dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Prośba w aranżacj łazienki - funkcjonalnosc i wygoda

    Witajcie

    Jak Waszym zdaniem zaaranzowac funkcjonalnie łazienke aby była wgodna.

    Juz niedługo bo za tydzien odbieram wlasne m a nie mam zadnego pomyslu ;-(

    Niepodoba mi sie rozmieszczenie wg. dewelopera - łacza podlaczone jak na planie.

    Napewno nie chce miec wolnostojacej pralki mysle aby zrobic ja pod blatem lub jakos zabudowac w szafce ale co jak i gdzie to nie mam pojecia

    myslalam aby wstwic pralke za wanna a umywalke obok toalety ale czy to dobry pomysl?

    Po przegladaniu forum doszlam do wniosku ze podobaja mi sie szarosci, biel oraz drewno i w tych kolorach chcialabym miec lazienke.

    Pomozcie jak ustawic caly " sprzet" oraz jakie wybrac plytki do takiego metrazu.
    Biore takze poszerzenie łazienki tak o 40- 50 cm aby wstawic pralke za wanna

    Zrobic plytki na calosci do sufitu?
    Poszerzyc lazienke?
    Przeniesc umywalke czy pralke?

    łazienka ma wymiary 240 na 180 w tym komin 28 na 88 cm
    Prosze o rady
    Attached Images  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydaje mi się, że układ dewelopera jest optymalny. Duża wanna (180 cm) na wprost wejścia umywalka, ubikacja z boku, nie rzuca się w oczy.
    Pralkę bez problemu zbudujesz szafą. Możesz się zastanowić nad mniejszym (płytszym) sprzętem.
    Bo przenoszenie wanny na inna ścianę wymagałoby wstawienia wanny bardzo krótkiej (150 cm). Wygodne zaczynają się od 160 cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wydaje mi się, że układ dewelopera jest optymalny. Duża wanna (180 cm) na wprost wejścia umywalka, ubikacja z boku, nie rzuca się w oczy.
    Pralkę bez problemu zbudujesz szafą. Możesz się zastanowić nad mniejszym (płytszym) sprzętem.
    Bo przenoszenie wanny na inna ścianę wymagałoby wstawienia wanny bardzo krótkiej (150 cm). Wygodne zaczynają się od 160 cm.
    Wanny nie miałam zmiaru przenosic lecz zastanawialm sie na przeniesieniu umywalki obok pralki tak aby byla ona pod blatem i dlatego chce powiekszyc w ta strone lazienke o okolo 40 - 50 cm

    Bedac w mieszkaniu mam wrazenie ze przy obecnym ustawieniu siedzac na toalecie moge jednoczesnie myc rece w umywalce
    Jesli dodatkowo zabuduje jeszcze pralke jakas szafka wyzej niz wysokosc pralki to sedes bedzie "we wnece" miedzy kominem a pralka



    Czy szafki do zabudowy pralki kupuje sie jakies specjalne??
    Totalnie sie nie orientuje
    Ostatnio edytowane przez chantall24 ; 18-12-2011 o 15:33

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej meble do łazienki trzeba zamawiać u stolarza. Standardowe to są zwykle szafki pod umywalki i jakieś wąskie wieszane szafki.
    Jak przeniesiesz umywalkę to wówczas masz wc na wprost wejścia.

  5. #5

    Domyślnie

    no wlasnie przedluzajac sciane planowalam miescic na jedenj stronie sama wanne a na drugiej wc oraz umywalke z blatem a pod nim pralke
    nie wiem wlasnie jakby to wygladalo........
    na wprost wejscia moze jakas fajna szaka albo podswiatlana wneka hmmmmm kurcze sama nie wiem

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Spróbowałam wrzucić Twoje wymiary aktualne i te, o których myślisz (50 cm więcej).
    Program niestety nie daje możliwości tworzenia blatu nad pralką, więc trzeba to sobie wyobrazić.
    Tak wygląda Twój układ zgodnie z planem (wannę zrobiłam 170x70, a 10 cm poświęciłam na małą zabudowę na której można postawić akcesoria, mydło, świeczki itp. pralkę zrobiłam płytką):


    A tu mniej więcej wersja, o której myślisz (jak mi się wydaje ). Naprzeciw pralki (obok wanny) możesz zrobić zabudowany w szafce kosza na pranie.


    O to Ci chodziło?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    O to Ci chodziło?
    Tak.Niestety nie potrafie sobie wyobrazic tego blatu wolalabym aby byl on naniesiony na plan
    kurcze sama juz nie wiem
    chcialabym wykonac samodzielnie jakas wizualke bardziej real ale niestety nie daje rady moj sprzet......

    A Wy jakbyscie ja zaaranzowali?
    Poszerzac łazienke czy zostawic jak jest?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał chantall24 Zobacz post
    Tak.Niestety nie potrafie sobie wyobrazic tego blatu wolalabym aby byl on naniesiony na plan
    kurcze sama juz nie wiem
    chcialabym wykonac samodzielnie jakas wizualke bardziej real ale niestety nie daje rady moj sprzet......

    A Wy jakbyscie ja zaaranzowali?
    Poszerzac łazienke czy zostawic jak jest?
    Starałam się jak potrafię i na ile potrafi program .
    Co do Twojego układu, to:
    1. lepszy jest układ zaproponowany w projekcie - popieram Elfir
    2. jeśli jednak chcesz powiększyć łazienkę, to pralkę postawiłabym obok wanny, a na ścianie z wc zrobiłabym większą umywalkę z szafką. Będziesz miała większy komfort korzystania z każdego sprzętu.
    Wszystko zależy od Twoich potrzeb - czy potrzebujesz więcej miejsca w szafkach (chemia, kosmetyki, suszarka, prostownica, golarka, zapas ręczników, kosz na pranie, itp.) czy niekoniecznie.
    Moja wizualizacja niestety tylko ogólnie obrazuje zamysł, ale możesz kupić profesjonalną wizualizację realistyczną (jest bardzo dużo takich ofert) i wyobraźnię będziesz mogła posłać na wakacje .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szara pralka.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	90851   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szara rzut.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	90850  

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Starałam się jak potrafię i na ile potrafi program .
    Co do Twojego układu, to
    Dziekuje Ci bardzo

    Tez wlasnie myslalam o wstawieniu pralki za wanna i faktycznie bedzie to bardziej funkcjonalne.

    Teraz czas obmyslec plytki i do dziela.

    Jesli chodzi o projekty to wlasnie ogladalam na allegro i faktycznie robia fajne za 149 wiec musze skorzystac.

    Dzieki

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Zatem do dzieła .
    Pochwal się jak powstaną wizualizacje .
    Trzymam kciuki za realizację

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem robi się ciasno na tej ścianie z ubikacją

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    moim zdaniem robi się ciasno na tej ścianie z ubikacją
    Ciasno?? przeciez miejsca tyle co wczesniej bez poszerzania

  13. #13

    Domyślnie

    mam wstepna wizu - chodzilo mi tylko o uklad - a wszystkie materialy i tak dobieram sama.

    Znalazlam chyba nareszcie plytki o jaki mi chodzilo czyli duze , szare - jasny i ciemny i do tego matowe bez faktury

    jest to jakis gres nowosc w castoramie - gres slim

    Bardzo chwala go ze wzgledu na jego twardosc a zarazem grubosc jest naprawde slim

    czy wiecie cos na temat tego gresu????
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2d21.jpg
Wyświetleń:	1395
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	94411   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jasna.jpg
Wyświetleń:	1389
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	94412   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f342ddfaf.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	94413   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grzes.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	94414   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f342ddf.jpg
Wyświetleń:	2761
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	94415  

    Ostatnio edytowane przez chantall24 ; 10-01-2012 o 10:29

  14. #14

    Domyślnie

    Gdzie jest wejście w tych projektach? Na wprost WC?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    O gresie nie wiem nic , ale wizualizacja ciekawa . Jak rozumiem jednak nie powiększasz łazienki . No i wyjście z natrysku nie w stronę, którą widać na wizu - chyba że będziesz miała ruchome wc .
    A na co się decydujesz - wannę, prysznic czy 2 w 1?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    O gresie nie wiem nic , ale wizualizacja ciekawa . Jak rozumiem jednak nie powiększasz łazienki . No i wyjście z natrysku nie w stronę, którą widać na wizu - chyba że będziesz miała ruchome wc .
    A na co się decydujesz - wannę, prysznic czy 2 w 1?
    Jednak zostawie lazienke w tym wymiarze jakim zaproponowal deweloper.
    Chyba kazdy pisal na forum ze dla metrazu ok.50 taka lazienka jest odpowiednia wiec zaufam Wam.

    Tak natrysk na wizu too tak dla przykladu bo planowalam tylko scianke prysznicowa lecz definitywnie zdecydowlam sie na wanne .......chyba

    Podoba mi sie bardziej prysznic z niskim brodzikiem niz wanna lecz w naszym mieszkaniu est juz zrobiona wylewka i nie damy rady zamontowac niskiego brodzika a tym bardziej odplywu liniowego ................szkoda ale coz pozostaje wanna

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Gdzie jest wejście w tych projektach? Na wprost WC?
    Tak wejscie na wcet - punkt centralny hahahhaha kazdy trafi

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Będzie ładnie . Trzymam kciuki za sprawną realizację

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał chantall24 Zobacz post
    Tak wejscie na wcet - punkt centralny hahahhaha kazdy trafi
    Pytałam zeby się odnależć na wizualkach, a nie zeby krytykować
    Ale to fakt - siedzisko iście królewskie

  20. #20

    Domyślnie

    i moj plan padł..... niestety nie może być tam wc poniewaz niby bedzie problem ze spadem ;-( wiec na wprost musi byc umywalka tak jak w planie.....

    i caly plan poszedl w dym............

    i na nowo musze myslec co i jak

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony