dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 857 z 1021
Pokaż wyniki od 17.121 do 17.140 z 20417
  1. #17121

    Domyślnie

    słuchaj u mnie jest tak :
    przykładowo:
    Mam ustawioną deltę 1K (oczywiście realna uzyskiwana przez pompę jest różna jak pompa startuje to wieksza np.4K jak już zmoduluje się na 19hz to mniejsza przeważnie koło 2K) zadana obojętnie np.30st .
    Na min.obrotach obiegówki u mnie jest przepływ ok.9l/min na max ok.32l/min.
    Ustawiam sobie ograniczenie obrotów maksymalnych tak żeby wynikał z niego przepływ np.15l/min
    Startuję pompę ciepła
    Pompa ciepła rozpedza sprężarkę co chwilę na wyższe Hz az osiągnie temp.zadaną i ją przekroczy wtedy zwalnia jak znowu przekracza to znowu zwalnia i tak aż do 19hz.
    Obiegówka wtedy cały czas chodzi na 15l/min oczywiście przy starcie nieraz chodzi jakis czas na minimalnych potem te 15l/min
    No i potem np godzinami bedzie szła na tych 19hz zadana np.30 realna 31 i nie zwalnia juz obiegówka aż sie pompa wyłączy całkiem .
    Jak chcę to dowolnie mogę w locie zmienic max obroty i zrobić sobie przepływ jaki chcę oczywiście jak zmniejszę to pompa ciepła zaraz się przegrzeje i się wyłączy zato jak zwiekszę obroty obiegówki to moge wydłużać jej pracę bo np.jak już było 31 na zasilaniu to spada na 30st.Jak fest przyspiesze obiegówkę to nawet spadnie do 29 czy 28 (wszystko zależne jak juz podłogówka jest rozgrzana) jak tak spadnie do np.28 to sprężarka przyspiesza itd.itp
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #17122

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Więc nieprawdą jest, że COPy są niższe przy wyższej delcie.
    I ja dokładnie to widziałem na liczniku energii..
    Odniosłem się do dylematu kolegi Fanek;
    Tak dokładnie to się nie wgryzałem jak TY,
    U mnie się sprawdza, że przy większej zadanej delcie np;8 ,
    ( ona spada w trakcie grzania ) koszty grzania są mniejsze ,
    niż przy założonej delcie 5 na grzejnikach;
    PC / 9kW/TCap + 50 l bufor na powrocie
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 26-01-2022 o 11:50
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #17123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ok , znowu grzejniki , do tego to odnieść się nie potrafię , ale gdzieś jest najniższa delta , przy której jest najwyższy COP
    Tyle ,że to nie będzie 1 , czy 5 ,a u Ciebie może być 8, a kolegi Fanek , może to być 5 , a równie dobrze może to być i 10 .Bez testów się chyba tego nie sprawdzi.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #17124

    Domyślnie

    Mam podobny problem i identyczną pompę .. Prosze o podpowiedz w temacie ustawień na sterowniku pompy >>>>

  5. #17125

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Odezwij sie na priv
    Mam podobny problem poprosze o jakięs info ...

  6. #17126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lexman Zobacz post
    Panowie ... pomóżcie

    Mam pompe Panasonic aquarea model WH-SDC0709J3E5 i od kilku dni mam problem z którym sobie nawet firma nie potrafi poradzić która ją montowała. Otóż, pomimo, iż ustawiam temperatuę zasilania (tryb prosty) wody np. na 30 to pompa i tak zasila podłogówkę niższą temperaturą. Jeśli zwiększe do 35 stopni to nie ma to żadnego wpływu na wysokość temp. zasilania wody w podłogówce.

    Jeszcze kilka dni temu zanim (coś popstrykałem, coś się zmieniło) to jak sobie ustawiłem 29 to miałem 29, jak zmieniłem na 32 to miałem 32. Teraz nie wiem co jest wyznacznikiem temperatury zasilania (w trybie prostym) ale na pewno nie to ile ja ustawię.
    Co ciekawe jak ustawie krzywą grzewczą to po zwiększeniu temp np o + 4 nie ma to również wpływu na temp. zasilania.

    Co również zauważyłem, od czasu powyższej zmiany znacznie mniej wody mi się skrapla. wcześniej wiadro dziennie to był standard a teraz praktycznie w ogóle.

    Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną to prosze o informacje.

    Tak się jeszcze zastanawiam - czy pompę można przywrócić do ustawień fabrycznych ?
    Mam podobny problem prosze o pomoc w ustawieniach >>>>

  7. #17127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Pytanko do użytkowników Aquarea split gen J.
    Gdzie przenieść najlepiej sterownik w funkcji termostatu? Pompę będę miał w pomieszczeniu gospodarczym. Do salonu z dala od źródeł ciepła, słońca?
    Czy warto zainstalować te 2 czujniki opcjonalne- Czujnik temp zewnętrznej PAW-A2W-TSOD lub Czujnik strefowy pomieszczenia PAW-A2W-TRST?

  8. #17128

    Domyślnie

    Cytat Napisał dive Zobacz post
    Mam podobny problem prosze o pomoc w ustawieniach >>>>
    Zobacz instrukcje ; https://www.youtube.com/watch?v=_qouq6EEZXU
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #17129

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Pytanko do użytkowników Aquarea split gen J.
    Gdzie przenieść najlepiej sterownik w funkcji termostatu? Pompę będę miał w pomieszczeniu gospodarczym. Do salonu z dala od źródeł ciepła, słońca?
    Czy warto zainstalować te 2 czujniki opcjonalne- Czujnik temp zewnętrznej PAW-A2W-TSOD lub Czujnik strefowy pomieszczenia PAW-A2W-TRST?
    Jesli chodzi o sterownik pompy ciepła ten na jednostce wewnetrznej możesz sobie go przenieść do innego pomieszczenia ,
    Jeśli owy sterownik ma służyć jako termostat to wiadomo że musisz go przenieśc do pomieszczenia które jest dla Ciebie najważniejsze w którym chcesz mieć sterowaną za jego pomocą temperaturę wewnętrzną.Wiadomoże z dala od słońca,zródeł ciepła i przeciągów.
    Czujniki nie warto .Masz czujnik temp.zewn w jednostce zewnętrznej opcjonalny stosuje się tylko jak na tamtego naprawdę ostro grzeje słońce i sporo oszukuje przez to.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #17130

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie odnośnie grzania CWU.Jak u was to wygląda. Mam zbiornik 300l i póki co grzeje wodę wtedy kiedy jest potrzeba czyli spada temperatura w zbiorniku to sobie ja podgrzewa. Czujnik mam w najniższym położeniu ustawione 41st.

  11. #17131

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Pytanko do użytkowników Aquarea split gen J.
    Gdzie przenieść najlepiej sterownik w funkcji termostatu? Pompę będę miał w pomieszczeniu gospodarczym. Do salonu z dala od źródeł ciepła, słońca?
    Czy warto zainstalować te 2 czujniki opcjonalne- Czujnik temp zewnętrznej PAW-A2W-TSOD lub Czujnik strefowy pomieszczenia PAW-A2W-TRST?
    Ten sterownik z PC - to zły pomysł. Jak go szybko założysz tak szybko z niego zrezygnujesz.
    Proponuję SALUSA lub jakiś inny bezprzewodowy z ostawieniem histerezy co 0,5*C
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #17132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie odnośnie grzania CWU.Jak u was to wygląda. Mam zbiornik 300l i póki co grzeje wodę wtedy kiedy jest potrzeba czyli spada temperatura w zbiorniku to sobie ja podgrzewa. Czujnik mam w najniższym położeniu ustawione 41st.
    Czujnik to max na wysokości 1/3 od góry. A najlepiej na tak z 20cm od góry. CWU puszczone w samopas.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #17133

    Domyślnie

    Nie mam mozliwosci. Jedynie wsadzic go moge zamiast termometru

  14. #17134

    Domyślnie

    Witam
    Pewnie głupie pytanie ale czy w t-cap 9kw wersji H można na sztywno ustawić pracę pompki obiegowej na potrzebnym mi przepływie ? Czy jednak pompka moduluje ten przepływ systemowo w zaleznosci od ... no własnie czego ?

  15. #17135

    Domyślnie

    Dziś wilgotność prawie cały dzień 95% +2 i ostro idą defrosty, patrze po apce od fotowoltaiki i naliczyłem 7 przez 14h czyli co 2h.
    Macie jakiś patent na to jak ustawiać pompe? T-CAP 9kw, chodzi na cichy 1 cały czas

  16. #17136

    Domyślnie

    Na cichym później osiągnie powrót 27 stopni i i odmraza sprężarka dlatego i pobór duży. Przy dużej wilgotności chyba nie ma sensu cichy. Lepiej żeby szybciej złapała te 27o

  17. #17137
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kazik HT 9kW

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Kąty
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał damik1 Zobacz post
    Witam
    Pewnie głupie pytanie ale czy w t-cap 9kw wersji H można na sztywno ustawić pracę pompki obiegowej na potrzebnym mi przepływie ? Czy jednak pompka moduluje ten przepływ systemowo w zaleznosci od ... no własnie czego ?
    Prawdopodobnie, jak zmienisz deltę to pompa dopasuje się z obrotami. Ja mam serię F i jest odwrotnie ustawiam na sztywno pompę, a delta jest nieustawialna. Mam grzejniki i chciałbym ustawić deltle na 5 - 8 , a mam 1,5 - 2,5.
    Dom piętrowy po remoncie ok.140m, śednio ocieplony, w domu przeważnie 2 osoby.
    Ogrzewanie: od X. 2021r
    PC T-CAP seria F, 9 kW 1-faz, 2 klimy 3.5kW, . przewymiarowane alu. grzejniki (100%), bufor 50L na powrocie.
    CWU - bojler z wężownicą 120L ogrzewany wodą z CO, lato - grzałki w bojlerze, lub podgrzewacze przepływowe.
    PV - 9,70kWp.

  18. #17138

    Domyślnie

    moje pytanie było związane z tym, że instalator zrobił mi układ pompa, byfor 200l za buforem pompka parter i pompka piętro . Wszystko w podłogówce ok 1400m,parter i pietro rozdzielacze po 12 pętli, max petla 80 m. Na rotometrach mam obecnie przepływy ok 2l/min. Jedna pompka za buforem cisnie ok 1,4m3/h druga ok 1,2m3/h.
    W związku ze stratami ciepła typu pompa 35st bufor 32 st wejscie na rozdzielacze 31,5 st chce wywalić bufor. Dlatego moje pytanie czy pompka obiegowa z pompy da rade zasilic te 2 pietra i jak bedzie sobie regulowała przepływy ? Czy ewentualnie moge ustawić na sztywno np przepływ 2,5m3/h i ma to cisnąć ?

  19. #17139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W J i H się nie da.

  20. #17140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Temp biwalentna w mojej strefie klimatyczne III to zakres od -10*C do -8*C. Z tabeli Aquarey z parametru 35/5 i zapotrzebowaniu mego domu na ciepło 3.9kw na ogrzewanie i wentylację wychodzi na to, że na podstawie tabeli szybkiego doboru PC dla zapotrzebowania 4kw potrzebna pompa 3kW Panasonica na dom ale wg tabeli temp biwalentna to -7*C. Czy trzymać się tego co w tabeli? Czyli pompa 3kw i temb biwalentna -7*C czy inaczej ustawić temp biwalentną w sterowniku?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 26-01-2022 o 08:44

Strona 857 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony