dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 905 z 1021
Pokaż wyniki od 18.081 do 18.100 z 20417
  1. #18081

    Domyślnie

    Przy zasilaniu podłogi 28*C żona mnie w połowie października chciała z domu wygonić. Później są komentarze że moja pompa zjadła 150kWh/miesięcznie przecie to na podgrzanie cwu nie starczy. Niee mnie starczy bo myjemy się w 35*C i jest nam gorąco. Czaicie 3kWh/dobowo i im ciepło bo w chałupie 18*C. By mnie żona zabiła gdyby było mniej niż 22*C.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 14-11-2022 o 22:53
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #18082

    Domyślnie

    Cytat Napisał art-e Zobacz post
    Coś dziwnie pracuje ta moja pompa. Oprócz odgłosu pracy samej sprężarki słychać takie odgłosy związane chyba z przepływającym czynnikiem

    https://drive.google.com/file/d/1JK5...ew?usp=sharing

    Podejrzenie było że za mało czynnika, ale instalator podpiął manometry (żeby na razie nie ściągac czynnika) i sprawdził że ciśnienie jest ok, tak jakby czynnika była na full.

    Możecie posłuchać? Może ktoś się z tym zetknął ?
    Mam tak samo - generacja J 7kw. Znika, gdy pojawi się większe obciążenie. Generalnie jest tego na forum już kilka postów, więc raczej temat powtarzalny. Co ciekawe założyłem też klimatyzację panasonica na r32 i są podobne bulgoty/popiskiwania. W pozostałych klimatyzacjach które mam na starym czynniku, tego nigdy nie słyszałem.

  3. #18083
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Pompa obiegowa chodzi, a sprężarka nie. Temp wody 22 powrot i zasilanie. To chyba jak spadnie na 21 ma sie uruchomic ? Bo Krzywa ustawiona tak ja napisałem dziś sprawdziłem. Resztę sprawdzę później, dzięki.

  4. #18084
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Zobacz te temperatury docelowe... Wg Twojej krzywej , to przy 13 na zewnątrz temperatura docelowa już powinna być 27 , no i sprężarka powinna się włączyć chyba przy 23 ,a na pewno przy 22... Także temperatura docelowa jest tu kluczem.
    Coś takiego :
    https://vscope.at/heizkurve/?atMin=-...2=&atCheck_2=0
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #18085
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    A gdzie ta temperaturę docelowa mogę sprawdzić?

  6. #18086
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Np w menu z informacjami , w moim podpisie
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #18087
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    ok dziękuję, wieczorem sprawdzę jak to wygląda i się przypomnę.

  8. #18088
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    A więc pozycja nr 8( temp. docelowa) 26/26 przy temp 7 stopni na zewnątrz.

  9. #18089
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Węc przy krzywej 26/15 i 35/-15 przy temperaturze otoczenia 7 temperatura docelowa jest 28 stopni , masz najprawdopodobniej to krzywą przesuniętą w dół o 2.
    Masz też temperaturę wyjściową 26 , więc albo w tym momencie pompa pracuje i osiągnęła już temperaturę docelową , albo nie pracuje i jeszcze długo pracować nie będzie bo temperatura wodu musiałaby spaść o 4 stopnie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #18090
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    To coś jest nie tak, bo krzywa ustawiona tak jak powyżej i nie jest zaniżona. A jeszcze kilka dni temu było ok. Fakt bawiłem się na ekranie i podnosiłem o stopień, dwa ale wróciłem do poprzedniego ustawienia następnego dnia.

  11. #18091

    Domyślnie

    Panowie czy ten bufor jest dobrze podłączony?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zasobnik.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	462154

    to 50l zasobnik z podejściami od dołu (wiszący)
    Instalator podłączył zasilania pod czerwone złącza. Patrząc teraz na schemat z instrukcji to są złącza dolne KPD.
    Zasobniki CWU zasilamy od góry....

  12. #18092
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ja z tej instrukcji widzę ,że KPG są czerwone , a KPD są niebieskie , więc jeśli zasilania są podłączone pod czerwone to jest ok.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #18093

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ja z tej instrukcji widzę ,że KPG są czerwone , a KPD są niebieskie , więc jeśli zasilania są podłączone pod czerwone to jest ok.
    Zwróć uwagę że zdjęcie jest obrócone w stosunku do schematu. Zdjęcie robiłem od przodu zbiornika (przyłącza są od strony ściany)

    Na zdjęciu sytuacja jest taka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zasobnik2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	462174
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zasobnik1.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	462173  

  14. #18094
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ok , widzę teraz o co chodzi , za bardzo mi te czerwone i niebieskie plastiki zasugerowały....

    Ale wg mnie to jest widok z dołu ( na schemacie) , i bufor wcale nie jest obrócony , jak to cyferkami zaznaczyłeś.

    Ja bym to sprawdził organoleptycznie , odkręcił każde przyłącze po kolei i zobaczył dokąd sięgają rury w tym buforze , jeśli na doł to są wyjścia , a na górze są wejścia.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 17-11-2022 o 07:54
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #18095

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post

    Ale wg mnie to jest widok z dołu ( na schemacie) , i bufor wcale nie jest obrócony , jak to cyferkami zaznaczyłeś.


    jasne że tak. Ale wtopa

  16. #18096

    Domyślnie

    Witam Wszystkich. Na starcie życząc dużo zdrowia i pogody ducha dla nadchodzących cen EE.

    Od niedawna posiadam Panasonica TCap 12kW 3 faz, posiadam też od dłuższego czasu inną PC, ale tam jest nieco inaczej.
    Czy ustawiając deltę na np.4, pompa pracując na krzywej grzewczej ma priorytet temp.4deg pomiędzy zasilaniem i powrotem, a dopiero potem kieruje się ustawieniami krzywej grzewczej?
    Mam układ grzejniki z buforem i ciekawi mnie jak to wygląda z ustawieniami tej delty.
    Jakiej aplikacji używacie do zdalnego sterowania z poziomu tableta/smartfona? Czy Smart Cloud to jedyna możliwość?

    Dziękuję. Pozdrawiam.

  17. #18097

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Od niedawna posiadam Panasonica TCap 12kW 3 faz,
    Mam układ grzejniki z buforem i ciekawi mnie jak to wygląda z ustawieniami tej delty..
    Masz b; dobrą pompę,
    Jeżeli masz bufor wpięty równolegle + ewentualnie pompy obiegowe za buforem;
    - to jeżeli nie masz ; tzw; płyty opcjonalnej PCB CZ-NS4P,
    - to delta wg; sterownika PC dotyczy tylko obiegu; PC-bufor,
    Krzywa grzewcza - to jedno,
    Delta - to drugie
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #18098

    Domyślnie

    Obniżacie temperaturę na noc ?

    Zastanawiam się właśnie czy lepiej w sypialni na głowicach termostatycznych dać jeden stopień mniej czy całą krzywą grzewczą zrobić -1 ?
    Teoretycznie przy obniżaniu krzywej grzewczej, później trzeba o ten stopien wszystko podgrzać, razem z podłogówkami.

  19. #18099

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Masz b; dobrą pompę,
    Jeżeli masz bufor wpięty równolegle + ewentualnie pompy obiegowe za buforem;
    - to jeżeli nie masz ; tzw; płyty opcjonalnej PCB CZ-NS4P,
    - to delta wg; sterownika PC dotyczy tylko obiegu; PC-bufor,
    Krzywa grzewcza - to jedno,
    Delta - to drugie
    Dzięki.
    Mógłbyś zatem przybliżyć mi jak powinno wyglądać jej ustawienie w układzie jaki podałeś tzn.bufor?
    Jaką wartość powinienem ustawić?
    Dziękuję.

  20. #18100

    Domyślnie

    Mam pytanie, stoję przed wyborem pompy. Temat trochę zgłębiłem.
    Zastanawiam się nad Panasoniciem gen. J 7kW. Zastanawia mnie jeden temat. Mieszkam w V. strefie, Panasonic pracuje do -20C. Czy ta pompa da radę w V strefie? Pompa pod grzejniki.
    Ostatnio edytowane przez PPyrek ; 17-11-2022 o 19:17

Strona 905 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony