dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 867 z 1021
Pokaż wyniki od 17.321 do 17.340 z 20417
  1. #17321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Na PC daj delta 5,
    Bieg 1 na OP, bieg 2 na grzejniki ;
    - jeżeli takie same pompy obiegowe,
    - obserwuj i reaguj w miarę wyników grzania,
    Na buforze masz straty temperatury rzędu ;1,5 do 2,0 C ;
    - należy bufor zlikwidować - dla oszczędności rachunków,
    - moce grzejników = > od mocy cieplnej pomieszczeń dla Tz = 45/35
    Dojrzałem do tego żeby wyrzucić bufor, zrobię to prawdopodobnie po sezonie grzewczym. Jak już wywalę bufor to pewnie od razu pozbyć by się pompki od grzejników i zastąpić ja tą pompka z PC? Tylko się zastanawiam jak będzie wyglądała sprawa ze sterowaniem, Strefa 1 to grzejniki, strefa 2 to OP. i powiedzmy jak chce wyłączyć grzejniki czyli będzie chodziła sama podłogowka to jak wyłacze strefe grzjeniki i przestanie pracować pompka w PC to nie bede mial zachowanego przepływu prawda?

  2. #17322
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart Zobacz post
    Dojrzałem do tego żeby wyrzucić bufor, zrobię to prawdopodobnie po sezonie grzewczym. Jak już wywalę bufor to pewnie od razu pozbyć by się pompki od grzejników i zastąpić ja tą pompka z PC? Tylko się zastanawiam jak będzie wyglądała sprawa ze sterowaniem, Strefa 1 to grzejniki, strefa 2 to OP. i powiedzmy jak chce wyłączyć grzejniki czyli będzie chodziła sama podłogowka to jak wyłacze strefe grzjeniki i przestanie pracować pompka w PC to nie bede mial zachowanego przepływu prawda?
    W takim układzie pompa obiegowa w PC będzie chodzić zawsze tylko jak wyłączysz obieg grzejnikowy, to pójdzie na nie temperatura z krzywej z podłogówki
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  3. #17323

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart Zobacz post
    Tylko się zastanawiam jak będzie wyglądała sprawa ze sterowaniem
    Nie można wyłączyć grzejników, bo;
    - PC będzie nieprawidłowo pracowała i często taktowała,
    - PC musi mieć odpowiedni zład dla danej mocy PC,
    - co najmniej 30% do 40 % grzejników powinno nie mieć termostatów,
    Zastosuj rozwiązanie sterowania jakie miałeś przed montażem PC;
    -zamiast zwykłego zaworu 3-drogowego, zastosuj zawór 3-drogowy termostatyczny,
    - pompa obiegowa tylko ta w PC
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #17324
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Czy zastosowanie zasobnika do cwu z dwiema wężownicami ma sens? Są zasobniki do pompy ciepła które mają 2 wężownice około 2.5+1m2 (np joule, galmet, sunflex). Przykładowo jakby zaszła taka koniecznośc podpiąłbym jakieś źródło ciepła np solary, kocioł (o mocy do 6kw) do dolnej wężownicy, zakręciłbym zawory na pompie ciepła gdyby uległa awarii albo trzeba by było czekać na serwis długo, zastosował grupy mieszające w skrzynkach rozdzielczych i wtedy zbiornik CWU byłby takim małym buforem CWU . Pomijam na razie sens ekonomiczny ( bo taki zbiornik to ze 3 tysiące więcej niż zwykły płus kilka tysięcy za grupy pompowe do dwóch rozdzielaczy) tylko technicznie czy to jest w skrócie tak jak napisałem?

  5. #17325
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Mój T-CAP znowu zgłupiał
    Wali go ustawienie KG na sterowniku czyli -15/35,15/32 i grzeje nawet do 39st.C na zasilaniu.
    Z jednej strony jest to fajne bo pozbyłem się "niemrawego" grzania a z drugiej strony,jak T-CAP się nie uzdrowi to będę musiał się przeprosić ze sterownikiem pokojowym

  6. #17326
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Czy zastosowanie zasobnika do cwu z dwiema wężownicami ma sens? Są zasobniki do pompy ciepła które mają 2 wężownice około 2.5+1m2 (np joule, galmet, sunflex). Przykładowo jakby zaszła taka koniecznośc podpiąłbym jakieś źródło ciepła np solary, kocioł (o mocy do 6kw) do dolnej wężownicy, zakręciłbym zawory na pompie ciepła gdyby uległa awarii albo trzeba by było czekać na serwis długo, zastosował grupy mieszające w skrzynkach rozdzielczych i wtedy zbiornik CWU byłby takim małym buforem CWU . Pomijam na razie sens ekonomiczny ( bo taki zbiornik to ze 3 tysiące więcej niż zwykły płus kilka tysięcy za grupy pompowe do dwóch rozdzielaczy) tylko technicznie czy to jest w skrócie tak jak napisałem?
    Przed instalowaniem pompy każdy sugerował mi żeby brać zasobnik z pojemną wężownica lub żeby brać z dwoma wężownicami i je łączyć.
    Od 9 lat śmiga u mnie zwykły Galmet 300l z jedną wężownica i nigdy cieplej wody nie zabrakło.
    Grzany jest 2 razy na dobę.

  7. #17327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Mój T-CAP znowu zgłupiał
    Wali go ustawienie KG na sterowniku czyli -15/35,15/32 i grzeje nawet do 39st.C na zasilaniu.
    Z jednej strony jest to fajne bo pozbyłem się "niemrawego" grzania a z drugiej strony,jak T-CAP się nie uzdrowi to będę musiał się przeprosić ze sterownikiem pokojowym
    Arturo-może zawór 3D puszcza ?
    PC się nie wyłącza po ok 20 min od przekroczenia zadanej temp na CO ?
    Masz jakieś alarmy ?
    Zakładam ,że przypadkowo nie podbiłeś temp o 5K na sterowniku...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #17328
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Arturo-może zawór 3D puszcza ?
    PC się nie wyłącza po ok 20 min od przekroczenia zadanej temp na CO ?
    Masz jakieś alarmy ?
    Zakładam ,że przypadkowo nie podbiłeś temp o 5K na sterowniku...
    To,że zawór 3D nie puszcza to jestem pewien.
    Zorientowałem się jak przyszedłem nad ranem, pompa śmigała a tam 39st.C na zasilaniu, sprawdzam KG ale tak hak ustawiłem sto lat temu tak jest obecnie.
    Dziwna akcja.
    cwu grzeje normalnie czyli do 44st.C i się wyłącza.

  9. #17329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    A sprawdzałeś Hz sprężarki ? Widać ,że PC goni do tych 39st ?
    Może załącza się grzałka- jechałeś trochę na niej ,jeśli przez przekaźnik jest załączana to może styk się skleił ?
    Sprawdź zużycie ,czy jest zwiększone
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #17330

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Mój T-CAP znowu zgłupiał
    Wali go ustawienie KG na sterowniku czyli -15/35,15/32 i grzeje nawet do 39st.C na zasilaniu.
    Z jednej strony jest to fajne bo pozbyłem się "niemrawego" grzania a z drugiej strony,jak T-CAP się nie uzdrowi to będę musiał się przeprosić ze sterownikiem pokojowym
    9 lat grzałeś niemrawie?
    No tak przechwał było mnóstwo przez ostatnie lata A teraz wychodzi że grzane było Niemrawie. Hm. ciekawe spostrzeżenie.
    I nie wciskaj że przez 9 lat nic nie ruszasz. Bo po prostu tak się nie da. ( nie chodzi mi o KG ) tylko o czas grzania bo inaczej sie grzeje ( godz.pracy ) jak jest na zewnątrz (-10 ) a inaczej jak jest ( +5 ) czas pracy PC . Tak że nie da się na harmonogramie cały sezon grzać jednakowo.
    Wystarczy że słonko przyświeci ostro.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #17331
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    9 lat grzałeś niemrawie?
    No tak przechwał było mnóstwo przez ostatnie lata A teraz wychodzi że grzane było Niemrawie. Hm. ciekawe spostrzeżenie.
    I nie wciskaj że przez 9 lat nic nie ruszasz. Bo po prostu tak się nie da. ( nie chodzi mi o KG ) tylko o czas grzania bo inaczej sie grzeje ( godz.pracy ) jak jest na zewnątrz (-10 ) a inaczej jak jest ( +5 ) czas pracy PC . Tak że nie da się na harmonogramie cały sezon grzać jednakowo.
    Wystarczy że słonko przyświeci ostro.
    Dokładnie tak, przez 9 lat pompa grzała "niemrawo" czyli zanim zobaczyłem 35st.C na zasilaniu to minęło kilka ładnych godzin
    Dzisiaj po oglupieniu, dojście do 36st.C zajmuje jej 1,5h

    Ty nie masz zielonego pojęcia o tym także nie będę rozwijał tematu a,że w głowie masz pusto, to nie będę Ci mówił, że to powodowało "brak takowania"

    Słonko nie robi na pompie wrażenia, bo ona NIE GRZEJE jak jest slonko
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-03-2022 o 00:15

  12. #17332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dokładnie tak, przez 9 lat pompa grzała "niemrawo" czyli zanim zobaczyłem 35st.C na zasilaniu to minęło kilka ładnych godzin
    Dzisiaj po oglupieniu, dojście do 36st.C zajmuje jej 1,5h

    Ty nie masz zielonego pojęcia o tym także nie będę rozwijał tematu a,że w głowie masz pusto, to nie będę Ci mówił, że to powodowało "brak takowania"

    Słonko nie robi na pompie wrażenia, bo ona NIE GRZEJE jak jest slonko
    Ha ha - Cyt. "brak takowania"
    T-cap na 125m2 z zapotrzebowaniem 3,5kW
    Ja nie pojmuję ha ha
    A ty Cyt.Słonko nie robi na pompie wrażenia, bo ona NIE GRZEJE jak jest slonko
    Ok nie grzeje --zyski słoneczne
    A wieczorem jest (-10 ) i co w 1,5h podłogę nagrzejesz?????
    Czy ty w ogóle wiesz o czym ja pisałem???? Jestem przekonany że nie.
    Tu wszem i wobec podkreślasz że grzejesz w II tar. Choć z 2 lata temu zapewniałeś że kiedy dom chce
    Jak nie włączysz na noc grzania to w dzień będzie zimno. A jak włączysz a słońce dogrzeje to robi się za gorąco.
    W związku z powyższym podłogówka jest idealna lecz przy stałych temperaturach np. (-2 do np -10)
    Jak pogoda jest taka jak dziś .czyli w dzień +10 a w nocy - 7 zaczyna się KOREKTA GRZANIA.
    Bo rzeczą oczywistą jest to że ciężko wyhamować podłogę jak również jest nie reale szybkie jej nagrzanie tak aby było odczuwalne ciepło za 10 czy tam 15min
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 10-03-2022 o 22:38
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #17333
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ha ha - Cyt. "brak takowania"
    T-cap na 125m2 z zapotrzebowaniem 3,5kW
    Ja nie pojmuję ha ha
    A ty Cyt.Słonko nie robi na pompie wrażenia, bo ona NIE GRZEJE jak jest slonko
    Ok nie grzeje --zyski słoneczne
    A wieczorem jest (-10 ) i co w 1,5h podłogę nagrzejesz?????
    Czy ty w ogóle wiesz o czym ja pisałem???? Jestem przekonany że nie.
    Tu wszem i wobec podkreślasz że grzejesz w II tar. Choć z 2 lata temu zapewniałeś że kiedy dom chce
    Jak nie włączysz na noc grzania to w dzień będzie zimno. A jak włączysz a słońce dogrzeje to robi się za gorąco.
    W związku z powyższym podłogówka jest idealna lecz przy stałych temperaturach np. (-2 do np -10)
    Jak pogoda jest taka jak dziś .czyli w dzień +10 a w nocy - 7 zaczyna się KOREKTA GRZANIA.
    Bo rzeczą oczywistą jest to że ciężko wyhamować podłogę jak również jest nie reale szybkie jej nagrzanie tak aby było odczuwalne ciepło za 10 czy tam 15min
    Nie będę z Tobą dyskutował o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.
    Twoja wyobraźnia nie ogarnia, że nowy dom,mój dom,BEZ OGRZEWANIA przy -20st.C traci ok.1st.C czyli, że przez dobę NIE GRZANIA przy tej temperaturze na zewnątrz, w domu z 23st.C zrobi się 22st.C.
    A żeby dojść z powrotem do tych 23st.C to trzeba całej doby pracy pompy, BEZ PRZERWY ,najlepiej z pełną mocą czyli 9kW.

    Mój dom uważam za nowy, gdyż budowałem go w 2012r zgodnie z wytycznymi WT na 2021r
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 11-03-2022 o 00:15

  14. #17334

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Czy ktoś może powiedzieć czy pompy monoblok Panasonic zawsze mają grzałkę i pompę obiegową?
    Poszukuję pompy monoblok która poza pompą ciepła montowaną na zewnątrz nie posiada modułu hydraulicznego ani w samej pompie ani w domu.
    Powód tego jest taki że już mam gotową instalację która użytkuję 2 sezon na grzałce (2 taryfa) i mam już grzałkę i pompę i nie chce ani tego dublować ani przerabić.

    Pozdrawiam

  15. #17335
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elektryk_75 Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Czy ktoś może powiedzieć czy pompy monoblok Panasonic zawsze mają grzałkę i pompę obiegową?
    Poszukuję pompy monoblok która poza pompą ciepła montowaną na zewnątrz nie posiada modułu hydraulicznego ani w samej pompie ani w domu.
    Powód tego jest taki że już mam gotową instalację która użytkuję 2 sezon na grzałce (2 taryfa) i mam już grzałkę i pompę i nie chce ani tego dublować ani przerabić.

    Pozdrawiam
    Ma i grzałkę i pompę obiegową,
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  16. #17336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie będę z Tobą dyskutował o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.
    Twoja wyobraźnia nie ogarnia, że nowy dom,mój dom,BEZ OGRZEWANIA przy -20st.C traci ok.1st.C czyli, że przez dobę NIE GRZANIA przy tej temperaturze na zewnątrz, w domu z 23st.C zrobi się 22st.C.
    A żeby dojść z powrotem do tych 23st.C to trzeba całej doby pracy pompy, BEZ PRZERWY ,najlepiej z pełną mocą czyli 9kW.

    Mój dom uważam za nowy, gdyż budowałem go w 2012r zgodnie z wytycznymi WT na 2021r
    Najlepiej napisać Cyt/ Nie będę z Tobą dyskutował o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Właśnie taka pisownia załatwia wszustko. Pisze ( Nie masz pojęcia ) i po sprawie . To takie RUSKIE takie prostackie/
    Zapytam po raz kolejny- bo od 2 lat nie mogę się tego dowiedzieć
    - Jaki to nadzwyczajny dom zbudowałeś?????? po za tym że Już niestety ma 10lat. Czy to nowy Dom? Do jakiego to wieku ( ilu lat ) mówimy NOWY?
    -Zapewne dom jak i samochód dla ciebie NOWY --to taki co ma 10lat
    -Zadawałem nie raz pytanie ( od 2 lat ) pytam ------ co takiego w tym domu jest NADZWYCZAJE?????? Ja nie widzę NIC .
    Hm.! zapotrzebowanie 3,5kW i co z tego? przecież to taka dziupla 125m2 to fakt pisałeś że ponad 20lat mieszkaleś w FAMILOKU to taka chatka może robić wrażenie bo to ciut więcej od mego warsztatu. .
    - Dom mam ponad 230m2 i przy ( -25*C , -28*C ) mam 7,8kW przy tym mostek dość duży ok. 80m2 ( jak go zlikwiduję to zapewne jeszcze kW -spadnie ) --- i jakoś nie uważam aby to było cos nadzwyczajnego.
    A co ciekawe bez wytycznych WT -2021r. ha ha
    No ale tak jak pisałeś -- że spałeś z głową przy grzejniku i to w takich warunkach ponad 20lat. No fakt to może COŚ tam przypaliło/
    - sprawa kolejna ponad 2 lata temu --- tu na FM wszem i wobec tłumaczyłeś NIE DLA KOMINÓW A parę miesięcy później Mi tu jak ci twe zdolności wytykam- wrzucasz piękne zdjęcie przed kominkiem. ( penie coś tam za dużo Kawy wypiłeś ) i ci się zapomniało , że 2 miesiące wcześniej pisałeś NIE dla Kominów.
    Aby tej gmatwaniny dodać jeszcze więcej . Wstawiasz na YT filmik ( mam go przegranego do dziś Ha ha ) gdzie wszem i wobec tłumaczysz że PC ci defrostów nie robi a powiem że to było w temp. ( +2 , -2*C ) pięknie nagrane śnieg leżący centralnie pod PC co stanowi iż owa PC miała dość spory przestój. ( bo skąd śnieg pod nią ) i to nie był świeży PUCH tylko zleżały mokry śnieg . W tle totalny bałagan wokól PC i szopka a w niej drewno.
    PO KIEGO GRZYBA DREWNO ???????????????
    Przecież jesteś na NIE dla kominów. No tak - zdjęcie też było wrzucone z domu przy kominku.

    I tak dalej. Tych wpadek jest mnóstwo.
    PS. Może się doczekam na odpowiedź z tym domem wreszcie --- co w nim takiego nadzwyczajnego jest. Przypomnę może jeszcze raz
    Mój ponad 230m2 23---23,4*C /24h przy ( -25 *C ) 7,8kW z mostkiem ok. 80m2 i nie jest to WT2021r -- pewnie wyszło lepsze a budowany 30 lat temu.
    Opisz ten cud sztuki budowlanej - gdzie go widzisz bo przechwał jest że ho ho






























    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 15-03-2022 o 20:12
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #17337

    Domyślnie

    Hejka.

    Czytałem sobie o pompie ciepła Panasonic Aquarea High Performance Split. Dokładnie to taki model:

    KIT-WC05J3E5-SM 5 kW

    Teraz mam dwa pytania:

    Czy z tą pompą można połączyć piec gazowy kondensacyjny, żeby to działało tak, że np. do temperatury -10C działa pompa a od <-10C włączał się piec gazowy? Jeśli tak, to czy do tego trzeba kupić jakiś specjalny moduł i czy piec gazowy też musi być jakiś specjalny?

    Co najlepiej najpierw zamontować? Nie ukrywam, że wolałbym najpierw piec gazowy, gdyż jest tańszy i gdzieś za pół roku, jak nazbieram gotówki, kupić pompę ciepła. Czy jak zamontuję najpierw piec to później może być problem z podłączeniem się pompą ciepła w instalację?

  18. #17338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vwrafi Zobacz post
    Hejka.

    Czytałem sobie o pompie ciepła Panasonic Aquarea High Performance Split. Dokładnie to taki model:

    KIT-WC05J3E5-SM 5 kW

    Teraz mam dwa pytania:

    Czy z tą pompą można połączyć piec gazowy kondensacyjny, żeby to działało tak, że np. do temperatury -10C działa pompa a od <-10C włączał się piec gazowy? Jeśli tak, to czy do tego trzeba kupić jakiś specjalny moduł i czy piec gazowy też musi być jakiś specjalny?
    Może tak działać, nic nie musisz dokupować
    Cytat Napisał vwrafi Zobacz post
    Co najlepiej najpierw zamontować? Nie ukrywam, że wolałbym najpierw piec gazowy, gdyż jest tańszy i gdzieś za pół roku, jak nazbieram gotówki, kupić pompę ciepła. Czy jak zamontuję najpierw piec to później może być problem z podłączeniem się pompą ciepła w instalację?
    Jak będzie ogarnięty hydraulik to z niczym nie będzie problemu
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  19. #17339

    Domyślnie

    Cytat Napisał vwrafi Zobacz post
    Hejka.

    Czytałem sobie o pompie ciepła Panasonic Aquarea High Performance Split. Dokładnie to taki model:

    KIT-WC05J3E5-SM 5 kW

    Teraz mam dwa pytania:

    Czy z tą pompą można połączyć piec gazowy kondensacyjny, żeby to działało tak, że np. do temperatury -10C działa pompa a od <-10C włączał się piec gazowy? Jeśli tak, to czy do tego trzeba kupić jakiś specjalny moduł i czy piec gazowy też musi być jakiś specjalny?

    Co najlepiej najpierw zamontować? Nie ukrywam, że wolałbym najpierw piec gazowy, gdyż jest tańszy i gdzieś za pół roku, jak nazbieram gotówki, kupić pompę ciepła. Czy jak zamontuję najpierw piec to później może być problem z podłączeniem się pompą ciepła w instalację?
    Nie wiem jaki masz dom dom. Nowy czy stary który chcesz poddać termomodernizacji.
    Bo jeżeli to modernizacja to do PC jest większe dofinansowanie z WFOŚiGW -( 13,5k + Pit 17% ) do pieca coś ok. 4k ale tego nie wiem dokładnie.
    Warto więc wziąć to dofinansowanie pod uwagę i w pierwszej kolejność PC bo na dwa źródła kasy nie dostaniesz.
    Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #17340

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie wiem jaki masz dom dom. Nowy czy stary który chcesz poddać termomodernizacji.
    Bo jeżeli to modernizacja to do PC jest większe dofinansowanie z WFOŚiGW -( 13,5k + Pit 17% ) do pieca coś ok. 4k ale tego nie wiem dokładnie.
    Warto więc wziąć to dofinansowanie pod uwagę i w pierwszej kolejność PC bo na dwa źródła kasy nie dostaniesz.
    Powodzenia.
    Dom nowy, dopiero budowany, więc nie będzie dofinansowania.

Strona 867 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony