dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iczek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Lightbulb łazienka + pralnia (suszarnia)

    Witam,

    Stoję przed problemem zaprojektowania łazienki wraz z częścią pralnia-suszarnia. Czy ktoś z forum zna jakieś przydatne realizacje, które można podglądnąć?
    Chodzi o klasyczny podział na strefę mokrą (umywalka, wanna, toaleta) oraz strefę suchą (pralka, miejsce na suszarki stojące).

    Może jakieś linki do zdjęć..? Będę wdzięczny za każda pomoc. Pomieszczenie łazienki około 12-14m2

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj

    Zajrzyj do łazienki na poddaszu arcobaleno
    Wątek o pralniach np. tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-mile-widziane!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    A masz rzut Twojej łazienki?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iczek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ponownie, tak mam rzut, załączam poniżej, mam tez wersje w CDR gdyby ktoś zechciał coś zaproponować. Będę zobowiązany za wszelkie uwagi. Łazienka ma skosy i okno dachowe.

    Podstawowe założenia i sprzęty, to podział na:
    - strefa mokra: wanna, wc, umywalka nablatowa
    - strefa sucha: pralka, suszarka + miejsce na bieliznę (segregacja)

    Dodatkowo jakaś szafa wysoka na pranie. Załączam moje dwie wersje rozwiązania:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_gora2.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	95060   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_gora.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	95061   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_gora_3.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	95075  
    Ostatnio edytowane przez iczek ; 13-01-2012 o 13:43

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Jak nisko jest przy ścianie kolankowej? 1m?
    Obawiam się, że możesz mieć problemy z dostępem do suszarki i do koszy . To spora przestrzeń, ale skosy mocno ją ograniczają.
    Rozumiem, że prysznica w tej łazience nie potrzebujecie?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 13-01-2012 o 22:52

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Pytania zadałam nie bez kozery . Ale ponieważ odpowiedzi brak, to zakładam, że ścianka kolankowa jest na wys. 1 m, a prysznic być może się przyda .
    Program niestety nie potrafi wstawiać skosów. Trzeba je sobie wyobrazić. Dla ułatwienia część ze skosami zrobiłam innym kolorem, bez kafli. Dodatkowo użyłam dwóch kolorów by zaznaczyć wysokość ścian (mniej więcej) - i tak ściana z oknem - 1 m, na ścianie obok pralki/suszarki jest 1,40, a w tej małej wnęce 1,20. Mam nadzieję, że to choć trochę pozwoli sobie wyobrazić skos .
    Drzwi są we wnęce między wc a umywalką - faktycznie jest kilka cm większa. Na wizualizacji tak wyszło, bo ściany rysowałam w pośpiechu - przepraszam.

    Nieco inaczej rozplanowałam sprzęty, co podyktowane jest takim uzasadnieniem:

    I strefa "pierwszej potrzeby"
    1. wc - blisko wejścia (bo korzystamy często), a jednak nie bezpośrednio na widoku z wejścia
    2. umywalka - blisko wejścia (bo korzystamy najczęściej) i wc - umywalka na wizu ma wymiary 92x42. Pod umywalką zaplanowałam zabudowę - może przyda się więcej miejsca do przechowywania (kosmetyki, suszarki, golarki, i inne)?

    II strefa kąpieli
    3. wanna prostokątna bo zajmuje mniej miejsca i dzięki temu można postawić jeszcze prysznic . Zazwyczaj ma też mniejszą pojemność w litrach przy tym samym komforcie używania - kolejna oszczędność . Ta na wizualizacji ma 160 x 75. Można zamontować 170. Większej raczej nie, bo może być za ciasno przy wc.
    4. prysznic - wymiar 90x92 - otwarcie na umywalkę
    Między wanną a prysznicem można zamontować grzejnik (nawet jeśli jest podłogówka) - pozwala na korzystanie z komfortu cieszenia się ciepłym ręcznikiem po kąpieli / prysznicu.

    Do wszystkich sprzętów jest tu dobry dostęp bez konieczności kompromisów

    III strefa prania - oddzielona ścianką przy prysznicu
    5. po drugiej stronie ścianki jest miejsce na płytkie meble (te na wizu mają 35 cm głębokości). Można w nich przechowywać chemię, zapasy ręczników, itp. Tam zaczyna się już skos, więc trzeba dobrze wymierzyć by drzwiczki zabudowy mogły się otwierać.
    6. naprzeciw zabudowy pralka i suszarka - odsunęłam je nieco spod skosu by był wygodniejszy dostęp
    7. obok kosze na pranie - można je zrobić w formie takich dopasowanych do skosów mobilnych kontenerków na kółkach. Będą całkiem spore i pojemne. 3 takie kontenerki pozwolą na segregację (jasne, ciemne, kolorowe ubrania)
    8. największy kłopot z tym niskim zakamarkiem , gdzie postawiłam kwiatek . Może pokombinować tam z podobnymi półkami

    (inaczej biegnie skos) i przechowywać tam rzeczy, z których się bardzo rzadko korzysta - całość zakryłabym by półki nie kurzyły się niepotrzebnie (może roleta wysuwana z podłogi? bo drzwi przesuwne trudno będzie to zamontować)

    Dla ułatwienia orientacji w odległościach napiszę, że kafle podłogowe mają ok 60x60.

    Tak to mniej więcej wygląda:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralnia.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	95196   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralnia7.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	95197   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralnia5.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	95198   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralnia1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	95199   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralnia10.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	95200  


  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iczek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czesc i dzieki. Swietne rady. Odpowiedzi nie bylo bo dopiero dzisiaj zmierzylem kolankową. Ma niestety tylko 83 cm. Prysznic nie jest potrzebny w ogole bo mam druga lazienke na dole. U gory tylko wanna. Jeszcze raz dziekuje.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    ok
    W takim razie w miejsce prysznica można przenieść zabudowę, a po drugiej stronie postawić pralkę i suszarkę. Mobilne kontenery pod skos. Ten kącik w okolicy okna można zagospodarować na mini suszarnię. Też raczej mobilną by można było wysunąć w bardziej wygodne do operowania miejsce, no i oczywiście powinna być niska, by weszła pod skos.
    Wówczas mamy układ w podobnym stylu (oczywiście kolory i kafle przypadkowe, bo nie wiem o jakiej kolorystyce myślicie ):
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o2.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	95235   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o3.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	95236   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	95237   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o4.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	95238   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o1.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	95239  

    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 14-01-2012 o 12:49 Powód: poprawka wizualizacji :)

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Ze ścianki można oczywiście zrezygnować, ale wówczas pralkę z suszarką postawcie pod skosem (tyłem do skosu), inaczej będą gorzej dostępne. Niestety zmarnuje się wówczas miejsce za tymi sprzętami . Może ktoś jeszcze będzie miał pomocne sugestie . Jeśli sam podejmiesz się próby zwizualizowania, to pokaż jak to widzisz .

  10. #10

    Domyślnie

    a co z tą wnęką?
    ja wiem, że tam jest skos, ale to miejsce aż się prosi, żeby je wykorzystać choćby na sortownik na brudy.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    duś
    a przeczytałaś opis, czy popatrzyłaś tylko na obrazki ?

  12. #12

    Domyślnie

    tak, przeczytałaś.
    wnęka, w której postawiłaś kwiat aż się prosi o wykorzystanie. z opisu wynika, że tam jest 1.20 m. ja bym tam wstawiła brudowniki np. w zabudowanej szafce (takie wychylane do przodu - bardzo wygodne i estetyczne). albo zrobić tam szafkę na chemikalia czy ręczniki
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    To niestety trudno dostępne miejsce i nawet nie do końca potrafię je sobie wyobrazić .
    Zaznaczyłam tam pas na wysokości 120 cm (średnio), ale tam jest między 83 a 140. Kwiat nie został postawiony oczywiście docelowo, a miał posłużyć do łatwiejszego opisu miejsc - stanowił punkt orientacyjny . Skoro czytałaś opis, to z pewnością zauważyłaś, że wspominałam właśnie o półkach lub mobilnym miejscu na suszenie prania . A co myślisz o drugiej wersji, bo to ona uwzględnia bardziej realne wymiary i jest bez prysznica? Te 3 mobilne kontenery są oczywiście na segregowanie rzeczy do prania.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 14-01-2012 o 18:36

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iczek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziekuje ponownie za podpowiedzi. Niestety ta wnęka jest koszmarnie dostępna, do dodatkowo pod oknem dachowym z grzejnikiem. Praktycznie trzeba się tam wcisnąć na kolanach. Niemniej zaczęrpnąłem troche inwencji od Was i powalczę jeszcze...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wyrysuj może kredą na wylewce poszczególne sprzęty, pomóż sobie styropianem, skrzynkami, cegłą, itp. które będą je udawać i spróbuj się "przymierzyć". Troszkę martwię się czy będziesz miał wygodny ten kącik z pralnią. Na szczęście przebywa się tam chwilowo, ale mimo wszystko lepiej mieć komfort na ile się da . Powodzenia

  16. #16

    Domyślnie

    ta 2 wersja mi się bardziej podoba, choć nie robiłabym tej ścianki. rozumiem chęć wyróżnienia dwóch stref, ale ta ścianka skutecznie odgradza dostęp naturalnego światła do reszty pomieszczenia.
    rozumiem też doskonale pragnienie właściciela, by odgrodzić sferę mokrą od pralnianej, ale tak radykalne odgradzanie w tak niedużym wnętrzu jest chyba nieco na wyrost. prawdę powiedziawszy, wolałabym przestronną łazienkę z estetycznie zabudowanymi sprzętami aniżeli dzielenie pomieszczenia o nietypowym kształcie i ze skosami czymś trwałym. u mnie też suszarka na bieliznę potrafi czasem stać przez tydzień, ale jeśli to ma łazienka prywatna...

    no więc co proponuję?
    (zakładam że przyłącza są kwestią otwartą)
    (wybaczcie nie umiem rysować inaczej niż na kartce a painta mam na tym komputerze odinstalowanego, mogę trochę naginać wymiary, więc proszę o ew. korektę czy propozycja jest w ogóle możliwa)
    po lewej od wejścia na całej długości ściany dałabym lustro (a w każdym razie dałabym jak największe) i blat. pod blatem za szafkowym frontem ukryłabym pralkę i suszarkę oraz szafki na te najczęściej używane łazienkowe utensylia. idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara - na ścianie vis-a-vis wejścia wanna (oczywiście w pewnej odległości od blatu) i pod skosem zabudowane szafki na rzadziej używane rzeczy (na brudy polecam głębokie szuflady - pojemne no i widać, co czeka na pranie). kibelek na tej ściance koło drzwi. suszarkę mogłabyś stwiać pod oknem i w tej felernej wnęce.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    iczek
    Przemyśl pomysł Duś, bo jest sensowny i mnie się podoba .
    Strefy nie są wyraźnie oddzielone, ale za to są funkcjonalne.
    Wc i umywalka blisko wejścia i siebie. Pralka z suszarką zabudowane, ale łatwo dostępne. Wanna może być nawet lekko pod skosem. Obok wc dałabym jeszcze zabudowę lub słupki na chemię i zapasy. Pod skos albo szuflady, albo mobilne kontenery - funkcjonalność podobna, choć atutem kontenerów na kółkach będzie to, że można je przemieścić do pralki w drugim kącie pomieszczenia .

    Duś - o to chodziło?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	duś.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	95590   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	duś2.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	95588   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	duś3.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	95587  

  18. #18

    Domyślnie

    yes, czytasz w moich myślach )
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Super

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iczek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Duś, chyba trafiłaś w sedno! Dzięki za pomysł. Ewa tobie również za zainteresowanie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony