dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 807 z 1021
Pokaż wyniki od 16.121 do 16.140 z 20417
  1. #16121

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ja nie zauważyłem wyłączeń PC po grzaniu CWU.
    Jak zakończy CWU to bez (wył) przechodzi na grzanie ( CO )
    Sprawdzasz to w Service Cloud?

    Jaką temperaturę masz ustawioną dla CO i CWU?
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  2. #16122

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    Sprawdzasz to w Service Cloud?

    Jaką temperaturę masz ustawioną dla CO i CWU?
    Poprawny montaż PC a nade wszystko odpowiedni zład czyni cuda. Sprawa kolejna ustawienie czujnika w CWU pisałem o tym wielokrotnie lecz są tu mądrzejsi więc dałem spokój. Dziś są problemy. Dlaczego?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #16123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    I to jest konkretna odpowiedź na pytanie jakie masz ustawione temperatury. Do tego jeszcze mieszasz w to umiejscowienie czujnika... Pokaż jakiś dowód ,że po grzaniu CWU sprężarka Ci się nie zatrzymuje.

    A przy okazji pisałem tu już jak to można w jednostkach dwuwentylatorowych rozwiązać , tuż przed końcem grzania cwu wymusić defrost ,i za chwilę przełączyć na cwu . Jednostka się odlodzi z tego co tam zalega ( a jeśli nic nie zalega ,to będzie to trwało moment) , i ruszy bez zatrzymywania z grzaniem co.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #16124

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    I to jest konkretna odpowiedź na pytanie jakie masz ustawione temperatury. Do tego jeszcze mieszasz w to umiejscowienie czujnika... Pokaż jakiś dowód ,że po grzaniu CWU sprężarka Ci się nie zatrzymuje.

    A przy okazji pisałem tu już jak to można w jednostkach dwuwentylatorowych rozwiązać , tuż przed końcem grzania cwu wymusić defrost ,i za chwilę przełączyć na cwu . Jednostka się odlodzi z tego co tam zalega ( a jeśli nic nie zalega ,to będzie to trwało moment) , i ruszy bez zatrzymywania z grzaniem co.
    - A może tak szanowny kolega przeczyta posta #16120 - tam są obecne temperatury.
    - Czy do PC stosuje się specjalne zbiorniki CWU? czy może być np. roczny zbiornik który służył przy piecu węglowym? Jak może być to SUPER. A jak nie może byc to dlaczego?
    Jakie tu na forum mam mam przedstawiać dowody? Poprawny montaż PC daje Mega Zadowolenie z pracy PC + doświadczenie nabyte grzaniem prądem + kumanie w instalacjach ( CO i CWU )
    A tak na marginesie. Odnośnie twych rad ( nie przeczę że wszystkie są -BE ) lecz jak pamiętam ( rok ) może więcej temu to radziłeś coś tam aby zastosować już nie pamiętam dokładnie o co chodziło lecz później - stwierdziłeś że to robimy na własną odpowiedzialność. Więc za takie rady dziękuję.
    PS. Daj spokój mam stać przy PC i czekać aż będzie kończyć CWU i wymuszać jej defrost? CWU mam puszczone w samopas. Bo ciepła woda ma być kiedy mi sie umyśli czyli non stop. Nie będę się mył na godziny np. o 20.00 dzień w dzień . Bo ja dzis chcę o 21.00 a jutro o 23.30 a za 5 dni o 1.00 w nocy.I tak ma być.
    Dalej-- Ja nigdzie nie pisałem o zatrzymaniu spręzarki !! Za to napisałem Cyt.Jak zakończy CWU to bez (wył) przechodzi na grzanie ( CO )
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 01-11-2021 o 22:23
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #16125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    T-CAP gen F czy gen H ?
    Takie 0.8kw widzę także czasami u siebie, ale nie przepracuje tak pełnej 1h, wiec uznaję że pobór to 1kw - gen H, 9kw 3f split.
    Mi chodzi aby miał przepracowaną pełna godzine i pobór za ten czas 0.8kw wtedy można uznać że tyle pobierze, jak obserwowałem czujniej miałem kilka takich wyników, ale nie wiem czy pompa się nie wyłączyła wtedy.
    Na godzinę to bierze ok. 0,6kWh jak się wyłączy a jak nie to wiadomo że 0,8 ale teraz jest ciepło na zewnątrz .

  6. #16126
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    - A może tak szanowny kolega przeczyta posta #16120 - tam są obecne temperatury.
    - Czy do PC stosuje się specjalne zbiorniki CWU? czy może być np. roczny zbiornik który służył przy piecu węglowym? Jak może być to SUPER. A jak nie może byc to dlaczego?
    Jakie tu na forum mam mam przedstawiać dowody? Poprawny montaż PC daje Mega Zadowolenie z pracy PC + doświadczenie nabyte grzaniem prądem + kumanie w instalacjach ( CO i CWU )
    A tak na marginesie. Odnośnie twych rad ( nie przeczę że wszystkie są -BE ) lecz jak pamiętam ( rok ) może więcej temu to radziłeś coś tam aby zastosować już nie pamiętam dokładnie o co chodziło lecz później - stwierdziłeś że to robimy na własną odpowiedzialność. Więc za takie rady dziękuję.
    PS. Daj spokój mam stać przy PC i czekać aż będzie kończyć CWU i wymuszać jej defrost? CWU mam puszczone w samopas. Bo ciepła woda ma być kiedy mi sie umyśli czyli non stop. Nie będę się mył na godziny np. o 20.00 dzień w dzień . Bo ja dzis chcę o 21.00 a jutro o 23.30 a za 5 dni o 1.00 w nocy.I tak ma być.
    Dalej-- Ja nigdzie nie pisałem o zatrzymaniu spręzarki !! Za to napisałem Cyt.Jak zakończy CWU to bez (wył) przechodzi na grzanie ( CO )
    Mnie to w ogóle nie interesuje jakie ty masz temperatury ,żeby czytać posty numer jakiś tam... Ty nie potrafisz przeczytać o co koledze Fanek chodziło w punkcie 3 ( dla przypomnienia ,pisze po skończonym grzaniu CWU sprężarka się zatrzymuje...) , a nie ,że podczas grzania cwu pompa taktuje ( przez co zacząłeś się niepotrzebnie puszyć i insynuować ,że wszyscy mają nieodpowiedni zbiornik cwu , a tylko Ty wiesz jaki jest naprawdę porzebny )
    I Twój post spowodował ogólny zmęt ,bo pisaliśmy o stopie sprężarki ,a Ty walnąłeś , że pompa u Ciebie przechodzi bez wył. na CO....

    Generalnie jak zwykle błysnąłeś.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #16127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    - A może tak szanowny kolega przeczyta posta #16120 - tam są obecne temperatury.
    - Czy do PC stosuje się specjalne zbiorniki CWU? czy może być np. roczny zbiornik który służył przy piecu węglowym? Jak może być to SUPER. A jak nie może byc to dlaczego?
    Jakie tu na forum mam mam przedstawiać dowody? Poprawny montaż PC daje Mega Zadowolenie z pracy PC + doświadczenie nabyte grzaniem prądem + kumanie w instalacjach ( CO i CWU )
    A tak na marginesie. Odnośnie twych rad ( nie przeczę że wszystkie są -BE ) lecz jak pamiętam ( rok ) może więcej temu to radziłeś coś tam aby zastosować już nie pamiętam dokładnie o co chodziło lecz później - stwierdziłeś że to robimy na własną odpowiedzialność. Więc za takie rady dziękuję.
    PS. Daj spokój mam stać przy PC i czekać aż będzie kończyć CWU i wymuszać jej defrost? CWU mam puszczone w samopas. Bo ciepła woda ma być kiedy mi sie umyśli czyli non stop. Nie będę się mył na godziny np. o 20.00 dzień w dzień . Bo ja dzis chcę o 21.00 a jutro o 23.30 a za 5 dni o 1.00 w nocy.I tak ma być.
    Dalej-- Ja nigdzie nie pisałem o zatrzymaniu spręzarki !! Za to napisałem Cyt.Jak zakończy CWU to bez (wył) przechodzi na grzanie ( CO )
    Jak skończy grzać CWU to słychać zawór rozprężny ,potem się wychładza do temperatury zadanej minus delta ,potem się załącza sprężarka czyli przechodzi całą procedurę jak po wyłączeniu .

  8. #16128

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Mnie to w ogóle nie interesuje jakie ty masz temperatury ,żeby czytać posty numer jakiś tam... Ty nie potrafisz przeczytać o co koledze Fanek chodziło w punkcie 3 ( dla przypomnienia ,pisze po skończonym grzaniu CWU sprężarka się zatrzymuje...) , a nie ,że podczas grzania cwu pompa taktuje ( przez co zacząłeś się niepotrzebnie puszyć i insynuować ,że wszyscy mają nieodpowiedni zbiornik cwu , a tylko Ty wiesz jaki jest naprawdę porzebny )
    I Twój post spowodował ogólny zmęt ,bo pisaliśmy o stopie sprężarki ,a Ty walnąłeś , że pompa u Ciebie przechodzi bez wył. na CO....

    Generalnie jak zwykle błysnąłeś.
    Nie zamierzam z kolejnym się droczyć- sentencja była inna, ale ty odczytujesz to od Doooopy strony Tak że ja kończę. Nie będę tłumaczył przez 10 stron.
    Na RA Zadałem pytania na które nie zechciałeś odpisać więc PAS z mojej strony.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #16129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Bo Twoje pytania w stylu " Czy do PC stosuje się specjalne zbiorniki CWU? czy może być np. roczny zbiornik który służył przy piecu węglowym?" zupełnie nie mają związku z wyłączaniem sprężarki przy przy zakończeniu grzania CWU , a służą tylko do trolowania i zmieniania tematu , a poza tym doskonale znasz na nie odpowiedź , więc nie służą także zdobywaniu wiedzy.

    A teraz wracając do tematu:
    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    To ciekawe. Masz to sprawdzone? Jakieś wartości graniczne?
    Właśnie sprawdziłem tą teorię ,ustawiłem grzywą grzewczą na temperaturę 57 i stało się dokładnie to czego się spodziewałem , sprężarka się nie wyłączyła po grzaniu CWU , tylko przeszła płynnie do grzania CO.
    @voymar , I zrobiłem to nie stojąc przy pompie ,a z biurka i przy pomocy narzędzi takich jak HeishaMon i Home Assistant . Taka informacja wystarczy mądremu ,żeby w systemie automatyki domowej ustawiać temperaturę docelową na 57 stopni podczas grzania cwu i obniżać ją ,jak pompa przełączy się na co ( a głupi nadal będzie myślał , że trzeba stać przy pompie).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #16130

    Domyślnie

    Dziękuję MIG25. Ja tego nie będę sprawdzał. Grzeję podłogę.

    Temperatura 57 jak rozumiem to nie ta, do której grzejesz CWU, tylko docelowa do jakiej pompa dąży przy jej grzaniu? W mojej pompie to 59, chodź czasami zaobserwowałem 57.

    Zastanawiam się tylko czy jak ktoś np. grzeje CWU do 44 i CO do 44, bo ma grzejniki to czy u niego ten stop nie występuje.

    Tyle i aż tyle -voymar-. Nie chciałem się z Tobą "droczyć"
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  11. #16131
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Docelowa temperatura grzania cwu jest stała i niezależna od temperatury do jakiej ma się zbiornik nagrzać , Więc obojętnie czy zbiornik grzejesz do 40 , 45 czy 50 emperatura docelowa zawsze będzie 57 ( możesz to sprawdzić np w menu z informacjami). Ona tyko zmienia się z tempeaturą otoczenia , i chyba poniżej -5 na zewnątrz już nie jest 57 tylko 55. No ale w J może być jeszcze inna.

    Więc ustawienie na CO 44 też by nie wystarczyło , musiałoby być powyżej 55.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #16132

    Domyślnie

    W seri J ustawia docelową na 59 a pewnie jak jest na minusie to na 57 .
    Wyłączenie sprezarki następuje z powodu przegrzania bo jak kończy grzać cwu to zmienia docelową na wynikającą z krzywej np.35st a realna temperatura jest wtedy więcej niż 2st wyższa niż docelowa i następuje stop.
    Tak jak Mig prawi jak ustawi sie na c.o też te np.57st to przejdzie płynnie bez stopu.
    Po przełączeniu się na c.o szybko spada temp.realna na zasilaniu więc jak ktoś ma ustawione gdzieś w okolicach 50st (tu już doświadczalnie) to może się załapać że spręzarka nie zdąży się zatrzymać a temp na zasilaniu już spadnie do poziomu docelowej i nie stanie.
    Jak ktoś ma możliwość zmiany docelowej w locie to może sobie też bez stopu zjechac nawet do 30st.

    Przewaznie jak grzeje się cwu to realna na zasilaniu wężownicy utrzymuje się około 8st więcej niż na czujniku cwu (tu zależy gdzie umieszczony czujnik powiedzmy że 1/3 od dołu) więc jak ktoś grzeje cwu nisko np.na 40st to na zasilaniu powiedzmy pod koniec grzania może być ok 49st. Więc jak na c.o ustawi np.45st to może przejść bez stopu (tu już tylko próby)
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #16133

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Bo Twoje pytania w stylu " Czy do PC stosuje się specjalne zbiorniki CWU? czy może być np. roczny zbiornik który służył przy piecu węglowym?" zupełnie nie mają związku z wyłączaniem sprężarki przy przy zakończeniu grzania CWU , a służą tylko do trolowania i zmieniania tematu , a poza tym doskonale znasz na nie odpowiedź , więc nie służą także zdobywaniu wiedzy.

    A teraz wracając do tematu:


    Właśnie sprawdziłem tą teorię ,ustawiłem grzywą grzewczą na temperaturę 57 i stało się dokładnie to czego się spodziewałem , sprężarka się nie wyłączyła po grzaniu CWU , tylko przeszła płynnie do grzania CO.
    @voymar , I zrobiłem to nie stojąc przy pompie ,a z biurka i przy pomocy narzędzi takich jak HeishaMon i Home Assistant . Taka informacja wystarczy mądremu ,żeby w systemie automatyki domowej ustawiać temperaturę docelową na 57 stopni podczas grzania cwu i obniżać ją ,jak pompa przełączy się na co ( a głupi nadal będzie myślał , że trzeba stać przy pompie).
    Głupi! !!!! Hm. - Czy syk gazu też słyszysz z za biurka??????? tak jak tu wczoraj jakiś kolega sugerował? ( Słyszy syk [po zakończeniu grzania ) Ja przez Smartfona nie słyszę. Ha ha pewnie mam za starego.
    Nie rób z siebie Pajaca bo nim nie jesteś
    Czy ja nie pisałem wczoraj że PC płynnie z CWU przechodzi na CO ?
    Sprawa kolejna Temat na który zabierałem głos ten pierwotny tyczył się TAKTOWANIA- czyż nie ? Gdzie mówiłem że PC pracuje mi non -stop
    KOLEGO- czy JA napisałem że PC po zakończeniu grzania CWU się wyłącza ?????????????????????
    Prosiłem o przeczytanie mojego postu # nr. .......... Nie zrobiłeś tego i teraz czyjeś tam wywody przypisujesz mnie.
    Możliwe że ja piszę za bardzo technicznie i dla niektórych rozszyfrowanie sentencji stwarza problemy. Lecz mając ileś tam lat dla mnie jest to zrozumiały język.
    Zapewne zbiornik CWU --że musi być inny zrozumiałeś- tego nie podważam , lecz sens tego przytoczenia był inny. Tak jak mówiłem podchodzę bardziej technicznie. Cholera nie chce mi się jak Pierwszakowi tłumaczyć ale widzę że trzeba.
    A więc
    1) PC --mi nie taktuje Dlaczego? było napisane we wczorajszym poscie skierowanym bodajże do @franek
    2) Skoro do PC jest stosowany specjalny zbiornik CWU o odpowiednim ( m2 ) to po cos on jest. Po co ? Aby PC grzala i nie taktowała --- czyli ma zapewniony odpowiedni przepływ jak i powierzchnię. I O TO MI CHODZIŁO. To samo sie tyczy ( CO )-- PC mi nie taktuje Dlaczego???????????????????
    Paniał? i Po to był przytoczony zbiornik. CWU.
    PRŚBA-- naprawdę czytaj i nie przypisuj mi nie moich wypowiedzi.
    Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #16134

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    Dziękuję MIG25. Ja tego nie będę sprawdzał. Grzeję podłogę.

    Temperatura 57 jak rozumiem to nie ta, do której grzejesz CWU, tylko docelowa do jakiej pompa dąży przy jej grzaniu? W mojej pompie to 59, chodź czasami zaobserwowałem 57.

    Zastanawiam się tylko czy jak ktoś np. grzeje CWU do 44 i CO do 44, bo ma grzejniki to czy u niego ten stop nie występuje.

    Tyle i aż tyle -voymar-. Nie chciałem się z Tobą "droczyć"
    Następny który-- NIE MOJE WYPOWIEDZI PRZYPISUJE MNIE.
    Jeden zrobi głupstwo a kolejny powiela.
    Już brak słów aby nikogo nie obrazić ale szlak trafia --Jak z dziećmi co mają 5 lat
    PS. Napiszę jeszcze raz
    PC - CWU grzeje i u mnie do 59*C aż osiągnie zadaną i nie jest ważne czy ta temp. ( ustawiona ) ma być 44*C czy 48*C czy 50*C PC zawsze dogrzewa na max
    Po zakończonej CWU przechodzi płynnie bez wyłączeń na CO __TOŻ O TYM PISAŁM WCZORAJ
    Przecież układ CWU a CO to inny układ---- Dobra -bo znów nie zatrybisz o co CAMAN i znów bzdur namalujesz.
    Albo PO CWU jak zawór zamknie 3 drog. to przechodzi na inny układ gdzie temp jest inna ( NIŻSZA ) I PC szybko szczytuje ją . I zaraz widzimy zamiast 59*C np. 29*C bo tyle ma ( CO ) PC nie wyłączy bo niby dlaczego ma ją wyłączyć jak to trwa chwilę? PC na podjęcie decyzji na STOP ma ok. 3min jak się nic nie zmoieni itd Dlatego pracuje plynnie dalej.
    No kurna nie chce mi sie juz tłumaczyć. Jak tego nie pojmujesz to sie nie przejmuj żyj jak dotąd . Nie jest ci to potrzebne.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #16135

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    W seri J ustawia docelową na 59 a pewnie jak jest na minusie to na 57 .
    Wyłączenie sprezarki następuje z powodu przegrzania bo jak kończy grzać cwu to zmienia docelową na wynikającą z krzywej np.35st a realna temperatura jest wtedy więcej niż 2st wyższa niż docelowa i następuje stop.
    Tak jak Mig prawi jak ustawi sie na c.o też te np.57st to przejdzie płynnie bez stopu.
    Po przełączeniu się na c.o szybko spada temp.realna na zasilaniu więc jak ktoś ma ustawione gdzieś w okolicach 50st (tu już doświadczalnie) to może się załapać że spręzarka nie zdąży się zatrzymać a temp na zasilaniu już spadnie do poziomu docelowej i nie stanie.
    Jak ktoś ma możliwość zmiany docelowej w locie to może sobie też bez stopu zjechac nawet do 30st.

    Przewaznie jak grzeje się cwu to realna na zasilaniu wężownicy utrzymuje się około 8st więcej niż na czujniku cwu (tu zależy gdzie umieszczony czujnik powiedzmy że 1/3 od dołu) więc jak ktoś grzeje cwu nisko np.na 40st to na zasilaniu powiedzmy pod koniec grzania może być ok 49st. Więc jak na c.o ustawi np.45st to może przejść bez stopu (tu już tylko próby)
    @codix -wiedziałem że ty to pojmujesz
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #16136
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    PC na podjęcie decyzji na STOP ma ok. 3min jak się nic nie zmoieni itd Dlatego pracuje plynnie dalej.
    Nie masz pojęcia jak to działa , a jak zwykle krzyczysz najgłośniej.
    3 min to pompa czeka , jak różnica pomiędzy temperaturą wyjściową a docelową jest 3 stopnie , jak jest więcej to już nie czeka 3 min ,tylko krócej a jak jest duża różnica ( nie wiem dokładnie ile , ale ok 7-10 stopni) to zatrzymuje się od razu. I tak u większości jest ,a że ty masz grzejniki i temperatura docelowa 50 stopni to może u ciebie czekać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #16137

    Domyślnie

    -voymar- "Nie zamierzam z kolejnym się droczyć" - "Następny który-- NIE MOJE WYPOWIEDZI PRZYPISUJE MNIE." To o kim napisałeś?
    "Możliwe że ja piszę za bardzo technicznie i dla niektórych rozszyfrowanie sentencji stwarza problemy. Lecz mając ileś tam lat dla mnie jest to zrozumiały język. "
    "Tak jak mówiłem podchodzę bardziej technicznie. Cholera nie chce mi się jak Pierwszakowi tłumaczyć ale widzę że trzeba."
    "PC mi nie taktuje Dlaczego???????????????????" Bo masz durszlak
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  18. #16138

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    -voymar- "Nie zamierzam z kolejnym się droczyć" - "Następny który-- NIE MOJE WYPOWIEDZI PRZYPISUJE MNIE." To o kim napisałeś?
    "Możliwe że ja piszę za bardzo technicznie i dla niektórych rozszyfrowanie sentencji stwarza problemy. Lecz mając ileś tam lat dla mnie jest to zrozumiały język. "
    "Tak jak mówiłem podchodzę bardziej technicznie. Cholera nie chce mi się jak Pierwszakowi tłumaczyć ale widzę że trzeba."
    "PC mi nie taktuje Dlaczego???????????????????" Bo masz durszlak
    Możesz mi zdefiniować pojęcie durszlak abym wiedział co to takiego jest
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #16139

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie masz pojęcia jak to działa , a jak zwykle krzyczysz najgłośniej.
    3 min to pompa czeka , jak różnica pomiędzy temperaturą wyjściową a docelową jest 3 stopnie , jak jest więcej to już nie czeka 3 min ,tylko krócej a jak jest duża różnica ( nie wiem dokładnie ile , ale ok 7-10 stopni) to zatrzymuje się od razu. I tak u większości jest ,a że ty masz grzejniki i temperatura docelowa 50 stopni to może u ciebie czekać.
    Zadalem pytanie czy przez smartfona slyszysz syk gazu o którym wczoraj wspominał forumowicz - dlaczego nie od[powiedziałeś?
    -Wiesz co to są 2 uklady -CO i CWU zrobileś doswiadczenie które potwierdza to co ja napisałem dzień wcześniej-- czyli że PC plynnie przechodzi z CWU na CO Piszesz to samo co ja podpierasz się tymi samymi argumentami a wywołujesz drakę.
    Dlaczego podajesz moja temp.50*C jak ja taką nie grzeje. Piszesz że nie interesuje cie moja temp. a tu podajesz 50*C, W jakim celu to robisz?
    PC dobrana prawidłowo nie taktuje bo ma zapewniony zład wody jak i przepływ więc pracuje prawidłowo bo to inwenter
    Nie ma opcji aby po CWU przechodząc na CO sie wylączała ( T cap bo o tej moge pisac )
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #16140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Możesz mi zdefiniować pojęcie durszlak abym wiedział co to takiego jest
    Durszlak to nic... mnie frapuje co "w technicznym" języku oznacza:
    Cytat Napisał -voymar-
    PC szybko szczytuje
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 807 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony