dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jaka wanna?

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lavedette

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-357
    Posty
    2

    Domyślnie Jaka wanna?

    Witam
    Proszę o pomoc w wyborze wanny.
    Łazienka wygląda jak w załączniku.
    Projektant założył w niej prostokątną wanną i stąd ta wnęka o długości 178 cm. Mi jednak przeszkadza to, że bezpośrednio po wejściu do łazienki mam po prawej stronie jakąś ściankę, która strasznie optycznie pomniejsza łazienkę.
    I teraz mam dylemat...
    Czy wstawić prostokątną wannę idealnie wpasowaną we wnękę i w tym kawałku ścianki koło drzwi zrobić prostokątny otwór, tak żeby stworzyć jakiekolwiek wrażenie przestrzeni (coś a la okienko, w którym postawiłabym jakiś "kwiatek")? Czy jednak wyburzyć ten kawałek murku i wstawić wannę asymetryczną (wtedy po wejściu do łazienki od razu widzę przestrzeń)? Drugie rozwiązanie dużo bardziej mi się podoba, trudno jednak znaleźć wannę asymetryczną o długości 170 cm i szerokości około 90 cm, a wydaje mi się, że tylko taka pasuje...

    Z góry dziękuję za wszystkie porady.

    Aha, to czarne po lewej stronie umywalki to grzejnik
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan łazienki.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	90734  

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    calipso

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    A może spróbuj zamiast szukać wanny 170 X90 wstawić taką asymetryczną 160X90, znajdziesz taką bez problemu chociażby Cersanitu. Przestrzeń, która Ci zostanie między wanną a ścianą obuduj, obłóż płytkami i dzięki temu zyskasz więcej miejsca na kosmetyki . Sama tak mam i jestem bardzo zadowolona.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja miałam mieć murek osłaniający wanne od strony wejścia i zdecydowałam się go zlikwidować.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lavedette

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-357
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wanna jednak będzie prostokątna Ale za to wyburzyliśmy ten nieszczęsny murek przy drzwiach do wysokości wanny. Został też jego kawałek od góry - zamontujemy w nim halogen. Łazienka nabrała trochę przestrzeni. Nie tyle, co przy całkowitym wyburzeniu murku, ale jednak. No i montujemy wszystko, więc niedługo okaże się, czy to ma ręce i nogi

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Wanny prostokątne tez mają swój urok.Bardzo podoba mi się taki minimalizm w łazienkach szczególnie o niewielkich rozmiarach. Wanna Virgo np ma w swoim kształcie coś nowoczesnego a zarazem klasycznego.

  6. #6

    Domyślnie

    Wanna Cersanit Virgo - bardzo fajny design, ladna biel, bardzo dostepna cena i bardzo pojemna

    uzytkuje od 2mies i sobie chwale. to byla jedyna wanna ktora nas urzekla od 1go wejrzenia.
    ogolnie polecam [biorac pod uwage ze tylko tyle ja uzytkujemy - jest super!]
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony