to mi nie przeszkadza. Mogę jeszcze na krzywej ( +, - ) do 5* przestawić.
    Jeszcze raz --mylnym jest twierdzić że PC nie taktuje bo dom ma słabe ocieplenie. Jakim prawem ma mi się wyłączyć PC --jak pracuje tylko na krzywej???? Jak by tak było to temp w domu by się nie podnosiła.( zimny dom )
    Gdyby był dołożony termostat to może i tak by było. Temp. na zewnątrz przynajmniej u mnie nie ma nic wspólnego z Taktowaniem ( BO GO NIE MA )
    Jak jest +10 to PC dogrzeje dom w 1h jak -5 to np. w 5h lecz PC przecież trzyma Deltę i jak ją ma to schodzi z mocą przecież i tak sobie śmiga aż ją wyłączę z PALUCHA ( tak teraz robię ) bo jest za ciepło, więc harmonogram jest na stop.
    Ja mam mur 4-ro warstwowy a nie jak dziś budują 25cm ceramiki i aby było ciepło ciepło trzeba METRY styro. pchać na ścianę by nie zamarznąć w domu.
    Cztery lata jechałem na czystym prądzie gdzie miałem do dyspozycji 17kW mocy w różnych konfiguracjach. od 2kW co 1kW tak więc zanim kupiłem PC wiedziałem że taktować nie będzie. jak kupię PC 9kW
    Jak zapodałem 12kW grzałek to było to hoooooohooooooo za dużo . Na grzałkach pracowałem z róznymi mocami tak że wiedziałem ile mocy dać przy zmiennych temp. na zew. A że umie to wszystko co wiąże się z ( CO ) ogarnąć to byłem pewien że będzie to hulać.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 01-11-2021 o 18:01
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 806 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony