dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 855 z 1021
Pokaż wyniki od 17.081 do 17.100 z 20417
  1. #17081

    Domyślnie

    dam7
    https://allegro.pl/oferta/oxy-pompa-...az-11613799527
    przy czym wg;mnie należy ;
    - wykonać profesjonalne OZC budynku
    - bo Twoja wiedza o PC - nie jest OK
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #17082

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    dam7
    https://allegro.pl/oferta/oxy-pompa-...az-11613799527
    przy czym wg;mnie należy ;
    - wykonać profesjonalne OZC budynku
    - bo Twoja wiedza o PC - nie jest OK
    Przyznaje się jestem zielony w tym dlatego szukam pomocy na forum itd. Narazie badam grunt bo budowa dopiero się rozpoczyna. Faktycznie chyba lepiej kupić sobie sprzęt i znaleźć kogoś ogarnietego do montażu.

  3. #17083
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A teraz dolicz robocizne za kotłownię, materiały, zbiornik CWU. A na koniec do kogo będziesz zgłaszał problem? Do instalatora pompy czy do osoby, która robiła hydraulikę, będzie przerzucanie odpowiedzialności.

    Zapytaj firmę z allegro za ile to zrobi kompleksowo od A do Z. Albo rozważ propozycję Kaszpira o chińskim monoblok.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #17084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    A teraz dolicz robocizne za kotłownię, materiały, zbiornik CWU. A na koniec do kogo będziesz zgłaszał problem? Do instalatora pompy czy do osoby, która robiła hydraulikę, będzie przerzucanie odpowiedzialności.

    Zapytaj firmę z allegro za ile to zrobi kompleksowo od A do Z. Albo rozważ propozycję Kaszpira o chińskim monoblok.
    Albo -> albo. Tu wybrać firme co zrobi zalozmy montaz Panasa 5kW za ok 30k albo na własną rękę Haiera 8kW za 12k i szukać kogoś która zamkontuje go i zrobi hydraulikę .

  5. #17085

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Albo -> albo. Tu wybrać firme co zrobi zalozmy montaz Panasa 5kW za ok 30k albo na własną rękę Haiera 8kW za 12k i szukać kogoś która zamkontuje go i zrobi hydraulikę .
    tez szukalem. PC to nie czajnik, nie interesowalo mnie w ogole kombinowanie albo-> albo, usluga miala byz zrobiona kompleksowo, gdzie ewnetulany serwis jest na tyle blisko, aby reagowac szybko. w ogole w gre nie wchodzila opcja, ze bede musial w razie awarii szukac kogos i/lub czekac "iles tam". dlatego pierwsze co, to wybralem producenta, potem poszukalem autoryzowanego dostawce, nastepnie autoryzowanego instalatora w okolicy. mam miec gwarancje na wszyskto co mozliwe najdluzej ja sie da, a warunkiem gwarancji np na PC jest montaz przez autoryzowanego instalatora. poszukaj w okolicy, poczytaj gwarancje i jej warunki. bierzesz ryzyko na siebie/rodzine, miej swiadomosc, ze bedzies musial sie potem sam mierzyc z konsekwencjami.

  6. #17086
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Co może być przyczyną załączania grzałki wspomagającej co gdy pc dochodzi do zadanej kg temp. Na wejściu 32 na powrocie 27, w tym samym czasie pc pobiera od samego początku 1,8-2 kw, cały czas 68-69 Hz delta 5stopni, pc 7kw j dom ok. 120m???
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

  7. #17087

    Domyślnie

    Cytat Napisał malekk Zobacz post
    tez szukalem. PC to nie czajnik, nie interesowalo mnie w ogole kombinowanie albo-> albo, usluga miala byz zrobiona kompleksowo, gdzie ewnetulany serwis jest na tyle blisko, aby reagowac szybko. w ogole w gre nie wchodzila opcja, ze bede musial w razie awarii szukac kogos i/lub czekac "iles tam". dlatego pierwsze co, to wybralem producenta, potem poszukalem autoryzowanego dostawce, nastepnie autoryzowanego instalatora w okolicy. mam miec gwarancje na wszyskto co mozliwe najdluzej ja sie da, a warunkiem gwarancji np na PC jest montaz przez autoryzowanego instalatora. poszukaj w okolicy, poczytaj gwarancje i jej warunki. bierzesz ryzyko na siebie/rodzine, miej swiadomosc, ze bedzies musial sie potem sam mierzyc z konsekwencjami.
    Racja to podstawa serwis pod ręką w razie W

  8. #17088

    Domyślnie

    Od 1,5 tygodnia użytkuje PC Panasonica HP 7 Kw J bufor 200l i CWU 300l, dom 114 m2, 40% podłogówka, 60 % grzjeniki. Najpierw zamontowali mi pompe bez płytry rozszerzeń CZ-NS4P bo jej od razu nie mieli (pompa Co i podłog były spięte razem)- czyli jedna strefa. Po dwoch dniach wygrzewania domu praca pompy sie ustabilizowała - ładnie modulowała pompa (piki takie po 2,4 kw a tak to sobie pracowała na 0,6, 0,8 kw). po montażu płyty rozszerzeń mam dwie strefy czyli podłoga osobno i grzejniki osobno. I od tego czasu pompa przestała modulować i pracuje jak on/off i dodatkowo pompa zuzywa prawie 2 razy wiecej pradu przy mniej wiecej tej samej temperaturze na zewnatrz (wczesniej około 20-25 kw a teraz 40 i wieicej), teraz pracuje tak ze startuje dochodzi do 2,4 kw i tak idzie jakis czas i potem sie wylacza i tak wkolo (zrobiło sie wiecej wyłaczeń i włączeń jak godzin pracy sprezarki) i niewiem gdzie szukac przyczyny takiej pracy? co mogę pozmieniać w ustawieniach, delta T jest 5stopni (na 7 probowałem ale nie zmienia to nic). Narazie mam ustawioną stała grzewczą (około 33-36 stopni), docelowo bedzie krzywa (na piecu z podajnikiem mialem krzywa i fajnie to pracowało) Co o tym myslicie?
    Ostatnio edytowane przez michalszuwart ; 22-01-2022 o 15:05

  9. #17089
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Sterujesz temperaturą wody , czy masz jakieś termostaty ?
    Masz założone zawory mieszające ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #17090

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.1971 Zobacz post
    Co może być przyczyną załączania grzałki wspomagającej co gdy pc dochodzi do zadanej kg temp. Na wejściu 32 na powrocie 27, w tym samym czasie pc pobiera od samego początku 1,8-2 kw, cały czas 68-69 Hz delta 5stopni, pc 7kw j dom ok. 120m???
    Zmieniałeś grzejniki z c22 na c33 purmo,
    Zmiana ta umożliwiła pracę grzejników na temperaturach 32/27 C ??? ;
    - przy jakiej temperaturze zewnętrznej???
    - to tak jak przy podłogówce!!!
    - napisz coś więcej o ich pracy,
    - buforek 100l jest jako sprzęgło czy na powrocie??
    Odnośnie grzałki na CO ;
    - to należy podnieść temperatury aby powrót był > 27 C;
    - poczytaj o defroście
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 22-01-2022 o 15:50
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #17091

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Sterujesz temperaturą wody , czy masz jakieś termostaty ?
    Masz założone zawory mieszające ?
    Steruje temperatura wody (nie ma termostatu), przy około -2 na zewnatrz około 33 mi wystarcza, grzejniki ida prosto z bufora a podłogówka z bufora przez zawór 3d mieszający (podmieszanie powrotem).

  12. #17092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Zmieniałeś grzejniki z c22 na c33 purmo,
    Zmiana ta umożliwiła pracę grzejników na temperaturach 32/27 C ??? ;
    - przy jakiej temperaturze zewnętrznej???
    - to tak jak przy podłogówce!!!
    - napisz coś więcej o ich pracy,
    - buforek 100l jest jako sprzęgło czy na powrocie??
    Odnośnie grzałki na CO ;
    - to należy podnieść temperatury aby powrót był > 27 C;
    - poczytaj o defroście
    Grzejniki mam dwupłytowe -wiec chyba c22 (zasilanie i powrót na dole obok siebie) , temperatura teraz jest od -2 do -4, bufor mam podłączony na zasilaniu (czyli bufor zaraz za pompa ciepła a pozniej z bufora ida rownolegle grzjeniki i podlogowka(czujnik temperatur na zasilaniu i podlogi i grzejnikow jest) z czego podlogowka po zaworze 3d termostatycznym). jesli chodzi o powrot to przy zasilaniu 32 i delcie 5 to powrot bedzie 27.
    tak to wyglada na pv monitor jesli chodzi o pobor pradu, https://pvmonitor.pl//user.php?idinst=10062#/pc0 17-18 styczeń nie miałem płyty rozszerzen z czego PC miaala ustawiony jeden obieg grzewczy i nie widziala jaka jest temperatura bufora i zasilania podlogi i grzjenikow , teraz ma wiecej danych a pracuje gorzej i nadodatek pobor pradu wiekszy o 2 razy :/ zobaczicie od 16-18 stycznia jak wtedy pracowała pompa.
    Ostatnio edytowane przez michalszuwart ; 22-01-2022 o 16:51

  13. #17093
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Przy takiej konfiguracji woda płynie cały czas w obiegu grzejniki-bufor-pc , obojętnie czy pompa grzeje , czy nie.
    Obieg Podłogówka-bufor-pc w zależności od temperatury wody może być zamknięty przez zawór mieszający , jeśli czujnik temperatury wykryje ,że podłogówka już się nagrzała( woda wtedy krąży w obiegu podłogówki).
    Najprawdopodobniej jak podłogówka osiągnie zadaną temperaturę , zamyka ci się zawór mieszający , pompa daje całe ciepło na grzejniki , a tu szybko na powrocie temperatura wzrasta i pompa się wyłącza , bo nie zdąża się zmodulować.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #17094

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart Zobacz post
    Steruje temperatura wody (nie ma termostatu), przy około -2 na zewnatrz około 33 mi wystarcza, grzejniki ida prosto z bufora a podłogówka z bufora przez zawór 3d mieszający (podmieszanie powrotem).
    Przy -2 wystarcza Ci 33 na grzejniki? nawet przy bardzo dużych grzejnikach wydaje się, że to za mało aby je dobrze napędzić.
    Jakiej wielkości pokoje masz? Chyba że te 33 chodziło o podłogówke
    A ile metrów dom?

  15. #17095

    Domyślnie

    Ja od wczoraj testuje delte 4 na grzejnikach i Prosta 40. Wcześniej miałem delta 5 i Prosta 40 (wystarcza gdzieś do -4 )
    I wydaje mi się że zużycie większe gdzieś o 300wat tak na oko patrząc na odczyty na ścianie ze sterownika.
    Grzejniki może grzeją troche lepiej, przepływ od razu wzrósł teraz od 25-32l gdy wcześniej było 16-25 AŻ MNIE ZDZIWIŁO
    Zasilanie 40, powrót 37 i trzyma prawie cały czas tak.

    Popatrze jeszcze ze 2 dni i jeśli nie spadnie pobór to wróce jednak na delte 5
    Może ktoś ma swoje doświadczenia z delta na grzejniki?

    Gdy dam delte 7-8 to jakby połowa grzejnika tylko grzała i jest odczuwalnie gorzej. T-CAP 9kw
    Ostatnio edytowane przez Fanek ; 22-01-2022 o 17:03

  16. #17096
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Ja piszę w imieniu syna pc 7 kw j, podłogowa w całości ok 120 m
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

  17. #17097

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Przy takiej konfiguracji woda płynie cały czas w obiegu grzejniki-bufor-pc , obojętnie czy pompa grzeje , czy nie.
    Obieg Podłogówka-bufor-pc w zależności od temperatury wody może być zamknięty przez zawór mieszający , jeśli czujnik temperatury wykryje ,że podłogówka już się nagrzała( woda wtedy krąży w obiegu podłogówki).
    Najprawdopodobniej jak podłogówka osiągnie zadaną temperaturę , zamyka ci się zawór mieszający , pompa daje całe ciepło na grzejniki , a tu szybko na powrocie temperatura wzrasta i pompa się wyłącza , bo nie zdąża się zmodulować.

    Zawór mieszający od podłogówki jest reczny, pompa steruje tylko papką od podłogówki. A dlaczego zanim była zamontowana płyta rozszerzen to pompa ciepła była wstanie zmodulować sie?

  18. #17098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Przy -2 wystarcza Ci 33 na grzejniki? nawet przy bardzo dużych grzejnikach wydaje się, że to za mało aby je dobrze napędzić.
    Jakiej wielkości pokoje masz? Chyba że te 33 chodziło o podłogówke
    A ile metrów dom?

    Na Ekogroszku miałem krzywą grzewcza na grzejniki od 32stopni przy 10 na zewnatrz do 45 przy -20 na zewnatrz, na podłlogówce 31,5 do 32,5 przewaznie. w tej chwili z pompy ciepła mam 33 na grzejniki i 30 na podłoge, zauwazylem ze ona taak wacha sie od 31 do 35.

  19. #17099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Powrót idzie na bufor czy do pompy?

  20. #17100

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart Zobacz post
    Na Ekogroszku miałem krzywą grzewcza na grzejniki od 32stopni przy 10 na zewnatrz do 45 przy -20 na zewnatrz, na podłlogówce 31,5 do 32,5 przewaznie. w tej chwili z pompy ciepła mam 33 na grzejniki i 30 na podłoge, zauwazylem ze ona taak wacha sie od 31 do 35.
    A ile stopni w domu? jakie grzejniki? i ile m2 ??

Strona 855 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony