dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 144
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2865

Temat: Nasze TK12

  1. #1021

    Domyślnie

    Ach,nie patrz tak na to-rąbek też całkiem do niedawna na oborach leżał.
    Jak jadę na działkę i mijam po drodze stare domy,to pełno na nich zardzewiałych rąbków
    Ja mam rąbek i na pewno niewiele więcej zrozumienia bym znalazła gdybym miała trapezówkę.Dla miłosników dachówek blacha to blacha i żadna różnica czy ona w rąbek czy falowana lub przetłaczana-jest be i już
    A może wprowadzicie nową "modę" na to pokrycie?

  2. #1022

  3. #1023
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja mam dachówkę ale blacha tys mi sie podobo Zdecydowalismy się na dachówkę bo kupilismy ją prawie w cenie blachy róznica była chyba ok 3% na korzyść blachy.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  4. #1024
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gosia, z ciekawości - w którym miejscu ten rąbek miałby być łączony, bo tego nie zajarzyłam? Argument cenowy rozumiem - a po ile w ogóle chodzi blacha trapezowa, bo nie mam zielonego pojęcia? I co do krycia tym obór - niedawno wróciłam z Dzikiego Wschodu, jak mówi moja rodzina (i z południa ), i zauważyłam, że w tym regionie kraju blacha trapezowa jest bardzo popularna, co drugi dach ma takie pokrycie, a blachą płaską na rąbek, choć ręcznie robiony, właśnie są kryte obory i biedne domki Dachówka jest na takich wypasionych gargamelach, których nawiasem mówiąc jest tam dużo więcej niż gdziekolwiek indziej, jadąc na skos przez cały kraj
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  5. #1025
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia_A Zobacz post
    Kwitko...Tomasz śpi, więc ja odpowiem Zaczęliśmy blachę trapezową brać również pod uwagę jako pokrycie naszego dachu. Rąbek-mimo, że piękny - nie do końca jesteśmy przekonani, czy u nas wyglądałby równie fajnie. Mamy jednak długi, prosty dach, rąbek musiałby być na pewno łączony...trochę się tego obawiamy. Poza tym-nie owijajmy w bawełnę-cena też gra rolę Blacha trapezowa to koszty obniżone o jakieś 30%. Tak więc...zastanawiamy się, szukamy, szukamy i jakoś mało znajdujemy tego trapezika czy on jest naprawdę taki brzydki i stosowany wyłącznie na oborach ?
    Pamietaj- prostota nie oznacza prostactwa. Mi sie podoba blacha, jak wszystko jest ze sobą fajnie zgrane, blacha może byc wrecz atutem
    Antracytowa blacha w polaczeniu z jasnym, cieplym drewnem prezentuje sie naprawde bardzo dobrze

  6. #1026
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    W sąsiedztwie mam dom pokryty blachą trapezową- brązową. Wygląda nieźle. Dziś pada to zdjęcia nie zrobię.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jeden wieczor zaniemoglem, a tu sie dzieje.... no no no

    kocurowa: dlugosc krokwi mamy jakies 750 i 780 cm, zaden producent nie zrobi takiego dlugiego panela na rabek (tzn zrobia do 12 metrow, ale nie bedzie na niego gwarancji) stad na nasz dach nalezalo by panele laczyc na zakladke. tymczasem trapez bez problemu moglby byc w pojedynczych dlugic arkuszach i byla by na niego gwarancja. roznica na pokryciu dachu wychodzi znaczaca na kozysc trapezu, dodatkowo pod trapez idzie mniej dewna (kotrlaty co 600mm a nie co 200 jak pod rabek).

    w przypadku blachy trapezowej na plus przemawia tez kwestia latwosci montazu... nieporownywalna do montazu paneli na rabek...

    ale to wszystko to melodia przyszlosci... na razie do wymurowania jest scianka kolankowa i conieco szczytow, potem do zrobienia konstrukcja dachu a nstepnie deskowanie i papa...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  8. #1028

    Domyślnie

    z tego, co pamiętam (Tomasz, popraw mnie jeśli się mylę) różnica między rąbkiem i trapezem w przypadku naszego dachu to niecałe 3000zł. dużo? mało? zależy...ale dachówce mówimy stanowcze NIE, więc pozostaje albo rąbek albo trapezik wyjdzie we wiosennym praniu...
    dzisiaj ja zaniemogłam..."uchy bolą" i nic nie słyszę
    zastanawiam się jeszcze nad oknami...mówicie, że dach zdecydowanie ciemny...ok-też taki nam się podoba, tylko co wtedy z oknami?Nie chcę antracytowych, wolałabym coś w okolicach bazaltu, ale jaki wtedy odcień na dach?Czy faktycznie sądzicie, że jasnoszary wyglądałby bylejako?
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  9. #1029

    Domyślnie

    A dlaczego ma wyglądać bylejako
    Mnie się już mój antracyt znudził,teraz bym poszła właśnie w jasne szarości

  10. #1030
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Blacha trapezowa może byś całkiem ładna. Mi najbardziej podobają się takie "rzadkie i płytkie".



    Jak by poszukać jeszcze "rzadszej" to będzie wyglądać prawie jak rąbek.

    Gosia zanim zdecydujesz o kolorze okien sprawdź ceny bo może się okazać że za wybrany kolor musisz sporo dopłacić. Mi antracytowe się podobały ale były trudniej dostępne i sporo droższe.

  11. #1031
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To jest T8 - ten panel jest dedykowany na elewacje raczej niz na dachy. Na dachy uklada sie raczej T14 lub T18. chodzi glownie o sztywnosc panelu.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  12. #1032
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam, ta po prostu bardziej mi się podoba

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gosia, rozejrzyj się już za oknami - dowiedz się, jak z tymi kolorami i ich cenami, bo z mojego przeglądu wynikało na przykład, że antracyt u wielu producentów jest kolorem standardowym, a bazalt już nie. Zresztą bazalt był ogólnie mniej dostępny, z tego co pamiętam. Była też śliczna (jak dla mnie ) okleina w kolorze aluminium, po prostu matowe srebro - ale za to profil słabiutki... Dobrze byłoby wiedzieć, czego się spodziewać
    Co do blachy, głosuję stanowczo za ciemniejszym odcieniem. Po prostu fajniej wygląda, a w wypadku trapezowej to już w ogóle bez porównania. Myślę, że ciemna może wyglądać elegancko, a jasna - nie daj Boże, jak stary eternit Zresztą te jasne i kolorowe blachy trapezowe to jakoś wiochą trącą (znaczy budynkiem gospodarczym ). A ciemne wcale nie
    Okna w ogóle mogą być inne niż dach - przecież nie ma obowiązku dopasowywania, bez tego też może wyjść zgrabne zestawienie typu jasne-ciemne albo grafit-drewno. Tyż piknie
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  14. #1034
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    okna w kolorze szcotkowane ALU ma MSU chyba.

    moze jakies zdjecia pokaze jak przeczyta...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  15. #1035

    Domyślnie

    za oknami to ja już się rozglądam tak od etapu fundamentów i jakoś zdecydować się nie mogę bardzo podobaj mi się te bazaltowe, ale nigdzie "na żywo" ich nie widziałam i faktycznie za nie zwykle trzeba sporo dopłacić. Dzisiaj z Tomkiem podjechaliśmy (już po raz kolejny) obejrzeć domek z jasnymi-drewnianymi (chyba buk) oknami, szarym dachem, płotem i innymi dodatkami i...też baaardzo mi się podoba...tak na dobrą sprawę nawet, gdyby wziąć najpopularniejszy dąb to w połączeniu z szarym też by fajnie wyglądał. U nas jednak są jeszcze te słupy i pergole (z których nie chcę rezygnować)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK12.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	146914
    i zastanawia mnie, jak to wszystko będzie współgrało ze sobą. Jak damy bazaltowe-będą jaśniejsze od dachu, do tego drzwi musiałyby być takie same-znowu szarości, słupy drewniane-niby fajnie, ale jakoś nie do końca potrafię sobie to wyobrazić, ehhh...mam mętlik w głowie.
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  16. #1036

    Domyślnie

    Ale jak okna będą jaśniejsze od dachu,a będą też z grupy szarości to nic się nie pogryzie.
    Tu się nie ma czego bać,uważać to trzeba z innymi grupami kolorystycznymi-czerwony,żółty itp.

  17. #1037

    Domyślnie

    taka kolorystyka również bardzo do mnie przemawia, jak myślicie która lepsza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK12GL.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	146915
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  18. #1038
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    ta druga jakby świeższa i lżejsza

  19. #1039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia_A Zobacz post
    taka kolorystyka również bardzo do mnie przemawia, jak myślicie która lepsza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TK12GL.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	146915
    Bardzo fajna kolorystyka. Kolory sa fajnie dopasowane. Jest ciemny jest jasny kolor i drewno które to wszystko ładnie spaja. Gdzies kiedys wyczytałem iz przy zabawach z kolorami nalezy brać max 3 kolory.
    My mamy czarny dach, białe okna, antracytowe rolety drzwi i bramę garazową i do tego dojda dodatki na elewacji z drewna.
    Ogrodzenie planujemy takie: słupki z ocynku i dechy pomalowane na szaro lub pozostawione surowe żeby zszarzały naturalnie
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  20. #1040
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    kiedys wyczytałem iz przy zabawach z kolorami nalezy brać max 3 kolory.
    bo zdaje sie ca wlasnie tyle zna przecietny normalny facet

    PS. musze ukrocic ta dyskusje bo sie zaraz znow zaczna tematy pt winchester itp...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

Strona 52 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony