dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 891 z 1021
Pokaż wyniki od 17.801 do 17.820 z 20419
  1. #17801
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Tak widziałem dlatego zaobserwowałem u siebie bo na początku myślałem, że to normalne. Allinone 7kw J. Jak nagrywałem film to akurat na zewnątrz nie słyszałem. Ale kiedyś zdażyło mi się usłyszeć na zewnątrz.
    Serwisant twierdzi , że to może być pompa w pompie ale nie pokazuje błędu więc on nie przyjedzie sprawdzić.

  2. #17802
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Że sprężarki nic nie słychać, odnoszę wrażenie, że albo freony albo faktycznie pompa w środku.

  3. #17803
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    Witam, moja PC wydaje dziwnie dźwięki na starcie, a czasem nie tylko na starcie. Ktoś wie co to może być?
    https://youtube.com/shorts/PJpaT429sX4?feature=share
    Generalnie często słychać takie dzwięki (chodzi o syk gazu), ma na to wpływ długość instalacji, ilość kolan, łuków, zmiany wysokości, częstotliwość sprężarki, jednak trochę gazu musi się przez tą miedź przemieścić, rurki z wodą jak puszczasz wodę też nie są bezgłośne
    Ten drugi dżwięk, buczenie, wygląda na pompę obiegową, spróbuj wysterować samą pompę, czy będzie też to buczenie, ona ma też płynną regulację i może w pewnych warunkach wydaje taki dźwięki
    Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 07-10-2022 o 09:24
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  4. #17804

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób, które posiadają pompę + PV które pokrywa całe roczne zużycie energii.

    Będzie to mój pierwszy sezon grzewczy z PV i zastanawiam się czy ruszać coś z harmonogramem czy zostawić jak było.

    A było tak że mam taryfę G13 i grzałem cwu cała dobę samopas, a CO w najtańszej taryfie, czyli 21-7 i 13-16. Używam KW która zapewnia 23,5 stopni cały czas.

    Teraz się zastanawiam czy jest sens w ogóle ustawiać harmonogram, czy np ustawić go bardziej w ciągu dnia gdzie są wyższe temperatury? Czy zostawić tak jak jest skoro działało przez lata i KW dobrze dobrana ?
    Jestem ciekaw waszych doświadczeń.

  5. #17805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Jeżeli Pv pokrywa całe zapotrzebowanie to nic nie musisz zmieniać, ale jak CI zabraknie to zapłacisz po najwyższej stawce. W g13 w szczycie PV mają znikomą produkcję.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  6. #17806
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Mam pytanie do osób, które posiadają pompę + PV które pokrywa całe roczne zużycie energii
    PV masz rozliczane na nowych, czy na starych zasadach?

  7. #17807
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.001

    Domyślnie

    I jeszcze jest ważny dystrybutor,czyli jaki Zaklad Energetyczny,bo np. w PGE zgromadzone kWh przechodza pomiędzy taryfami (czyli jeśli by zostało coś w taryfie dziennej to przechodzi do nocnej jeśli tam brakuje do rozliczenia , i odwrotnie ), a np. w Tauronie nic nie przechodzi.
    Ja mam G12W w PGE i staram się wszystko ustawiać latem tak ,żeby na pierwszym miejscu byla autokonsumpcja ,a jak już się nie da ,to żeby to było w taryfie nocnej (zima produkcji jest i tak tyle co kot naplakal)

  8. #17808

    Domyślnie

    Mam Taurona i rozliczam sie według starych zasad.

    Z tego co mowisz MiG25 w tauronie to rozliczenie jest niekorzystne. Teraz tak patrze na produkcje i konsumpcje i wyglada to tak

    Konsumpcja za ostatnie 3 lata srednie wartosci:
    T1 szczyt przedpołudniowy: okolo 25%
    T2 szczyt popoludniowy 5%
    T3 reszta doby 70%

    Produkcja od konca lutego gdzie zamonotwałem PV wyglada natomiast tak:
    T1: 50%
    T3: 50%
    w T2 prawie wcale.

    I teraz rozumiem, ze jak przyjdzie rozliczenie to wyjdzie cos takiego:
    T1 - pełne pokrycie tych 25% i kolejne 25% produkcji pojdzie do kosza?
    T2 - bede miał dopłate za całość zuzytej energi ?
    T3- 50% zostanie zbilansowane a 20% bede miał dopłate ?

    Jesli tak to działa to nie ma chyba co sie zastanawiać i przejść na G11. Pytanie jak bedzie wygladać rozliczenie jak przejde od razu ? Jak oni to policzą to pewnie tylko oni beda wiedzieć.

    @MiG25 czy moje rozumienie jest poprawne ?

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Kriss7 ; 08-10-2022 o 13:33
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  9. #17809

    Domyślnie

    Tauron na starych zasadach rozliczy niezależnie od taryf i to co ewentualnie zostanie zapłacisz w rozbiciu na profil zużycia w taryfach.

    Edit:
    https://simplic.pl/grupy-taryfowe-kt...e-najbardziej/

    https://www.youtube.com/watch?v=TbmtA2NQIlI
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 08-10-2022 o 18:42
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  10. #17810
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.001

    Domyślnie

    Jestem pewny ,że ktoś tak pisał , że Tauron pomiędzy taryfami nie "przekazuje" produkcji ( na starych zasadach), no ale ja Tauronu nie mam i potwierdzić tego nie mam jak.
    Jak przekazuje , to nie było tematu
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #17811

    Domyślnie

    Ok dzięki za wyjaśnienia. Czekam na rozliczenie i zobaczymy

  12. #17812

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Na poprzedniej stronie identyczny wpis : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8155939

    Co to za pompy są ? Która generacja ?
    Na zewnątrz ( ze sprężarki ) słychać to podobnie ?

    Tak, u mnie na zewnatrz dzwiek identyczny. PC Panasonic serii J 9 kW. Dopiero co zamontowana tydzien temu i chyba pozostanie wezwac instalatora.

  13. #17813

    Domyślnie

    Rozpakowałem swoją pompę Panasonic WH-MDC05J3E5. Na pompie były naklejone instrukcje w worku, ale nie widziałem nigdzie kontrolera (tego pilota do zmiany ustawień). Czy on jest gdzieś w pompie w środku, czy też ktoś go nie spakował? Gdzie był wasz pilot? Pompy nie zdjąłem jeszcze z palety.

  14. #17814

    Domyślnie

    Jest w środku pompy, przymocowany taśmą, trzeba odkręcić jedną z pokryw obudowy

  15. #17815

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Mam pytanie i prośbę.
    Od końca maja mam uruchomioną PC PanasonicHP 9kw bufor na wyjściu 100l.
    Dom 175m2. Zapotrzebowanie 7,8kw. Dwie strefy 1 piętro grzejniki delikatnie przewymiarowane, strefa 2 podłogówka parter.
    Dla drugiej strefy zamontowany czujnik temperatury(termistor) Panasonic.
    Od około 2tyg włączone CO wcześniej tylko CWU na 43stopinie . Dwie krzywe grzewcze (1 strefa 15/28, -15/43, 2 strefa 15/26, -15/35) początkowo dla drugiej strefy ustawiony czujnik temperatury na 22 stopnie obecnie tylko na KG. Z dodatkowych ustawień to wyłączenie w harmonogramie pompy od pn-pt w godz. 7-11 i 16-21 G13Tauron).
    Pozytywy takie, że w domu jest temperatura taka jakiej oczekuję czyli ok22stopni, zużycie dzienne też chyba ok bo przedział między 5-10kw dziennie(podlicznik)
    Ale jedyne co mnie na chwilę obecną martwi to chyba duża ilość włączeń i wył/wł bo ok 15 na 2h pracy. W ciągu dnia jak patrzę to pomimo delty5 to zasilanie równa się powrotowi 28/28. Pompki obiegowe ustawione na I bieg wszystkie obiegi w pełni otwarte.
    W chwil obecnej mam dość ciepło na dworze i może z tego powodu tak pompa pracuje, a nie inaczej i może z wnioskami wstrzymać sie aż zacznie się właściwy sezon grzewczy?, a może coś w tych ustawieniach należy zmienić? może jednak z powrotem na podłogówce włączyć ten czujnik temperatury z zadaną 22stopnie?
    Co radzicie?

  16. #17816

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magik Cz-wa Zobacz post
    Od końca maja mam uruchomioną PC PanasonicHP 9kw bufor na wyjściu 100l.
    Dom 175m2. Zapotrzebowanie 7,8kw. Dwie strefy 1 piętro grzejniki delikatnie przewymiarowane, strefa 2 podłogówka parter.
    Radziłem - znacznie przewymiarować grzejniki lub zastosować klimakonwektory,
    Jaką moc cieplną mają grzejniki dla 45/35/20 C ???
    Jaka moc cieplna piętra??


    Dwie krzywe grzewcze (1 strefa 15/28, -15/43 ; 2 strefa 15/26, -15/35 )
    Kolega nie posłuchał podpowiedzi ;
    ...- tak co do PC,
    ...- jak i bufora mimo, że zakupił PC z opcją 2-strefową

    Ale jedyne co mnie na chwilę obecną martwi to chyba duża ilość włączeń i wył/wł bo ok 15 na 2h pracy.
    W ciągu dnia jak patrzę to pomimo delty5 to zasilanie równa się powrotowi 28/28.
    Pompki obiegowe ustawione na I bieg wszystkie obiegi w pełni otwarte.
    Obecnie należy metodą prób zmieniać krzywą grzewczą dla strefy 1, np ; +15/37 C ; -15/45
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #17817

    Domyślnie

    Co do grzejników to że względów finansowych to przewymiarowanie będę zwiększał w miarę możliwości stopniowo lub wymienial na klimakonwektory. Póki co ,,dostałem" duży grzejnik tzn znacznie większy powierzchniowo od tego którego zastąpiłem ten zaś zdjęty dałem za kolejny mniejszy w innym pomieszczeniu itd. Nie jestem biegły w tym temacie i nie wiem jak obliczyć jaką mam moc poszczególnych grzejników.

    Co do PC i bufora to nie pamiętam co konkretnie radziłeś. Doradców było sporo i nie tylko z tego forum. Wybór taki a nie inny. Czy dobry czy zły to pewnie odpowiedź będę znał po sezonie grzewczym.

    Co do zwiększenia kg to gdzieś w jakiś starym wątku czytałem taka twoja radę tylko że przy obecnych temperaturach zewnętrznych to przy tak wysokich temperaturach na kg to ja się ugotuje zwłaszcza że te grzejniki są w sypialniach. Stąd pytanie czy to jedyny sposób przy obecnych temperaturach na zewnątrz?

  18. #17818
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.001

    Domyślnie

    Jak masz temperaturę wejściową równą temperaturze wyjściowej to albo sprężarka nie pracuje , albo te czujniki są nieskalibrowane.

    A mi się tak na oko wydaje ,że podniesienie temperatury na grzejniku o 2 stopnie nie powinno nic w pokoju zmienić , a dla pompy to dość dużo... No ale ja grzejników nie mam...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #17819

    Domyślnie

    Nie jestem specjalistą ale ja to odczytuje w ten sposob ze nie ma odbioru ciepła tzn za cieplo jest w domu stad zasilanie praktycznie rowna sie powrotowi.
    Nie jesteśmy miłośnikami wysokich temp. w domu dla nas 21 to bardzo komfortowa temperatura Może gdyby osiągał 23-24 stopnie to problem z odbiorem temperatury by nie było. Ale z drugiej strony grzać wysko tylko po to by pompa płyniej chodziła średnio mi się podoba.
    Nie mniej jednak ustawiłem tą kg grzejników +15/34 -15/43. Zobaczymy jaki będzie efekt w postaci pracy pompy temperatury w pomieszczeniach i zużycia energii.
    Od 16.00 pompa wyłączona harmonogramem. Start o 21.00
    Stan na teraz temperatura na zewnątrz 9 stopni, wewnątrz tam gdzie podłogowe czyli parter 21.1 na piętrze gdzie grzejnik 21.6
    Ostatnio edytowane przez Magik Cz-wa ; 10-10-2022 o 19:34

  20. #17820
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.001

    Domyślnie

    Jak nie ma odbioru ciepła ,a sprężarka pracuje to woda osiąga coraz wyższe temperatury , aż przekroczy docelową i się wyłączy ,
    Powtarzam jeszcze raz , nie ma takiej możliwości ,żeby sprężarka działała , i temperatury były równe. Wynika to z podstawowego wzoru na moc pompy (oczywiście w jakimś sanie ustalonym ,bo parę sekund minie ,zanim uruchomiona sprężarka wywoła róznicę temperaur ,czyli deltę)
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 10-10-2022 o 19:58
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 891 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony