dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 68
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1352
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Ja montuję i bywa ,że jestem niezadowolony z efektów.Bo czasami pojawiają sie niespodzianki w instalacji
    Możesz rozwinąć myśl ?
    Co jest powodem owych niespodzianek w instalacji i o jakich niespodziankach mówisz
    Pytam bo zaczynam się zastanawiać nad pompą zamiast pieca na eko groszek
    Szukam wszelkich za i przeciw
    Dom 196 m2 z ytonga ,w środku silka , izolacja 20 cm styro grafit, okna w warstwie ocieplenia 0,8, okna dachowe fakro również 0,8 ,30 dm wełny 0,35 na dachu i 20 cm stro na podłodze - w zasadzie to na tą chwile nic nie wiem ,nawet jakiej mocy musiałaby być pompa ,zaczynam brać ten wariant pod uwage
    Ostatnio edytowane przez rosomakx4 ; 07-01-2012 o 17:39

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    sadze ze taka 11-13 kW

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Najgorsze są mostki cieplne(wady montażowe ) np rura podłogówki przy nieizolowanym fundamencie.Albo rury cwu położone pod styropianem najnizszej kondygnacji.
    Bardzo częste.
    A zapasu mocy jak dla kotła brak.
    Nawet nie chodzi zapas mocy ale o przerwy w pracy sprężarki.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    jeśli idzie o izolację, zakładam że gdzieś czegoś nie dopatrzyłem i nie mam super zaizolowanego domu ale starałem się jak mogłem
    Na fundamenty dałem 15 cm , ściany 20 swissporem grafitowym, wszelkie połączenia starałem się wypiankować ,pianki poszło naprawde sporo chociaż z pewnością gdzieś coś przeoczyłem, czas pokaże jak będzie ,na dziś zastanawiam się nad pompą lub piecem e-g - pompa to komfort ale trzeba sporo miejsca na kolektor poziomy a mam tylko jakieś 300-350 m2 tak na max, gliniaste podłoże pewnie na plus , piec jest tańszy w montażu i nie wiem czy na 200 m2 trzeba mi coś więcej niż 16 KW przy podłogówce minus to obsługa,nawet przy ogniwie eko plus raz dwa razy na tydzień trzeba się babrać z popiołem
    Przy pompie moge założyć że w większe mrozy (i nie tylko) moge wspomóc ją kominkiem z płaszczem
    Jaka jest Wasza opinia ?
    Ostatnio edytowane przez rosomakx4 ; 07-01-2012 o 20:20

  5. #25

    Domyślnie

    Też mi chodzi po głowie PC w kominkiem z płaszczem ale czytałem na tym forum że to mało efektywne rozwiązanie tj.palenie w kominku nie zmiejsza zużycia prądu przez PC.
    No ale wątek jest o tym czy ktoś kto ma już PC tego żałuje i dlaczego.
    Inne aspekty PC były poruszane na innych wątkach, w trzy dni można przeczytać wszystko od dechy do dechy

  6. #26

    Domyślnie

    elo.
    rosomakx4 - ja jestem użytkownikiem i to dopiero super świeżym pompy P-W i ja mam 190 m2 po podłodze domu i tyle ogrzewane czyli 190m2; ocieplenia 20 cm na ścianie, 10 w podłodze, 35 w dachu i mnie zapotrzebowanie wyliczyli (3 niezależne firmy) na ok 8-8,5 kW więc na moje "bolka oko" to pompa 10 kW powinna starczyć, ale najlepiej pytać firme co to wykona albo kogoś kto ci policzy takie zapotrzebowanie

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Dobrze by było zrobić OZC, ale wydaje mi się, że pompa ok. 8 kW powinna wystarczyć. 350 m2 na kolektor poziomy przy dobrej glinie też będzie ok. Tylko trzeba będzie się przyłożyć do jego wykonania. Rury PE40 i dobrze zalać pierwszą warstwę gleby na nie wrzuconej.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    co znaczy dobrze zalać ?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Też mi chodzi po głowie PC w kominkiem z płaszczem ale czytałem na tym forum że to mało efektywne rozwiązanie tj.palenie w kominku nie zmiejsza zużycia prądu przez PC.
    No ale wątek jest o tym czy ktoś kto ma już PC tego żałuje i dlaczego.
    Inne aspekty PC były poruszane na innych wątkach, w trzy dni można przeczytać wszystko od dechy do dechy
    To nieprawda jeżeli dostarczysz energię to pc sie wyłaczy

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    To nieprawda jeżeli dostarczysz energię to pc sie wyłaczy
    No mnie się też tak wydaje że na logikę powinno tak być. No ale jeśli kilka osób pisze ze nie widzi różnicy w poborze prądu gdy działa kominek, to przytaczam tą opinie choć osobiście nie chce mi się wierzyć. Jak będę już miał ten system to sam się przekonam, o ile najpierw przekonam się do samego systemu

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Też mi chodzi po głowie PC w kominkiem z płaszczem ale czytałem na tym forum że to mało efektywne rozwiązanie tj.palenie w kominku nie zmiejsza zużycia prądu przez PC.


    Nie zgodzę się z opinią, że palenie w kominku z płaszczem nie zmniejsza zużycia PC.... w moim przypadku, jeśli rozpalam w kominku np. w weekend dla lepszej atmosfery, to pompa załącza się późno w nocy, a przy tych temperaturach, jak palę przez 3/4 godziny to bywa, że w ogóle, bo podłogówka - bardzo długo oddaje skumulowane ciepło od kominka.
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    cieplo z kominka tworzy aerolę powodującą zmniejszenie copu
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    co znaczy dobrze zalać ?
    Chodzi o to żeby warstwę ziemi zalać obficie wodą, aby rurę otaczała lita masa, a nie bryłki. Wtedy kolektor najlepiej odbiera ciepło. Jeśli nie ma miejsca na przewymiarowanie DZ, to trzeba zadbać, by pracowało z dobrą wydajnością.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Dom buduję w okolicy byłej cegielni, glina tam jest przeokropna i wszechobecna, w czasie budowy istna zmora
    W zasadzie po opadach woda nie wsiąka i przejść się nie da bez kładek
    Zapewne to dobre warunki dla PC
    Zastanawiam się jeszcze nad jednym zagadnieniem ,ponieważ działka ma 900 m2 (30x30) dom jest dość spory (16,5x13,5) i w planach mam GWC rurowe lub żwirowe obszary gdzie może być założona instalacja do kolektora poziomego musi znajdować się na innym terenie niżeli ten na którym będą rury ?
    Jaki jest koszt instalacji takiego kolektora 350m2 ? i jeśli mona zapytać jaką pompe polecicie bo rozbieżność cenowa jest spora ,orientacyjny koszt takiej instalacji ?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jeżeli mamy sterownik pokojowy to po rozpaleniu w kominku PC się wyłączy, jeżeli mamy pogodowy, to dopiero po kilku godzinach palenia może tak się stać. Oczywiście, palenie w kominku zawsze wpłynie na skrócenie pracy PC, nie teraz to jutro
    I jeszcze jedna uwaga. Jeżeli kupujemy drewno w cenach rynkowych, palenie w kominku nie zmniejsza naszych rachunków.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    i w planach mam GWC rurowe lub żwirowe
    Szkoda kasy. Zrób kolektor do PC, podłącz do chłodnicy reku albo klimakonwektora i będzie pan zadowolony

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Szkoda kasy. Zrób kolektor do PC, podłącz do chłodnicy reku albo klimakonwektora i będzie pan zadowolony
    Możesz mi na priva napisać z czym to się je i jak wygląda podgrzanie powietrza zimą?

    Swoją drogą gdybym tak zrobił to mam spokojnie jakieś 500 m2 ciężkiej gliny na kolektor

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie musi być na priva, od tego jest forum. Może napiszę jakieś głupoty to ktoś to będzie w stanie wyprostować

    Przy pompie ciepła sam rekuperator jest dość kontrowersyjną inwestycją. W moim przypadku nigdy się nie zwróci. GWC to już może być zimą jedynie by wymiennik nie przymarzał (zależy od rodzaju wymiennika), lub latem by spowolnić nieznacznie proces nagrzewania domu. Z oszczędnościami niewiele będzie miał wspólnego.
    Natomiast, jeżeli mamy lub robimy DZ dla pompy ciepła, możemy je delikatnie przewymiarować i podłączyć do chłodnicy przy rekuperatorze. Latem mamy doskonałą regenerację DZ, chłodniejsze powietrze do domu a zimą brak przymarzania wymiennika.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hunter7

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    141

    Domyślnie

    myślisz o wykłej chłodnicy np. samochodowej?? czy są jakieś specjalne? nie głupi pomysł tylko żeby opory na reku masakrycznie nie wzrosły

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał hunter7 Zobacz post
    myślisz o wykłej chłodnicy np. samochodowej?? czy są jakieś specjalne? nie głupi pomysł tylko żeby opory na reku masakrycznie nie wzrosły
    Są inne. No ale o to to lepiej popytaj w wątkach o wentylacji
    Jeżeli myślisz o chłodzeniu domu latem, to lepszy będzie klimakonwektor. Ale ja takiego nie mam, więc nie mogę ci coś więcej na ten temat napisać jako użytkownik. Ponoć się sprawdza.

Strona 2 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony