dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie palnik na pellet i bufor - słabo grzeje

    Witam.
    Jakis czas temu zmodernizowałem swój kocioł o palnik pellet Platinum bio 16 kW. Moja instalacja to: Kocioł Atmos dc18s ( zgazowujacy drewno, 18 kW)+ laddomat + bufor 1000 l ( w tym 200 l cwu). Do tej pory paliłem drewnem i jakoś to działało.
    Teraz mam problem, bo kocioł nie osiąga zadanej temperatury ( 75-80 st). Próbowałem różnych rozwiązań: Zmiany czasau podawania i powietrza, wymiana wkładki termicznej w laddomacie na 62 st, wyjecie wkładki itp.
    Kocioł działa caly czas, a grzejniki letnie i bufor też. Tak się zastanawiam czy ten palnik nie jest po prostu za słaby na ogrzewanie domu i bufora?
    Zastanawiam się czy po prostu nie wywalić bufora i wstawić tylko zasobnik na wode. Troche szkoda ,bo bufor to w końcu oszczedność paliwa.
    Moj dom ma 136 m2 p.u. Sciany 24 cm porotherm, 20 cm stryro, stop welna 15+5 w poprzek. ( Projekt Delikatny).

    chyba cos nademną czuwa, bo zima łagodna
    "....niech się mury pną do góry,
    niech kominy mają pion....."

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    BARDZO dziwne rzeczy tu opisujesz....
    Kalkulator masz w Windowsie!
    Policz to, co opisujesz!

    Mrozu nie ma a Tobie kocioł 16kW chałupy nie dogrzewa?
    Obrzęd gromniczny zrób!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    A to Ci dopiero odpowiedź godna mistrza jedi. Gdyby nie nie to że COŚ nie działa poprawnie, to tyłka bym nie zawracał.
    "....niech się mury pną do góry,
    niech kominy mają pion....."

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jaką masz temp na wyjściu z kotła ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Co jest z kominem?
    Nie wymaga czyszczenia?

    Paliwo jest.
    Powietrze jest.
    Spalanie jest czy się bździ?
    Bo jak spalanie jest a temperatury nie ma to są cuda!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jaką masz temp na wyjściu z kotła ?
    temperatura jest zazwyczaj o 2-3 st. wyższa od temp startu pompy w laddomacie. Co ciekawsze ta sytuacja ma także miejsce gdy woda krąży tylko w obiegu kotłowym ( małym), tzn zanim otworzy się zawór termostatyczny.

    Paliwo jest, powietrze jest, płomień jest - na palenisku palnika jest termometr i pokazuje temp rzędu 180 - 230 st. C
    Temperatura jest też na kotle, ale dopóki nie wystartuje pompa.
    Niech moc bedzie z Wami
    Ostatnio edytowane przez groszeq ; 15-12-2011 o 11:22 Powód: literówki
    "....niech się mury pną do góry,
    niech kominy mają pion....."

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Temperatura dobrze prowadzonego PALENISKA powinna być w okolicy 750stC.
    WTEDY paliwo jest DOPALANE a reszta to odbieranie od spalin tego wytworzonego ciepełka...
    Chyba nie umiesz NAPALIĆ w tym kociołku...
    Jest tu dobry wątek o tym!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Dziękuje za zainteresowanie.
    Zgodnie z sugestiami, że jak się cały czas pali to ciepło MUSI gdzies sie podziać postanowiłem wyczyscić piec a potem wezwac kominiarza. Nie chce zagłębiać się w szczegóły budowy kotła, ale podczas czyszczenia zauwazyłem, ze jedna z dwóch klapek regulujaca przepływ spalin jest zamknieta a powinna być otwarta! Po prostu nastąpił błąd przy montażu palnika. Prozaiczna przyczyna była źródłem moich kłopotów. Teraz wszystko hula w miare poprawnie. Msze powalczyć o mniejsze spalanie, ale w domu ciepło
    pozdrawiam
    "....niech się mury pną do góry,
    niech kominy mają pion....."

  9. #9

    Domyślnie

    Witaj
    Możliwe, że sam sobie odpowiedziałeś:
    Kocioł działa caly czas, a grzejniki letnie i bufor też. Tak się zastanawiam czy ten palnik nie jest po prostu za słaby na ogrzewanie domu i bufora?

    Jakie jest zużycie paliwa, wtedy gdy działa cały czas? Zdejmij rurę zasypową z podajnika i zmierz kubkiem z miarką w litrach ile się nasypuje na minutę.

    Pzdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony