dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bastik

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Jaki podgrzewacz gazowy do wody wybrać ?

    Witam
    Potrzebuje pomocy przy wyborze najlepszego piecyka (podgrzewacza) gazowego. Obecnie mam Junkersa W 250-1 KP (moc nominalna: 17,4 kW) niestety ma on już swoje lata i zaczął przeciekać w kilku miejscach. Co jest lepsze zapłon elektryczny czy lepszy jest zapłon "ogniowy" ( nie wiem jak się to fachowo nazywa).
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepszy w przepływowym piecyku łazienkowym jest zapłon elektryczny . ,,Ogniowy" zapłon jest nieekonomiczny ponieważ stale pali się świeczka dyżurna , rozwiązanie to nie jest także zbyt nowatorskie a i częściej jest zawodne. Najlepsze są moim zdaniem pojemnościowe gazowe podgrzewacze wody . Jest to zestaw zbiornik + piec gazowy na przykład najbardziej popularny Vaillant ( tylko do grzania wody wystarczy piec/kocioł jednofunkcyjny ). Są to urządzenia bardzo estetycznie wykonane i niewielkich rozmiarów . Sterowane mikrokomputerem . Zbiorniki mogą być stojące lub wiszące . Piecyki są produkowane z komorą spalania otwartą - nie polecane do mieszkań ze względu na bezpieczeństwo . W pomieszczeniach mieszkalnych najczęściej montuje się piecyki z zamkniętą komorą spalania .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Ty mu proponujesz piec CO do grzania tylko CWU? Ma wywalić 5-8 tyś dla CWU? Czy sobie tylko jaja robisz?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bastik

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Znalazłem w necie jak wygląda to co proponuje Kuna, niestety takiego czegoś mi nie trzeba a po za tym wątpię żeby mi się to zmieściło do łazienki. Może ktoś mógł by mi polecić jakiś niezawodny podgrzewacz ? Bo sam słabo orientuję się w tym temacie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony