dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21

    Domyślnie

    Nie podchodźcie do sprawy tak jednostronnie! Przecież z reklamy są też korzyści, nie tylko dla reklamodawcy i wydawcy...

  2. #22

    Domyślnie

    Panowie bez nerwów. Proszę np. jakiś tam zagraniczny magazyn V. (dla pań) 120 stron, a pierwszy felieton na stronie 60....

  3. #23

    Domyślnie

    Poza tym nikt nikomu reklamy nie każe czytać...
    Mnie ostatnio zaczął denerwować brak przerw reklamowych w jedynce i dwójce TVP, bo nie mam kiedy pójść zrobić siusiu, albo zaparzyć kawkę...

  4. #24

    Domyślnie

    Załamujesz mnie, Alanta! Myślałem, że naprawdę zgodnym chórem napiszecie: NIE CHCEMY TEGO TUTAJ! A tu coś wręcz przeciwnego.

  5. #25

    Domyślnie

    Widzę, że wątek odżył
    Ostatnio miałem okazję rozmawiać z przedstawicielem Muratora. Powiedziałem temu właśnie przedstawicielowi, że niedawno robiłem porządki u ułożyłem Muratory rocznikami i numerami. Z początku szukałem numerów na okładkach aż w końcu po ułożeniu jednego roku zacząłem szukać od najgrubszego do najcieńszego. Okazało się, że taka kolejność pasuje. Na to usłyszałem odpowiedź, że Murator ma taka politykę, że musi mieć odpowiednia ilość reklam aby się opłacało drukować pismo. Może redakcja chce w "chudych" latach "grubo" zarabiać i z tego powodu jakość i ilość artykułów odpowiada ilości zamieszczanych reklam.

  6. #26

    Domyślnie

    Mnie reklamy nie przeszkadzają. Jeśli cała strona zajęta prze napis (np BUDERUS)i jakieś zdjęcie - to jadę dalej , drobny tekst w ramce - jesli nowy - to do kolekcji, bo to najczęściej informacja o odkurzaczu, oczyszczalni itp.
    Ale chciałbym, żeby informacje w redakcyjnych artykułach były bardziej konkretne a nie: wykop, ława, ściana z bloczków, wylewka, izolacja, ocieplenie, ściany, stropy, dach, stolarka, instalacje - i można się wprowadzać. Jakież to proste, nieprawdaż?
    Trochę mi ostatnie artykuły przypominają stary przepis na piernik:
    "Weź mąki ile chcesz, miodu ile ci potrzeba..."
    np.
    Bierzemy gonty papowe, smarujemy gdzieniegdzie i kleimy
    od dołu do góry. W koszach pod gontami kleimy paski papy.
    Do tego można sprowadzić cały przywołany na wstępie artykuł.

  7. #27

    Domyślnie

    A mnie by się jeszcze przydało rozgraniczanie na to, które rozwiązanie jest poprawne, które dobre, które bardzo dobre, a które super-hiper dla bogatych. A jak np. przeczytałem w ostatnim Muratorze o fundamentach to po prostu zgłupiałem i nie wiem już zupełnie, jak mam je zrobić żeby było dobrze i tanio.

  8. #28

    Domyślnie

    W sumie przeciez nie chodzi o reklamy, tylko o jakosc tekstow, ktore sie miedzy tymi reklamami znajduja. Jezeli artykuly stanowic mialyby jedynie swoiste rozwiniecie reklam i ewoluowalyby w strone zakamuflowanych tekstow sponsorowanych - no to dziekuje bardzo, ale nie o to czytelnikom chodzi.
    Pytanie: kiedy ostatnio czytaliscie w Muratorze, ze jakis produkt (ale konkretny produkt, z nazwa firmy) jest slaby? Albo, ze zdaniem autora jakas technologia jest przereklamowana?
    Przy okazji przyklad: sasiad jest zainteresowany pozyskiwaniem energii slonecznej (jak chce sobie zeszpecic dach, jego sprawa... Obiecalem, ze skseruje mu z moich zbiorow (Murator i Ladny Dom) wszystkie artykuly na ten temat. Zebralo sie tego chyba siedem, wiekszych i mniejszych. Wsrod nich natomiast tylko JEDEN, ktorego autor, zapalony majsterkowicz, pisal, ze po zainstalowaniu czegos takiego u siebie doszedl do wniosku, ze z finansowego punktu widzenia absolutnie sie to nie oplaca. A przeciez my szukamy wlasnie takich artykulow!

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Na spotkaniu w Salonie Muratora rozmawiając z Redakcją zgłaszaliśmy takie właśnie wnioski. Usłyszeliśmy na to że Murator ma taką politykę ODGÓRNĄ, że nie wygłasza jednoznacznych opinii. Jak wiadomo artykuły piszą redaktorzy, którzy muszą się dostosować do filozofii wydawnictwa. Patrząc na to co robi główna (rosnąca w siłę) konkurencja czyli Ładny Dom, Wydawnictwo Murator może na tym stracić. Bowiem to pismo jest dla czytelników a nie odwrotnie i to nie czytelnicy dostosują się do filozofii wydawnictwa, tylko przestaną kupować pismo. Żadna firma jeszcze nie zyskała na braku elastyczności, a to wydaje mi się być cechą Muratora w tej konkretnej kwestii.

    Rozwiązaniem na nasze zapotrzebowanie byłyby testy produktów i publikacja wyników. Wtedy bowiem nikt nie może się przyczepić.

    Pozdrawiam,
    A.

  10. #30

    Domyślnie

    Murator wydawał kiedyś (może jeszcze wydaje?) pisemko "Wiem i wybieram" - tam właśnie były testy produktów, co prawda głównie wyposażenia i AGD. Ciekawe jaki był los tego pisemka, czy nie trafiło w potrzeby czytelników? Czy też producenci się poobrażali ?

  11. #31

    Domyślnie

    Zaczynam dostrzegać pewien związek w tym, że kiedyś "Murator" był lepszy a teraz "ŁD" staje się coraz ciekawszy.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    On 2002-06-27 12:20, franekF wrote:
    Murator wydawał kiedyś (może jeszcze wydaje?) pisemko "Wiem i wybieram" - tam właśnie były testy produktów, co prawda głównie wyposażenia i AGD. Ciekawe jaki był los tego pisemka, czy nie trafiło w potrzeby czytelników? Czy też producenci się poobrażali ?
    Duzo takich testow i porownan jest w M-jak mieszkanie.
    Tez wydawnictwa Murator, dodatkowo jest R- jak remont.

  13. #33

    Domyślnie

    Alicjanko, nie nazwalbym tego "filozofia", tylko wyrachowana strategia, zgodnie z ktora reklamodawcy sa wazniejsi niz czytelnicy. Jest to jednak strategia cokolwiek krotkowzroczna - otoz ci ostatni nie sa przeciez w ciemie bici.

  14. #34

    Domyślnie

    Ryniu, zwroc uwage na zmiany, jakie nastapily w obu tych redakcjach kilka miesiecy temu, na stanowisku naczelnego. Wiecej nie powiem.

  15. #35

    Domyślnie

    Trochę rozumiem Redakcję - nisko ocenić jakiś produkt to narazić sie na procesy, chyba że piętnujemy ewidentny bubel.
    Ale mnie chodzi o coś innego. Może biblioteka detali. Żeby czytelnicy-inwestorzy mogli ocenić pracę fachowców, albo sami mogli się wziąć do roboty. Szczątkowo i wyrywkowo można skorzystać z działu porady - tam są i dobre teksty i rysunki i zdjęcia.
    Proponuję usystematyzować ten dział. Np. dwie kartki poświęcone detalom które mozna wyciąć i wpiąc do oddzielnego skoroszytu.
    Niech tam będzie pokazany wzorcowy próg w drzwiach na balkon i taras, przekrój przez krawędź dachu i rynnę (dla różnych nachyleń i pokryć), przekrój przez styk ściany z dachem, jak przepuścić rurę (wod.kan.co)przez ścianę pod i nad podłogą itd. itp
    Tematów cała kopa.
    A może w formacie *pdf? Abo cóś takiego

  16. #36

    Domyślnie

    PanRopuch, nie wiem czy tak jest naprawdę, ale być może.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ryniu dnia 2002-06-27 12:37 ]</font>

  17. #37

    Domyślnie

    On 2002-06-27 12:21, ryniu wrote:
    Zaczynam dostrzegać pewien związek w tym, że kiedyś "Murator" był lepszy a teraz "ŁD" staje się coraz ciekawszy.
    To może od razu zauważmy, że całkiem niedawno zmienili się redaktorzy naczelni obu tych pism. Tyle, że podobno nie ma ludzi niezastąpionych.
    Co do zaleceń odgórnych, to skoro góra chce zmniejszyć sobie liczbę czytelników, to droga wolna.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: kasiek dnia 2002-06-27 12:39 ]</font>

  18. #38

    Domyślnie

    R., zauwazylem, ze zlagodziles tresc swej ostatniej wypowiedzi

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: PanRopuch dnia 2002-06-27 12:40 ]</font>

  19. #39

    Domyślnie

    Tak, PanRopuch, bo stwierdziłem, że dowodów na to nie mamy. Przyczny mogą być też inne, np. te odgórne zalecenia (właściciela wydawnictwa?) o których ktoś wyżej wspomniał.

  20. #40

    Domyślnie

    Bardzo chętnie poznałbym opinię "drugiej strony".

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony