dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 984 z 1021
Pokaż wyniki od 19.661 do 19.680 z 20417
  1. #19661

    Domyślnie

    Cytat Napisał ocokaman Zobacz post
    witam, mam 2 pytania

    1) PANASONIC 7KW GEN J a przerwy w dostawie prądu, wygląda na to że w miejscowoći gdzie zamieszkałem normą że raz w tygodniu nie będzie prądu choć przez chwilę - czy trzeba się tego mocno obawiać? czy stosujecie generatory dla zebezpiczenia działania pomp?

    2) jak sprawdzić czy głośność mojej pompy jest w normie? głośne brzęczenie może być objawem zbyt małej ilości czynnika grzewczego? to się da zweryfikować gdzieś w ustawieniach?
    1) Jeżeli to split, to nie ma to żadnego znaczenia, najwyżej trochę zmarzniesz przy dłuższej przerwie w dostawie. Jeżeli monoblok, to powinieneś mieć zamontowane zawory antyzamrożeniowe i zawór automatycznie dopuszczający wodę lub instalację zalaną glikolem. Wtedy też nic nie trzeba robić.
    2) Nagraj filmik z działania to może ktoś z forum będzie w stanie ocenić dźwięki.

  2. #19662
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    1) chodz mi o to że nagły brak prądu w trakcie pracy urządzenia może doprowadzić do jego popsucia się, czy stosujecie jakieś zabezpieczenia

    2) załączam filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=JqEHPBTzqXs

  3. #19663

    Domyślnie

    Cytat Napisał ocokaman Zobacz post
    1) chodz mi o to że nagły brak prądu w trakcie pracy urządzenia może doprowadzić do jego popsucia się, czy stosujecie jakieś zabezpieczenia

    2) załączam filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=JqEHPBTzqXs
    1) Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał awarię z tego powodu. Nawet pompom trójfazowym przy zaniku jednej/dwóch faz nic się nie dzieje.
    2) Ja tu nic niezwykłego nie słyszę, ale zostawiam temat dla bardziej doświadczonych.

  4. #19664

    Domyślnie

    Kochani natknąłem się na stary post użytkownika @Navy1 w którym pisze o defroście samą sprężarką w swoim HP 9kw 3f serii H (dwuwentylatorowa). Wg instrukcji obsługi ta pompa nie ma takiego trybu (deice mode 2) i powinna rozmrażać się tak jak inne jednostki HP przy użyciu grzałki (poniżej 27 stopni na powrocie). Czy ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć?
    Pytanie czemu Panasonic nie wspomina o tym w instrukcji? Może nowy T-CAP K będzie miał ten sam problem?

  5. #19665

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepam Zobacz post
    Może nowy T-CAP K będzie miał ten sam problem?
    Mam nadzieje że nie, bo czekam żeby kupić jak tylko będzie dostępna.

  6. #19666
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Na 100% każda jednostka dwuwentylatorowa (czyli T-CAP ale też i HP ) ma deice mode 2 w generacji H . w wyższych generacjach do potwierdzenia/sprawdzenia ( bo nikt tego nie potwierdził).

    A co do instrukcji ,to nie wiem do jakiej się odnosisz , ale mam np serwisówkę monoblogów jednowentylatorowych wersji H ( WH-MDC07H3E5 WH-MDC09H3E5 ) , i w niej jest deice mode 2 , mimo ,że w rzeczywistości go nie ma....
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 07-10-2023 o 05:08
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #19667

    Domyślnie

    Instrukcja do HP H 3f: https://tda.panasonic-europe-service...Y1611081CE.pdf
    Strona 142. Jest opisany tylko deice mode 1.

    Instrukcja do T-CAP H: https://tda.panasonic-europe-service...Y1610076CE.pdf
    Strony 146 i 147 opisują dwa rodzaje defrostu.

    Instrukcja do której się odnosisz MiG, czyli monoblok HP H 1f : https://tda.panasonic-europe-service...Y1709003CE.pdf
    Strona 123 faktycznie opisuje dwa rodzaje, ale mode 2 różni się od tego z T-CAP. Wygląda tak samo jak mode 1, tyle że jest dłuższy, a graniczna temperatura powrotu to 22 stopnie.
    Deice mode 2 running lower frequency than deice mode 1 at step 4 to 9 to prevent indoor hot coil from freezing
    during deice operation
    Czyli trwa dłużej, bo sprężarka chodzi z mniejszą częstotliwością, ale nadal używany jest zład wody. W T-CAP sprężarka chodzi na max i pompa obiegowa się zatrzymuje.

    Pytanie który mode 2 ma HP H 3f, bo nie jest opisany żaden. W generacji F zarówno HP 3f jak i T-CAP mają ten sam mode 2, więc to chyba jest odpowiedź.

    W takim razie @dawplo najprawdopodobniej wprowadziłem cię w błąd, bo T-CAP K zapewne też będzie tak działał, chociaż dopóki się nie pojawi, to nie będzie wiadomo. Sytuacje może ratować defrost wodą z CWU, ale jak to w praktyce działa to nie wiem. Jeżeli ktoś na forum ma już HP K, to może coś napisze na ten temat, ale najpierw musiałoby się zrobić zimniej na zewnątrz.

  8. #19668
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepam Zobacz post

    Pytanie który mode 2 ma HP H 3f, bo nie jest opisany żaden. W generacji F zarówno HP 3f jak i T-CAP mają ten sam mode 2, więc to chyba jest odpowiedź.
    Tak ,w dwuwentylatorowej H deice Mode 2 jest taki sam jak w T-Cap- obiegówka się zatrzymuje , sprężarka najpierw też.,po czym wchodzi na b. Wysokie obroty, rurki gazowe robią się spowrotem ciepłe, nie ma charakterystycznego syku , kiedy przestawia się zawór.

    W deice Mode 1 rurki gazowe na początku robią się momentalnie lodowate (czujnik mierzy na nich w tym momencie nawet -16stopni), zaraz po syku , jak się zawór przestawi.

    No i czasami możemy zobaczyć objawy Deice Mode 1 i 2 , a to dlatego że PC może zacząć defrost od Mode1 ,ale woda zaraz na tyle się wychladza w obiegu, że jest przerywany ,i Defrost kończy się w deice Mode 2 (co jest jeszcze gorsze i dluzsze)
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 07-10-2023 o 12:48
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #19669
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    hej, jest ktoś w stanie wytłumaczyć nowemu posiadaczowi PC gen J 7kw
    1) czy grzejąc krzywą grzewczą bez żadnych termostatów pompa po dojściu do zadanej temperatury zasilania (i powrotu) po prostu się wyłączy czy będzie ciągle pracować aż dopóki jej się ręcznie nie wyłączy?
    I jak się ma ‘Termostat Pokojowy’ (panel pompy mam przeniesiony do domu) do krzywej grzewczej bo rozumiem że przecież jedno mówi o oczekiwanej temperaturze w domu a krzywa grzrewcza odnosi się do pracy względem temperatury na zewnątrz – nie rozumiem jak to współpracuje…

    2) czy ciśnienie 1bar kiedy pompa pracuje i 1,2/1.3 kiedy nie pracuje jest ok.?

    3) przepływ wody 20l/min jest ok? nie posiadam osobnej pompki a jedynie to co jest wbudowane w PC (dom : parter 45m2 i piętro 40m2)

  10. #19670

    Domyślnie

    1) Będzie pracować ciągle do momentu przekroczenia zadanej temperatury o 2 stopnie przez 3 minuty (kiedy nie będzie już w stanie zredukować swojej mocy). Wtedy wyłączy sprężarkę i załączy ją ponownie w momencie kiedy powrót spadnie o 3 stopnie. Obiegówka pracuje bez przerwy. Jedyne co może wtedy wyłączyć grzanie to ustawienie "Temperatura zewnętrzna wyłączenia grzania".
    Termostat wbudowany ma swój algorytm pracy, który nie ma żadnego sensu, ale generalnie pracuje z krzywą i wyłącza sprężarkę jak temperatura w domu przekroczy zadaną o 0,5 stopnia, a załącza gdy spadnie o 0,5 stopnia. W praktyce działa to fatalnie, u mojego znajomego potrafi załączyć sprężarkę 10 razy w ciągu godziny, bo nie może się zdecydować czy grzać czy nie. Do tego najczęściej nie wyłącza pompy obiegowej, tylko godzinami mieli bez sensu zimną wodę.
    Termostat zewnętrzny działa znacznie lepiej. Kiedy daje sygnał grzać, to pompa pracuje zgodnie z krzywą, a kiedy daje sygnał nie grzać, to sprężarka i obiegówka stają.

    2) Ciśnienie w spoczynku powinno wynosić 0,1 bar na każdy metr wysokości instalacji + 0,3 bar w naczyniu przeponowym + kolejne 0,3 bar. Czyli jeżeli między najniższym a najwyższym punktem instalacji jest 7 metrów, to ciśnienie powinno wynosić:
    0,7 bar + 0,3 bar = 1 bar w naczyniu przeponowym (takie jest fabryczne ustawienie naczynia wbudowanego w pompę)
    1 bar + 0,3 bar = 1,3 bar w całej instalacji
    Podczas pracy spadek ciśnienia na manometrze jest normalny, 1 bar jest ok.

    3) To jest przepływ maksymalny, czy przy normalnej pracy? Jak przy pracy to ok, jak maksymalny to bardzo słabo.
    Ostatnio edytowane przez Gepam ; 17-10-2023 o 16:47

  11. #19671
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    to jest obecnie obserwowany przepływ podczas pracy pompy na grzanie C.O., jak dałem odpowietrzanie parę dni temu to było bodajże 40l/min czy może nawet więcej więc to znaczy że max to chyba nie jest? wiem że na taki przepływ mogą wpłynąć opory poprzez zapowietrzenie, czy mając takie Flamco 2w1 z odpowietrzaczem muszę jescze jakoś się przejmować zapowietrzeniem podłogówki? i jak to sprawdzać ewentualnie? wielkie dzięki za pomoc w tych tematach

  12. #19672
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Maksymalny przepływ 40l/min przy pompie 7kW jest ok.

    Resztki powietrza wcześniej czy później wpadną do tego Flamco i zostaną usunięte. Przejmować się raczej nie trzeba , o ile wszystko jest szczelne , i powietrze nigdzie nie jest zaciągane. Jak jest zapowietrzona instalacji to po prostu słychać i widać by było na tym Flamco (co chwila by usuwał powietrze).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #19673
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepam Zobacz post
    1) Będzie pracować ciągle do momentu przekroczenia zadanej temperatury o 2 stopnie przez 3 minuty (kiedy nie będzie już w stanie zredukować swojej mocy). Wtedy wyłączy sprężarkę i załączy ją ponownie w momencie kiedy powrót spadnie o 3 stopnie. Obiegówka pracuje bez przerwy. Jedyne co może wtedy wyłączyć grzanie to ustawienie "Temperatura zewnętrzna wyłączenia grzania".
    Termostat wbudowany ma swój algorytm pracy, który nie ma żadnego sensu, ale generalnie pracuje z krzywą i wyłącza sprężarkę jak temperatura w domu przekroczy zadaną o 0,5 stopnia, a załącza gdy spadnie o 0,5 stopnia. W praktyce działa to fatalnie, u mojego znajomego potrafi załączyć sprężarkę 10 razy w ciągu godziny, bo nie może się zdecydować czy grzać czy nie. Do tego najczęściej nie wyłącza pompy obiegowej, tylko godzinami mieli bez sensu zimną wodę.
    Termostat zewnętrzny działa znacznie lepiej. Kiedy daje sygnał grzać, to pompa pracuje zgodnie z krzywą, a kiedy daje sygnał nie grzać, to sprężarka i obiegówka stają.

    2) Ciśnienie w spoczynku powinno wynosić 0,1 bar na każdy metr wysokości instalacji + 0,3 bar w naczyniu przeponowym + kolejne 0,3 bar. Czyli jeżeli między najniższym a najwyższym punktem instalacji jest 7 metrów, to ciśnienie powinno wynosić:
    0,7 bar + 0,3 bar = 1 bar w naczyniu przeponowym (takie jest fabryczne ustawienie naczynia wbudowanego w pompę)
    1 bar + 0,3 bar = 1,3 bar w całej instalacji
    Podczas pracy spadek ciśnienia na manometrze jest normalny, 1 bar jest ok.

    3) To jest przepływ maksymalny, czy przy normalnej pracy? Jak przy pracy to ok, jak maksymalny to bardzo słabo.
    Inżynier Panasonica zachwalał na webinarze wbudowany termostat , jego współpracę ze sterownikiem, z krzywą i że np. jak sterownik widzi że temperatura dochodzi do zadanej to jego logika pracy jest taka żeby jak najdłużej pracować bez wyłączania sprężarki. To nie tylko wyłączenie pompki obiegowej. Jeżeli nie ma bufora lub bufor szeregowo na powrocie to działa to jeszcze lepiej bo wpływa nie tylko na pracę sprężarki ale i bezpośrednio na przepływ i deltę żeby zapewnić jak najdłuższą pracę sprężarki

  14. #19674
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak , teoria jest słuszna , i brzmi bardzo przekonywująco....
    Problem jest głównie w tym , że Panasonic nie potrafi mierzyć temperatur z większą dokładnością niż cały jeden stopień . Czyli ustawiasz sobie na termostacie 23 stopnie, to realnie pompa jedzie do 24 stopni ,przy nich próbuje to utrzymać , w rzeczywistości przechodzi to w 25sopni ,po czym temperatura zaczyna lecieć w dół , przechodzi przez 23 stopnie , włącza się obiegówka , ale temperatura spada do 22 stopni dopiero pompa startuje , zanim nagrzeje to spadnie do 21 stopni , i tak w kółko. Chcesz utrzymać temperaturę 23 stopnie , a tu rozstrzał od 21 stopni do 24... Tak ja to pamiętam. Po czym przy termostacie zewmętrznym ,który ma dokładność co 0,1stopnia ustawiam 23 stopnie , histerezę +0,2 -0,3 stopnia , i rozstrzał mam może od 23,4 do 22,7 (albo na odwrót). Jest różnica duża w komforcie. Także nigdy więcej Panasonicowego wewnętrznego termostatu , chyba ,że zwiększą rozdzielczość ( może to już jest w serii K ).

    Zresztą w tym gąszczu postów co roku znajduje się śmiałek , który próbuje się sam przekonać
    Ale nie pamiętam nikogo , kto by powiedział , że termostat wewnętrzny jest ok. i go używa dłużej ( ale dużo osób próbowało , w tym ja).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 18-10-2023 o 19:43
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #19675

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszekwojtal Zobacz post
    Inżynier Panasonica zachwalał na webinarze wbudowany termostat , jego współpracę ze sterownikiem, z krzywą i że np. jak sterownik widzi że temperatura dochodzi do zadanej to jego logika pracy jest taka żeby jak najdłużej pracować bez wyłączania sprężarki. To nie tylko wyłączenie pompki obiegowej. Jeżeli nie ma bufora lub bufor szeregowo na powrocie to działa to jeszcze lepiej bo wpływa nie tylko na pracę sprężarki ale i bezpośrednio na przepływ i deltę żeby zapewnić jak najdłuższą pracę sprężarki
    https://i.postimg.cc/RVx6Br5q/termostatwewnetrzny.png

    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  16. #19676
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    czy możecie mi powiedzieć czy mając ustawioną samą krzywą grzewczą i pompa włączana ręcznie póki co, bez termostatów i kiedy chce grzać CWU to grzeje też wodę? w załączeniu zdjęcia z dzisiejszego poranka
    1) mam wodę 39st i chce podgrzać do 44 -zdjęcia 1 i 2
    2) zdjęcie 3 i 4- woda bardzo szybko chyba bo w 2min już się podgrzewa o 1st ale równocześnie krzywa grzewcza - jak rozumiem pokazująca grzanie CO skacze do 46/47st a sprężarka wkręca się już na ok 70hz (obserwowane dotąd jakieś 40)
    3) zdjęcie 5- pobór mocy to 3kw a potem nawet 3.2 a przecież to tylko odczyt z panelu więc faktyczne zużycie pompy jest większe
    podusmowując moje pytania:
    czy grzejąc CWU siła grzeczy grzeje też CO- czy po prostu ten widok krzywej grzewczej na panelu jest mylny i de fakto oznacza to zasilanie CWU a nie CO
    ile ta pompa 7kw gen J może max pobierać prądu bo sprzedawano mi jako zużycie max 2kwh....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	466658Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	466659Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	466660Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	466661Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	466662

  17. #19677
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    CWU też przecież grzejesz wodą
    A nawet jeśli zaczyna się grzanie grzałkami , to i tak w All-In-One nie ma grzałki elektrycznej wsadzonej w zbiornik , tylko jest gzałka za wymiennikiem , która nagrzewałaby wodę kotłową ,a ta dopiero trafiałaby na wężownicę w zbiorniku.

    Czujniki Zasilanie i Powrót to są te w pompie przed i za wymiennikiem i grzałkami , więc grzejąc CWU te czujniki siłą rzeczy mierzą temperaturę wody z jaką grzeje CWU. Zawór trójdrożny ( sprawny ) tej wody nie puszcza w tym momencie na CO tylko na CWU.
    I tak , zasilanie jest wyższe od temperatury zbornika , bo żeby coś nagrzać musi być przekazywanie temperatury wyższej do niższej ( wiem ,że to nie brzmi "naukowo", ale w prosty sposób tak to działa)
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 19-10-2023 o 07:51
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #19678
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    hej, no tak CWU to grzanie wody bo to po prostu bojler, nie wiedziałem po prostu że tym momencie ten środkowy ekran na panelu odpowiedzialny za krzywą grzewczą (czyli grzanie CO) będzie pokazywał też grzanie CWU, może źle zrozumiałem ten widok że odnosi się tylko do CO a nie ogólnie do zasilania w danym momencie, dzięki za odp

    pozostaje pytanie ile to może max brać prądu- 3.2kwH na grzanie wody bez żadnych grzałek z temp startową 39st czyli nie złą to wydaje się absurd, wcześniej miałem zwykłą grzałkę w bojlerze 2kw i nie kosztowała 35tys jak PC........

  19. #19679
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Bierze 3kW prądu , ale generuje 7,2kW energii , takiej grzałki to raczej nie miałeś...

    Więc raz , teraz grzejesz 7kW zamiast 2kW , więc czas grzania będzie ponad dwa razy krótszy ( co może aż tak nie być jakimś ogromnym plusem ) ,ale zakładając COP 2 ,to energii zużyjesz 2x mniej.

    A już widzę , podstawowe pytanie ,czy rozróżniasz pojęcie Energii od Mocy , bo to co podaje pompa to jest aktualna/chwilowa moc .
    Inna sprawa , że pompa podaje to w cały świat , czasami z błędem nawet 30% ,więc nie należy temu wierzyć , tylko ew zewnętrzny licznik energii.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 19-10-2023 o 08:29
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  20. #19680

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tu chyba masz ustawioną funkcję Smart DHW ( inteligentne CWU czy jakoś tak po polsku) ,która jest w wersji J.
    U mnie nie ma szans , żeby CWU się załączyło , jeśli ustawiona delta jest nieosiągnięta.
    Przepraszam, za odgrzewanie kotleta sprzed pół roku, ale u mnie Aquarea All-In-One 7kW seria J też zachowuje się podobnie jak było to opisane w tym wątku (https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8180065) - punkt 3. Po zaniku prądu załączyło się grzanie CWU, chociaż do osiągnięcia delty było jeszcze daleko. Ponadto drugi przypadek tego zachowania jest też ciekawy. W ostatni poniedziałek grzanie CWU załączyło się automatycznie ok godziny 20 - 21, bo osiągnięta była delta. Następnego dnia ok godziny 16 - 17 świeciło ładne słońce, a że mam fotowoltaika, to pomyślałem, że wymuszę grzanie CWU teraz, niech grzeje "za darmo", mimo, że delta nie została jeszcze osiągnięta. Pompa nagrzała wodę do zadanej temperatury, ale wieczorem około godziny 20 - 21 znów się włączyła (w porze podobnej jak dzień wcześniej), mimo, że temperatura CWU spadła zaledwie o 2 stopnie od zadanej, a deltę mam ustawioną na -10 stopni. To nie był pierwszy przypadek takiego zachowania - wcześniej przynajmniej raz też tak próbowałem zrobić, ale widać, że PC jest mądrzejsza.
    Ostatnio edytowane przez luke1106 ; 19-10-2023 o 12:12

Strona 984 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony